Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych to zkrátil: Herní komunita je bahno nejhlubšího zrna.
    • Herni komunita? Nemyslel jsi tím náhodou sebe?
      • ne, myslel jsem PCidioty na youtube a tady. Víš, takoví ti typičtí zakomplexovaní PC jedinci, kteří tvoří 90% diskuzí na herních webech a neznají svět venku.
        • ta sebereflexe je drsna
        • Myslím, že odhaduješ forum komunitu docela špatně. Docela by ses divil, jací jsou někdy hráči a dokonce i diskutéři. Jistě, pár problematických se najde, ale to je vždycky. 90 % to nebude aní náhodou. *3*
        • Lukyz
          Meh *7*
  • Holt se nevyplatí veřejně lhát.
  • Jack1947
    Problém je že dav radši se připojí ke stádu a jde slepš za - Viz. Sice se hodí sem tam nějaká ta špínečka na velké AAA hry ale většinou až po koupi a pak se nechají opít rohlíkem v podobě DLC/UPDATu atp...

    Horší je to u Early acess kde může nadávat právem jen blbec co si hru koupil aniž by tušil že bude nedodělaná.

    Recenze uživatelské souhlas ale jen uživatelů co měli co dočinění se hrou a nepíšou zbytečně negativně protože "hratelnost je dobrá ale hra má bugy" no a ve výsledku se blbě spouští taky mp nefičí tak jak má (atp...) Od rozborů jsou zde osoby jako Total Biscuit a Angry joe ( asi víc ten Biscuit protože není tak angry hmm) *3*
    • Jenže velké AAA hry se prodávat budou vždy, stejně jako na AAA filmy lidi budou vždy sedět v kině
      Prostě jde o to že když máš herní pc nebo ps4 a budeš čekat a kupovat jenom hry co mají 10/10 tak si nezahraješ nic, taky nezapomínej na mladší hráče kteří třeba s Mafií začínají teď, je vůbec nezajímá jaká byla 1 a 2, prostě chtějí nové hry a to nezměníme, 14 ročním klukům můžeš vysvětlovat, jaké byly hry quake 1,2,3 nebo nebo staré fallouty a mass effecty :)) uvidí nový BF nebo COD a je vymalováno
      • Jenže od toho by právě měly bejt kvalitní recenze, které zmíní, že třeba ta stará vykopávka je v tom a tom stále lepší a kdo nevěří ať si to vyzkouší / podívá na YT.

        Že to většinu nezajímá není problém, ale vážnější hráče i když jim je 14 to může trknout.
  • To co napíšu se asi nebude dnešním rádoby profesionálním recenzentům líbit, ale konkrétně v Levelu před cca 16 lety jste mohli recenzím a většinou i číselnému hodnocení věřit. Jednak autoři věděli o čem píšou - byli to skuteční pařani co hráli od rána do večera to nejlepší co bylo k dispozici a jednak neměli zapotřebí se nějakému studiu snažit zalíbit - studia byla tehdy malá.


    Doba pokročila, dnes může recenzenta her dělat za pár stokorun vlastně každý, stačí si pustit pár YT gameplayů a vyplodit nějaká písmena na klávesnici, chyby mu podtrhá word a "recenze" je na světě, číselné hodnocení pak dodá šéfredaktor nebo kdo. Protože si nemůžeme naštvat jedno ze snad 3 mega herních studií co dnes produkují přes polovinu AAA her.


    Chyba je ale bohužel taky ve čtenářích v nás, jsme naučení chodit pořád na games, zing atd a nehledat za prvních 10 výsledků v googlu (ty jsou dnes už většinou zmanipulované seem, penězi). Nezávislá Konkurence v ČR tak vlastně v oblasti recenzí filmů, her nemá jak přežít ONO TO ZADARMO DNES UŽ OPRAVDU NEJDE. Takže pak nefňukejte na zmanipulované recenze od náctiletých jelítek, když se nenamáháte hledat nějaké alternativnější weby.
    • No, poté, co jsem slyšel, jak se dělaly recenze z krabiček od her, bych s tou chválou zlatých devadesátých byl opatrnější.

      (ještě zajímavějí - a výmluvnější - byly reakce redakce, když se tahle praktika před časem vzpomínala ve Fight Clubu. Jestli vás zajímá, kolik přítomných správně poznamenalo, že takové svinstvo a podvod na čtenáře je napřesdržku, tak ani jeden, přátelé. Zato nostalgické úsměvy byly přes půl obrazovky)
      • Dworkine, nenech se zblbnout Games propagandou, jak se za Andreje recenzovaly hry z krabiček. Ano, za ta léta (a nejen za Andreje) se ve Score (i na herních webech) recenzovaly hry z krabiček, z manuálů i jinak, ale pro mě osobně to nic nemění na faktu, že v 90. letech jsem měl celou sérii herních redaktorů, jejichž hodnocení a názory mi poměrně jasně naznačovaly, jestli je hra dobrá a jestli mě bude bavit. Jejich názor na hraní odpovídal mému, dokázali vystihnout to, co mi přišlo důležité.

        Dneska nemám v podstatě žádného takového recenzenta. Sice pořád čtu Level, velké české weby, RPS, koukám na AJ, TB atd., ale spolehnout se nemůžu na žádného z nich. Nespoléhej na to, co jsi "slyšel", často je motivací jen snaha pošpinit cizí práci.
      • V 90. letech to bylo v podstatě jedno. Navíc si uvědom, že se tehdy se vším u nás začínalo.
        • Tilwaen
          Po letech je to možná úsměvná nostalgická vzpomínka, ale troufám si tvrdit, že kdyby o tom tehdejší čtenáři věděli, jedno by jim to rozhodně nebylo, stejně jako by takové chování vadilo dnes nám.
          • Co píšeš jsou obecné řeči. Tehdy byla jiná situace.

            Když se bavíme o 90. letech, většina lidí včetně mě k dispozici vůbec neměla podobné články pravidelně a když se jim dostaly do ruky, hltaly se slovo za slovek a to i opakovaně. Pamatuju si, že se mi dostal do ruky nějaký tehdejší časopis, kde byly obrázky z her. Nepamatuju si, který to byl. Pamatuju si, ale že jsem články četl pořád dokola, přestože neexistovala možnost, že bych si jakoukoli hru vůbec zahrál. Počítač měl v celém bloku jediný člověk - pracovník na nějaké vysoké škole a jeho šťastný syn. Tam se scházeli kluci z okolí, aby si zahráli cokoli.

            Tím chci říct, že recenze znamenaly v našem prostředí úplně něco jiného než dnes. Bylo to spíše "fantasy", které si člověk četl a představoval si, jaké by to bylo si tu a tu hru zahrát. Dokonce i později, když se už dalo hrát pravidelně např. v rámci počítačových kroužků, nebyly pořád recenze daleko od tohoto "fantasy". Ano, nebyla to zrovna novinařina, ale svůj účel to v mé generaci splnilo. Já na ně nejsem naštvaný a je mi to upřímně jedno. Navíc jak se říkalo i při různých FC, nebyla řada her vůbec k dispozici, nebylo je možné hrát, ale chtělo se o nich psát, tak se prostě vymýšlelo.
            • Tak asi nikdo nic nelegitimizuje, prostě to byly divoké léta.
              Taky se občas s kamarádem u pivka zasmějeme, jak jsme kdysi bastlili aplikace a weby a kolik chyb a bezpečnostních děr v nich bylo a i když jsme o nich věděli, stejně to šlo do produkce, protože nebyl čas to ladit, když se to místo 2 měsíců bastlilo v posledním týdnu. Dnes bych si za takový přístup nakopal, ale holt byla jiná doba a byli jsme mladí a neklidní :)
            • Tilwaen
              Jo takhle to myslíš. Máš pravdu, že tehdy mívaly recenze dost odlišnou formu (a ostatně i jinou cílovou věkovou skupinu), ale nesouhlasím s tím, že mívaly jiný účel. Jakkoliv zábavné čtení to bylo, pořád to byly recenze. Osobně mi to dnes taky žíly netrhá, ale legitimizovat to tím, že to byla sranda, taky nebudu.
      • zaty
        Tvl Petr Bulíř po letech řekne, že napsal recenzi na nějakou kravinu z krabičky a někteří z toho žijí několik let :)
    • jamar28
      A znáš nějaké alternativní weby nebo recenzenty, kteří jsou dle tebe na výborné úrovni?
  • Mě třeba teďka hodně příjemně překvapila všema hatovaná hra Gothic IV: Arcania.

    Když to vyšlo, dostávalo to úplně otřesný hodnocení a téměř všichni z komunity to označili za nejhorší díl série. Teď před týdnem jsem koupil Arcanii ve slevě za !!99kč!! :-DDD včetně posledního patche, doinstaloval jsem několik fanouškovskejch modifikací a hle......už to spokojeně hraju třetí večer za sebou. To se nepovedlo ani zprofanovanýmu Zaklínači 3, ten jsem znechuceně vymazal asi po 6 hodinách hry. Nechci tu polemizovat nad tím, co je lepší hra, spíš jen že nějaký recenze jsou max pro hrubej odhad a konkrétně tady na Games se nemá recenzí už vůbec smysl řídit, protože ti "profíci" neznají nic jiného než 7/10 - 9/10...neumějí si stát za svým a jako berličku používají názor stáda - stádo je přitom to nejtupější uskupení lidí
    • JamesFaith
      Špatný příklad. Arcania byla strhaná především kvůli tomu, že vyházela klíčové mechaniky série a další těžce osekala, ale pořád se honosila jménem Gothic.

      Žádní aktivní společníci, frakce a skutečné plížení, protože postavy na krádeže neregují.
      Otevřený svět zredukovaný na omezené koridory.
      Třicet schopností a systém učitelů zredukovaný na pár čáry a osekaný počet kouzel.
      Nefunkční tržní systém (za celou hru jsem jen jednou něco koupil od obchodníka, byli úplně zbyteční).

      A to mluvím jen o skutečných rozdílech oproti sérii a nehodnotím příběh, questy a další věci, co jsou čistě subjektivní. Takže jako samostatná průměrná hra by fungovat mohla, ale snaha přiživit se na jménu série jí srazila vaz.
    • nekromant33
      Asi máš nějakou skrytou touhu hrát špatný hry. Arcania nemá ani na to bejt guilty pleasure.
    • Arcanii jsem hrál :) A ano, je to rozhodně nejhorší díl série Gothic (a ano, hrál jsem všechny). To i takřka nezprovoznitelnej a nehratelnej Gothic 3 je stokrát lepší :) Arcanie je extrémě plytká, soubojovej systém je trapnej, levlování z jiný planety... a překážky které nelze přeskočit či jinak zdolat (omezování pohybu hrdiny) - to je výsměch Gothicu jako celku. Na svobodě pohybu po mapě se Gothic vždy zakládal (kromě jiného samozřejmě). Herní doba krátká, Qsty o ničem... dalo by se dlouho pokračovat. Ale všeobecné hodnocení 4/10 rozhodně sedí. To i Risen 2 je lepší, přestože i to byl extrémní propadák... trojku už jsem radši nehrál :)
      • 2 Levik
        V tomhle konkrétně se nepřu - dal jsem to jako "názor do placu", že i hatovaná ptákovina může hráče zaujmout a naopak vyhypovaný titul může ten samý hráč obratem rozmrzele "hodit do koše"....v podstatě píšu pořád to samé. Recenze je subjektivní "slohovka" recenzenta.

        No jo, ale co když má recenzent jako nejoblíbenější barvu modrou a já zelenou? co když mu chutnají lassagne a mě vepřo, knedlo? to se pak těžko ztotožním s jeho verdiktem
        • Ono je taky něco jiného hrát hru prvních pár dnů/týdnů/měsíců po vydání a něco jiného ji hrát po pár letech, kdy MODeři opravili/přidali kvalitní obsah.
          Bohužel hru musíte hodnotit ve stavu, v jakém jste ji dostal, a ne s myšlenkou "snad vývojáři opraví bugy" a "snad nějací nadšení hrači udělají dobré modifikace".

          Gothic Arcania byla prvních pár dnů/týdnů po vydání prostě hrozná otrava. Vskutku nejhorší díl série.
    • Zaklínač 3 hodnotí stádo ? :))) a nechápeš jeho hodnocení ? co je dneska za den Bohnice mají propustku ?
      • Zaklínač 3 šel do oběhu jako spasitel herní průmyslu, takhle se prezentoval CDP a jeho hra, takže řekl bych, že drží rekord v nekritickém přijetí. To je můj pohled, samozřejmě to nikomu necpu.
      • Co do toho motáš Bohnice? :-D prostě mě ta hra ani trochu nezaujala a přitom RPG žánr hraji aktivně od začátku 90. let, divný co? a nelíbil se mi Zaklínač.....takže jsem podle tebe debí lek. No vidíš, a podle mě si ucho ty.

        Podle průzkumu soukromých TV stanic mezi oblíbené seriály patří ta žumpa allá Ozzák - Dejdar (nevim jak se ta pakárna jmenuje) Ordinace, Ulice atd. Jedná se však z OBJEKTIVNÍHO hlediska o
        KVALITNÍ scénář a herecké obsazení? určitě ne....je to ostuda Českého filmového průmyslu a jen se musela vymyslet cesta, aby se české "hvězdičky" uživili a nechcípli hladem. V otázce srovnání se Zaklínačem je to sice docela blbá příměra, ale snad si pochopil, na co narážím. Že kvůli milionu znuzenejch důchodců a lam, který tráví večer před TV Nova ještě nelze objektivně říct, že to, na co čumí je super ;) nebo se pletu a prostě jsem stejně debí lek, protože nemám rád Zaklínače? :-D
        • Na Gothicu jsem vyrůstal, ale Arcania za kvalitní hru označit nelze. Jo, na odreagování dobré, ale plytký příběh, hratelnost je stereotypní, nulová volnost, prostě koridorovka. Jediné + je/byla pěkná grafika a vcelku slušný soundtrack, pamatuji-li si dobře.

          Naproti tomu Zaklínač je objektivně kvalitní hra. Ano, nemusí se líbit každému, nemusí sednout každému, ale z "řemeslného" hlediska je mnohem lépe udělána. Příběh, dialogy, rozmanité vedlejší úkoly, soundtrack úplně jinde, vždyť i ten soubojový systém je v něm stokrát propracovanější než v Arcanii...

          Nehledě na ty bugy v Arcanii (i když oproti dřívějším Gothicům, především 3 a datadisku, to bylo obrovské zlepšení)... oproti tomu byl W3 jak hodinky šlapající hra.
          • Netvrď tady, že příběh zaklínače je objektivně dobrý, nebo jeho soundtrack. Příběh je (dle mého subjektivního názoru) natahované hledání Ciri a soudtrack uřvaná hrůza. Názor můžeš mít jiný, ale netvrď že je objektivní, protože není.
        • I když to nechápu tak dejme tomu Zaklínač není pro každého, jako se vším znám lidi co nemají rád Queen nebo Jacksona, Madonnu atd dejme tomu, ale ty říkáš že hra která vyhrávala všechno a dostávala top známky od redaktorů i od lidí, a skoro na každým webu vyhrála hra roku, je hra která po 6 hodinách byla nehratelná ? za 6 hodin si neviděl ani Novigrad :)) a to už vůbec nemluvím o Ciri :))
          • PS. Ciri je to nejhorší snad na Zaklínači 3. Naprosto přehrávají, nelogicky chovající se charakter. S oceněními jdi někam, předloni to vyhrával Dragon Age, takže tohle nemá žádnou hodnotu vypovídající.
            • No to bude spíše stylem hraní, protože pokud člověk sledoval příběh a jen náhodně sbíral vedlejší úkoly (případně vydělával peníze) tak nějak jak to přišlo, pak je příběh vlastně dost sevřený a "odsýpá." Ten openworld je tam jen mimochodem, aby podporoval jistou iluzi volnosti, alespoň já to tak vzal. Pokud ovšem člověk podlehne touze "udělat všechno" tak se to rozplizne...
            • Kolik her s takovým PR a rozpočtem je? To by se dalo spočítat na jedné ruce člověka pracující s motorovkou. Takže ti žádnou podobnou hru neřeknu. Ciri že je špatná, je sice dle mého naprosto nediskutovatelné, ale nějak by mi to nevadilo, kdyby mě bavil gameplay, příběh nebo něco. První kapitola se dala, ta byla poměrně malá a kompaktní, postupem času to byla strašná natahované, příběh byl tak nějak standardní v open-worldu - čili o ničem. Ono je prostě dle mého smutné, že ta hra nemá nic, co by člověka nějak přizemnilo, přitom měli celý svět vytvořený. Zaklínač 3 = mediální bublina.
            • Jen tak pro zajímavost. Můžeš mi říct nějaké moderní RPG tohoto rozsahu které je dokonalé? Kde není slabé postavy? Osobně si nemyslím že Witcher 3 je nejlepší ze série. Imo je dvojka o fous lepší, ale pořád W3 drží laťku zatraceně vysoko.
            • Arcanii jsem nehrál, Zaklínače 3 považuji za brak :) Ciri je charakter hodný tak do céčkového filmu...
            • Kdo hraje lejna jako Arcanie, stěží najde pochopení pro krásu perly. *4*
          • Asi to nepochopíš :) jinak pro tvoje info - Witcher 1 a 2 byly moje oblíbené hry. Trojka mě však nezaujala ani trochu....co naděláš. Jen k tomu názoru většiny - většina se už v minulosti hrozně často spletla :) a ve stokrát důležitějších věcech, než je hodnocení nějaký bezvýznamný hry
            • Ale to ze mas jinej nazor nez vetsina neznamena ze mas pravdu zase ty. *3*
          • Problém Zaklínače 3 je dle mého, že je pro každého právě :)
            • 2 Lol

              přesně jsi to vystihnul :)
        • Spíše jako příměr bych využil Hru o Trůny, tam je taky mizerný scénař a herecké dialogy a je to sledované jako prase, naopak dobré seriály jako Knick jsou úplně mimo záběr stáda....
          • 2 Lol

            a to je dobře :-) Hra u trůny - vidíš :) na tuhle slátaninu jsem zapomněl. To živí malý, nadržený panicové a puberťáci, protože se semtam nějaká číča svlíkne.....a je to přece hrozně kůůůl, protože se to líbí Aničce ze 7 třídy (mojí tajné lásce) a celé 9.B....to by jste nevěřili! Anička Tůmová na téma Hra o trůny totiž napsala nejlepší slohovou práci z celé Základní školy v Horní dolní!....sorry prostě čím jsem starší, tím jsem víc kritickej k lacinejm scénářům, které se ani nesnaží zakrýt, že jsou určeny pro děti a dospívající...ti totiž sežerou všechno a ještě se olíznou
            • Blue.Shark
              Vidíš, to bych se docela rád zeptal, kolik dílů jsi viděl, popřípadě které knížky jsi četl, že máš zrovna tenhle dojem? Hra o Trůny je v současnosti považována za jedno z těch temnějších fantasy, přičemž má ve světě úspěch zejména díky inteligentním dialogům, propracovaným postavám a v zásadě dost nemagickému pojetí (na to, že je to fantasy). A dětem to určitě číst nedávej :D
  • *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit