Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nějak mi tam chybí factorio. Na podzim už vyšlo oficiálně v 1.0 a koukám, že není ani recenze. Přitom v experimental větvi už je 1.1.8 a očekávám, že brzo už bude 1.1.x ve stabilní verzi.

  • Kulisa to byla vždy. V jedničce se toho moc dělat nedalo a dvojka, která se tomu začala víc věnovat bohužel vyšla nedodělaná a už ji nechali být a město působí jako strašně promrhaný potenciál, kde bylo hodně okaté, že plánů bylo daleko víc, ale většina se do hry nedostala. A o 3 se radši nebudeme bavit. Kdyby místo toho dotáhli 2 se vším všudy, tak udělali líp, ta ani ten grafický remaster nepotřebvala jako spíš ten obsahový.

  • A nepatří? Ta hra rozhodně nedostála hypu, je plná bugů, nehratelná na starý generaci konzolí a skoro všechno by se dalo udělat líp. Furt je to solidní hra, u který se člověk zabaví a ze který sem tam vykoukne známka geniality, zejména v dialozích a vedlejších questech. Ovšem rozhodně to neni hra dekády, neni to ani hra roku, dokonce to neni nejlepší hra ani v jedný z kategorií, kam by se teoreticky dala zařadit. Což je po 8 letech čekání pro dost lidí zklamání. Pro mě ne, protože jsem se naučil mít od her realistický očekávání (a taky jsem měl kliku, co se týče chyb a glitchů), ale pro spoustu lidí jo a internetu slouží jako největší zdroj srandiček a bugů od dob Skyrimu.

    Co jsem chtěl říct, navzájem se nevylučuje, aby hra člověka bavila, ale zároveň byl zklamanej promarněnym potenciálem. A i když je pravda, že v recenzích si Cyberpunk ved dobře, širší hráčskou veřejnost dost otrávil a pověst CD Projektu, coby vývojářskýho boha, značně utrpěla. Čili se do tý kategorie celkem hodí.

  • michaelfoucault

    Mno, co se Mafie týče, tak přestože jsem si téměř přál, aby pan Vávra neměl pravdu (neboť ho skutečně nesnáším), tak jsem se po prvním okouzlení (oh, Lost Heaven, staří známí, nostalgie atd.) pozbyl růžových brýlí a postupně si začal všímat nedostatků. Zde si dovolím zkratkovitě vypíchnout pár bodů:

    - město je teď jen kulisa více než kdy jindy

    - vizuál a zvláště modely se po chvíli, kdy prokouknete pod nablýskané shadery, působí docela laciným dojmem

    - jízdní model je zdá se mi horší než v původní hře

    - střelba navozuje pocit automatové arkády

    Navzdory tomu se mi nový dabing líbí (a to dokonce i ten tuzemský) a přidání nových dějových zvratů je taky příjemné. Příběh teď působí mnohem uvěřitelněji. 

  • Pavel Makal

    Ha, Godfall! Ten v seznamu není z jediného důvodu - úplně jsem na něj zapomněl. Což ho vlastně dokonale vystihuje...

  • Ten cyberpunk mě taky docela zarazil. Já si to zahraji tak za rok, kdy to bude odladěné a za poloviční cenu. Ale určitě to není tak špatná hra jako například Godfall, který v seznamu vůbec není. Naopak nelze než 100% souhlasit s tím, že pokud hrát Mafii, tak už jedině Definitive edition. Za mě je to za loňský rok hra roku. Ano, asi je to tím, že po mediální masírce o horším dabingu, Vávrově ukřivděných komentářích o nepovedené hře atd. jsem od toho moc nečekal a realita byla prostě dobrá. Možná je to tím malým očekáváním, ale za mě je to hra, jejiž konec jsem si pamatoval i po 20 letech a přesto měl bavil jak příběh, tak opravdu skvělý dabing a v neposlední řadě to bylo i graficky úžasné (hráno na RX 5700XT)

  • mousekrup

    Co je na tom vlastně k nepochopení? Vy vnímáte svět černobíle? Buď něco nenávidíte nebo milujete? Nikdy se vám nestalo, že jste koukala na 3 hodiny dlouhý film a pak si řekla, že to vlastně nebylo nic moc? Podle mě je úplně normální se u něčeho v danou chvíli docela bavit, ale když u toho nejsem, tak mě to nijak nepřitahuje si to spustit znovu. Prostě "je to fajn, ale vlastně žádný zázrak"...

    Proč mají pořád lidi tendenci hledat v ostatních nějaké skryté motivace? "Vy si vlastně myslíte tohle jen to nechcete říct" WTF :D

  • Ono, co si budeme nalhávat, zda se mi něco líbí nebo nelíbí je čistě subjektivní věc. Já jsem třeba ze Cyberpunku nadšená, ale Witcher mi k srdci nepřirostl. Jasný, v žádný hře neuděláte X desítek side questů, aby byl každý originální, ale že tam není nic k pobavení? Třeba Q s Poustevníkem Garrym (ano, hraju to v češtině pro rejpaly) nebo Muž s vybuchujícím penisem mě pobavil. Ano, vedle toho je i spousta generických Q (ukradni něco, odvez někoho apod.), ale ty jsou všude. Takže barvitost tento svět určitě má. Ano, není to velký svět - prakticky se omezujete jen na jedno velký město, ale to podle mě nevadí (Třeba u Skyrim a obecně TES her mi kolikrát až moc velký svět vadil). Jen mi trochu fascinuje Váš sadomasochismus - hrát hru, co mě nebaví 130 hodin je trochu úlet. Tolik životního času, abych ho mohla marnit děláním něčeho taaak strašně moc nesympatickýho a otravnýho, bych chtěla taky mít :) Jestli on to není spíš není trochu "Protest čistě pro protest" - tzn. budu kritizovat něco oblíbenýho jen proto, abych stál na opačný straně barikády za každou cenu. Ale jak říkám - každej máme právo na svůj názor a pojem "líbí se mi to" je čistě subjektivní :)

  • michaelfoucault

    Chápu že to možná zní divně, ale mám to dost podobně. V té hře jsem se snažil splnit úplně každý vedlejší quest v naději, že třeba narazím na nějaký neopakovatelný zážitek ala Witcher 3. 85 hodin za mnou, hra dohrána skrz naskrz a stejně se nemůžu zbavit pocitu zklamání. Promarněna šance to vystihuje úplně nejlíp.

  • LessPh

    Ja teda myslim, ze PM za hrani CP nikdo neplatil.. ST psala recenzi, to znamena, dostala za to odmenu v podobe vyplaty, ale pokud vim, tak PM s CP nema nic spoleneho... tohle je jeho dobrovolny hate zadarmo:D

  • matejhanc

    Jsem játro, chěl jsem reagovat a kliknul jsem nahlásit, omlouvám se za svou játrovitost. Já chápu za co ho platí, ale v tom případě by to chtělo opravdu obsáhlejší komentář než tyhle dva odstavce, aby těch 130 hodin hraní k něčemu bylo. 

  • lito

    hele kámo. Tak ještě jednou kámo. Je to jeho práce a pokud chceš být validní, tak je lepší jít do hloubky. Čemu nerozumíš? Platí ho za to, aby měl co říci i o hře, která ho nebaví. To je pak super, že tady nejsou jen kývající ovečky, který to baví, protože je to má bavit.

  • Ilusiveman

    Já mám ve Skyrimu 500+(jen na PC, bez konzole a VR Skyrimu), takže 10/10?  Asi jo. Tedy CP by byl 2.6/10

  • Ilusiveman

    Zkušeně Lukáš Grygar zhodnotil Skyrim nadčasově! :-OO

  • triptich

    a možno si to len zle pochopil. pavel celkom jasne definuje, prečo je pre neho hra medzi porazenými: ""...je pro mě především učebnicovým příkladem promarněného potenciálu, nesplněných slibů..."

    aj napriek množstvu času, ktoré v hre strávil, v nej nenašiel toho ducha, ktorého očakával a ktorého v hre vidia iní. to je podľa mňa celkom fér. pre mňa sú na tom rovnako soulslike hry, na ktoré pavel naopak prisahá. CP2077 mu nesadol, považuje ho za priemernú (možno horšiu) hru. fér názor, ktorý nijak nevylučuje fakt, že inému sa hra môže páčiť.

    paradoxne by som povedal, že v tomto prípade je viac hodín na škodu. nie všetky hry znesú desiatky hodín hrania. občas je výživnejší kratší a intenzívnejší zážitok z hry, ako nekonečné seanse.

    P.S.: ak by tam ten čas neuviedol, na 100% by tu bol komentár, že hre nevenoval dosť času :D

  • matejhanc

    130 hodin dělat něco, co stojí za ... ? Ale díky za probuzení, fakt jsem asi spal a tohle mě probudilo, kámo :D :D


  • matejhanc

    Já tam mám momentálně 40 hodin a myslím, že na subjektivní ale i objektivní zhodnocení to zcela stačí. Protože pak už se ty věci hold dost opakují. Ale i přesto mě to baví na tolik, že to dohrát nechci. Naopak proč ve hře, která mě nebaví utopit o 90 hodin víc, to vskutku nechápu. A jestli je to pro mě dobře nebo špatně.. To opravdu nevím, radši si názor udělám sám.

  • omiklon

    Taková hrůza to není, ale když budu zlej, tak story je lineární podívaná a vedlejší obsah je genericky statická výplň v mrtvém městě. CD projekt se chvástal, ale dostali jsme max. sedmičkovou hru a to je málo..

  • JohnyTheZik

    “Po skoro 130 hodinách strávených pátráním v Night City a přilehlém okolí jsem bohužel nenašel onu skvělou hru”

    Wat? 😅😅

  • Ale rozhodně v ní nestrávím 130h ale max cca půlku na první dohrání. Taky myslím že odehrát 130h a říct že je to hruza není uplně nejštastnější...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit