Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Seriál ve stylu hry? Proboha jenom to ne!!! Kdyžtak podle povídek, nebo ságy, nebo obojího, ale chápu, že průměrný gamer přečetl míň knih než můj pes. Po té polské nízkorozpočtové hrůze by si zasloužil lepší zpracování, ale sednul mi hlavní hrdina, bohužel jenom vizuálně, protože z něj udělali stračnýho dobráka a jeho osobnost vůbec neodpovídala předloze
    • Žebrowski byl fajny zaklínač. Mě osobně přivedl až seriál k četbě knih. Zpracování bylo hodně špatné, ale povídky se neztratili.
    • TheLordoftheNonsense
      Ámen.
  • Přirovnávat to klidně můžou, ale pravda je že je to někde max na úrovni Bioware, což je solidní ale pořád minimálně o ligu níže než Blizz...
  • I když mě hype kolem nového Witchera nechává chladným, tohle je teda solidní pecka - super trailer...
  • Veskoslav
    Recenzovat Xbox verzi? Raději bych si počkal ty 4 dny do pc verze a pak klidně další 4 na recenzi než mít nejhnusnější verzi.

    Jinak filmeček paráda. Už v 1. zaklínači byl filmeček na začátku skvělý
    • Ronox
      Prosím tě ovlivní nějakým způsobem XO verze příběh, souboják nebo vedlejšáky?
  • Skvelé videjko.. podľa mňa istotne lepšie ako od Blizzardu.. oni sú tiež špička, ale oni stavajú na epickosti, zatiaľ čo videá na Zaklínača sú skôr o tvrdom svete zaklínača a hlavne o (slovanskej) atmosfére..

    Inak s tou recenziou neviem či je to dobrý nápad, tak recenzovať hru.. neviem ako to je s day one patchom, ale si myslím, že ten vyjde v ten vydania hry, takže ak tá XboxOne verzia je bez neho, tak zbytočne môžete odobrať body hre a pritom možno, nikto z hráčov sa nestretne s tými problémami a bugmi ako vy v tej recenzovanej verzii.. a tiež väčšinu ľudí zaujíma PC verzia hry a tak recenzovať práve tú verziu hry, ktorá možno je najhoršia alebo najmenej ľudí zaujíma, pričom netvrdím, že je celkovo zlá, to vôbec nie - videl som videá z XboxOne verzie hry a grafika aj tam vyzerala byť veľmi dobrá a aj framerate bol v podstate bez chyby - len to, že fakt by som chcel aspoň tu, v týchto končinách vidieť v recenziách PC verziu a hlavne vedieť ako sa hra dobre ovláda na myši a klávesnici a ako je stabilná s tým day one patchom.. netreba sa zbytočne náhliť s recenziou na Zaklínača 3.. nech si aj recenzent vychutná hru a nie sa zbytočne náhliť.. Zaklínača 3 si treba vychutnávať.. a tajne dúfam, že vyjde aj video-recenzia a že aspoň tá bude z PC verzie :)
    • No a mně právě v tomhle videu ta velkolepost chybí. To video je dobré do doby, než se to monstrum zjeví ve stodole ve své podobě.
    • Mě by zajímalo jak dlouho tu hru pro recenzi hrál Aleš. Pochybuju, že dostali hru ve stejnou dobu jako zahraniční weby.
  • del0
    Mě dostaly ty hlášky typu "one of the best game ever made".

    The hype is real. *15* Jinak moc pěkný, určitě plně srovnatelný s Blizzardem a Square.
    • A proč by ten recenzent, který takový verdikt napsal, nemohl mít pravdu? To jako dobré hry jsou jen staré hry a v dnešní době už nemuže vyjít žádná hra, která by byla tak dobrá, že by si to absolutní hodnocení zasloužila a zařadila se po bok top her z let minulých?
      • del0
        Může, ale moc tomu něvěřim. Tyhle slastné výkřiky jsou pomalu u každého vyhypovaného AAAčka. Navíc je fakt, že dnešní hry se hodnotí jinak, než před 10+ lety. Dřív i naprosto špičkový hry dostávaly 8/10 nebo 9/10, desítky byly fakt rarita a dostávaly je většinou revoluční a přínosné hry. Dneska není 10/10 legendární hra, ale jen marketingová nálepka "velmi slušně odvedená práce a jasná koupě", bez ohledu na přínos nebo inovaci. Myslíš, že se někdo bude za 15 let bavit o GTA5? Nebude. Protože do tý doby vyjde GTA6, GTA7 a GTA8, který budou zase jakože nejlepší hry všech dob s 10/10. Dnes už to není o herní kritice, ale o posilování IP na Metacriticu.

        Mimochodem, zajímalo by mě, jakou hru za posledních dejme tomu 8 let bys uvedl jako příklad takový, která se zapisuje do historie po bok her typu Deus Ex, Planescape, Half-Life, Terminator Future Shock, Ultima, Diablo, System Shock, Fallout, Doom, HoMaM, Baldur's Gate atd. Napadá mě jedině série DS. Hlavně nepiš hry typu Last of Us, protože tím moje debata s velkým výbuchem smíchu skončí.
        • Hele a čím se jako přelomová hra zapsal do historie Planescape: Torment? *1* (Hra to byla... ehm... slušná, herně jako RPG mizerná, jako adventura špičková, ale rozhodně nebyla v ničem přelomová a nebo aspoň ne vlivná.)
          • del0
            "herně jako RPG mizerná, jako adventura špičková"

            Tak teď nevím, jestli troll. Buď si to pleteš s JRPG, to jsou spíš adventury s téměř nulovou mírou roleplayingu, nebo je možný, že žiješ v iluzi, že RPG je primárně o combatu. *15*

            "ale rozhodně nebyla v ničem přelomová a nebo aspoň ne vlivná"

            Ale asi troll, protože jinak bys věděl, že PT nedostával desítkové a často ani devítkové hodnocení, což mu (možná) k tvému velkému překvapení nezabránilo se zapsat do historie. U některých her se kvalita prokáže až časem. Bohužel dneska se kvalita snaží prokázat ještě před vydáním. Mimochodem, díky za vodu na mlýn. *15*
            • del0
              Úsměvné, že chceš po MĚ povědět o rozdílech (protože já přece přišel s Gabriel Knight argumentem, že ano pane neznám základy argumentace) po tom, co si sám žádné argumenty neuvedl. A samozřejmě, že Torment patří mezi legendy (RPG). To je fakt č.1. Stačí si vygooglovat tuny RPG TOP chartů, kde se vyskytuje na nejvyšších příčkách. Stejně tak na Metacriticu nebo GOG dosahuje (zpětně, v době vydání tomu tak nebylo) nejvyšších hodnocení. Samozřejmě, že hra nemusí být inovativní, aby se stala legendou (alespoň já to tak beru), což by mohlo být předmětem slovíčkaření. Na slovíčkaření ti ale kašlu, na to si najdi někoho svého levelu. Mimochodem, nikde sem nepsal, že srovnáváš KVALITY těch dvou her, ale jejich žánr, takže ti nic ukazovat nemusím. Tyhle chabé pokusy o sofizmus si schovej tam, kde slunce nesvítí.

              "problémové žánrové rozlišení počítačových her a podložit tak své tvrzení, že je problematické řadit Torment mezi RPG, protože ten žánr má určitá více méně kodifikovaná pravidla nebo náležitosti, které Torment imo nesplňuje"

              Hmmm. Bohužel tohle je jen obecný blábol bez jakékoliv konkretizace. Jak typický pro trola, který plave v tématu. *15*

              "Možná bys mohl příště místo snahy lacině shodit partnera v diskuzi zauvažovat, proč a jak vlastně dospěl k tomu, co tvrdí. A jestli na tom tvrzení něco není."

              Možná by sis měl vygooglovat "burden of proof" než začneš debatovat. Něco jen tak prohodit a bez jakéhokoliv podložení to obajovat jen tím, že protistrana se má nad tím zamýšlet, to je skutečně perla debatní nelogiky. Skutečně velmi neobratný sofizmus. Aneb jak na 50 řádků napsat prd nula nic a jádro pudla nikde. Protože ten tvůj nesmyslný argument "Torment je adventura, protože tam hraješ roli stejně jako v tý adventuře Gabriel Knight, to jestli myslíš vážně, tak mám dost. To je pak adventura i Doom. Teď mi KONKRÉTNĚ pověz proč Torment není RPG a třeba Baldur's Gate ano - KONKRÉTNÍ a zásadní rozdíly. Čekám odborníku. Vzhledem k tomu, že T je prakticky ukecanější BG s menším důrazem na combat (který tam ovšem je - to je fakt č. 2 - a je jen na hráči, jestli se z něho vykecá, nebo chce boj), to budeš mít hodně těžké. Torment obsahuje vše, co RPG obsahovat má, resp. co obsahuje valná většina RPG - fakt č.3. Koneckonců ta hra je obecně (v herních/pen&paper RPG komunitách a médiích) uznávaná jako RPG (a často jako to nejlepší vůbec), takže si tu svojí uprděnou pravdičku podpořenou jen obecnými plky (které poukazují akorát tak na to, že plaveš v tématu, tudíž ti nic jiného nezbývá) asi budeš muset strčit za klobouk.
            • No vidíš, jsi si jistý a pleteš se. *5* Ale poznámky typu: "jsem si jistý, že jsi to nehrál a jen blbě plácáš" jistě nahradí nějaký argument. Já totiž čekal, že mi třeba povíš, v čem je Torment RPG a ne defacto adventura. Že mi to vysvětlíš, poučíš mne. Ale ne, ty se na argumentaci nezmůžeš, dokonce ani na tak jednoduchou jako já. A samozřejmě jsi narozdíl ode mne odborník. (Což se hned pozná, zejména z toho, že si pleteš název hry a trademark D&D světa, v němž se hra odehrává.)

              Ukaž mi, kde srovnávám Torment a Gabriela, neřkuli kde srovnávám kvality těch her, jak mi podsouváš. Jen jsem se snažil ukázat ti na příkladu přirovnání Gabriela a Torment problémové žánrové rozlišení počítačových her a podložit tak své tvrzení, že je problematické řadit Torment mezi RPG, protože ten žánr má určitá více méně kodifikovaná pravidla nebo náležitosti, které Torment imo nesplňuje. Naopak, Torment má obrovskou devizu, příběh, konkrétně syžet. Ale narativ a narace je jeho jediná deviza (ve všem ostatním silně zaostává za standardem etalonů - domnělého - žánru).

              Doufal jsem, že mne poučíš. Škoda. Torment byl legendární "niche" hra, která obrovskou většinu hráčů obávám se minula a nezajímá. Nebyla to přelomová hra, naopak, byla, opakuji, zastaralá ve všem kromě syžetu. Nebyla to vlivná hra a nepatří proto jedním dechem mezi legendy typu Half-Life, Deus Ex, System Shock nebo Fallout. Spíš bych ji zařadil po bok Neverhoodu například.

              Možná bys mohl příště místo snahy lacině shodit partnera v diskuzi zauvažovat, proč a jak vlastně dospěl k tomu, co tvrdí. A jestli na tom tvrzení něco není.

              (Torment mám rád. Odmítám ho ale naivně idealizovat. * A chceš jmenovat hry podobně kvalitní a pravděpodobně podobně významné jako ty, které jsi jmenoval? Portal, Bioshock, Dishonored, zřejmě Witcher 2, Mirror's Edge, snad The Journey, FTL (renesance roguelike her), zřejmě Minecraft, zřejmě moderní Far Cry, Mass Effect *7*, významem bezpochyby Bethesdí Fallout a Skyrim *7* ... a pravděpodobně obrovská spousta dalších. Řada z těchto her se mi nelíbí.)
            • del0
              "Ale v každém případě to nebyla nemohla být přelomová hra, revoluční hra, inovativní hra, významná hra, nebo jaké přívlastky jsi použil. Torment byla dobrá hra, nikoliv vlivná nebo důležitá hra."

              Jaké části z mých výroků "desítky dřív dostávaly většinou jen revoluční a inovativní hry" a "Torment nedostával desítky a často ani devítky" si nerozumněl? Torment nebyl inovativní ani revoluční, ale přesto se stal RPG legendou. Nechápu o čem dál třepeš.

              A Srovnávat Gabriel Knighta a Torment? Tak jo, pokračuj v trollingu, bavím se. Jedno z nejuznávanějších RPG všech dob skrz počítačový i stolní RPG komunity je vlastně adventura, protože to tvrdí Tuňák, očividný odborník na RPG. *15* Možná by sis měl nastudovat něco o RPG, i když tady to asi nepomůže, když si schopný plácnout výše zmíňený blábol o Gabriel Knightovi. Jsem si jistý, že si nehrál ani jedno. *7*
            • Ale noták. Torment byl hra postavená čistě na příběhu a odhalování příběhu (nebo tajemství vlastní existence). Ale pokud jde o herní mechaniky, za nic nestály. Ano, combat byl směšně jednoduchý. Roleplay je poměrně složitý koncept, ale pokud mi tu budeš tvrdit, že hlavní devizou hry (nebo vůbec devizou hry) byla možnost hrát roli Bezejmeného, tak odpovím, že potom hlavní devizou Gabriela Knighta byla možnost hrát roli Gabriela Knighta. *3* Imo fungoval Torment především jako adventura.

              Ale v každém případě to nebyla nemohla být přelomová hra, revoluční hra, inovativní hra, významná hra, nebo jaké přívlastky jsi použil. Torment byla dobrá hra, nikoliv vlivná nebo důležitá hra. Tak jsem to myslel.
  • Nemáte někdo páru co to bylo za hudbu?
    • Rejsek
      Darude - Sandstorm
    • Skoro jistě složená přímo pro trailer.

      Zde text písně:
      http://www.reddit.com/user/Kosiek
      • + zřejmě Two Steps From Hell. *7*

        https://www.youtube.com/watch?v=_y4SKLSZfXw
  • Jack1947
    Ted nevím jak to mám brát *7*
    • Rejsek
      Nijak, vubec nijak, nezatezuj se tim Jackie.
  • btw - http://i.imgur.com/CgkiaX6.png
    • Hmm..akorát ze když ho kousla byl asi o 15 let starsi nez tam kde uz ma po tom kousnuti jizvu..moc to nesedi..ale peknej pokus.
      • To tvoje trolení pod každým článkem Zaklínače už je dost nudný...ale pěknej pokus.
        • Nuda která nekomu stoji za komentar, vid? ja myslim ze kdybych byl troll jsem maximalne spokojeny:)
          • Jen jsem myslel že bys to měl vědět a třeba zkusit udělat se svým životem něco smysluplnýho, ale klidně si pokračuj.
            • Jj, tohle byla určitě běžná zkušenost vojáčků v Československu *1* Rudý právo o tom nepsalo ale všichni víme o desítkách lidí co vojnu nepřežili. *7*
            • jo to mam, ale uz to je dlouho, takze si toho moc nepamatuju, takze jako kdybych ji nemel. Ale zase jsem na vojne zazil vybuch bunkru co rozsmelcoval asi 10 vojaku na kasi, to je taky urcita zkušenost.
              A ted jdu spat, hrozna ztrata casu tyhle diskuze..
            • Flash: Ale základku už máš za sebou?
            • tak clovek si říká ze bude k tem mladejm pristupnejsi, snazi se jim hrat do noty, o ono stejne houvno, se nedivim ze většina lidi v ty krizi stredniho veku nebo co jsi to myslel radsi krmi holuby v parku:)
            • flash: Mě krize středního věku teprve čeká.
            • to uz mam za sebou, ted si muzu kravit a blbnout do aleluja...a ty?
            • Něco smysluplnýho, jako třeba zasadit se o světový mír. Nebo trávit noc čtením komentářů na lokálním serveru o počítačových hrách.
  • To je hezci jak ta carodejka na direct x12.Taky na to potrebovali 4 titany? *14*
    • wenceslaus
      Kdybys chtěl hýbat s s osvětlením, zastavovat a otáčet jako u té čarodějky... ani 5 titánů by ti nepomohlo.
    • Tohle není real time, tohle je vyrenderováno dopředu. Takže ne, čtyři Titany by na to nestačily.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit