Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No a protože jsem na G2A nakoupil už tolik her, že jsem ušetřil nemalé peníze, tak bych ten FC i oželel. Ale to se nestalo. Asi to mažou jenom některým. Stále tam všechny hry svítí a jsou spustitelný. Tohle je jenom strašák, ale až zjistí, že jim klesnou prodeje o 50%, tak to zase začnou přehlížet. Protože je rozdíl koupit hru o víkendové akci za 300,- nebo od licencovaného prodejce za 1200,-. Když hru dohraju a multiplayer přestane bavit, už se ke hře nevracím. Trh nás zahlcuje tolika hrama, že ani není důvod se vracet. Proto je G2A pořád jedna z levnějších cest, jak si dobře zahrát. Viz. BF4, FC4, The Crew, Sim City, Shadow of Mordor.... Tyhle hry bych si za plné ceny snad ani nekoupil a také se k nim po dohrání už nevrátím. Takže ta krabice doma by pěkně pálila a hrál bych to snad už jenom z lítosti nad útratou *3*
  • někam nechápu jak může byt krabice z hrou dovezená do číny levnější než originalí koupě přes net kde ani nemusí vyrábět DVD krabici platit distributorovi + marže prodejců..... svět se v pr.... obrací
    • ale musí platit servery steamu a taky živit gabea (aby neumrel hlady)
    • walltar
      Já jsem osobně zaslechl, že to je kvůli velkým kameným obchodů, které z nějakého důvodu ještě přežívají a v USA jsou třeba celkem oblíbené.

      A ty odmítají prodávat hru, která by na digitální distribuci stála míň, než u nich....

      Co je na tom pravdy nevím.
  • No asi takhle. G2A má skoro 600 000 podporujících uživatelů z facebooku. Takže to nebudou zdaleka všichni, kdo využívá tento portál. Jestli by si každý koupil hru od UBI ve slevě za 500,- Kč tak to máme 300 000 000,- Kč. Když to UBI bude řešit tímhle způsobem, jejich hry si přestane kupovat hodně hráčů. Někteří kvůli ceně licencovaných obchodníků a někdo kvůli postupu UBI. Tak když si vezmu, že 70% G2A komunity přestane nakupovat hry od UBI a předpokládaná cena hry u licencovaných obchodníků bude 1200,- jejich zisk bude 200mil na místo očekávaných 720mil. No já nevím, ale nebylo by jednoduší udělit G2A licenci :D Protože si UBI zase sype popel na hlavu *3* A to nemluvím o tom, že hry bez slevy tam jsou levnější jenom o pár procent. Kam to může zajít, to asi uvidíme za pár měsíců *5*
    • WalkingWad
      Trochu tady uniká fakt, že část těch klíčů je "vyšmelenejch", takže je dost možný, že z nich UBI neviděli ani dolar/euro.. (prodávájí dost často budle, review, apod.) Navíc to, že by 70% z těch lidí přestalo kupovat je dost utopie.. G2A proto asi nemá licenci, jelikož velká část z těch klíčů je našmelených. To je jak kdyby mělo NIKE udělit licenci na prodej ve stánku u firem NIKO, MIKE a NAKE :)
      • Co to placas o vymyslnejch kllicich mamloji ... fakt te vidim jak si tipujes nejakej sha hash nebo neco takovyho ... lol. Po tisici, prodejce zadnou licenci mit nemusi. Prodejce nakupuje a prodava, a je jaksi principem, ze se snazi nakoupit co nejlevneji a prodat co nejdraze. A stejnym principem je, ze se snazi prodavat v konkurencnim prostredi tak, aby prodal => levnej nez konkurence.

        Dokonce by se dalo klidne UBI prisit idealne na urovni EU miliardovej flastr za pokus o naruseni konkurenceschopnosti trhu.
        • Vzhledem k existenci generatoru klicu to zas takova legrace neni.

          Licence je opravneni a prodejce musi mit opravneni k prodeji opravneni na uzivani hry, pricemz toto jeho opravneni muze byt omezeno smluvnimi podminkami.

          Princip jsi uvedl spravne, ale tento práncip neni nad zakon ani nad smlouvy, takze prodejce musi operovat ve vymezenem prostoru a nikoliv libovolne. Konkurenceschopnost trhu narusuje nekala konkurence, ke ktere muze dochazet prave tim, ze jeden prodejce nedodrzuje podminky, ktere ostatni dodrzuji.
      • Pořád stejná otázka - za situace, že zákazník nemá možnost ověřit legalitu klíče, proč trestat zákazníka?
        Jo aha, Čína toho kluka v HongKongu nebude stíhat a že by ho vydali do USA, to už vůbec nehrozí? Co budu dělat, co budu dělat .... už vím, naseru co nejvíc zákazníků!
        • Tak v prvni rade nejde o trest a popotahovani hracu u soudu ze. Pokud jde opravdu o to, ze na prodejce pravne nemuze (o tom pochybuji), pak se muze branit jedine tim, ze zneplatni nelegalne poskytovane licence nebo licence uzivane v rozporu s podminkami, cimz tohoto prodejce odstrihne od zzjmu kupujicich. On se ubisoft musi chovat odpovedne i k dalsim svym prodejcum, kteri jeho podminky respektuji a kterym tim vyrostla nelegalni konkurence.
          • eStar
            Hezké slovíčkaření, ale ve finále je stejně furt potrestán ten koncový zákazník který s tím nemá co dělat. Já jsem si z téhle kauzy vzal jednu podstatnou věc, nekupovat hry od Ubisoftu. Co já vím kdy jim zase jebne a začnou blokovat klíče z bůh ví jakého důvodu který mě nezajímá.
            • To je prave soucast problemu, ze te to nezajima. Mluvit o trestu je hloupost, kdyz uz, tak o poskozeni. Ted je otazka, jestli je poskozen vlastni vinou, protoze ho nezajima, nebo je na tom bez viny. Stejně tak je poškozen ale i Ubisoft.
          • WalkingWad
            +1
    • *3* Jenom technická - "sypat si popel na hlavu" znamená kát se, projevovat lítost nad svým nezdarem/neúspěchem/chybou (bylo zvykem v dobách Římského impéria).
      Měl jsi napsat, že si UBI nadělal do vlastního hnízda *3*
  • Omlouvám se, jestli to tu už někdo zmínil, ale minimálně u nás existuje institut tzv. dobré víry. Příklad - ve městě se objeví prodejce nových aut, prodává více značek (to není nic proti ničemu) a má lepší ceny než oficiální distributoři (to taky není nelegální). Koupím u něj auto a pak se ukáže, že bylo kradené - jenže já si mohu auto nechat, pokud mne nic nevedlo k dojmu, že je něco v nepořádku. Jednal jsem v "dobré víře", že je všechno OK. Původní majitel kradeného auta si to bohužel musí vyřídit s prodejcem.

    Někdy je to hodně drsné - viz aktuální kauzy ukradených domů (pomocí zfalšovaných zápisů v katastru) - ale má to sloužit jako ochrana těch na konci řetězu (kteří by nakonec neměli ani prachy ani třeba ten dům).
    No, a v případě her je taková reakce prostě směšná - trestat zákazníky, protože ušetřili pár babek? Bravo, Ubisofte, to se ti fakt povedlo!
    • x_ander
      No s tou dobrou vírou nemáš úplně pravdu, protože slavný nový občanský zákoník to trochu změnil - tvůj příklad s autem by v reálu fungoval tak, že pokud ty v dobré víře koupíš auto od prodejce aut a zjistí se, že je kradené, tak to auto budeš muset vrátit majiteli a s prodejcem si to musíš vyřídit ty. Samozřejmě se ta situace bude lišit podle toho, jestli je to auto ojeté nebo ne, jestli je prodejce podnikatel nebo nepodnikatel atd.

      Každopádně tenhle případ je oproti Ubisoftu jiný - ty to samozřejmě kupuješ v dobré víře, o tom žádná. Ale Ubisoft, narozdíl od původního majitele auta, na tom není tratný. Auto ti seberou, protože ho vrátí původnímu majiteli. Tu hru ti ale vymažou proč? Vždyť Ubisoft z toho nic mít nebude, nedostane zpátky žádné zboží nebo peníze. Jen hráči udělá problém.

      Ale naprosto souhlasím, že tohle je prasácké chování Ubisoftu. Docela chápu, že mu vadí, že se někde šmelí s klíčema jeho hry. Ale řešit to tak, že se bude hra mazat hráči, který ten klíč řádně koupil, je prostě špatně. Ubisoft to má řešit úplně jinak a dělat kroky proti onomu šmelinářskému přeprodejci, ne prudit hráče.
      • Předpokládám, že hru ti nesmažou, jen ti ji neumožní hrát a to proto, že je užívána v rozporu s licenčními podmínkami. Cílem je znevěrohodnění tohoto prodejce, který poškozuje Ubisoft, obchodníky, kteří konají v souladu s licencí a vlastně i samotné hráče.
    • Ano, mas pravdu, ale musi se jednat o prodejce novych aut, na bazar to uz neuplatnis a plati, ze dobra vira je objektivne odduvodnene presvedceni, coz u sedeho a cerneho trhu, obchazeni restrikci pomoci vpn a podobne jen tezko obhajis.
      • No a jakou mám jako zákazník šanci zjistit, že je třeba G2P (neba jak se jmenuje) šedý obchodník? Jsem jako zákazník povinen si před nákupem udělat rozsáhlou rešerši (notabene jsem třeba angličtinou ne zcela políbený)? Jsem povinen ověřovat jestli je nějaké prohlášení prodejce nepravdivé (tvrdí, že jsou oficiální reseller)? A jak bych to měl udělat? Je snad obchodník z HongKongu automaticky podvodník?
        Obcházení restrikcí - o tom jsem se nikde nedočetl, pokud je to pravda, tak asi není co řešit. Na druhou stranu - i při obejití restrikcí autor/vydavatel/prodejce dostal své peníze. Kde a komu vznikla škoda? Prodejce neposlal prachy vydavateli - jak v tom figuruje zákazník?
        Prodejce vygeneroval falešné kódy? Ale to je zase problém mezi prodejcem a vydavatelem, ne můj, pokud nemám důvod si myslet, že to tak může být (a to nemám).

        Prostě Ubi má skřípat zubama, ale má se snažit postihnout šedý/černý prodej/piráty a ne si brát platícího zákazníka za rukojmí.
        Nicméně co můžeme vědět, třeba je v tom mnohem víc a dozvíme se později.
        • Nejsi povinen, ale kdyz to neudelas, vystavujes se riziku a pripadne nasledky muzes vycitat sobe, ne vyrobci. Ono nakupovat v zahranici je vzdy osemetne a oslabujes tim sve pravni postaveni. Proste si musis sam zvazit, jestli ti nizsi cena za to riziko stoji.

          Prodejce v hongkongu nemusi byt automaticky podvodnik, ale muze. Jestlize nabizi neobvykle nizke ceny, je na miste vyssi opatrnost, zvlaste pokud neumis anglicky a nerozumis tomu s cim souhlasis. Jestli si koupis licenci s regionalnim omezenim na rusko, nediv se , kdyz nebude v cechcach fungovat. Skoda vznikla primarne ubisoftu, protoze vydavatel nedostal sve penize, dostal mensi penize, nez mel a honkongsky prodejce si pravdepodobne prisel na jeho ukor k daleko vetsi marzi. Zakaznik mozna ani poskozeny byt nemusi. Jestli si koupil licenci pro rusky region, mozna muze svou hru stale hrat, v rusku. Jde hlavne o to, nakolik byl prodejcem informovany, ze jde o licenci pro jiny region. Kazdopadne je to mezi nim a prodejcem, neni duvod, proc by za konflikt mezi prodejcem a hracem mel prikori nest vydavatel.
          • No a kdyz si koupis Global Region a stejne ti ho smazou tak to ma znamenat co? Podle me by tedy Global mel bejt vsude pristupny. Plus je zajimavy ze mi smazli i AC III, ktery jsem dostal ke grafice nVidie to jim to taky ukradla? Kazdopadne to je uz jedno hold ubisoft nikdy vice i kdyby udelal nejlepsi hru na svete.
            • Podle reakci zde v diskusi global region smazany nebyl. Kazdopadne by Ubisoft mel poskytnout kazdemu hraci vysvetleni, jake konkretni duvody ho k tomu vedly. Stát se to mě, tak budu po nich chtít vysvětlení. Chápu že jsi naštvaný, ale obrátit svůj hněv proti Ubisoftu je zkratkovité. Mas grafiku od nvidie, nebo nejakeho jineho vyrobce, ktery od nvidie nakupuje cipy? Ta hra je tam od vyrobce grafiky, nebo ji tam prikladal distributor nebo prodejce? Vidis jak je snadne svou pozornost (a hnev) zamirit spatnym smerem? Nvidia s tim nemusi mit vubec nic spolecneho.
  • Ten Ubi je fakt mimo, mám děravou distribuci, tak potrestám platícího zákazníka *11*
    Jen se mi potvrzuje, ze je dobre, ze uz od nich nic nehraju ani nekupuju.
  • Roky upozornuju na to, ze online DRM, kterou zavedl steam, je zlo. Ze hraci maji preferovat ferovou digitalni distribuci jako je GOG. Kdyz nekdo zaprodal dusi za slevy, patri mu to. Mozna se nad tim konecne zamysli.
    • U STEAMU to jeste jde, je moznost hrat hry offline pokud jsi hru predtim aktivoval online samozrejme.Takovej Blizzzard vas uplne offline posere. BTW qeci - na G2A uz jsem koupil minimalne 10 her, nasledne aktivovany pres STEAM. Bez problemu.Koupil jsem i Starcraft 2, taky bez problemu. Jednou jsem mel problem s prihlasenim, tak jsem psal na support, ze mi zmizela hra z uctu. Do 15minut prisel mail (byla to sobota) a hned byla videt od nich snaha to resit. Nasledne jsem teda zjistil, ze sem lama a prihlasoval se k jinymu uctu. Ale sem si jistej, ze pokud by skutecne licence nefungovala, tak vrati love nebo poslou novy kod. Ceny jsou trosku nekde jinde nez na Steamu ( i kdyz jsou ve "sleve") a neverim tomu, ze vyvojar ( neplest s vydavatelem) dostane o moc vic penez nez za nakup pres Steam. Jinak Ubisoft posledni dobou kurvi hry hroznym zpusobem. Nekupuju nic od nich ani ve sleve zadarmo.
      • "qeci". Dej si facku tak velkou aby ti ulitla palice a dolitla pokud mozno do skoly.
    • Jack1947
      To jo ale jaké slevy... kdyby byly klasické tak by to bylo ok.

      Copak žes dlouho tu nebyl? nechceš zvážit registraci at ti neprzní pořád někdo tvůj nick. *4*
  • Aby bylo jasno, kroky jsou zcela nelegalni a nezakonne, protoze dotycny zcela zjevne za svou hru zaplatil. A zcela ho nezajima spory mezi distributory. Navic (coz autor plku zjevne vubec netusi) v pripade prodeje SW vystupuje prodejce POUZE jako ZPROSTREDKOVATEL, a veskerou zodpovednoset nese vydavatel. On a nikdy jiny, je dle zakona ten, kdo prodal. Prodejce pouze jedna jeho jmenem. Plati minimalne v cele EU.

    BTW: A presne tohle duvod, proc si pres podobny srackomety (mezi ktere patri i pochopitelne steam) muze naprosto cokoli koupit leda chorej mozek.
    • v tom pripade bez teda na humble store a kup si tam islanded. To neni na steamu tak bys mohl byt spokojeny az budes litat s holubem emzi stromama., ty chorej mozku.
    • Mimochodem, autor toho plku zjevne netusi, ze jakozto zivnostnik/firma si muzu nakoupit kde chci a co chci a pak to muzu kde chci a komu chci prodat. Staci, kdyz k tomu dodrzuju prislusnou (predevsim danovou) legislativu.

      Ja totiz uplne klidne muzu nakoupit rano v krame rohliky a obratem je pred kramem prodat, pricemz se s majitelem nemusim na to tema vubec bavit. A u "krabicovyho" SW (chapat ve smyslu je ucinena nabidka, neuzavira se zadna pisemna smlouva) to plati PRESNE stejne.

      Tudiz muzu uplne klidne nakoupit milion placek v cine, a tady je rozprodat. Pokud z toho odvedu prislusne dane/cla/poplatky/... je to zcela legalni postup.
      • Nemuzes u vsech, za prve, spousta zbozi ma ze zakona nejake omezeni, drogy, leky, zbrane, licence na autorska dila atd. Za druhe u ostatniho zbozi muze dojit k omezeni smluvne. Za treti, to co uvadis ty s rohliky je jiny pripad, pac se jedna o preprodej z maloobchodu, a i v tomto pripade za preprodane zbozi rucis ty, jako jeho preprodejce.
        • Boze uz tu meles hovadiny ....

          Po stopadesaty, pokud dovezu z ciny jadernou hlavici, a splnim zakonny pravidla, tak ji muzu prodat. A cinskymu vyrobci je kulovy do toho, komu ji prodam. Kupodivu se zbranema se uplne normalne kseftuje. Stejne jako s lekama, dtto.

          A znova, jako prodejce odpovidas za veci, ktere prodas. Ale SW prodat nemuzes. U SW pouze prodej licence zprostredkovavas, protoze k prodeji nejsi opravnen. Nejsi totiz drzitelem prav. A znova, pokud nekdo prodava SW jako krabici - tedy neuzavira se na to pisemna smlouva, muze tu krabici kdokoli koupit a komukoli prodat.
          • A uz jsme u toho, muzes to delat, pokud. Tedy nemuzes jak chces, ale musis dodrzovat pravidla, jak danna zakonem, tak ty, ke kterym ses zavazal. Se zbranema se kseftuje, ale ma to radu omezeni a nemuzes je prodat komu chces, ale jen tomu, komu to pravidla dovoli. A stejne tak je to s licencemi.

            Jak je to slicencemi take nechapes. Nastuduj si autorsky zakon. Licence prodavat muzes, pokud te k tomu autor (nebo vladtnik majetkovych prav) poveri, tj. udeli ti k tomu pravo, coz ti dovoli na zaklade smluvniho vztahu, jehoz podminkami se potom musis ridit.
      • flash789
        zaplat panbu ze dost prodejcu neuvazuje jako ty, to by jsme v tom smejdu a vychcanosti byli az po usi..ted to je jen po krk:)
  • Tak a timto jsme si pripravili prostor pro astronomicke zvyseni cen her :D jeste aby nam je diktoval globalni trh to by tak hralo....MY holime!!!
  • tak čekám kdy dojdu na řadu jsem kupoval na Kinguin a key for you ...
  • Hned jsem se podíval na svůj HDD
    Stále tam je..
    Já jim dám něco mazat.. Ono už jim nestačí že si to člověk místo stáhnutí poctivě koupí, ale už si to musí kupovat jen u nich..
    Vsadím se, že za chvíli budou praktiky takové že budete mít kupříkladu hru od EA a od UBI a nepůjdou vám protože je máte společně na jednom PC !
    • ucho
      Ty vážně nevíš, že existuje skupina licencovaných prodejců a pak skupina přeprodejců? Opravdu jsi nikde nikdy nečetl, že nákupem u nelicencovaného prodejce riskuješ ztrátu hry (často se straší i zablokováním účtu na Steamu, ale takový případ snad neexistuje). Vždyť už se to v minulosti stalo několikrát...
      • Vím.. Také vím, že je lepší (vždy bylo a nejen u her) kupovat přímo od výrobce. Zde je to UBI takže přes Uplay..
        Ovšem vysvětluj to milionům hráčů po celém světě z nich většina nemá ani věk na to aby tuto hru mohla podle PEGI vůbec hrát (a stejně jí hraje) a pak rodičům, kteří spratkovi k vánocům gamesku koupí aby tak nehulákal a je jasné že většina raději vyhodí méně než více..
    • Na HDD ti samozrejme zustane, jen ti nepujde pustit.
      Teda pokud se te tyka tento problem *1*
      • Ne.. mě se problém absolutně netýká.. já hraji bez Uplay.. né že bych na to byl hrdý, ale někdy prostě obyčejný člověk musí jít proti proudu..
        • kdyz se te ten problem netyka tak nevim v jakym vesmiru mas potrebu postovat ze tu hru mas stale na hard disku kdyz neexistuje duvod proc by tam nemela byt, ktery by nejak souvisel s timto problemem. Ses stupidni nebo to jenom delas?
          • Stupidní budeš nejspíš ty. On totiž existuje důvod, dokonce právní důvod, proč by ta hra neměla být na mém HDD..
            A právě o to šlo.. že tento důvod nikterak nesouvisí s problémem který tu právě je..
            Chce to si jen trošku domýšlet ten zbytek ;)
        • Aaa uz chapu to s tim HDD *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit