Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je fakt neuvěřitelný. Dost mě to namíchlo už u Mafie 2 nebo GTA 4. Tam se to dalo naštěstí dohnat jednou uživatelskou utilitou, snad to půjde i tady.
  • Nejhorší na tom je že to bude určitě tak, no co život je krátký a já si ho chci užívat.Mám na výběr být jako Mirek Dušín a mít starosti aktivacemi všeho možného nebo použít jiné zdroje a mám leda tak starost kdy si najdu čas na hraní.
    Dělají si to sami, v rámci potírání warezu dělají z každého kupujícího potencionálního piráta.Tohle mě nebaví...
  • Tak jasné to fakt není . Když si za 1,5K koupíš NHL , které ti bez pardonu po dvou letech odpojí od sítě .... Nehledě na tituly , na kterých se honosně skví Online Multiplayer Support a služba po které běhaly dávno neexistuje ?
    Vůbec , kdo je nutí platit dedikované servery ? Stačí dát lidem do rukou standalone server a hra se stane de fakto nesmrtelnou !
  • V celku proti duševnímu vlastnictví a autorskému zákonu nic nemám , jen by se měla razantně snížit doba hájení takového díla .
  • Takže hra bez online pasu bude už defakto rovna pirátské kopii ? Teda ted´mi ukažte tu přidanou hodnotu co si s originálem kupuji :(((
  • A co kdyz prodam i ten kod? Kdo mi to zakaze? Nedava to smysl. Ale jo, mas pravdu, nikdo mi v prodeji nebrani. Koneckoncu ja bazarovky nekupuju. Dobre tituly kupuji v gamestorech a tesim se z vlastnictvi pekneho obalu, manualu atd. Mam doma dobrou dvacitku her. Spis me zarazi, ze vydavatel rozlisuje prvniho a druheho majitele. Stale je to jedna osoba a jedna kopie hry. Podle me zakaznika prilakaji jedine tim, ze nabidnou neco navic. Me treba Blizzard poslal osobni dekovaci dopis za zaslani podrobneho bugreportu a za odmenu jsem dostal mesic zdarma na WoW online. A to nejsem betatester ale jenom uzivatel. Tomu rikam pristup.
  • smejki
    přesně tak
  • Když do svých kalkulací nezapočítáš rozdíl mezi fyzickým a duševním vlastnictvím, nikdy nepřijdeš na důvody, proč tomu tak je... *3*
  • Bazarový prodej u filmů a hudby je oproti tomu hernímu dost minoritní. Mimo to velká část obratu obou odvětví jde z kin/koncertů, u her nic podobného neexistuje.

    A bazarový prodej her v současné podobě je beztak svinstvo z každého úhlu pohledu, protože si na něm mastí kapsy jen a pouze třetí strana, která nemá s danou hrou vlastně nic společného.
  • Co se tyce toho,ze kdyz na neco nemam,tak nemam pravo to ukrast,tak s tim souhlasim.Ale nesouhlasim uz s tim,ze bych si to nemohl koupit z bazaru.Bazar neni kradez.Bazarem nedelam tvurci zadnou skodu.
    Porad se tocime kolem jedne jednotky(licence,kopie cokoli) za kterou tvurce dostal zaplaceno.
    Takze dokud mi nevysvetlis v cem konkretne tvurce trati diky bazaru,tak v tom nevidim nic spatneho.
    A osobne hry z bazaru nekupuji,ale nelibi se mi tenhle pristup hernich spolecnosti,kdy cloveka co si koupi hru z bazaru stavi temer na rovinu pirata.
  • Re:smejki : A kdo urcil to,ze licence ma byt neprenosna?Proc by mela byt neprenosna?A proc tomu teda tak neni u dvd filmu,hudby apod.? Proc ma byt herni prumysl vyjimka?
    Ja k tomu nevidim jediny duvod.
    Tvurce nabizi k prodeji licenci,ktera opravnuje majitele k hrani dane hry.Jedna licence=jedna platba tvurci.Kdyz tu licenci koupim,tak jsem mu za ni zaplatil a dokud tu licenci vyuziva jeden clovek v danem case ,tak by s tim nemel prece byt problem a tvurcum muze byt sumak,kdo zrovna hru hraje.Dokud hru nerozmnozuju a tedy za jednu platbu nemam vice kopii,tak v tom nevidim nic spatneho.
  • smejki
    licence je nepřenosná
    toho, že by ti lidé neplatili plnou cenu jsem si vědom, nejsem deb*l. Těžiště problému ale leží jinde, v jánošíkovsko robinhoodovském nahlížení na svět - když na něco nemám ukradnu to (ať už doslova nebo v rámci děravého zákona). Pokud na to nemám, nemám to mít - tohle je princip, kterému lidé odvykli.
  • Zrovna u nového Drivera mi to vůbec nevadí a MP jsem nehrál snad u žádné hry od Ubi.
  • CDProjekt RED a Witcher RULEZ. *1* jediní čo to chápu a mám pocit, že v tom hrá úlohu aj fakt, že poľsko bolo za železnou oponou. rozdiel v myslení medzi nami a západom je obrovský.
  • Ja proste nechapu,proc by herni prumysl mel byt v tomhle vyjimka?
    Copak filmovy prumysl broji proti bazarovemu prodeji filmu na dvd?NE. A co treba hudebni prumysl?NE
    Tak proc si kravataci z herni branze mysli,ze oni jsou vyjimka?
    Odpoved se mysli vylozene nabizi.Proste chteji rezjovat jeste vice penez a zkousi,co vsechno si zakaznici nechaji libit.
  • Jenze problem je ten,ze lide co hry kupuji v bazaru k tomu maji duvod a vetsina z nich by hru za plnou cenu stejne nekoupili at uz z duvodu ,ze tolik penez za hru utratit nechteji nebo nemuzou.
    A analogie s kinem je opet podle meho nazoru nepresna.Listek do kina je "licence" k jednorazovemu pouziti(shlednuti filmu v kine) zatimco licence ke hre neni limitovana na jedno zahrani.
    A jelikoz licence na neomezene vyuzivani(mysleno neomezeny pocet dohrani/pocet hodin) je uz jednou zaplacena,tak je jedno kdo ji vyuziva,protoze autor za tu licenci dostal zaplaceno.
    Tudiz pro to aby tva analogie s kinem byla spravna,tak hra by musela byt urcena pouze na jednorazove pouziti a tudiz prodejem hry a obchazenim tohoto opatreni by bylo opravdu stejne jako vicero lidi an jeden listek.
    Takze opet nevidim,v cem presne tvurci diky bazarum trati?
    Jak rikam,vetsina lidi ma duvod k tomu kupovat bazarove hry a kdyz to zatrhnou,tak si myslim ze vetsina z nich by si hru za plnou palku stejne nekoupili.
    Kdyz chces analogii k hram,tak vhodnejsi by bylo treba DVD s filmem.Presto ve filmovem prumyslu zadne takove nesmysly nevymysleji,tak proc by herni prumysl mel byt vyjimka?
  • Rwakce na smejkiho:

    seš trochu mimo. Ano tak jak to říkáš je systém nastaven. Otázka je proč by to proboha tak mělo být?
    Vydavatel si objedná hru u vývojářů ta se prodá (paníze má vývojář i vydavatel)
    Distributor si objedná fil u filmové společnosti - diváci platí kinem, dvdčkem atd

    Prostě jednoduchej obchodní model.
    Proč bych měl za film platit víckrát? Když jdu do kina platím kinu za to že film dovezl a pustil mi ho ne filmařům.
    Truhlář taky nedostává peníze při každém sednutí na jeho židli. Pokud uplatním vojí logiku tak by měl přeci dostat zaplaceno. A tohle je šmitec. Ty pokřivené obchodní modely který tu prezentuješ ty jsou jenom výsledkem výmyslů jak dostat z lidí víc a víc peněz.
  • smejki
    tady se neplatí za kopii ale právo užívání autorského díla. v kině taky platíš při každé další návštěvě, taky nelze prodat použitý lístek za pajdu dalšímu návštěvníkovi. Přesto se v promítačce točí stále stejný kotouč
    uznávám, že s těmi náklady to nebyla dobrá myšlenka
  • Ale autor prece zaplaceno dostal.Je prece jedno jestli tu ZAPLACENOU licenci vyuziva pepik nebo fratna snad ne?Tvurci za tu jednu licenci zaplaceno dostali,ta jedna licence zatezuje srvery porad stejne.Takze jedine co me napada je to,ze se na tom prizivuje majitel bazaru,ale opet,tvurci za tu licenci uz zaplaceno maji,takze porad nejak nevidim tu skodu,kterou to tvurcum pusobi.
  • smejki
    ten princip mi je jasný a dokonce čekám na analogii s antikviariáty, jež v této otázce považuji za nebezpečný precedens.
    za užívání autorského díla dostat zaplaceno autor ne majitel zastavárny. hotovo šmitec

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit