Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG

    kotaku na poli žurnalistiky se nedá brát vážně, protože to nejsou herní novináři, ale wannabe aktivisti... AJ alespoň hodnotí hry

  • LessPh

    Já si nemyslím, že je to vlna, ale budoucnost videoher.

    Lidi od nepaměti žili v komunitách a chodili do hospod a dnešní videoherní průmysl na to přišel a umožňuje to. Navíc přesně sandbox a MMO a ty aspekty, které jsem vypsal nahoře, umožňuje sociální interakce. A proto se hráčská základna neustále rozrůstá o kdysi typické nehráče. Spoustu holek začalo hrát hry jako MC a Roblox, tyhle holky by nikdy nehrály nějakou super single player hru nebo skákačku, hrajou sociálně navržený tituly, který jim dovolují interagovat s ostatními lidmi a tím dochází k naplnění jejich odvěkých potřeb.

    Videoherní průmysl si to uvědomil a vyvinul se tímhle směrem a bude dál a dál postupovat, protože tam bude vždycky masa lidí, který sice utratí míň, ale je to kompenzovaný přesně tou masou. Tam jsou přesně nový sales potenciály. U HC hráčů jsou potenciály o dost menší, a tenhle podíl trhu  se bude naopak zmenšovat a zmenšovat;-)

  • LessPh

    :D :D :D

    Jsem to včera hledal, ale nenašel.. nakonec stačilo i por*o bez příběhu a taky dobrý :D :D

  • Ano. Řeknu ti to asi takhle. K oživení Mii Wallace (v této iteraci ztvárněna Nikki Benz) nepoužívaj adrenalinovou injekci...

  • Derp_1337

    S tou budoucností MMO a Sandboxu bych to nepřeháněl. Vývoj všeho byl vždycky hlavně o cyklech. Jednou je v módě jedna věc, jindy zase druhá. A to platí nejenom o hrách, ale všeobecně o kultůře: filmy, hudba a třeba i takové móda (oblečení, holení, atd.).

    Jedná se o jasný fakt podložený dlouhou historií. Jedinou otázkou zůstává, jak dlouho současný mainstream trend vydrží než ho nahradí něco jiného.

  • LessPh

    Donutilo mě k to zamyšlení nad tituly, které jsem za poslední 3 dekády hrál. A u TOP her, který jsem hrál, tam prostě dobrý příběh nejní, je to spíš o loru, charakterech a hlavně o tom, že tě baví hratelnost. Ale příběh ne.. jen několik příkladů:

    Fallout 1 a 2 - super lore, super RPG hratelnost.

    Mass Effect 2 - super lore, charaktery, hratelnost a ty RPG prvky

    Různý Metal Geary, který jsem prošel - taky hlavně hratelnost, lore, charaktery a celkový mindfuck, ale příběh? To bych tam moc nehledal.

    Hry jako Witcher 3 - vlastně ani nevím proč jsem hrál, průměrný gameplay, repetetivní open-world, lore byl fajn a to byl asi ten důvod proč jsem to dohrál.

    KOTOR jsem nikdy nehrál - byl jsem zrovna v telecích létech a tak jsem měl jiný priority a příběhy k řešení než sedět u kompu :D :D Příběh tedy nedokážu posoudit, ale věřím, že to byl hlavně lore SW a dobrý RPG hratelnost, která lidi přikovala k obrazovkám.

    Jinak za minulý rok Desperados 3 - příběh ubohý revenge story, ale jedna z nejlepších hratelností, se kterou sem měl tu čest. Reaktivnost ovládání a přesnost akcí se rovnala Starcraftu 2, což je mimochodem taky super titul, ale jen kvůli hratelnosti... ten příběh no, co si budeme povídat.  Wasteland 3 - skvělý titul, ale příběhové pasáže jsem přeskakoval, lore fajn, černý humor fajn, ale vždycky jsem se prostě nemohl dočkat pasáží, kdy člověk prostě exploruje a pak na skvělý taktický souboje - to je highlight. Člověk si k těm charakterům najde cestu přes RPG systémy! Jinak to ostatní co jsem loni hrál příběh vlastně ani nemělo a byla to pecka (Civka, TWWH 2, XP11, SkaterXL). Věřím, že budoucnost je právě v otevřených sandboxech, kde si tvoříš svoje vlastní příběhy a obecně obsah. A taky v MMO. Mám malý děcka a tak u nás ve čtvrti s nimi chodím ven, potkávám tam děcka 10 - 15, mluvím s nima, a všichni prostě jedou MMO nebo Sandbox (Fortnight, Minecraft , GTA V online, WoW, Roblox ad.). Nic jiného tam nefrčí, takže to je jasná budoucnost, prostě chtějí být v online komunitě a sdílet svoje příběhy a pak o tom mluvit venku a ukazovat si navzájem screeny. Upřímně to chápu a kdybych byl v jejich věku, tak to nedělám jinak. My už jsme stará generace a na nás už moc nezáleží, protože naše cílovka bude čím dál menší v budoucích letech;-)


  • LessPh

    Tady máš a drobný si nech Imgur: The magic of the Internet

    Another job well done :D :D :D

  • Derp_1337

    LOL

    AngryJoe má možná větší váhu než třeba Kotaku a spol., ale on má větší váhu jenom na úrovni zábavy, protože AJ je primárně komik. Na poli žurnalistiky je na tom ještě hůř než Kotaku a spol.

  • LessPh

    Trošku bych to poupravil, AJ je na stejné úrovni jako ign, kotaku, polygon, vg24/7. Souhlas! :D

  • TheGGG


    argumentace tohoto trolla je tedy vskutku fascinující... samozřejmě že existují hry se skvělým příběhem... vypsat pár klasik o kterých jsi slyšel na ZŠ od paní učitelky a tvářit se jako literární expert, to už je tedy skutečné dno. No a proto že existuje nějaký Pasternak nebo Dostojevskij neznamená, že nemůžou vznikat i kvalitní příběhy ve hrách, filmech, seriálech atd. a že to dnes nikdo neumí napsat.

    A hlavně tady prosím nepředstírej, že máš nějakou vysokou úroveň.... hry jsou dnes mnohem víc, jak primitivní klikání na M+K a honění se za score. Pózuješ tady jako člověk s vkusem, ale vypadáš jako klaun.

    ne že bych byl fanoušek veskoslava, ale toto použít jako argument "Disco Elysium - bohužel, neumíš anglicky, takže nedokážeš vyhodnotit, natož si přebrat příběh:D" ještě s dětinským smajlíkem na konci z tebe dělá již tedy jen čisto-čistého trolla... ale alespoň si se odkopal hned zkraje...

  • TheGGG

    AJ má větší váhu, než všechny "herní" weby typu ign, kotaku, polygon, vg24/7 a milion trollů tvého formátu dohromady....

  • TheGGG

    tak toto číst ani nebudu... ty nesnášíš odstavce a normálně zformulované věty?

  • Derp_1337

    Ve většině knih jde primárně o příběh a tak tam musí být opravdu dobrý, aby kniha mohla "uspět".

    Zatímco u her jde o více prvků, nestačí tam jenom jedna věc na vysokém levelu. Gameplay je většinou nejdůležitější, ale není vždy na prvním místě. Záleží na osobních preferencí hráčů, jestli kladou důraz spíše na gameplay, nebo grafiku a nebo třeba příběh.


    Jestli ve hrách nepotřebuješ žádný příběh a stačí ti jenom zběsile mačkat tlačítka, tak to je tvá osobní preference. Nevnucuj svůj vkus ostatním.


    Jinak s hodnocením některých těch her s tebou víceméně souhlasím. Nevím, co Veskoslava posedlo za šílenství, že zrovna Silent Hill 2 považuje za ukázku "pořádného příběhu"...

    Ale třeba příběh v KOTOR se mi dost líbil.

  • Ilusiveman

    Věříš dobře. Hledání stojí čas. Je dobře, že si hledal dlouho. Naopak by tě asi zprasili víc, když bys hledal jen 40 hodin. 

  • Ilusiveman

    jedno slovo a dva smajlíky? 😂

  • Derp_1337

    Co má superlativní a nereálný marketing společného s lidmi, co přehnaně nadávají na bugy?


    My se tady s Gluttonem bavíme dejme tomu o jabkách a ty tu hned musíš začít vnucovat svou myšlenku "ale citróny jsou kyselé!"

    Jsi nějak moc afektovaný na tohle téma. Relax, hater. 😎


    PS: nepoužívej všeobecný akronym W3. Snadno se plete s Warcraft 3, obzvlášť když nedávno vyšel remaster Reforged.

  • Ilusiveman

    Město je jen kulisa víc než kdy jindy? Původní Mafia byla daleko, daleko za GTA1. 😀 Nic ve zlým. Mám tě docela rád. 

    Jediný, co tu hru dělalo zajimavou, byl českej dabing a 3D. Českej dabing, kterej byl tradičně hroznej, ale takovej čech mrskal radostí blahem. Ze stejného důvodu jsem si oblíbil třeba Vietcong. 

  • LessPh

    Já teda nevím, ale jsem zvyklej na level Živága, Myškyna a Sinuheta :D :D To je trochu jiná liga než tvůj oblíbený Harry Potter:D

    Sillent Hill 2 dohráno - kde je ten pořádný příběh?:D

    P4G dohráno - super dating simulator a JRPG, hlavně souboje s weak aspektem. Příběh jen výplň aby tam něco bylo. Pětka bude to samé a ještě o něco horší, protože P4G je benchmark v sérii Persona;-)

    Disco Elysium - bohužel, neumíš anglicky, takže nedokážeš vyhodnotit, natož si přebrat příběh:D

    SW - nesleduji, to s pořádným příběhem nemá co společnýho a to jsem na SW vyrůstal:D

    Ještě ti v tom tvým výčtu chybí LEGO HP:D :D

    Hry jsou od toho aby se hrály, jestli v tom hledáš něco víc, třeba příběh, tak ti v životě chybí dost orientace co je co.. nebo máš prostě nastavenou laťku hodně nízko:D  

  • Veskoslav

    Troufám si tvrdit, že načteno budu mít mnohem více než ty. Přesto si myslím, že takový příběh v Silent Hill 2, Persona V nebo Disco Elysium čo KOTOR I a II jsou na více než slušné úrovni. 


    Jak říkám, když netušíš, jaké jsou občas herní příběhy, sedni si vedle Jacka a můžete hrát PaciPaciPacičky.

  • LessPh

    Pump Fiction říkáš... :DD

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit