Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Otázka proč by to dělal je irelevantní, stačí, že může. Už jen to snižuje věrohodnost statistiky.
 • JamesFaith
  Špatný příklad. Arcania byla strhaná především kvůli tomu, že vyházela klíčové mechaniky série a další těžce osekala, ale pořád se honosila jménem Gothic.

  Žádní aktivní společníci, frakce a skutečné plížení, protože postavy na krádeže neregují.
  Otevřený svět zredukovaný na omezené koridory.
  Třicet schopností a systém učitelů zredukovaný na pár čáry a osekaný počet kouzel.
  Nefunkční tržní systém (za celou hru jsem jen jednou něco koupil od obchodníka, byli úplně zbyteční).

  A to mluvím jen o skutečných rozdílech oproti sérii a nehodnotím příběh, questy a další věci, co jsou čistě subjektivní. Takže jako samostatná průměrná hra by fungovat mohla, ale snaha přiživit se na jménu série jí srazila vaz.
 • Blue.Shark
  Vidíš, to bych se docela rád zeptal, kolik dílů jsi viděl, popřípadě které knížky jsi četl, že máš zrovna tenhle dojem? Hra o Trůny je v současnosti považována za jedno z těch temnějších fantasy, přičemž má ve světě úspěch zejména díky inteligentním dialogům, propracovaným postavám a v zásadě dost nemagickému pojetí (na to, že je to fantasy). A dětem to určitě číst nedávej :D
 • Blue.Shark
  Herní média sice dostanou hru s předstihem, ale ten není zas tak markantní. Podle všude viditelné praxe je součástí kvalitní recenze také sada obrázků a videí, což je vlastně přesně to, o čem mluvíš - potenciální zákazník si může udělat obrázek o stavu hry.

  Další věcí už potom je proces rozhodování o koupi. V rámci kritického myšlení je běžné přečíst si kladné i záporné recenze a celkově se rozhodováním zabývat déle. Že to někdy hráči nedělají, to je jejich věc. A pak se právě dostáváme k recenzím typu: "Druhý díl je lepší, 0/10".

  Všude kolem sice člověk narazí na reklamu, která mu cpe produkty horem dolem, ale pokud si zákazník bude zjišťovat informace o produktu, zákonitě nemůže z boje odejít jako poražený. Alespoň co se her týče.
 • Blue.Shark
  Ona je potom další otázka, jestli ta hrana, jak říkáš, je skutečně zneužívána. Pokud budeme úspěch her posuzovat z hlediska prodaných kopií, tenhle trend "her pro všechny" má evidentně úspěch. Také bych rád ve hrách viděl něco nového, ale velmi silná základna hráčů se honí za vizuální kvalitou a já nemůžu mít vývojářům za zlé, že toho chtějí využít. Často se mi výsledek nelíbí, ale přesně proto si hru nekoupím a tím pádem dělám pro změnu vše, co mohu. Hádám, že to děláš úplně stejně.
 • restore
  JJ prave to je najhorsie, ked jeden nielen nevidi ziadny postup vpred, ale ono sa to este zhorsuje. Ked si spomeniem ako som sa na prelome tisicrocia naivne tesil, ze s tymto pokrokom vo vykone uz niesu ziadne hranice a budu vznikat super hry so zlozitymi mechanikami, ktore stare zelezo neutiahlo. Nadruhu stranu skutocne aj vznikaju a su to perly, len ich treba najst a urcite niesu v aaa sfere.
 • Jenže uživatelské recenze vzniknou v době kdy je hra už dostupná a pro hráče není problém kouknout na gameplay a udělat si představu jestli je to hra pro něj a nebo ne.
  Zatímco média dostanou hru dopředu a následná recenze přímo ovlivňuje mínění o hře a prodeje.
  A to že tyto recenze už delší dobu poněkud zapáchají si snad už všimnul každý.
  A vrchol pokrytectví je, když ten kdo dělá reklamu pohrdá těmi kdo kupuje.
 • Netvrď tady, že příběh zaklínače je objektivně dobrý, nebo jeho soundtrack. Příběh je (dle mého subjektivního názoru) natahované hledání Ciri a soudtrack uřvaná hrůza. Názor můžeš mít jiný, ale netvrď že je objektivní, protože není.
 • Ona má ta mince ještě hranu :-D a právě té vývojáři zneužívají nejvíc, protože se vezou na lavině "musí to být pro všechny!".

  Víš jak, trdlo pokud ho něco chytne, tak se pro to dokáže zapálit a časem problém překoná - v tomto případě postup hrou. Ale jak chceš donutit průměrně inteligentního člověka, aby se dlouhodobě bavil
  "AAA" hrama, které kromě inovace v grafice neumějí přinést nic nového.....co hůř, často przní jádro hry víc než vývojáři před 20 lety -
 • Na Gothicu jsem vyrůstal, ale Arcania za kvalitní hru označit nelze. Jo, na odreagování dobré, ale plytký příběh, hratelnost je stereotypní, nulová volnost, prostě koridorovka. Jediné + je/byla pěkná grafika a vcelku slušný soundtrack, pamatuji-li si dobře.

  Naproti tomu Zaklínač je objektivně kvalitní hra. Ano, nemusí se líbit každému, nemusí sednout každému, ale z "řemeslného" hlediska je mnohem lépe udělána. Příběh, dialogy, rozmanité vedlejší úkoly, soundtrack úplně jinde, vždyť i ten soubojový systém je v něm stokrát propracovanější než v Arcanii...

  Nehledě na ty bugy v Arcanii (i když oproti dřívějším Gothicům, především 3 a datadisku, to bylo obrovské zlepšení)... oproti tomu byl W3 jak hodinky šlapající hra.
 • Blue.Shark
  Ona má ta mince dvě strany, jako vždy. Jsou uživatelé, kteří budou hru hodnotit na základě reálných zážitků a pak jsou tu hráči, kteří budou hodnotit nadsazeně nebo naopak, a to z důvodu kladných či záporných sympatií ke značce. Není výjimkou, že některé uživatelské recenze vypadají na styl: "Bylo to dobrý, ale hlavní hrdina neměl červenou čepičku. 0/10". A to je podle mě ten zásadní problém plebsu.
 • Nojo, problém je v tom že když někdo něco dělá dlouho tak může získat pocit že on jedinej má patent na rozum.
  A začne rozumovat že plebs tomu nerozumí a jediný co se po něm chce je otevřít kešeňku a sypat prachy.
  Média by se ráda viděla jako bozi, ale jsme to my hráči co vytvářejí tento segment trhu.
  Tak nevím proč by se nemohli vyjádřit ti co to platí.
 • V posledních letech se Metacritic nedá vůbec označit za hodnověrný zdroj, obzvláště co se týče recenzí "profesionálních novinářů". V jejich případě se fakt dá mluvit o tom, že mají až moc dobré vztahy s herními vývojáří (a nebo se jim prostě snaží lézt do zadnice).

  Už si ani nepamatuji kolikrát by se daly profi recenze na Metacritic shrnout slovy "nezajímavé postavy, trapný příběh, nudná hratelnost, takže hodnocení 9/10" !! To už se fakt nedá racionálně vysvětlit.
 • To pak člověka nutí k zamyšlení, když hra obsahující zásadní chyby nemá dostat víc než 7/10, jak mohl nefunkční Rome 2 dostat 9/10 *7*
 • Ono je taky něco jiného hrát hru prvních pár dnů/týdnů/měsíců po vydání a něco jiného ji hrát po pár letech, kdy MODeři opravili/přidali kvalitní obsah.
  Bohužel hru musíte hodnotit ve stavu, v jakém jste ji dostal, a ne s myšlenkou "snad vývojáři opraví bugy" a "snad nějací nadšení hrači udělají dobré modifikace".

  Gothic Arcania byla prvních pár dnů/týdnů po vydání prostě hrozná otrava. Vskutku nejhorší díl série.
 • Jen doplním z "Jak hodnotíme":
  8 - Výborná
  Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví.
 • No to bude spíše stylem hraní, protože pokud člověk sledoval příběh a jen náhodně sbíral vedlejší úkoly (případně vydělával peníze) tak nějak jak to přišlo, pak je příběh vlastně dost sevřený a "odsýpá." Ten openworld je tam jen mimochodem, aby podporoval jistou iluzi volnosti, alespoň já to tak vzal. Pokud ovšem člověk podlehne touze "udělat všechno" tak se to rozplizne...
 • Kolik her s takovým PR a rozpočtem je? To by se dalo spočítat na jedné ruce člověka pracující s motorovkou. Takže ti žádnou podobnou hru neřeknu. Ciri že je špatná, je sice dle mého naprosto nediskutovatelné, ale nějak by mi to nevadilo, kdyby mě bavil gameplay, příběh nebo něco. První kapitola se dala, ta byla poměrně malá a kompaktní, postupem času to byla strašná natahované, příběh byl tak nějak standardní v open-worldu - čili o ničem. Ono je prostě dle mého smutné, že ta hra nemá nic, co by člověka nějak přizemnilo, přitom měli celý svět vytvořený. Zaklínač 3 = mediální bublina.
 • Blue.Shark
  Mohlo by to mít souvislost s básničkou:

  Here lies Firedorn, a hero in bed.
  He once was alive, but now he’s dead.
  The last woman he bedded, turned out a man
  And crying in shame, off a cliff he ran.

  Tvůrci tento epitaf dodaný jedním z backerů po vlně hatu změnili, aby nikoho nepobuřoval.
 • Jen tak pro zajímavost. Můžeš mi říct nějaké moderní RPG tohoto rozsahu které je dokonalé? Kde není slabé postavy? Osobně si nemyslím že Witcher 3 je nejlepší ze série. Imo je dvojka o fous lepší, ale pořád W3 drží laťku zatraceně vysoko.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit