Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Hra bude má šanci mít větší úspěch než SW ToR, GW2 atd. Ne proto, že je lepší. Ale protože bude na Xbox One a PS4. A to není zanedbatelný trh. Navíc na trhu chybí klasické MMORPG, kde nejsou přehnané zbraně, infantilní rasy ala Korea atd. I systém 1st v soubojovém systému může hrát svou roli při rozhodování. Největším problémem současných MMO titulů je absence END game, sám nejsem na konci ani po 80 hodinách, ale jsem skeptický. Protože MMO je dobré a hratelné právě tehdy, co nabídne po dosažení a dohrání hlavní příběhové linie. A u TESo nevím, co čekat.
    • Já se do end game většinou nedostanu.. Pač v nějaké části hry mě to začne tak nudit, že to vzdam.. Potřeboval bych, aby mě hra upotala až do konce... SWTOR mě dotáhl nejdál pomocí příběhu SI assassina (ostatní příběhy ani tolik ne). Jinak SWTOR nestál za moc.. ale ten příběh.. Tady u TESO mě ten příběh vůbec nezajímal, dokonce na mě hned od začátku zapůsobil negativně. Takže sem hlavní linku odkládal tak trochu a soustředil se na vedlejší úkoly. Líbilo se mi jak má TESO vyřešené úkoly a ostatní hráče. Jsou tam mechanismy, které umožňují aby se svět zmenil pouze pro určité hráče. Nebo třeba, když je hráč doprovázen nějakým konkrétním NPC a potká hráče se stejným úkolem a stejným NPC tak to NPC druhého hráče nevidí a tak to nevypadá divně že jsou dvě stejná NPC. Nebo když hráč dodělá úkol, který ovlivní určitou lokaci, tak ta lokace je na vždy změněna pro toho hráče, ale zároveň je to otevřená lokace, není to SP lokace jako v SWTOR třeba. To me asi na TESO fascinovalo nejvíc, jak dokážou překonat ten MMO paradox toho, když hráč změní určité dění ve světě, tak jak se to promítne. U většiny MMO se to nepromítne a vlastně se děj nikdy nezmění, zabijete bosse a on se respawne. Jinde to řeší tak že je SP lokace, která se po úkolu změní pro daného hráče. V TESO jsou něco jako vrsty bych řekl, hráč se po dokončení úkolu přesune do další vrsty lokace, kde se vidí s hráči, kteří již dokončili stejný úkol a jsou ve stejné vrstvě, ale nevidí se s hráči, kteří ještě úkol nedokončili a jsou pořád v první vrstvě lokace...
    • Ja jsem spis toho nazoru, ze jedina doba kdy te mmorpg opravdu bavi, je tehdy kdyz ho hrajes poprve v zivote. Proto je pro me dodnes nejlepsi L2 (nez ho po Interlude zprasili) i kdyz se obsahem dnesnim hram nemuze rovnat. Potom je to zabehla rutina. Sice zabavi, ale stejne se to vzdy po case dostane do stadia nudy. To prvotni okouzleni z prozkoumavani sveta, to ze tam nejsi sam, poznavani mechanik, radost z kazdeho lvlu, to uz se nezopakuje. Chci byt zas noob:-)
      • Kozy
        Já to tak nemám, první co jsem hrál bylo WoW, no upřímně vydržel jsem u toho asi tři dny.. No a jediný mmorpg který mě chytlo byl právě L2 a od tý doby zase nic. Možná chvilku Rift.
        Samotnýho mě to překvapilo, nesnášim tenhle asijskej výtvarnej styl ale ta hra měla prostě něco do sebe.
      • Jo taky jsem začínalk na L3.. Teď už jen střídam MMO a žádná mě ale pořárně moc nebaví. Jediná co mě fakt chytla a dotáhla skoro až do konce byl SWTOR a to jen kuli příběhu Sith Inquisitora Assassina, ostatní příběhy mě tolik nebavili a nelíbil se mi soubojový systém. Vzal bych real-time soubojvý systém ze TESO a dal ho do SWTOR.. to by pak byla sranda s lightsaberem. Pro mě je MMO nudné buď na začátku, nebo když se dostane do takové té 30-40 úrovně a levelování trvá dlouho a není tam moc žádný progres v ničem. Hodně mě u MMO her štve jak je tam děsně špatný zbroje. Nejdřív jsou to nějaký noob děsný zbroje několik úrovní a pak jsou to nějaký podivný úchylárny. Většinou je v MMO jen tak jedna zbroj co se mi líbí a ta je pak na nějakym levelu kam se stejně nedostanu pač mě to už nebaví..
    • Kozy
      Souhlasim, ono se nám to F2P trochu oddálí, konzolisti TESO podržej.
  • Proc vsechny MMORPG musi vypadat tak infantilne a prebarvene. Vsude samy trpitky a ohnostroje, ze to vypada jak na silvestra.
    Proc neni nejaka kvalitni stredoveka, kde by byly tak maximalne nějaky realisticky ztvarneny prisery? tak rad bych si to online zahral
    • Jo mozna to pro tebe bude sok, ale prisery ve stredoveku nezily. Takze jak bys chtel neco nerealneho ztvarnit realisticky? :D
      • Realismem jsem nemyslel nutne prisne historickej realismus. Prisera muze pusobit realne a uveritelne, i kdyz je smyslena
        • To slvní spojení zní docela blbě - příšera a reálně....i kdby mělo 358 očíček, 32135485 nohou a tykadýlek, skákala na jedné ruce a zpívala třeba něco od Evy a Vaška, tak to může být stejně "realistické" jako "normální" příšery v jiných mmorpg....protože, proč by taková příšera nemohla existovat ? :D
      • wenceslaus
        Low fantasy? Nemrtví neexistujou, ale realistikou zombii/kostlivce poznáš...
        • Podle toho co zombifikaci zpusobilo, "realisticky" zombik klidne muze byt fialovy a zlute zarit, to ze se mi to nebude libit je vec jina. Stejne tak kostlivce musi neco drzet na nohou, ta magie muze byt viditelna nebo ne, atd. Zalezi jak to autori vysvetli.
    • Proc je tento koment u jednoho z mala MMO ktere infantilne nevypada a prebarvene neni? Priste je dobre podivat se co pomlouvas.
    • wenceslaus
      Tohle zrovna, proti ostatním, rozhodně není přebarvený, ale jo... obecně je to tak. Bohužel.
      Proč musí postava svítit, když seká mečem nikdy nepochopim.
      • protoze fantasy?
        • wenceslaus
          Fantasy přece nemusí působit jak výherní automaty,.. viz fantasy filmy.
    • Souhlasím. Tohle je cílené na Veskoslavy. Normální chlapi se u toho budu cítit trapně jako já u bety...
      • Jestli ty jsi se svýma příspěvkama normální chlap, tak naše civilizace je zaručeně v pr**i a vymřeme.
      • Normální chlapy? Jako myslíš sebe? *1*
    • Inquisitor
      Podle toho jde taky vidět na koho jsou cílený.
    • walltar
      Historické MMO by pro měl byl dar z nebes ... něco takového už čekám od dob, když se ještě hrála Ultima Online.

      Nechápu proč něco takového někdo neudělá. Mohl by třeba Vávra jak bude hotový s Kingdom Come.
      • Se podívejte jaký byl problém pro Vávru sehnat investora. Kdybyste přišel žádat o peníze s MMO titulem, který bude naprosto jiný, než ten nejúspěšnejší (WoW), můžete se rovnou v těch točících dveřích vydat na cestu domů. Investoři a vydavatelé chtějí plagiáty úspěšného, nového se bojí. Zvláště pak v případě tak nákladných her, jako jsou MMORPG:
  • TESO může hrát do karet, že hráči milovali všechny díly a znají detaily kolem. Ačkoliv ho hrát nebudu, připadá mi zajímavější než TERA, Wildstar, SWTOR, WoW nebo Guild Wars. Bylo by zajímavé, kdyby se o to pokusil taky Gothic.

    Ale jak už Karel napsal, trh je přesycen a 500 000 hráčů denně nemusí stačit.
    • Tera ma aspon lepsi combat system, nie jak TES "strelim kde chcem ,trafim"
    • U Gothicu si moc nedovedu mmo predstavit. Sice se s TES kdysi hodne srovnaval, ale rozlehlost ve trojce mu myslim moc neprospela. Ale at si vyviji co chcou, nikdo nikoho ke hrani nenuti. Reci typu "jen to ne" jsou stejne hloupe, jako zbytecne.
      • Inquisitor
        Kdybych to bral podle tebe, tak tady nemusí nikdo nic komentovat.
    • Kozy
      Nebo naopak, kdo čekal Skyrim online tak bude zklamanej.
      • a to čeká hodně lidí.
        • Kozy
          Tak to je jejich chyba :) zas TESO si z vizuálu Skyrimu bere fakt hodně, tak se neni čemu divit.
          • Jenže už chyba je, že lidi čekají onen Skyrim online kde nelze aplikovat dost pravidel z SP do MMORPG.
            Další věcí je, že lidi se nepoučí a čekají od každého MMO naprostou revoluci. To je možná fakt, proč mě TESO oslovilo a já ho nezavrhl - nečekal jsem revoluci, čekal jsem, že to bude průměrné MMOčko.

            Ono je stejně jedno jaké MMO bude, pokud bude opravdu revoluční, tak mainstream nebude - bude se nadávat, že to není jako wow, je to odlišné apod. A pokud to bude průměr, bude se brblat, že je to slabé, je to jako wow apod. Vydávat hry dnes a před 10ti lety je opravdu rozdíl.
            • Kozy: možná že přejde, možná ne. To uvidíme za nějaký ten pátek. Já se k TESO také stavěl negativně - navíc při ohlášení otevření registrací do bety, mě to nechalo chladným a dál jsem hrával GW2 apod. ale nedávno mě to zaujalo, zkusil jsem první stress test a byl jsem rozhodnut, že do toho jdu (i přes to, že první levely a první zážitky s hrou nebyly skvělé a trošku i nudili).

              Pokud mě to bude bavit jen měsíc, tak mě to bude bavit jen měsíc. Nevadí, pujdu hrát něco jiného. Má to být F2P, tak to bude. Jen ať nevymýšlí FP2 systém ala SWTOR....to mě to přestane bavit i kdyby mě ta hra neskutečně bavila :D
            • Kozy
              Souhlasim, a bylo to tu už několikrát řečeno, lidi chtějí revoluci ale přesto se pořád vracejí k zaběhnutým principům.
              Bohužel mám stále z TESO rozporuplný pocity, asi si to stejně někdy koupím, zahraju si měsíc, dva. Momentálně ale ne. A to že to přejde na f2p mi nikdo nevymluví :D
    • martin.mares.984
      Podle me bude jeste hrat docela silnou roli jak se chyti hraci na konzolich, protoze narozdil od PC tam nema klasicke fantasy MMO jako TESO takovou konkurenci jak pises.
    • Inquisitor
      Z Gothic udělat další MMO srágoru? To už by byl vážně konec.
    • Gothic MMO? jenom to ne!
  • pořád jsem se nikde nedočet (a nemyslim jen games), jak vypadá skyrim, oblivion a morrowind v TESO - to jsem jedinej, kdo je zvědavej třeba na Balmoru v TESO, a celkově porovnat lokace?
    • Balmora ve hre nebude - vzhledem k tomu, ze ostrov Vvanderfell neni k dispozici v zakladni verzi hry.
    • MrSanta
      To jak vypadají staré známé lokace ze single TES her je hlavní důvod, proč o hraní TESO uvažuju. Společně s možností se podívat na místa, která jsem v single hrách neměl možnost navštívit.
    • místo aby někdo odpověděl, tak nazásí mínusy :)
      • Jason_dinAlt
        nebo plusy :o)

        Tak já ti odpovím. Určitě nejsi jediný. Každý fanoušek si určitě ty lokace půjde prohlédnout.
  • "Dovoluji si použít kapitálky: SVĚT KOLEM JE ŽIVÝ A FUNKČNÍ."
    Dovoluji si poznamenat, že to nejsou kapitálky, ale verzálky :D. Jinak moc pěkný článek.
    • cau gobaku ty jeste zijes? :)
  • Ocekavam od toho neco jako (optionalni) Co-op Skyrim. Platit za to nebudu, ale F2P bych zkusil...
  • Jason_dinAlt
    Pěkně napsané. Kolik za to chtějí? Poplatky?
    • Jason_dinAlt
      Díky za info. To jim přeju hodně štěstí. Poplatky už bohužel nejsou pro mě - málo času.
    • 50eur zakladna hra, 13eur mesicne poplatky
      • No, jestli je to tak, tak cena není zrovna nízká... Jsem zvědavý, za jak dlouho cenu sníží...
        • cena krabice je mimo oficialne fora tak cca 32eur, sub sa znizovat nebude :) ak sa niečo zmeni tak to bude F2P
          • Collectorka o 50% levnější než přímo u zenimaxu není žádnou vyjímkou. Takže kdo chce koupit levně a ne jen brblat na cenu, tak levně nakoupí.
    • tusim ze 13 euro mesicne
  • To psal Veskoslav??? Co tak psát trochu objektivně... Tady mě to spíše případá jako placená reklama. Chudáci hráči, co nehráli betu a přečtou si tenhle článek. Raději zkuste Doupě.cz
    • Veskoslav
      Co to meleš? Ty jsi betu rozhodně nehrál a ani tu, co byla teď o víkendu. Navíc toto byl více zátěžový test než nějaká beta, takže zase nevím, co mektáš. Protože asi některým mohlo dojít, že pár nastavení v grafice například chybí či chybí NPC ve městech. Navíc pročti si fóra. 70:30 jsou pozitivní hlasy k negativním. To, že si tady meleš svoje a jako obvykle o něčem, o čem nemáš ani páru, to je věc druhá. A pokud jsi hrátl TESo, jak dlouho máš nahrané, aby sis mohl udělat obrázek kromě prvních dvou lokací? *7*
      • Co to tady je pořád za názory, které jsou podle mě uplně zcestné ohledně toho, že to byl "jenom" zátěžový test. Tak byl, stěžoval si tady snad někdo na lagy? Stěžoval si tady někdo na šíleně dlouhý průchod mezi oblastma? (To možná jo, ale u zátěžového testu to je pochopitelné) Na co si většina lidí, co tak pozoruju, a ostatně včetně mě, stěžuje je jak se hra hraje. To opravdu věříte tomu, že na zátěžový test si řekli: "Teď pozveme nejvíc lidí, co jsme kdy pozvali a povypínáme všech zábavné věci, aby jsme z nich většinu znechutili a nechtěli to po releasu hrát." ? Ta hra má základní chyby co se týká designu lokací.
    • wenceslaus
      Betu jsem hrál a s autorem v celku souhlasím... i když pár věcí mi tam vadilo. A mechanismus druhé zbraně až od 15. levelu mi přijde hodně nešťastný. Zvláště, kdž si vybetete ze začátku luk.
    • Taky se přidávám k Těm spíš optimistickým. Hrál jsem víkendovou betu a dosáhl 10lvl. Začátek mě sice nenadchnul, ale od 6-7 lvl už je to o ničem jiném a hra mě začala bavit. Příznám se, že už se těším na vydání, půjdu do toho i s měsíčními poplatky.
      • Moje slova, mluvis mi z duse :D
    • Mám z toho podobný pocit jako uvádí autor článku *3*
    • clovece tak jsou i jine nazory nez tvuj ja jsem betu hral a s tim co je zdenapsano se vcelku ztotoznuji.. takze mozna by to chtelo premyslet, ze na svete nastesti nejsi sam...
  • TESO som vyskusal a pre mna to bol dost zly zazitok... pain in da ass. Za takuto hru by sa nemalo platit. Uvidime ako to dopadne vo final release.
    • počkam si na F2p - určite zahram potom ... nebude to dlho trvat
      • si pockas :D
      • Jenom abys nečekal opravdu dlouho *2* Protože podle spokojených hráčů, to zatím na F2P moc nevypadá. Ale případně má být ještě Everquest NEXT a jiné....
        • Já všude čtu jen oprávněný hate. Chápu, že nějaké nerdy to asi uspokojí, že zas můžou pobíhat po Skyrimu, to je taky tak vše, co ta hra může nabídnout.
          • Opravneny hate ctes od lidi co hre venovali maximalne 5 hodin... Lidi co se do hry ponorili vic (15hodin+ herni doby, vyzkouseli PvP nebo prosli vsechny dungeony co byly k dispozici) poznali jeji krasy... A to ted nemyslim jen Fanboye (ano radim se k fanboyum). Celkove delat zavery po par hodinach a rict - Combat nuda, questy nuda (ano tutorial questy byly/jsou/budou nuda v kazdem MMO co vyslo/vyjde). Tutorial questy jsou aspon minimalne na prvnim ostrove, aby se clovek seznamil se hrou a combatem/skilly. Jakmile se clovek dostane na kontinent je hra hned o dost lepsi a tezsi. Hral jsem Knight online, Lineage II, WoW, SW:ToR , Age of Conan, Guild Wars 2. Myslim si, ze tESO ma sve vyhody a nevyhody pro urcite sorty lidi. Pokud se vam hra nelibi, tak ji proste nehrejte, nekupujte si ji, ocividne neni stavena pro vas.
            • U zadne jine MMO si to nezazil? Opravdu to myslis vazne? U zadne jine? Kolik si jich prosimte hral co? Rekni fakta... Vsechny te bavili, ale tESO ne :D To je hodne zajimave. Jde v tom citi hate na sto honu.
            • Já se teda dostal na kontinent a právě tam mě to naplno, co se týká questů, odradilo. Proto jsem to hrál těch 6 nebo kolik hodin. Ale co mám dělat, když mě hra naplní takovýma myšlenkama už za 6 hodin. To se mi u žádné jiné MMO nestalo. A to mi Skyrim nevadí, sice TES nějak nemiluju a nejsem fanboy, ale uznávám Skyrim a považuju ho za celkem dobrou hru. (S rezervama, po 20 hodinách se začíná moc opakovat, ale to je pořád větší herní doba než jakákoliv áčková hra dneska)
          • wenceslaus
            Slyrim opravdu rád nemám, ale tohle není špatná hra (na mmo).
          • martin.mares.984
            Hral jsi alespon betu??? (pisu "alespon", protoze podle BETY se rozhodne neda zadna hra hodnotit, natoz pak MMO, ktere tak objektivne muzes hodnotit po cca 2 az 3 mesicich aktivniho hrani ve FINALNI verzi hry). Se Skyrimem to fakt nema tolik spolecneho, coz bys vedel kdybys to hral... Ten clanek se navic jmenuje "dojmy..." - neni to recenze (delat recenzi beta verze by byl ostatne nesmysl) a dojmy jsou vzdycky subjektivni.
            • Prosím tebe. Hra je vyvíjena už pár let a tahle beta ukazuje 90% finální hru. Už jsem ve svým životě hrál nějakou tu betu SWTOR, LOTRO, AoC a žádné změny se konat nebudou. Naprosto přišerný je interface. Koho napadlo okopírovat interface ze Skyrimu? Už tam byl nepoužitelný a oni něco tak hnusného hodí do mmorpg. Animace se škubou a grafika už teď je zastaralá. Combat sytém= NUDA. Questy= NUDA. Jen další klišoidní high- fantasy v infantilním balení pro děti. ENJOY.
  • Když jsem to přečetl, nabyl jsem dojmu, že vlastně nic tam nechybí, všechno je v pohodě a je to celkem zábavné.
    Mám z toho takový pocit, že je to prostě něco co neurazí ale nezaujme. To je v dnešní době už hodně málo na to, aby to vydrželo :(
    • Co se týká questů, tam teda hrubě nesouhlasím, ono to sice může být něco jako "najdi mi 5 dětí, které se mi ztratily", ale pořád je to jenom najdi pět dětí, až je najdete, dostanete symbolických 21 zlata (oblíbená odměna v betě) a úkol končí, pak dostanete stejný, ale nehledáte děti, ale zvířátka. Jako ty úkoly nejsou vyloženě špatné, ale žádný odvaz a co se týká bojového systému, tak ten mi v AoC přišel teda propracovanější o dost a ani ne překombinovaný. Vždyť tady se pomalu útoky ani nevyplatí házet a metají se jenom skilly, takže jenom mačkanda. Co se týká světa, tak ten se mi nezdá tak rozlehlý (a kromě toho se mi zdál i dost nudný) a prohlašovat o SWTOR, že tam jsou koridory... no když si vzpomenu na Tatooine nebo jinou planetu (ne Nar Shaddaa, teda), tak nabývám jiného dojmu.
    • nie je to objektivne psana recenze - stale su to dojmy a nezachycuje všetky fakty, treba to brat tak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit