Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • redicius

    Těch provázání na Rusko je tam asi víc.

    "Bornyakov také uvedl, že studio Mundfish dosud oficiálně neodsoudilo
    ruskou invazi a naopak existují informace, podle kterých byl vývoj
    financován některými ruskými podniky a bankami, podléhajícími západním
    sankcím.

    Bornyakov se dotýká například informací,
    podle kterých do vývojářů investoval podnikatel Anatolij Palij, blízký
    státnímu energetickému gigantu Gazprom. "

  • Mnohem horší je precedens. Jakmile se začne, kdy a s kým se skončí? Který požadavek bude oprávněný a který ne? Namočit tyhlety do podpory války na Ukrajině chce hodně velkou představivost.

  • redicius

    Třeba si to i valve politicky uvědomí :D

    Např. google provoz reklam (a zisky z nich) zablokoval poměrně rychle, taky nemusel a to ne jen pro rusy, ale veškeré weby, které podporují válku na UA..

    Ne vždy jde společnosti o krvavý prachy a zrovna valve ty peníze "zoufale nepotřebuje".. to samý MS.

  • milan0224

    Atomic Heart vyvíjí ruské studio Mundfish se sídlem  na Kypru,hru vydala společnost Focus Entertainment.francouzský vydavatel videoher se sídlem v Paříži ve Francii,rusku by neměl jít ani cent

  • Je dobré, že jste tak politicky uvědomělý, tak tu hru nekupujte. Otázka je, proč by mělo Valve a další blokovat její prodej.

  • nightborne

    Chceš-li posoudit správnost překladu, doslova napsali: 

    "We want to assure you that Mundfish is a developer and studio with a global team focused on an innovative game and is undeniably a pro-peace organization against violence against people."

    Nepřekládal jsem sice otrocky slovo od slova, ale význam sdělení jsem, myslím, předal bez zkreslení =).

  • zx_spektrum

    V článku je citace vyjádření studia, které pokud je přeloženo správně tak je takové nijaké, obzvlášť ten konec "...bezesporu podporuje mír a stojí proti násilí na lidech." - takže klidně můžou primárně stát proti tomu z velké míry imaginárnímu násilí Ukrajinců páchanému na Rusech jak jej tlačí ruská propaganda a hájí tak celou tu zrůdnost...

  • romando

    No trocha ohýbame to slovo "priamo", ale ano prispievame.

  • "ale s tou hrou to prostě nemá pro mě nic společnýho"

    No bohužel souvislost tam je - paltíš za ni ruskem vývojářům, oni platí daně v Rusku vládě, vláda ty peníze cpe na válku. Takže bohužel, pokud hru koupíš, přispíváš tím přímo na válku :-/ Jasně ti vývojáři jako takový za to v zásadě nemůžou (i když... odosudili tu válku aspoň? Nebo za nic nemůžou ale tichostí podporují?), ale to bohužel nemění ten fakt, že když hru pořídím, poslal jsem prachy i Putinovi.

  • MalyZeli

    Ale proč, vždyť je tam ukrajinskej překlad... lidem se prostě nikdy nezavděčíš. Škoda že Atomic Heart je zábavná hra, lidi si snad sami hledají recenze a dělají si svůj názor, a takovej boycott mívá spíš opačný efekt. Kde sem to jen nedávno viděl 🤔🤔.  Ale ne, teď vážně, válka je hnus a nikdo normální s tím nemůže souhlasit, ale s tou hrou to prostě nemá pro mě nic společnýho, mám tam zatím pár hodin, a zatím to mělo ten krásný efekt že sem u hraní zapomněl na sr@jdy co se dějí ve skutečném světě, což je účel. Pokud bysme měli bojkotovat vše z čeho jdou peníze na nějaký konflikt, tak si nekoupím nic, a už vůbec ne cokoliv z Ameriky... 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit