Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • *3* Jenom technická - "sypat si popel na hlavu" znamená kát se, projevovat lítost nad svým nezdarem/neúspěchem/chybou (bylo zvykem v dobách Římského impéria).
    Měl jsi napsat, že si UBI nadělal do vlastního hnízda *3*
  • x_ander
    Ubisoft má zase zaděláno na hromadu hatu, a dobře mu tak. Tohle není nic jiného, než čistá buzerace. Já sice naprosto chápu co mu vadí - že hromady hráčů jejich hru koupily od obchodu, který ty klíče našmelil kdo ví kde. Ale proč za tohle trestat hráče, který si tu hru poctivě koupil? Pokud dělá něco špatně prodejce, ať si to Ubisoft řeší s prodejcem, ne s hráčem.

    Je to asi stejné, jako kdybych si v obchodě s elektrem koupil třeba televizi od nějakého konkrétního výrobce, a tento výrobce mě pak naštívil s tím, ať mu tu televizi okamžitě dám, protože jsem ji koupil od prodejce, se kterým on nemá řádně uzavřenou licenci na prodej jeho zboží. A peníze ať si vyřeším s ním. Vždyť je to přece blbost.

    Trochu mě děsí, kam to všecko směřuje. Nejdřív vydavatelé bojovali proti pirátům - což je pochopitelné. Pak bojovali proti bazarovým prodejům - což už je imho méně v pohodě. Teď bojujou proti zákazníkům, kteří si hru řádně koupili. Co bude dál?
  • Co bys navrhoval Ubisoftu? Aby se nechali okrádat? Lol. Mně až Unity zmizí z knihovny, tak si nechám vrátit peníze, přitlačím tu stovku-dvě a koupím to jinde znova.

    Shodneme se na tom, že by měli řešit spíš příčinu než důsledek, tzn. zajistit. aby člověk takovej klíč neměl vůbec možnost koupit, ovšem žijeme v západní společnosti, kde se řeší spíš následek, protože je to často mnohem pohodlnější :). U DVD a BR se to aspoň trochu výrobci snaží podchytit regionem, což u cd klíčů moc nejde.

    Jinak průměrně gramotnýmu člověku dojde, že to asi není úplně v pořádku, když hra stojí 60€ a on ji nakoupí za třetinovou cenu, že :). To už se dá dost těžko považovat za slevu.

    Ošklivý zlý nefunkční Uplay? Už zase? Ještě pořád? To nechám radši snad bez komentáře :D.
  • Nikoliv, to je relevantni. Irelevantni je tva predstava, ze smluvni podminky muzes ignorovat. Smluvni podminky nesmi byt v rozporu se zakonem. Ktery zakon zakazuje zneplatnit licenci uzivanouv rozporu s podminkami, za kterych byla udelena?
  • WalkingWad
    Co jsme tak pochopil, je část těch klíčů z šedé zóny, tzn. jinej region, ukradenej klíč a pod. Takže je spíš otázkou kolik procent z těch klíčů z "přeprodeje" se bude blokovat..
  • Delaji to zpravidla proto, aby uzivili sebe a sve rodiny.
  • No a jakou mám jako zákazník šanci zjistit, že je třeba G2P (neba jak se jmenuje) šedý obchodník? Jsem jako zákazník povinen si před nákupem udělat rozsáhlou rešerši (notabene jsem třeba angličtinou ne zcela políbený)? Jsem povinen ověřovat jestli je nějaké prohlášení prodejce nepravdivé (tvrdí, že jsou oficiální reseller)? A jak bych to měl udělat? Je snad obchodník z HongKongu automaticky podvodník?
    Obcházení restrikcí - o tom jsem se nikde nedočetl, pokud je to pravda, tak asi není co řešit. Na druhou stranu - i při obejití restrikcí autor/vydavatel/prodejce dostal své peníze. Kde a komu vznikla škoda? Prodejce neposlal prachy vydavateli - jak v tom figuruje zákazník?
    Prodejce vygeneroval falešné kódy? Ale to je zase problém mezi prodejcem a vydavatelem, ne můj, pokud nemám důvod si myslet, že to tak může být (a to nemám).

    Prostě Ubi má skřípat zubama, ale má se snažit postihnout šedý/černý prodej/piráty a ne si brát platícího zákazníka za rukojmí.
    Nicméně co můžeme vědět, třeba je v tom mnohem víc a dozvíme se později.
  • Pokud jsou na volne noze a nejsou financovani pres sluzby jako kickstarter, tak ano. Ja to tak treba mam, dostavam zaplaceno az za hotovy produkt.

    Pokud mas na mysli programatory v zamestnaneckem pomeru, treba ty, ktere plati Vavra, tak ti jsou placeni predem, ale to problem neresi, jen posouva o level vyse, na podstate to nic nemeni.
  • x_ander
    No s tou dobrou vírou nemáš úplně pravdu, protože slavný nový občanský zákoník to trochu změnil - tvůj příklad s autem by v reálu fungoval tak, že pokud ty v dobré víře koupíš auto od prodejce aut a zjistí se, že je kradené, tak to auto budeš muset vrátit majiteli a s prodejcem si to musíš vyřídit ty. Samozřejmě se ta situace bude lišit podle toho, jestli je to auto ojeté nebo ne, jestli je prodejce podnikatel nebo nepodnikatel atd.

    Každopádně tenhle případ je oproti Ubisoftu jiný - ty to samozřejmě kupuješ v dobré víře, o tom žádná. Ale Ubisoft, narozdíl od původního majitele auta, na tom není tratný. Auto ti seberou, protože ho vrátí původnímu majiteli. Tu hru ti ale vymažou proč? Vždyť Ubisoft z toho nic mít nebude, nedostane zpátky žádné zboží nebo peníze. Jen hráči udělá problém.

    Ale naprosto souhlasím, že tohle je prasácké chování Ubisoftu. Docela chápu, že mu vadí, že se někde šmelí s klíčema jeho hry. Ale řešit to tak, že se bude hra mazat hráči, který ten klíč řádně koupil, je prostě špatně. Ubisoft to má řešit úplně jinak a dělat kroky proti onomu šmelinářskému přeprodejci, ne prudit hráče.
  • No asi takhle. G2A má skoro 600 000 podporujících uživatelů z facebooku. Takže to nebudou zdaleka všichni, kdo využívá tento portál. Jestli by si každý koupil hru od UBI ve slevě za 500,- Kč tak to máme 300 000 000,- Kč. Když to UBI bude řešit tímhle způsobem, jejich hry si přestane kupovat hodně hráčů. Někteří kvůli ceně licencovaných obchodníků a někdo kvůli postupu UBI. Tak když si vezmu, že 70% G2A komunity přestane nakupovat hry od UBI a předpokládaná cena hry u licencovaných obchodníků bude 1200,- jejich zisk bude 200mil na místo očekávaných 720mil. No já nevím, ale nebylo by jednoduší udělit G2A licenci :D Protože si UBI zase sype popel na hlavu *3* A to nemluvím o tom, že hry bez slevy tam jsou levnější jenom o pár procent. Kam to může zajít, to asi uvidíme za pár měsíců *5*
  • no většina už má dohráno tak že nula škody
  • A uz jsme u toho, muzes to delat, pokud. Tedy nemuzes jak chces, ale musis dodrzovat pravidla, jak danna zakonem, tak ty, ke kterym ses zavazal. Se zbranema se kseftuje, ale ma to radu omezeni a nemuzes je prodat komu chces, ale jen tomu, komu to pravidla dovoli. A stejne tak je to s licencemi.

    Jak je to slicencemi take nechapes. Nastuduj si autorsky zakon. Licence prodavat muzes, pokud te k tomu autor (nebo vladtnik majetkovych prav) poveri, tj. udeli ti k tomu pravo, coz ti dovoli na zaklade smluvniho vztahu, jehoz podminkami se potom musis ridit.
  • Sranda, ja som im pred pár rokmi písal, nech mi z UPlay účtu zmažú Rayman Legends demo a oni mi odpísali, že to sa nedá, že hry, ktoré mám raz pripojené k účtu, sa odtiaľ nedajú odobrať. A tu vidíme, že to ide, keď sa chce.
  • Nemocnice se ridi obchodnim zakonikem. Ty se ridis obcanskym zakonikem a smluvni vztah mas s prodejcem. A je jedno zda se jedna o licenci nebo hmotne zbozi. Podivej se, jak se treba Microsoft stavi k OEM verzim sveho software. Takze si to zjisti sam. Je to prodejce, kdo musi zajistit podporu a servis ke zbozi, ktere prodava. A to i kdyby vyrobce zkrachoval.
  • Este na upresnenie, ja sa vobec nezastavam Ubisoftu, hry od nich uz kupujem vyhradne v zlave na Steame za 5€, pretoze to je banda gasparov a neverim im uz ani nos medzi ocami, ale ja sa pozastavujem nad ludmi ktorym nepride divna podozrivo lacna cena. Ale tak blbi ludia su este aj v dnesnej dobe stale a stale schopny naletiet na pyramidove hry tak co uz. Celkovo ma tieto lacne kluce uz zaujimaju dlhsie, skade ich maju, pre ake regiony su urcene (aj ked Ubi ma narozdiel od Bethesdy trebars worldwide) atd. Dufam ze sa do toho teraz bude riadne sturat, nech sa to vyjasni.
  • A aktivovali by to asi jak? Dnes používají v zásadě dvě varianty. A) virtualizaci aktivačního serveru a přesměrování aktivačního mechanismu na lokální server kterej to "ověří" a hru odemkne.
    B) Modifikuje se přímo hra aby aktivaci nevyžadovala.

    Ergo, rozdíl mezi digitální a retail distribucí je pouze v tom jak se k tobě dostanou data (internet/fyzické médium), ale dál už se hry v zásadě moc neliší.
  • Dnes mi u Tesca nabizel nejaky poctivy spoluobcan holici strojek. No mohl jsem ho koupit a radne zaplatit, ale ja ti proste nevim. Preci nejsem blbej platit nekomu za neco, co sehnal buh vi kde... A kdyz ano, beru na sebe urcite riziko. A stejne fungujou ti preprodejci. Maji nekolik zpusobu, jak ziskavat klice. Ve finale ale jen vydelavaji na duverivosti lidi.
    To, ze za ty hry platis na nelicencovanem obchode, neznamena, ze je vse v cajku. Ty mas mozna pocit, ze sis neco legalne koupil, ale to si jen neco namlouvas...
  • Protoze ten klic a ta cena je urcena pro jiny region a v podminkach uziti je regionalni omezeni. Co je na tom tak tezke pochopit?
  • Oznaceni idiota si schov pro sebe. Nikdo tu nemluvi o kradezi. Ty licence jsou pravdepodobne uzivany v rozporu s podminkami uziti a proto byly, opet v souladu s podminkami, ktere kazdy odsouhlasil, zneplatneny. Mas-li pocit, ze je to jinak nebo jiny pravni nazor, muzez ho postoupit soudu k posouzeni.

    Muj nazor je, ze maslo na hlave ma prodejce klicu, ktery je prodava v rozporu s podminkami nebo kupujici zapomnel upozornit na nektere podminky uziti (pravdepodobne regionalni) a nebo samotny hrac, ktery takove informace ignoroval. Hloupost neomlouva. To ze neco zaplatis jeste neznamena, ze si s tim muzes delat co chces a pokud si odsouhlasis deaktivaci produktu, ktery uzivas v rozporu s podminkami, pak muzes nadavat jen sam sobe.

    Kdyby hraci nebyli blbi a hromadne bojkotovali online drm, nemuseli by ted resit takovehle problemy. Online drm je zlo a prorokuji, ze s jeji rostouci monopolizaci bude jeste hur.
  • 2Rust: OMG to ses takovej keten ze nezvladnes precis 10 odstavcu AZ (kterej je stejnej po cely EU) abys zjistil, ze prodejem licence se vycerpa pravo k dany kopii, takze o zadnou zapujcku nejde, a prave proto ses i ze zakona opravnen tu svoji "licenci" preprodat dal?

    Psat si do nejakych plku pak muze kdo chce co chce, protoze to je v rozporu se zakonem a tudiz jako by nebylo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší