Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cajk
    Mně naopak zatím připadá, že do téhle diskuze přispívají hlavně lidé, kteří to mají v hlavě v pořádku a nenechají si na ní ustavičně kálet. Každý, kdo chápe význam DRM, taky chápe, jak moc selhává v tom, co je jejím účelem.
    • ucho
      no ale pravdu mají v tom, že tam jde opravdu o dny. první týden prodejů je zásadní a pokud není hra dobře cracknuta v této době, je to pro ně opravdu přínos, protože řadu lidí to zlomí ke koupi (samozřejmě je to dvousečná zbraň).
      ideální by byl kompromis. ať je ochrana klidně megabrutální v době vydání, ale po prvním měsíci prodejů by ji odstranili nebo zlidštili...
      • Cajk
        Snad (jsme) se z Bioshocku dostatečně poučili, nebo ne? Megabrutální ochrana ve výsledku ubližuje prodejům, zvlášť když se rozkřikne, že se jedná o rootkit (to slovo v USA působí jako největší zlo), nota bene opět od Sony. Však kdo se trochu o problematiku DRM zajímá dobře ví, o co šlo a jde:)

        Upřímně jsem trochu za to, aby se vrátila doba klasickejch CD klíčů s tím, že kdo chce hrát online, hru si prostě musí skutečně koupit. Ovšem bejt připojenej přes HOSTS na Ubisoft server, nebo instalovat malware do kernelu? Ehm..ne?
        • ucho
          neříkám, že to není zlo. ale ukaž nějaké statistiky...
          lidé chtějí hrát, chtějí hrát konkrétní hru. a zároveň je to většinou mohutné stádo, které detaily s ochranou neřeší. těch pár bojkotujících lidí jsou podle mě nic proti počtu lidí, kteří si to holt koupí tak jako tak a ochranu neřeší. jestli máš nějaké statistiky tvrdící opak, klidně se o ně poděl.
          • Cajk
            Tyhle statistiky nemá nikdo. A jak bylo napsáno v příspěvku někde na straně 1(2), ten nárůst prodejů dvojky oproti jedničce nebyl ani tak způsobenej úspěšnou DRM jako tim, že AC2 mělo oproti jedničce masovější reklamní (i virální) kampaň (dost podstatně) a navazovalo na čím dál populárnější AC franchise. To, co Ubi tvrdí v týhle zprávě, je ergo nesmysl. Ani já ovšem nepopřu, že impulzivně jednající, nebo věkem poněkud mladší zákazníky může absence cracku ke koupi donutit. Jen tak úplně nesouhlasím se systémem, kterej mě automaticky klasifikuje jako zloděje, proto se přede mnou musí mít na pozoru.
            • Cajk
              Nemůžou mít, jak by mohli - možná vydedukuješ torrenty, ale ruku na srdce, to je tak trochu hudba minulosti..

              Každopádně kdyby herní směřování neřídili manažeři, ale samotní tvůrci, tak se s hráči už dávno mohli domluvit na kompromisu a bylo by. Je jasný, že hráči pořád mají chuť kupovat pc hry (Minecraft?), jen už je asi trochu štve, že se s nima zachází jak s onucí. No, je to debata na hodiny, co si budeme nalhávat:)
            • Já nevím ale řekl bych že zrovna tyhle firmy tu statistiku mají a i když nemám iluze o inteligenci těch co to řídí tak pochybuju že by drm nějak výrazně škodilo prodejům pokud by bylo k ničemu a jenom odrazovalo zákazníky tak bych řekl že ani ten kravaťák by ho tam nedával ....

              Podle mě o ty impulzivně jednající lidi de .... musíme si uvědomit že hry u nás mají úplně jinou hodnotu než v takovém USA a tak těch impulzivních lidí tam je víc ... proč bojovat o člověka který si tu hru stejně nekoupí ani když nebude cracknutá a zhoršovat prodeje hry u lidí kteří stahovat nechcou?

              Proti tomu nesouhlasu nejde nic říct, taky myslím žr takové drm, omezování bazarového prodeje a nechutná cenová politika u DLC sou zlo, ale co se s tím dá dělat? Klasický spotřebitel v USA asi nepřestane hrát jenom kvůli DLC a kravaťáci tu budou vždycky.....
  • Problém je, že nárůst prodeje porovnávají jaro 2010, kde Ubisoft neměl žádnou silnou značku, s jarem 2011, kde Ubisoft měl Assassina, Settlery a Splinter Cell.
  • Ale abych pravdu řekl mě taková aochrana nevadí ..... ti kteří se nemůžou dočkat si tu hru koupí a tím odbourají ty piráty o které jim de a ti co si tu hru stejně nekoupí si klidně počkají o týden dýl a potom hrajou v pohodě bez drm. Takže taková ochrana plní svou funkci a já nemám problém si počkat 14dní než to někdo prolomí. *5*
    • V cem plni proboha nejakou funkci... prectete si co jste napsal... Stejne hrajou vsichni, takze je to uplne na nic...
      • Nemáte pravdu, hlavní funkce těchhle drm je aby vydrželi nápor v prvních pár dnech... pokud vydrží drm rekněme týden tak už je to pro firmu nemalý rozdíl protože drm nemíří na lidi co si hru nekoupí ale na lidi co se v prvních dnech rozhodují jestli koupit nebo stáhnout. Pokud by dnes někod dělal drm a myslel si že nebude prolomené tak je hlupák ... Takže já si stojím za tím že tohle drm plní funkci na jakou bylo navrženo protože pokud vím tak žádná hra co ho má nešla hrát první den.
        • S tím, že jim to zvedá prodeje bych se nepřel, ale kde je nějaká etika podnikání? Proč se mám já jako platící zákazník starat o nějaké ochrany, když nic špatného nedělám? Neměli by spíš oni nějakou právní cestou postihovat piráty, kteří prokazatelně stahují ilegálně?
          • Velké společnosti na etiku podnikání kašlou... jde jim o zisk za každou cenu. Tohle je ta nejjednoduší cesta jak dosáhnout vyššího zisku s co nejmenšímy náklady. Sou i jiné cesty jak dosáhnout to samé ale většinou sou víc nákladné a zákazník je takovéhle firmě ukradený, jak jim dá peníze tak už je nezajímá....
  • nejhorsi je, ze timhle davaji piratum zase dalsi padny argument pro jejich jednani, takze sice vyhraji bitvu, ale valku prohravaji
  • jojo zlate drm supa kura drat xD du hrat cod neruste a nepiste furt
  • To maji pravdu. Ochrana je tak uspesna az odrazuje zakazniky, tim myslim i sebe
    • Rorschah
      kdysi jsem našel tohle, myslím že je to až vtipně výstižné:)
      http://cdn.thenextweb.com/shareables/files/2010/02/piratedvd.jpg
    • DRM = Dementni Rejpani Magoru
      • Cajk
        Demence Retardovaných Manažerů :)
  • Já to "dokonalé" DRM AC2 prolomil za dvě hodiny a to mi je 12 let a hra byla venku jenom 2 týdny. Omezovaní nemá smysl protože za týden je to prolomeno a tadá, všechny peníze na to věnované jsou spláchnuté do záchoda (skoro). Taková World of Goo bez ochrany měla prý menší podíl stahovanosti než méně dobře hodnocená Frontlines s ochranou. Takže je třeba si PCčkáře hýčkat. Už tak jich dost odchází na konzole.
  • Rorschah
    hackeři jsou v tomhle směru VŽDY o krok napřed. a nebude tomu nikdy jinak. nepsaný zákon, stejně jako čekat od 1000 lidí stejný názor..
  • u her jako H.A.W.X. 2 se ochrana vyplatí, do dneska neni crack a to hlavně proto, že to neni nijak masově hraná hra. Ale např. u AC crack 100% bude, ať už bude ochrana jakákoliv, nemyslim si, že by pro Skidrow byl problém to znovu prolomit, takže si všichni piráti raději počkají.
  • možná uspěšní ale hlavně otravná pro poctivé uživatele....ubisoft mne v tom připadě nesmí domu jedině s crackem....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit