Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Milerád hru koupím a budu platit měsíční poplatky, pokud vydrží, bude zábavná a kvalitní....pokud to bude šit, budu to hrát první měsíc a rád tu hru potom zkritizuju od začátku do konce....ale jak říkám stále, raději měsíční poplatky a všichni mají to, co si zaslouží dle jejich schopností a hraní + standardní support, patche atd....než F2P s mikrotransakcema, kde silnější bude ten, kdo zaplatí, a ještě silnější ten, kdo zaplatí mnohem víc než ostatní....už mám F2P produktů dost
    jediné mikrotransakce, které jsem schopen akceptovat jsou za vizuální bonusy, ale tak, že jich je xxxx ve hře plus nějaký bonus za peníze....ne, že jich je ve hře šest a šedesát za peníze...
    • Zvláštní, že to říkáš, když v TESO si hned na začátku za reálné peníze můžeš koupit poměrně významnou výhodu. *7*

      Ty máš F2P produktů dost a já bych se vsadil, že si žádný pořádný F2P nikdy nehrál. *7*
      • čemu říkáš významná výhoda? myslíš speciální edici, kde je bonus nějakých 5% expů navíc a s kamarádem objevíš pár pokladů? ať si za to zaplatí těch pár šmudlů, ke konci jim to stejně bude na nic, možná jen budou o den rychlejší a během expení budou mít jednu zbroj a zbraň lepší než ostatní....tohle je u mě jen bonus pro nýmandy ;)
  • Zahrál jsem si to jen jednou a to jsem to mohl hrát tak třičtvrtě hodiny. Pak už mě to nelákalo ani zapnout. Představoval jsem si to teda lepší, možná je to tím, že je to teprve Beta. Kdo ví.
    • je to hlavně tim ze si imbe***l a vubec si to nerozehrál
      • jedinej imbecil tu ses ty.
    • Ne je to tou třičtvrtě hodinou, začátek je děsně slabý. Sám jsem po prvních pár hodinách také neměl chuť se vracet, ale zvědavost nakonec zvítězila a dobře jsem udělal. Zábava začala kolem 6-7l lvl. Přibylo zajímavějších questů, přibylo bojových abilit, rozjel jsem crafting atd. Levelování do 10 lvl jde pomaleji než v jiných mmo a mě osobně to takto vyhovuje.
      • Přesně, mě to nebavilo cca do 8 levelu..pak se to rozjíždělo a po cca 10lvl už to začlo :) Díky vytrvalosti jsem si to předobjednal.
  • SWTOR zde dostal 9, neůstupně se za něj bili fanboyové a jak to dopadlo nemusím říkat. Btw swtor mě při betě bavil to se o ESO říct nedá. Povíme si za pár měsíců. *3*
    • SWTOR je hra, která mě baví a stále se k ní vracím. Podle mě nedopadla až tak šíleně. Hráčů je na serverech stále dostatek, dostalo se ji dvou významných rozšíření a má podle mě stále co nabídnout.
      • Jo po příběhové stránce je skvělé ovšem jako mmo špatné.. radši bych další kotor.
    • Veskoslav
      Jak to dopadlo? 170 miliónů ročně z Cartel marketu a 300 000 pravidelných platících hráčů, což SW TOR v současnosti posouvá mezi nejúspěšnější MMO na trhu.
      • Zapomínáš ale na to, kolik SWTOR stál atp. Takže jejich příjem odečti od nákladů a stále si ještě tolik nevydělali. Možná tak za rok či dva.
        Ale na to, jak F2P systém zmrvili do neskutečných rozměrů, tak se mu vcelku daří.
      • link link link ... aha, kecas jako dycky ... swtor bude rad, kdyz bude na nule. Naprosto nejhorsi f2p system kterej existuje.
      • Museli zavést F2P aby se zachránili a to je SWTOR oproti ESO skvělá hra.. hrál příběhové linky které jsou vynikající.
  • Mě by spíše zajímala otázka na zdejší hráče. Kdo je ochoten platit měsíční poplatky za další klišoidní high fantasy v dětinském hávu a s mmorpg prvky viděné v současnosti i F2P titulech. Chtěl bych to zdůvodnit proč jsou za to ochotni měsíčně platit.
    • Co v dnesni dobe neni klisoidni? Je rok 2014 ne 1995. Vse uz tu bylo a to tolikrat a v tolika podobach,ze prijit s necim prevratne novym je takrka nemozny ukol. Osobme mi styl TES:online prijde nejmene detinsky ze vsech mmo soucastnosti. Od WoW pocinaje pres GW2,Lotro a Terou konce. Proc delat ze hry hned F2P krypla, kdyz hra muze fungovat mnohem lepe s P2P modelem. Na tvoji otazku odpovim otazkou. Proc za dobrou hru mesicne neplatit? Proc nepodporit vyvojare a nezajistit tak dostatek financi pro dalsi vyvoj hry a pripadne datadisky?
    • Drtiva vetsina mmo her na trhu je klisoidnich a uprimne ESO ma daleko k detinskemu designu jako ma vetsina asijskych her a i zapadni hry si oblibily takovy ten warcrafti hranaty styl, ktery mi nesedne.
      Platit ci neplatit poplatky je ciste rozhodnuti o klidu, ktery s tou hrou clovek ma - obsah dostupny ihned, bez nutnosti si dokupovat, neutoci na nej reklamami co si koupit, nehazi mi ruzne klacky nerkuli zdi do cesty pokud neplatim. A navic u toho mam ferovejsi pocit - nikdo nema vyhodu jen proto, ze je ochotny utracet vic. Nemusim bojovat proti nekomu, kdo ma mec ocarovany na +15, protoze byl ochotnej koupit predmety, ktere ten mec chranily pred znicenim - zatimco bez toho si to clovek netroufne.
      Navic ESO slibuje rozlehly, zajimavy a ruznorody svet - svet do ktereho se lze ponorit. Kolik F2P her ti nabidne takove moznosti pruzkumu a i klid na nej jako ESO? Teda cistokrevnych F2P, ne veci jako RIFT. Vetsina F2P tlaci do nejake akce, protoze vychazeji z premisy, ze hrac je v netcafe a nema moc casu. A to mi nevyhovuje.
      F2P jsou ve velke mire i nudne hry - postavene kolem jednoho zajimave napadu, ale zbytek je nudny, uniformni, designove prazdny. Par vyjimek se najde, ale az v tomhle a pristim roce snad prijdou hry, ktere za neco stoji.

      Snad jedina vec, kterou bych chtel aby byla od zacatku u vsech placenych mmo, je nejaky trial, aby si to clovek mohl osahat. Ale to popravde plati pro vsechny hry - kdyz nefunguje vraceni penez za hry, ktere marketingove lzou, tak chci mit moznost vyzkouset pred nakupem.
      • Ja dal v Lajne valhalu na +16 bez niceho a vymenil ji s typkem za draco set s angel slayerem, blazen:-)
    • když mě to bude bavit tak proč bych neměl být ochotnej za to platit? když u toho strávim 5 hodin týdně tak to vychází na dvacku za hodinu ....i pivo v hospodě je dražší a hodinu mi rozhodně nevydrží *1*

      o víkendu při tom stress testu jsem u toho proseděl tak 10 hodin, některý věci mě potěšily, některý trochu zklamaly, ale hlavní je že jako celek mě to bavilo (s každou hodinou víc a víc). když mě něco baví tak nemám problém za to platit rozumný peníze aby mohli dál provozovat servery/ladit hru
    • to je divna otazka, na tech mesicnich poplatcich prece nezalezi...jde o to, jestli to cloveka bavi nebo ne. Takze spis by jsi se mel ptat, co na tehle hre lidi bavi. Ostatne treba pro me, by byla mnohem vetsi investice ten cas ztaveny u te hry, nez par stovek mesicne.
    • walltar
      Já si klidně zaplatím ... hlavně je to ale proto, že ze srdce nesnáším F2P hry. Ty reklamy na nakupování RL měny, různé způsoby jak se ze mě snaží vytáhnout prachy mě prostě vadí. Radši jim dám těch pár korun za měsíc a jsem toho ušetřený.

      Kdyby bylo ESO F2P tak ho asi nehraju...

      A když není žádné lepší MMO v současnosti, tak já si z radostí zahraju tohle. Je to celkem dobrá hra a beta mě bavila.
      • Prosím tě, zamysli se trochu. Znáš pár špatných F2P a hned jsou všechna F2P špatná. Já vím, že nejsi hlupák - to se dá poznat z textů - ale v některých věcech fakt pokulháváš.
        • Vyjmenujte, vy co vyzdvihujete F2P, JEDNO dobre MMO, ktere je F2P, a kdyz nezaplatite ani korunu, tak vas hra neomezuje. Sam zadne neznam, ale rad se poucim.
      • Ty jsi docela zvláštní.Hraješ hry podle toho jestli jsou F2P nebo ne.
        A říct, že tě hra baví protože se za ni platí je docela sranda :)))
        • Já třeba F2P mmo také nehraju a rád mám placené, problém?
        • MrSanta
          Mě to zas tak zvláštní nepřijde. Já taky na F2P kašlu. Snažím se do hry ponořit a 'stát' se postavou za kterou hraju. K tomu mi fakt moc nepomáhá, když na mě kovář vybafne že tenhle meč si můžu koupit jenom za nějakou podivnou měnu, která se ve světě nedá získat.
          To je jak DLC do single her. Taky nebrat.
          Pro mě MMO jedině s měsíčním poplatek, nebo bez poplatku ale zároveň také BEZ mikrotransakcí.
        • walltar
          Možná to zvláštní je ... ale neřekl, jsem že mě hra baví protože se za ni platí. Ale že mě F2P nebaví protože mě otravují tím jak se mě na každém kroku snaží přesvědčit abych si něco koupil. Prostě mě to vadí ...

          Ale on každý má vlastní náhled na věc ne? Každý si vybírá hry podle svého. Co je důvod pro jednoho není důležité pro druhého.
      • martin.mares.984
        Zaplatim si a rad si to zahraju, protoze:
        1) Chci vyzkouset jak bude fungovat ES lore v MMO podobe
        2) Jsem zvedavy na to jak vypadal Tamriel v takhle vzdalene historii
        3) Chci si uzit s par kamarady pohodovy coop jako za casu Asheron's Call a LOTR Online
        4) Zajima me hlavni pribeh (Coldharbor/Molag Bal/ziskani vlastni duse zpet)
        5) Mam rad klasickou high fantasy
        6) Poplatky mi nevadi, protoze jsem zacinal s MMO v dobe kdy byla proste placena (Asheron's Call)
        7) Svet a historie Elder Scrolls se mi vzdycky libil a proto vitam moznost si behem cekani na dalsi sp dil serie zahrat tohle MMO
        8) LOTR Online, Age of Conan a Guild Wars 2 me uz omrzelo
        • Tak na LORE zapoměň kdybys věděl jaké prasárny nadělali ...lore je jim u p*dele mají jinou cílovku.
        • Takže se rád bahníš v klišé, takže jsi ochoten za to platit tisíce. Hmm skvělá investice. Gratuluji.
          • martin.mares.984
            Muzu se Te zeptat co timhle sledujes? Ok, tak se ti TESO nelibi, ja to respektuju - nekupuj to, nehraj to a konec. Moc nechapu kdyz jak jsi sam o TESO napsal: "další klišoidní high fantasy v dětinském hávu a s mmorpg prvky", tak proc venujes tolik sveho casu a usili tady v tehle diskuzi prave o TESO - kdyz se Ti to nelibi, tak nechapu proc mas porad potrebu to rozebirat. Je snad lepsi venovat cas hram, ktery se Ti libi a mas je rad ne? *3*
            • CR7 ty se ptas a zaroven si sam odpovidas :D Vis proc to chceme hrat? Na otazku bude asi tezke odpovedet, pockej zamyslim se..... Protoze nas ta hra bavi! *12*
            • Prostě mě zajíma, proč to někdo hraje a proč takové hry vůbec vznikají. Vaše odpovědi jsem čekal, jen jsem si to chtěl potvrdit...
      • bohužel to vidím tak že placené je to jen proto aby z toho na začátku autoři chvíli ždímali peníze za nákupy hry (a případně collectors verze s rasou navíc), dokud vydrží marketingová kampaň a euforie z toho že "je to TES v online verzi". na 90% se už někde v pozadí pracuje na přechodu na F2P systém, zbývajících 10% zbývá na variantu že se na přechodu na F2P zatím nepracuje ale už se pro to aspoň připravujou plány
        • walltar
          Klidně na tom nevidím nic špatného ... než stihnout začít s F2P tak já si hru zahraju. Stejně to není MMO ve kterém by se dalo vydržet víc jak půl roku ...
      • Není lepší MMORPG součastnosti? Si děláš srandu? Jen tak pro info. S preffered status ve SWTOR není problém nahrát heroic gear. Takže evidetně o F2P mmorpg toho moc nevíš, takže TES *14* a logika věci jde stranou.
        • walltar
          SWTOR mě nebavilo ... hrál jsem asi měsíc. Ale já ani tak nemluvil o tom co jde hrát, jak o tom, jak se tě hra snaží donutit aby sis něco koupil. ESO mě v betě bavilo mnohem víc, než SWTOR když jsem ho hrál, než začali s F2P.

          F2P her jsem hrál několik a pokaždé to byla věc, která mě vadila. Ale pokud by měli možnost jako SWTOR platit si měsíčně a hrát úplně bez omezení a bez toho aby tě otravovali s ingame shopem, tak si prostě zaplatím a jsem spokojený... dyť je to 300,- jedna průměrná večeře v restauraci. To sou peníze o které se vůbec nemusím starat ... tak proč bych hrál F2P hry?
          • A co tě přesně bavilo na ESO? Jaké jsou změny od SWTOR, které tě nebavilo. Co je podle tebe lepšího v ESO než ve Wowku nebo v AOC. nebo právě ve SWTOR. Co tě přimělo, že jsi si řekl, že tě ta hra tak uchvátila, že ji budeš platit. Tzv. přestaň do prd.... mlžit a řekni konkrétní příklad.
            • walltar
              Tak žádné MMO v součastnosti co bych už nehrál není lepší to jsem v tom prvním postu napsal blbě ... přiznávám ... PvE raidy si udělám 1x, 2x ale nevidím důvod dělat furt to samé dokola. Spíš si zahraju PvP, ale nevím jak dlouho mě udrží.

              Themeparky hraju, protože mě baví si zahrát s ostatníma, projít si příběh, párkrát si skočit do dungeonu, nějakou dobu si zahrát PvP ... ale prostě nevidím důvod se v themeparku zdržovat. Je to potom furt dokola a nebaví mě to. Proč bych musel nějakou hru hrát dva roky? Singleplayer hry hraju týden a stojí skoro stejně.

              Na dlouhodobé hraní jsou tady Sandboxy ... tam vydržím klidně ty dva roky, najdu si zábavu sám, udělám si vlastní cíle a baví mě to mnohem dýl. Contentu tam o moc víc nebývá, ale nějakým způsobem mě baví mnohem víc a dýl.
            • Počky před chvilou jsi psal, že je to nejlepší mmorpg na trhu. A ty tomu chceš věnovat jen tři měsíce. Nevím. A co pve raidy? to tě nezajímá na mmorpg? Tak proč hraješ teda mmorpg?
            • walltar
              Já jsem to neanalyzoval ... jenom říkám pocit ze hry. Ale oproti ostatním hrám je tam lepší soubojový systém, mnohem lepší grafika (ale to není gameplay), bavilo mě víc jenom tak objevovat, mnohem zajímavější mapy, než ty co jsem potkal ve SWTOR,

              Já bych ESO přirovnal k GW2 ... jsou to vcelku podobné hry. ESO mě baví trochu víc, líbí se mě to že používáš jinak myš ... a za GW2 bych klidně taky platil. Jediné proč jsem skončim s GW2 bylo, že sem si za celou hru nějak nenašel nikoho, kdo by hrál semnou, nějak k tomu nebyl důvod. A to samé bude problém i ESO ... ale tady už lidi mám.

              Jinak ale to je pro mě prostě MMO na chvíli ... určitě ho nebudu hrát dlouho. Na to themeparky prostě nejsou. Dojedu content a končím. Pořítám, že mě to bude trvat tak 3 měsíce možná o trošku víc. Potom ať už si se hrou dělají co chcou ...
    • Kdybych mel cas (prachy nejsou problem) tak si to koupim a to jsem nehral betu, videl snad jen jedno video a prevazne cetl zdejsi komentare. Je to TES a to mi staci:-)
      • Takže tě kvalita vůbec nezajíma? Hlavní je pro tebe, že to má v názvu TES? Tak je dosti smutné.
        • Cekal jsem ze neco podobneho napises, proto jsem to napsal. Jinak tvuj koment neni o zvedavosti ale o tom vysvetlit lidem, proc je zrovna jejich nazor spatny. Odhadl jsem te dobre. Smutne je to, ze se tak blbe ptas, kdyz te odpoved vlastne vubec nezajima -> nenapsal jsem nic o nazvu, je to TES snad obsahem ne?! Dalsi debatu si myslim muzeme usetrit, protoze jsi jaky jsi;-)
          • Nejsem si jist, jestli se věta "Je to TES a to mi staci:-)" dá považovat za názor :)
            • Tak hlavne, o TES v principu vubec neslo, proto jsem napsal jeste ten druhy komentar. Jako nazor respektuju i to, kdyz nekdo o necem napise, ze je to sracka, ale aby to nekdo vnucoval a navazel se pritom do ostatnich, tak to si vzdycky zaslouzi negativni reakci. Vpodstate jsem si to mohl usetrit, CR7 se ukazal hned v dalsich komentech sam. Spousta debilu tu nechape jednu zakladni myslenku a uz to tu nekdo zminil, kazdemu se libi neco jineho a i kdyby to bylo kvuli ruzove ptaci budce ve hre, je to jeho vec. Posmesky a urazky jsou znakem dusevne slabych jedincu. To je prosty fakt. At se takovy clovek zkusi s nekym bavit timhle zpusobem v realu, jiste bude v kolektivu velice obliben a kazdy se pretrhne, aby s nim zasel na pivko.
          • Nechapu, proc Cocra dostava minusy... vzdyt presne o to tomu typkovi slo jak je videt na komentech nize...
            • Pred mesicem jsem si kpupil boty od Bati za 16kil a stejne se mi po tydnu na limci pod kotnikem rozesily, tak neurazej vietnamce;-)
            • Protoze je to blbec, stejne jako ty. Patri presne k tem, ktery si u vetnamce kupujou abibas ... protoze cim vic pruhu, tim lip ... a je jim sumafuk, ze se to za tejden rozpadne.

              Presne kvuli takovym tupcum vychazi rok co rok "novy" cod/nhl/... porad stejny, maximalne s par premalovanejma texturama, ale kdyz to kupujou ...
            • 2cocra minus je vyjadreni nesouhlasu. Minusem ti neukazuji jaky jsi blbec a ja borec. Pouze na to mam jiny nazor a ne vzdy to potrebuji rozebirat. Ale vzhledem k tomu ze tady se daji minusy nebo plusy naklikat jak potrebujes,ztraci to svou hodnotu. Koneckoncu minusy a plusy u vas dvou to jen dokazuji
            • Minusy jsou jako pomluvy, lidi to delaji, ale "do oci" ti nikdo nic nerekne:-) Snad mu to aspon doslo, zatim je klid.
  • "Společnými silami jsem třeba našel banku pro odkládání přebytečných předmětů."

    z autora bude jednou skvely tymovy hrac v nadnarodni firme ;)
  • LOL pokial toto niekto nepovazuje za zaujate, mal by navstivit lekara :) Z toho clanku priam srsi reklama :D
    • Aha, takže pokud to nebude někdo hejtovat a nadávat, tak je to reklama? OK :)
      Jdeme nadávat na swtor, wowko, neverwinter a další MMO která nás přestala bavit a nebo jsme je ani nezkusili....proč ne? 90% diskutérů tu nadává na hry jen po přečtení článků, shlédnutí videí a nebo po 5ti minutách hry....
    • wenceslaus
      A já blázen myslel, že záleží na tom, jestli je to pravda... a ono je zatím důležitější, jak to zní :-)
      PS: Posílat lidi s jiným názorem k lékaři je hodně lame.
      • Jenze ona to ani pravda neni ... takze asi tak.
    • Přesně tak. Už jsem to tady psal. To co napsal, může napsat na jakýkoliv mmorpg. Hra za 200 mega, která chce po hráčich poplatky musí přinést revoluci v žánru. SWTOR mělo plně dabované qusty a každá rasa vlastní příběh. TESO nemá nic. Jedině, že by ukázali, že jsou mistři v PVE jako Blizzard a vytvořili raidy na úrovni BT, ICC, Ulduar
  • No já doufám, že hateři nezkoušeli jen stress test a pak nevyvozovali nějaké ty důsledky...ono je to jednoduché, ale úplně na ho*no :D
  • Škoda, že nebyl popsán alespoň jeden quest, který vybočuje z řady jiných her.
    • martin.mares.984
      Neco by se naslo - treba jeden, kde pomoci nekolika prizraku aktivujes jakousi branu u mausolea - potom se jakoby vtelis do spiritualni podoby postavy (z minulosti) a prozivas hratelnou vzpominku jedne dulezite udalosti, kde pak muzes rozhodnout o smrti/zivote nekolika NPC, nasledne bojujes o urcity artefakt, aby se zhmotnil v soucasnoti - ukoncil kletbu a pak se muzes rozhodnout jestli ten artefakt znicis anebo si ho nechas pro potreby aliance za kterou hrajes.
      • Hezký quest. Díky. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit