Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hanzales
    Pomůže mi, když mám 25.10. narozeniny? :D Že bych jim to tam jakože připsal, jinak to plus mínus splňuju, už mi chybí jen dva friendi :)
    • Veskoslav
      účet Veska:http://steamcommunity.com/profiles/76561198054885574
      • Hanzales
        Luxus, díky pánové :) Oplatím spoluprácí v nějaké pařbě, jen mně proboha netahejte do Doty, tolik času zase nemám :o)
        • Veskoslav
          V pohodě. Já jsem v Dotě v menšině. Na to tam mám 6 lidí jenom na Dotu:)
          • Tomu dark souls jsi teda moc nedal na to kolik máš na tu hru keců
            • Nějak ti nevěřím, ale to je fuk...
            • Veskoslav
              Xbox verzi mam dohranou, pc si chci jeste upravit. ( puvodni warez jsem mel modovanou )
    • Berú 300 ľudí, veľká šanca :)
      • Hanzales
        Tak už jenom za "zůčastnit se" nic nedám ;o) Dokonce mně to teď stálo ještě méně času, než se účastnit nějaké soutěže a utrácet za SMSku :o)
  • proc mam zase ban?
    • haha
  • Tretie oznámenie nakoniec nebude, je to predsa Valve *5*
  • tak 2. oznameni je vylozene propadak, jsem cekal, ze uz to bude hotovy (vybranej hw) a tim padem budou vyvojari mit jasne dano, na co maj optimalizovat v ramci steamos...

    k tomu jsem pak cekal neco jako "razitko" k hram na steamu -> vytuneno pro steambox

    tohle znamena minimalne rok oddaleni, mezitim muze pojit idea se steamos a druhy vyberovy kolo uz ani nebude
  • Pokud ty hry pojedou i na jiných Linuxech, tak to snad bude zázrak a okamžitě přejdu na Ubuntu. Jestli ale budou SteamOS only, větší průjem si představit neumím.
  • A že by v pátek třetí oznámení, například ohledně třetího HL? nebo jsem jen tak naivní?
    • Pravděpodobně Source 2.0
    • mne by stacil i portal 3
      • Jack1947
        Nebo LEft For DEad 3, Source2 , to by myslim i plno lidem stacilo , uplne *3* .
    • Veskoslav
      Spíše si to všichni až tak moc přejeme a hledáme každou hloupou záminku či narážku a vidíme v tom konspiraci ala HL3.
      • Hanzales
        Já si to přeju tak strašně moc, že jsem o tom za poslední půlrok, možná i rok ani nepípnul (dá se zpětně dohledat) ;o) Pořád jen tiše doufám a čekám, trpělivost růže přináší. Moc husté bylo jak vyšel HL1. Žádné hype masáže, ticho po pěšině, pak dva obrázky ve score v nějakém preview, všichni slintali nad Unrealem, včetně mně a pak buch ho.
        Klidně ať vyjde za dva roky. Pokud uělá takovou menší větší revoluci, jako s prvním a druhým dílem, pak se to čekání v nevědomí vyplatí. Že to ale přijde, jsem si jistější, než že někdy vyjde System Shock 3 ve formě, kterou si zaslouží, nebo aspoň v nějaké formě :/
      • prudislav
        pravděpodobně Source 2 nebo Steam Couchpad
  • Dobre dobre, hovadiny si nechajte, chcem Source engine 2 a Half Life 3, dávajte, dávajte!
  • terz
    Je třeba si uvědomit, že nejdůležitější na tomhle jejich projektu je SteamOS. Přivádí optimalizaci PC her na gaučové hraní a v podstatě spojují oba dva znepřátelené světy (konzole vs. pc) v jeden a postaví se přesně mezi ně. Komfort ovládání z gauče na gamepadu (zapojit klávesnici a myš dle mého nebude nejmenší problém) spojuje s výkonem PCčka. Dle mého se jedná o velmi elegantní tah expanze Valve, kteří si tím teoreticky mohou zajistit velice silnou pozici na trhu hraní obecně. Nehledě na to, že se na konzolích konečně dočkáme pořádné a funkční digi distribuce! (Nerejpu ale stahovat něco z PSN je peklo nehledě na to, že tam chybí i taková hloupost jako "Má knihovna". Na xboxu je prý trošku lépe ale o žádný zázrat se nejedná.)
    • Ta potíž je se systémem: je to linux a moc her na něj optimalizováno není (doufám že všichni co to čtou chápou v jakém smyslu sem napsal tuhle větu a nebudou mě chytat za slovo...), navíc pokud tam mají být stejné hry tak musí buď Valve nebo 1st party/3rd party vývojáři přidat platformu do svých multiplatformních her a to podle mého prodraží jejcih vývoj.
      • A PS3/4 si tam pridat nemuseji? A na cem myslis, ze to bezi? Nj, je to BSD, jenze PS3 neni x86, PS4 bude => defakto cokoli s PS4 pujde rovnou bezezmen pustit na libovolnym tuxovi vybavenym prislusnejma knihovnama. Samo ... vcetne PC.
      • a proč to tak je? Protože MS si syslí svoje knihovny directX jen pro sebe a ještě k tomu jen pro své nejnovější verze windowsů + roztříštěností linuxových distribucí. SteamOS by tomu mohl dát směr.

        Bude těžký namotivovat vývojáře her, aby začli pracovat i s jinými knihovnami, ale díky tomu, že to bude opensource, tak by se to mohlo prosadit o to rychleji...
      • Jack1947
        Tim jsme u jadra pudla, tudiz je to uz ted odsouzeno k zaniku ? brzkemu, opravdu zde nevidim byt jedno jedinne plus. (treba se pletu). *7* *13*
    • Keyz
      Té super optimalizaci moc nevěřím. Uvidím jak budou vypadat testy. Pochybují, že většina her tam poběží o hodně lépe ve stejné kvalitě jako na PC.
      • právě že se blýská na lepší časy => http://diit.cz/clanek/peklo-zamrzlo-nvidia-poskytne-dokumentaci-ke-svym-gpu
      • Jack1947
        To uz je lepsi "streamovane" a to zvladne i kdejakej Mobil/tablet, taky v tom nevidim nic jen propadani se do nejakejch neprozkoumanejch vod.
    • Veskoslav
      Ale ono se neví, jak je to optimalizované....To je ten problém.
      • Vážně si myslíš, že by Valve dělalo svůj vlastní herní OS bez toho, aby nebyl optimalizovaný pro hry? Krom toho si stačí pročíst pár článků a projít si pár testů, jak je rozdíl mezi hraním her na Windowsu a Linuxu...
        • Veskoslav
          No vím, jak fungují hry na linuxové distribuci teď....Uvidím podle testů. Jsem silně skeptický, tudíž mě to může maximálně mile překvapit. Nic víc. Ale pochybuji, že se efektivností vyrovná Windows. Ačkoliv W příliš nemusím, tak stále jsou pro mě nejlepší nástroj na práci a hraní.
          • Myslis tim to, ze win gamesky na tucnaku maji klidne o 50% vic FPS? A to se nebavim o nativnich gamesach.
          • Protože se o nový OS nikdo jiný už spoustu let nepokusil :) Valve by mohlo mít prostředky na to s tím 1% trochu pohnout (alespoň s PC hrama).
            • GlaDOS
              Je to zadarmo? To mi přijde jako docela dobrý důvod k vyzkoušení.
            • Veskoslav
              Bohužel neuvedlo nic, co by mě přesvědčilo o alespoň vyzkoušení.
  • Já tomu rozumím tak, že prostě vyberou určité konkrétní PC konfigurace pro které se bude optimalizovat SteamOS. Pro nás PCčkáře by to pak mohlo znamenat, že bude víc her pro linux (steamOS) a MS začne mít v oblasti PC her konkurenci. Nevím jesli to je zas tak dobrá zpráva, protože to zase o něco víc roztříští trh.
    • ale ukousne to vetsi kousek kolace pro free operacni systemy.
  • Tohle má obrovský potenciál změnit herní, potažmo konzolový trh, když to bude mít úspěch. A já doufám, že úspěch bude.
    • Tohle predevsim potencial naprosto pohrbit M$.
    • Tezko rict, ja jim v tomhle sice fandim, ale myslim si ze na to nemaji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit