Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Takže defacto obyčejné pc s různou konfigurací.....No já jsem prostě prozatím silně zklamaný. SteamOS jde mimo mě a Steam Machines taktéž. Uvítal bych prostě představení Sourse Engine 2. generace, HL3 a L4D. Kdyby místo s prominutím blbostí raději udělali pokračování těchto her, tak to ocení mnohem více lidí. Já nevím, ale už konzoli mám pod televizí. Pakliže mě Valve chce donutit přesedlat od stolu ke gauči a hrát tam, tak se přesune asi do sekce neoblíbení....Celý žhavý budu hrát své RTS, FPS na gamepadu. Na to si nemusím kupovat nový SM. S tímhle prostě Valve šláplo zcela vedle. Jo takový systém do mobilního telefonu, který by byl na hry, to by bylo zcela něco jiného. Ale takto mi to přijde jako jeden hodně špatný vtip.
    • Už od začátku bylo jasně dáno, že tyto oznámení se budou týkat rozšíření v rámci obýváku, nevím, proč furt všichni čekají Source 2 a oznámení her. *7*
      • Source 2 a hra na nej postavená kľudne môžu dobre poslúžiť pri uvedení predchádzajúcich dvoch noviniek na trh *3*
        • Pravda, može. Ale ta pravděpodobnost je tu podle mě velice malá.
      • Veskoslav
        Protože Ježíšek chodí každý rok i když jsme zlobili:)
        • Jo no, to je fakt. *15*
    • A co si asi myslíš, že bude 3. překvapení? Samozřejmě, že je to Source 2 + plus nějaká hra, jaká to už se zatím neví, ale je jasné, že to bude nejspíše HL3 a nebo L4D3
    • Tvůj názor tady je irelevantní....
    • terz
      Valve expanduje a chce si odkousnout z konzolového dortu svou vlastní konzolí, která je vlastně PCčkem. Má něco pro každého, "casual" (nesnáším to slovo ale nejlépe vyjadřuje kontext) si prostě koupí krabičku, která se mu bude líbit v obchodě a zároveň s tím si fanoušci a hračičkové můžou postavit HW vlastní atd. Přijde mi to fajn. :-)
      • Veskoslav
        Takže konzole s parametry pc, které si budu moci upravit dle svého? Stále mi uniká smysl:) Prostě pořád to bude dražší než si to postavit sám. Chápu, že to není směrováno mým směrem, ale přijde mi, že tohle je prostě šlápnutí vedle.
        • prudislav
          šplápnutí vedle určitě ne , spíš šlápnutí do emerickýho trhu
        • terz
          Rozumím ti (zale jde přesně o to co říkáš, konzole s výkonem PCčka. Někomu nevyhovující pro někoho skvělý nápad. Dle mého by Valve nikdy nedělali nic bez důvodu, věřím že to bude ještě zajímavé.
  • Jack1947
    Presne to je zbytecne , mam konzoly k cemu dalsi?
  • Vakek
    taky bych rád, kdyby to třetí oznámení bylo v souvislosti s Half-Life, ale po těch letech už pomalu ztrácím naději *13*
    • Kdo proboha čeká Half-Life ? Bylo předem řečeno, že tohle je prostě o Steamu a obýváku a lidi co pořád hypujou HL3, nechť jsou zklamaní, svou vlastní chybou. Tohle prostě zatim neni o hrách... Taky se nemůžu dočkat, HL je moje nejoblíbenější serie, ale už mě trochu vytáčí, že to všichni očekávaj za každym prdem od Valve, pak přijde zklamání a k tomu nadávky na Valve, že jsou neschopný a že už kvůli Steamu nedělaji hry (i když jich za poslední dobu vydali víc, než kdy dřív ve své historii...)
      • Tak tohle jsi vystihl přesně !!! I když to možná singl hráče nezajímá tak dota2 a counter strike go výšlo nedávno a jsou super.
  • Já tomu rozumím tak, že prostě vyberou určité konkrétní PC konfigurace pro které se bude optimalizovat SteamOS. Pro nás PCčkáře by to pak mohlo znamenat, že bude víc her pro linux (steamOS) a MS začne mít v oblasti PC her konkurenci. Nevím jesli to je zas tak dobrá zpráva, protože to zase o něco víc roztříští trh.
    • ale ukousne to vetsi kousek kolace pro free operacni systemy.
  • Neprekvapilo by me, kdyby to posledni oznameni by se tykalo nejakeho toho biometric input zarizeni o kterem se v minulosti zminovali, ze zkousi.
    Davalo by to i smysl, kdyz chteji protlacit novou platformu.
    • lipkozzi
      vsak myslim, ze sa k tomu uz jasne priznali na konci toho dnesneho oznamenia vo FAQ:

      Am I going to be using a mouse and a keyboard in the living-room?
      If you want. But Steam and SteamOS work well with gamepads, too. Stay tuned, though - we have some more to say very soon on the topic of input.

      edit: aha, pokrocila hodina tak som si ani poriadne nevsimol na co reagujem. Biometric input asi nebude, skor ten ich patentovany "Valve gamepad"
  • Aha takže oni PC platformu, která konečně začala v prodejích konkurovat konzolím zase rozbijou na dvě navzájem nekompatibilní platformy? Genialní.
    • Ale nerozbijou. Kdo chce hrat u televize ma uz davno konzoli. Kdo chce pracovat a hrat na PC tak k tomu televizi a gauc nepotrebuje. A kdyz, tak si to propoji HDMI za dve stovky. Uz se vidim, jak hraju Europa Universalis ci jinou strategii na gamepadu v kresle...
      Valve si proste mysli, ze kdyz vsem na PC vnutili Steam, ze je vsichni zboznujou a pobezej si koupit nejakou jejich krabicku. Par pomatencu se asi najde, ale norlalni clovek nad tim mavne rukou a za ty prachy si koupi treba lepsi grafarnu.
    • GlaDOS
      V čem nekompatibilní? Některé hry pro Windows jsou i pro Linux. Ne naopak.
  • MrSanta
    Jsem zvědav jestli si Valve troufne udělat Half-Life 3 SteamOS only.
    • mozno tak linux only, a najlepsie by to bezalo na SteamOS. Neprislo by mi to ako hajzlovstvo od nich. SteamOS je predsa zadara.
    • ucho
      netroufne, protože valve chce otevřenost platformy. kdyby šlo cestou uzavřenosti, poštvali by si proti sobě spoustu lidí, což počítám nechtějí. mimochodem těžko by mohli prorazit, pokud by se chovali naprosto stejně jako microsoft... samozřejmě by tím získali spoustu zákazníků, ale spoustu by jich ztratili a hlavně by si zkazili mezi lidmi pověst. u steamu to prošlo, protože to určitou logiku má a pro distribuci je to nezbytné. u vývoje her je to hloupost a je to jedna z věcí, proč nechtějí podporovat v tomhle microsoft.
      • Robotron3
        Troufne, protože už to samé udělal s prvním Half-Life a se steamem. Nevyužít šance rozšířit svůj systém mezi lidi, když o to jim jde, by byla hloupost.
        • ucho
          už v tom příspěvku, na který reaguješ, jsem na to se steamem a Half-Lifem narážel. je hezké vidět, jak lidé při reakcích ignorují část textu a soustředí se jen na určitou větu, které musí odporovat. místo aby navázali na celek. to je potom jak bavit se s blbcem...
          • tohle mi robotron vnucoval uz u clanku o steamos, tak jenom zopakuju, valve bud kratkozrace udela exkluzivni hru/y na sos, a popre svoje slova o "great fusion" nebo ukaze, ze to mysli vazne a vyda to na nekolik platforem (treba udela casove omezenou exkluzivitu, ale pokud bude moc dlouha, tak to bude stejny, jako by to byla plna exkluzivita, tim padem v dlouhodobym horizontu chyba - no dobra, lidi si kvuli tomu nainstalujou sos, dohrajou hl3 a co potom? valve se ukaze jako novej loupeznik a lidi se radsi vrati tam, kde je tech her vic a jsou na to zvykly, singl player neudrzi ty hrace dyl jak prvnich 14 dni, a cs 1.6 v dobe, kdy ho hraly miliony lidi denne uz na svy strane tentokrat nemaj)
            • tak nejak o tom snim(e), ale teprve cas ukaze kdo a jak moc *5*
            • cela exkluzivita hier na SOS je blabol jak mraky, jak tu niekto spomenul ine je nainstalovat sw na WIN a cez neho hrat hry a ine je kupit hw so SOS alebo vimenit WIN na PC za SOS.

              ...videl som neodbornika instalovat linux a zmazal si vsetky data...

              proste steam box ako taky je nato aby sa daval do obyvacky. su ludia ktory radi hraju na PC, tak nebudu hrat HL3 (ak vyjde) na telke ... ked budu chciet hrat na telke tak si kupia HL3 pre XBOX alebo PS. vyhoda steamu je, ze to kupis raz, a mozes to hrat kde sa ti zapaci, nikomu nezakazuju hrat na PC alebo na telke alebo na tablete (streamovane z pc)

              steam OS rozsiri posobenie steamu aj na telku, tym ze to bude otvorene mozes casti steamu OS pouzit na akukolvek distribuciu linuxu, tym padom na akykolvek hardware, so streamovanim je skalovatelnost od raspberry pi az po mashiny zvladajuce 4k. zalezi od uzivatela co chce a ako bude sikovny. steam OS zaklad pre steam na linuxe. steam klient ako taky bude pre windows mac aj linux existovat stale.

              podla mna to pojde ako android, na zaciatku strasne, nic na tom neslo, nikto to nechcel a za 5 rokov 75% podiel na trhu
            • Neni nad to si cist jak se robopako a usoplesk hadaji mezi sebou *1* Prosim pokracujte jdu si pro popkorn *15*
            • me spis napadla jina vychytavka, valve prida do steamu achievment "sos guru master", se kterym hraci na steamu dostanou nejakou vyhodu oproti hracum bez sos (pozitivni motivace, to by asi proslo podstatne lip, nez exkluzivity)
          • Robotron3
            Ano, je to bavit se jako s blbcem, který míchá dvě věci, co nemají žádnou souvislost. Otevřenost Steam OS a otevřenost her, které na to budou vycházet. Otevřenost Steam OS jako systému nijak nevylučuje to, jakým způsobem se budou distribuovat hry.
            • Robotron3
              Exkluzivita je vždycky časová. Nic takového jako exkluzivní hra na jednu platformu na věčné časy neexistuje. Proč se pak neobjeví na ostatních platformách je jednoduchý fakt, že už se to nikomu nechce na to převádět. Proto píšu o časové exkluzivitě jako o možnosti upřednostnit Steam OS a ne na vymyšlený Steam OS only exkluzivní titul až na věky.
            • ucho
              hezkej pokus, ale ty zjevně nevíš, na co reaguješ... vlákno řešilo SteamOs only, já reagoval na SteamOs only, tys začal řešit nějakou časovou exkluzivitu... jestli tedy věříš, že valve bude chtít vydávat hry SteamOs only, fajn, ale netahej do toho prosím časovou exkluzivitu...
            • Robotron3
              Pokud nechápeš na co reaguji a nevidíš v tom slouvislost, vůbec se nemáme o čem bavit.
            • ucho
              pokud někdo založí vlákno na téma SteamOS only, co do toho taháš časovou exkluzivitu? pokud ignoruješ text, na který reaguješ, veškerá diskuze postrádá smysl. stejně jako tvoje první reakce na mě. prostě si vybereš z celého textu jednu větu, ignoruješ zbytek a té jedné větě musíš odporovat. jenže pak jsi fakt za toho blbce a diskuze postrádá jakýkoli smysl, protože nelze udržet její směr... to počítám ale stejně nepochopíš a budeš se to snažit vyvrátit...
            • Robotron3
              Časová exkluzivita ti asi nic neříká. Nějakým způsobem Valve hry upřednostní na Steam OS. Kdyby ne, byli by to blázni, stejně jako lidi, kteří si myslí, že je to nějaká sluníčková společnost, která se bojí, co si o ní někdo pomyslí, když dají své hry v nějaké formě exkluzivity na systém, který chtějí prosadit.
            • ucho
              o otevřenosti her mluvíš jen ty... ve valve by byli sebevrazi, kdyby začali vydávat hry pouze na steamos... a byl by to přesný opak toho, co hlásají a s čím chtějí prorazit...
        • Nechápu, lidi řikaj, že HL3 bude SOS exluzivní, protože přece tak to bylo i u HL2 a Steamu. Kdo neměl Steam, neškrtl si. Ale to je přece úplně něco jinýho. Je trochu rozdíl chtít po lidech, aby si nainstalovali určitý software, zdarma, nebo si instalovali celý OS nebo nedej bože kupovali hardware. To by si Valve pěkně protiřečilo ohledně otevřenosti...
          • Robotron3
            Lidi vůbec nechápou co znamená otevřenost. Podle toho slova by snad podle nich platilo, že ty hry dají rovnou zdarma a se zdrojovými kódy. Otevřenost Steam OS nemá nic společného s těmi hrami a jak se někdo rozhodne jakým způsobem je bude distribuovat.
            • ucho
              no překvapivě tomu rozumím lépe než ty, ano... :)
            • V pátek si povíte leda jak je neergonomický jejich nový ovladač.

              1. Valve Corporation ("Valve", "We", "Us" or "Our") has developed and produced prototypes of entertainment system hardware and software, including a set-top box running custom software and a game controller (collectively: "Beta Products").

              A nechápu, proč se tak strašlivě hádáte o nepotvrzených záležitostech ^^
            • Robotron3
              Ne, jenom vyvíjim software a několik let jsem prodával hry. Ale ty tomu se svými zkušenostmi jistě rozumíš lépe.
            • ucho
              je vidět, že hernímu průmyslu vůbec nerozumíš. ale povíme si v pátek...
        • Steambox / Steam Machine nemá většině PC hráčů co nabídnout a pochybuju, že by Valve chtěli z PC hráčů udělat konzolisty.
          • Robotron3
            Naopak, Steam OS má PC hráčům co nabídnout, uplně to nejdůležitější, po čem každý PC hráč prahne. Že tam ty hry poběží rychleji než na Windows.
            • Ale mne bezi hry na Windows v pohode. Proc bych proboha menil vyzkouseny system, ktery se da pouzit i na jine veci nez na hry za neco, co mi prinese kolik, +5 FPS?
            • ucho
              PR kecy... a v současnosti skoro bezpředmětné, HW je výkonný dost. a btw stačí se podívat, jak dokážou výkon ovlivnit ovladače...
            • Neznám osobně naprosto nikoho, kdo by dneska takovou myšlenku vyslovil. A navíc to je jedna výhoda neznámého rozměru oproti mnoha nevýhodám.
    • Myslím, že by na tom dvakrát nevydělali, když bude SteamOS zdarma :-)
      • tve obvody logiky by si zasluhovali vymenit.

        HL3 na SoS -> Lidi budou kupovat HwSoS -> Lidi budou mit SoS -> Lidi budou mit vic Steamu -> Lidi budou delat to co valve chce -> Velke rozsireni valve platformy -> Valve ma mnoho $$$
        • Samostatný HW je prvek na kterém vydělává minimum i jeho samotný výrobce, díky tomu, jak se ceny tlačí dolů. Důkazem je dotování konzolí po dobu několika let, než se jim to začne vyplácet.... SteamOS je zdarma, Steam je zdarma, tak mi pověz chytráku, na čem by teda začli tak šíleně vydělávat jak ty tvrdíš? Valve si pouze staví zadní vrátka do budoucna. Kdyby udělali HL3 jen na Linux, které má momentálně 1% a WIndows nechají stranou, tak si asi moc nevydělají že?

          Myslím, že to nejsem já, kdo by potřeboval zapojit mozek...
  • Ať si to strčí do análu. Mám PC, víc nepotřebuju.
    • teplej
  • No az taka shocking news to neni a viac menej sa to ocakavalo. Skor by ma zaujimali podrobnosti technickejsieho razu. Aky hw vybrali, kto su ich partneri a aj za aku cenu to chcu predavat ak na tom nechcu tratit. Respektive aku to bude mat pridanu hodnotu, kedze dnes je PC hw celkom v mizerii a predavat takuto masinu zo ziskom bude asi dost narocne. V podstate jediny kto ma asi krute marze na hw je akurat tak Apple a aj tam im uz iMac moc nejde lebo bezny spotrebitelia presli na notebooky.
    Priznam sa skor som zvedavy na to tretie ohlasenie, co to bude :-)
    • cena prototypu alebo masove SteamBoxu by mala byt 300 dolarov
      • A to je cena z nejakych oficialnych sumov ? hmm ak ano tak si neviem moc predstavit herne pc, ktore je univerzalne, tj daju sa v nom menit komponenty. To skor bude dost silny kompromis. Asi ako ked PS3/Xbox3 sa chvalili ze maju full hd vystup, co sice maju, ale aj tak vecsina hier bezi v hd ready a obraz sa upscaluje. Za tu cenu bud bude osidena grafika, takze to bude nejaky on chip intel/amd alebo nejaka entry level grafika, alebo naopak grafika bude obstojna ale bude osidene vsetko ostatne.
  • BookerDeWitt
    Příjde mi, jako by šel Steam, v určitém nadhledu, po vzoru Microsoftu napočátku s Xbox One...
    • dafuq? *6*
      • BookerDeWitt
        Nemám na mysli koncept, ale takovej ten "halo efekt", kde se Valve snaží vnutit veřejnosti něco, co prostě odmítá nebo zkrátka ju to nějak nevzrušuje. Jsem ohledně tohodle velice skeptický.
        • prudislav
          přečet sis vůbec ty body jak u SteamOS tak Steam Machines???
          Valve jde přesně opačnym směrem než MS - MS šlo cestou maximální uzavřenosti platformy , Valve jde cestou otevřenosti , kde i zveřejn zdrojáky SteamOS a Steamboxy půjdou beztrestně hackovat či není problém přeinstalovat je na Wokna
        • No Steam jako takový byl jen pro aktivaci HL2, postupně přešli na digital distro svých her, pak i 3rd party a pokud je mi známo taktéž to v té době nikdo nechtěl a lidi na to neustále nadávali a kde je ten koncept teď ? Pravda je že někdo musí udělat ten první radikální krok.

          Ale k samotným SteamMachines: to sou prostě hotové Sestavy PC s Linux systémem zformovaným do Media Center. Jaký smysl to má? proč vůbec chtít hotové PC sestavy s linuxem a obdobou Media Center ? Kolik her bude při Launchi ?

          Jediná věc mě napadá: rozšíření linuxu mezi hráče, jinak v tom zatím smysl nevidím, to ukáže až čas přesně jako u samotného Steamu.
          • BookerDeWitt
            Nechci ti kazit iluzi, ale přiznejme si to na rovinu. Steam má takový úspěch díky svým slevám, kdy třeba i už po 3 dnech nová hra stojí polovinu toho co v den vydání. Ta šťáva okolo jsou prostě jen dodatky, kterým se hráči chtě nechtě, museli přizpůsobit. Tohle je o něčem jiném. Mě to neoslovilo, ale samozřejmě já nejsem většinový názor, tak uvidíme.
            • No spis nez diky slevam je to diky tomu, ze ho vsem nacpali at ho chteli nebo ne. Ches hrat nasi hru? Musis mit Steam. A nazdar.
              Slevy jsou sice fajn, ale nejsou celorocni. A kdyz akce skonci, bum, hra opet na Steamu stoji mnohem vic nez jinde.
            • Veď počkaj, marketingové oddelenie zamaká, vyčlenia zdroje na reklamu a hneď po tom všetci budú túžiť ako po svätom gráli.
            • zatim mi taky steambox zapada do kategorie, nikdo to nechce, neni to hotovy, tak k cemu to proboha je? *6*
        • Majú kopu fanboyov, tak to chcú využiť a trošku ich podojiť. A oni im za pc s nálepkou steam radi zaplatia. *15*
          • klidně si ten SteamOS můžou dát zadara na desktop, nebo HTC.. nic tě nenutí kupovat si HW od steamu
            • GlaDOS
              esc: Pokud chceš hrát hry na Xbox, tak pak nejspíš ano.
            • A teba niekto nútil kupovať hw od microsoftu? *15*
            • *můžeš

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit