Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ono nekomu neco chybi? A kde? Chces si okopirovat moje auto? Prid.
  • Aby bylo jasno, kroky jsou zcela nelegalni a nezakonne, protoze dotycny zcela zjevne za svou hru zaplatil. A zcela ho nezajima spory mezi distributory. Navic (coz autor plku zjevne vubec netusi) v pripade prodeje SW vystupuje prodejce POUZE jako ZPROSTREDKOVATEL, a veskerou zodpovednoset nese vydavatel. On a nikdy jiny, je dle zakona ten, kdo prodal. Prodejce pouze jedna jeho jmenem. Plati minimalne v cele EU.

    BTW: A presne tohle duvod, proc si pres podobny srackomety (mezi ktere patri i pochopitelne steam) muze naprosto cokoli koupit leda chorej mozek.
  • Neznám licenční podmínky a ani je nehodlám studovat. Předpokládám, že Ubisoft o tom přehled má větší než pisálci na fórech a k tomu kroku přistoupil na základě jejich porušení (pokud je to jinak, potom by byly nadávky oprávněné).
    Nechápu ty nadávky na Ubisoft a házení špíny na něj, ale takové kecy proti velkým firmám jsou prostě módní. Hráči by měli nadávat na ty (pře)prodejce klíčů a různé šmelináře, případně sami sobě, pokud koupí u někoho podezřelého nebo vědomě z nějakého jiného regionu a pochybným způsobem si hru aktivují. Chápu, že hodně hráčů nemusí mít tušení o tom, že nějaký obchod není úplně v pořádku. Na druhou stranu mi ty nářky připadají, jako kdybych si koupil na Aukru (kde se to podvodníky a vyčůránky jen hemží) evidentně nelegální licenci Windows a pak nadával Microsoftu, že mi ji zablokoval. A co na tom, že se jednalo o doporučovaného prodejce s mnoha kladnými hodnoceními...
  • Pokud nejsou mytus, urcite mas data. Sem s nimi. A ze to neni kradez, to se da demonstrovat celkem jednoduse. Definuj si kradez, at fakticky ci legalne a proste to tam nenapasujes. Proto se tomu rika "copyright infringement"

    PIRACY IS NOT THEFT: PROBLEMS OF A NONSENSE METAPHOR - https://torrentfreak.com/piracy-is-not-theft-111104/

    nebo neco serioznejsiho:

    Case name R. v. Stewart, Collection Supreme Court Judgments - http://scc-csc.lexum.com/scc-csc/scc-csc/en/item/331/index.do

    Asi tak, zdroju je vic. Ale ty data, o "lost sale" prosim. Jinak tomu nemohu verit.
  • V punku to tak funguje. Ale je to často mnohem jednodušší. Vyseru se na systém a zaplatím ....
  • Jack1947
    Ale stará prdlajda, ty co by si to sdtáhli by si to stáhli i tak a ti co si to koupily by koupily... jo jenže radši ta plnou cenu nebo ve slevě žádné z druhé ruky. *12* At má ubík víc peněz.
  • Jo na cestě do pekla předehnali i komouše. Zajímalo by mně, kdy jim dojde že si to u lidí serou. Do té doby nelze poznamenat nic jiného než 7734.
  • Hned jsem se podíval na svůj HDD
    Stále tam je..
    Já jim dám něco mazat.. Ono už jim nestačí že si to člověk místo stáhnutí poctivě koupí, ale už si to musí kupovat jen u nich..
    Vsadím se, že za chvíli budou praktiky takové že budete mít kupříkladu hru od EA a od UBI a nepůjdou vám protože je máte společně na jednom PC !
  • Problem je v tom, ze si Ubisoft (a nejen oni) mysli, ze na to (co udelali) maji pravo. Mozna, ze za soucasne situace maji - legislativa jim hraje na ruku - ale to nemusi byt naporad:

    Vlastovka:

    Top EU court upholds right to resell downloaded software - http://arstechnica.com/tech-policy/2012/07/top-eu-court-upholds-right-to-resell-downloaded-software/

    Nema pravo zakazovat preprodje licenci. Tedy ma, ale to je pomerne jednoduchy zakazat, EULA = joke. Ono za stavu kdyz se kopirovani bezne rika, ale i tak se o nem premysli, jako kradez, tezko tlacit na zakonodarce. Bez lobby a s blby.
  • Jojo, lidi si koupi original tak jim to zabanujem aby si to priste pro jistotu stahli *1*
    Proste logika
  • software je zapujčen tomu kdo se preukaže klíčem
  • JJ, o tom mesici jsem slysel ale to mi jako zakaznikovi nevadi, me je vcelku jedno jak dlouho bude muset prodejce pockat s prodejem. *3*
  • Kopirovani, napriklad sw piratstvi, muze byt naprosto jasna kradez. A vubec nejde o lost sales, ktere nejsou zadny mytus.
  • Formalne v tom neni problem, seriozni prodejce by mel vratit prachy. A jestli nekdo nakupuje u neserioznich, muze za to snad Ubisoft. I on je tim poskozeny. Viz princip kupovani kradenych veci, take se vraci majiteli a napaleny clovek muze uplatnovat skodu jen u podvodnika. Lide musi nest odpovednost za to kde a u koho nakupuji, jinak se s podvodniky vyporadat nelze.
  • Zrejme zbytecne, ale musim opakovat: Kopirovani neni kradez, ani ve smysly faktickem ani pravim. "Lost sales" .. jsou mytus a kdyz ne, tak nikdo o nich nema zadny spolehlivy cisla.

    Jinak ano, ocividne v Ubisoft pracuji i geniove. Ale to ukaze cas.
  • Asi se jim nelibi, ze by obchodnici, kteri nelegalne prodavaji klice kde nemaji, vydelavali vic nez oni. Tohle je typicky problem dvojich cen a jejich zneuziti. Byt na jejich miste, take by ti to vadilo.
  • Ubisoft koukam pracuje na tom, aby byl u hráčů stále oblíbenější. No, ne, že by mi to nemohlo bejt buřt, Ubi hry už léta nestojej ani za ukradení.
  • Být tebou tak si spíše koupím učebnici Čj.
  • Lotr
    No jo ale to je hlavně dáno mentalitou Američanů.
    V Americe totiž ty nemusíš dokazovat že máš pravdu ale protistrana musí dokázat že to co dělá je povolené či alespoň není zakázané.
  • Jack1947
    Stát se něco podobného např v USA (kde se to nestane, není důvod proč) tak tam by to s jejich soudním systémem. Zas o nečem jiném.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit