Máte námět či připomínku? Napište nám

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nojo, problém je v tom že když někdo něco dělá dlouho tak může získat pocit že on jedinej má patent na rozum.
  A začne rozumovat že plebs tomu nerozumí a jediný co se po něm chce je otevřít kešeňku a sypat prachy.
  Média by se ráda viděla jako bozi, ale jsme to my hráči co vytvářejí tento segment trhu.
  Tak nevím proč by se nemohli vyjádřit ti co to platí.
  • Blue.Shark
   Ona má ta mince dvě strany, jako vždy. Jsou uživatelé, kteří budou hru hodnotit na základě reálných zážitků a pak jsou tu hráči, kteří budou hodnotit nadsazeně nebo naopak, a to z důvodu kladných či záporných sympatií ke značce. Není výjimkou, že některé uživatelské recenze vypadají na styl: "Bylo to dobrý, ale hlavní hrdina neměl červenou čepičku. 0/10". A to je podle mě ten zásadní problém plebsu.
   • Jenže uživatelské recenze vzniknou v době kdy je hra už dostupná a pro hráče není problém kouknout na gameplay a udělat si představu jestli je to hra pro něj a nebo ne.
    Zatímco média dostanou hru dopředu a následná recenze přímo ovlivňuje mínění o hře a prodeje.
    A to že tyto recenze už delší dobu poněkud zapáchají si snad už všimnul každý.
    A vrchol pokrytectví je, když ten kdo dělá reklamu pohrdá těmi kdo kupuje.
    • Blue.Shark
     Herní média sice dostanou hru s předstihem, ale ten není zas tak markantní. Podle všude viditelné praxe je součástí kvalitní recenze také sada obrázků a videí, což je vlastně přesně to, o čem mluvíš - potenciální zákazník si může udělat obrázek o stavu hry.

     Další věcí už potom je proces rozhodování o koupi. V rámci kritického myšlení je běžné přečíst si kladné i záporné recenze a celkově se rozhodováním zabývat déle. Že to někdy hráči nedělají, to je jejich věc. A pak se právě dostáváme k recenzím typu: "Druhý díl je lepší, 0/10".

     Všude kolem sice člověk narazí na reklamu, která mu cpe produkty horem dolem, ale pokud si zákazník bude zjišťovat informace o produktu, zákonitě nemůže z boje odejít jako poražený. Alespoň co se her týče.
   • Ona má ta mince ještě hranu :-D a právě té vývojáři zneužívají nejvíc, protože se vezou na lavině "musí to být pro všechny!".

    Víš jak, trdlo pokud ho něco chytne, tak se pro to dokáže zapálit a časem problém překoná - v tomto případě postup hrou. Ale jak chceš donutit průměrně inteligentního člověka, aby se dlouhodobě bavil
    "AAA" hrama, které kromě inovace v grafice neumějí přinést nic nového.....co hůř, často przní jádro hry víc než vývojáři před 20 lety -
    • Blue.Shark
     Ona je potom další otázka, jestli ta hrana, jak říkáš, je skutečně zneužívána. Pokud budeme úspěch her posuzovat z hlediska prodaných kopií, tenhle trend "her pro všechny" má evidentně úspěch. Také bych rád ve hrách viděl něco nového, ale velmi silná základna hráčů se honí za vizuální kvalitou a já nemůžu mít vývojářům za zlé, že toho chtějí využít. Často se mi výsledek nelíbí, ale přesně proto si hru nekoupím a tím pádem dělám pro změnu vše, co mohu. Hádám, že to děláš úplně stejně.
    • restore
     JJ prave to je najhorsie, ked jeden nielen nevidi ziadny postup vpred, ale ono sa to este zhorsuje. Ked si spomeniem ako som sa na prelome tisicrocia naivne tesil, ze s tymto pokrokom vo vykone uz niesu ziadne hranice a budu vznikat super hry so zlozitymi mechanikami, ktore stare zelezo neutiahlo. Nadruhu stranu skutocne aj vznikaju a su to perly, len ich treba najst a urcite niesu v aaa sfere.
 • V posledních letech se Metacritic nedá vůbec označit za hodnověrný zdroj, obzvláště co se týče recenzí "profesionálních novinářů". V jejich případě se fakt dá mluvit o tom, že mají až moc dobré vztahy s herními vývojáří (a nebo se jim prostě snaží lézt do zadnice).

  Už si ani nepamatuji kolikrát by se daly profi recenze na Metacritic shrnout slovy "nezajímavé postavy, trapný příběh, nudná hratelnost, takže hodnocení 9/10" !! To už se fakt nedá racionálně vysvětlit.
 • rozlicena komunite by som veril viac ako niekomu kto dava 8/10 za trapne postavy, nudny pribeh a technicke problemy
  • Jen doplním z "Jak hodnotíme":
   8 - Výborná
   Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví.
   • To pak člověka nutí k zamyšlení, když hra obsahující zásadní chyby nemá dostat víc než 7/10, jak mohl nefunkční Rome 2 dostat 9/10 *7*
  • Fotbal manazer dokonce nema zadny pribeh a postavy jsou nudne protoze je znamo ze futbalisti nemaji vysoke IQ a stejne dostal 8/10.
   • A fotbal manažer je vlastně totéž jako příběhová hra, což profesionál rozezná, ale ne už tak obyčejný blbý hráč. *4*
 • Mě třeba teďka hodně příjemně překvapila všema hatovaná hra Gothic IV: Arcania.

  Když to vyšlo, dostávalo to úplně otřesný hodnocení a téměř všichni z komunity to označili za nejhorší díl série. Teď před týdnem jsem koupil Arcanii ve slevě za !!99kč!! :-DDD včetně posledního patche, doinstaloval jsem několik fanouškovskejch modifikací a hle......už to spokojeně hraju třetí večer za sebou. To se nepovedlo ani zprofanovanýmu Zaklínači 3, ten jsem znechuceně vymazal asi po 6 hodinách hry. Nechci tu polemizovat nad tím, co je lepší hra, spíš jen že nějaký recenze jsou max pro hrubej odhad a konkrétně tady na Games se nemá recenzí už vůbec smysl řídit, protože ti "profíci" neznají nic jiného než 7/10 - 9/10...neumějí si stát za svým a jako berličku používají názor stáda - stádo je přitom to nejtupější uskupení lidí
  • JamesFaith
   Špatný příklad. Arcania byla strhaná především kvůli tomu, že vyházela klíčové mechaniky série a další těžce osekala, ale pořád se honosila jménem Gothic.

   Žádní aktivní společníci, frakce a skutečné plížení, protože postavy na krádeže neregují.
   Otevřený svět zredukovaný na omezené koridory.
   Třicet schopností a systém učitelů zredukovaný na pár čáry a osekaný počet kouzel.
   Nefunkční tržní systém (za celou hru jsem jen jednou něco koupil od obchodníka, byli úplně zbyteční).

   A to mluvím jen o skutečných rozdílech oproti sérii a nehodnotím příběh, questy a další věci, co jsou čistě subjektivní. Takže jako samostatná průměrná hra by fungovat mohla, ale snaha přiživit se na jménu série jí srazila vaz.
  • nekromant33
   Asi máš nějakou skrytou touhu hrát špatný hry. Arcania nemá ani na to bejt guilty pleasure.
  • Arcanii jsem hrál :) A ano, je to rozhodně nejhorší díl série Gothic (a ano, hrál jsem všechny). To i takřka nezprovoznitelnej a nehratelnej Gothic 3 je stokrát lepší :) Arcanie je extrémě plytká, soubojovej systém je trapnej, levlování z jiný planety... a překážky které nelze přeskočit či jinak zdolat (omezování pohybu hrdiny) - to je výsměch Gothicu jako celku. Na svobodě pohybu po mapě se Gothic vždy zakládal (kromě jiného samozřejmě). Herní doba krátká, Qsty o ničem... dalo by se dlouho pokračovat. Ale všeobecné hodnocení 4/10 rozhodně sedí. To i Risen 2 je lepší, přestože i to byl extrémní propadák... trojku už jsem radši nehrál :)
   • 2 Levik
    V tomhle konkrétně se nepřu - dal jsem to jako "názor do placu", že i hatovaná ptákovina může hráče zaujmout a naopak vyhypovaný titul může ten samý hráč obratem rozmrzele "hodit do koše"....v podstatě píšu pořád to samé. Recenze je subjektivní "slohovka" recenzenta.

    No jo, ale co když má recenzent jako nejoblíbenější barvu modrou a já zelenou? co když mu chutnají lassagne a mě vepřo, knedlo? to se pak těžko ztotožním s jeho verdiktem
    • Ono je taky něco jiného hrát hru prvních pár dnů/týdnů/měsíců po vydání a něco jiného ji hrát po pár letech, kdy MODeři opravili/přidali kvalitní obsah.
     Bohužel hru musíte hodnotit ve stavu, v jakém jste ji dostal, a ne s myšlenkou "snad vývojáři opraví bugy" a "snad nějací nadšení hrači udělají dobré modifikace".

     Gothic Arcania byla prvních pár dnů/týdnů po vydání prostě hrozná otrava. Vskutku nejhorší díl série.
  • Zaklínač 3 hodnotí stádo ? :))) a nechápeš jeho hodnocení ? co je dneska za den Bohnice mají propustku ?
   • Zaklínač 3 šel do oběhu jako spasitel herní průmyslu, takhle se prezentoval CDP a jeho hra, takže řekl bych, že drží rekord v nekritickém přijetí. To je můj pohled, samozřejmě to nikomu necpu.
   • Co do toho motáš Bohnice? :-D prostě mě ta hra ani trochu nezaujala a přitom RPG žánr hraji aktivně od začátku 90. let, divný co? a nelíbil se mi Zaklínač.....takže jsem podle tebe debí lek. No vidíš, a podle mě si ucho ty.

    Podle průzkumu soukromých TV stanic mezi oblíbené seriály patří ta žumpa allá Ozzák - Dejdar (nevim jak se ta pakárna jmenuje) Ordinace, Ulice atd. Jedná se však z OBJEKTIVNÍHO hlediska o
    KVALITNÍ scénář a herecké obsazení? určitě ne....je to ostuda Českého filmového průmyslu a jen se musela vymyslet cesta, aby se české "hvězdičky" uživili a nechcípli hladem. V otázce srovnání se Zaklínačem je to sice docela blbá příměra, ale snad si pochopil, na co narážím. Že kvůli milionu znuzenejch důchodců a lam, který tráví večer před TV Nova ještě nelze objektivně říct, že to, na co čumí je super ;) nebo se pletu a prostě jsem stejně debí lek, protože nemám rád Zaklínače? :-D
    • Na Gothicu jsem vyrůstal, ale Arcania za kvalitní hru označit nelze. Jo, na odreagování dobré, ale plytký příběh, hratelnost je stereotypní, nulová volnost, prostě koridorovka. Jediné + je/byla pěkná grafika a vcelku slušný soundtrack, pamatuji-li si dobře.

     Naproti tomu Zaklínač je objektivně kvalitní hra. Ano, nemusí se líbit každému, nemusí sednout každému, ale z "řemeslného" hlediska je mnohem lépe udělána. Příběh, dialogy, rozmanité vedlejší úkoly, soundtrack úplně jinde, vždyť i ten soubojový systém je v něm stokrát propracovanější než v Arcanii...

     Nehledě na ty bugy v Arcanii (i když oproti dřívějším Gothicům, především 3 a datadisku, to bylo obrovské zlepšení)... oproti tomu byl W3 jak hodinky šlapající hra.
     • Netvrď tady, že příběh zaklínače je objektivně dobrý, nebo jeho soundtrack. Příběh je (dle mého subjektivního názoru) natahované hledání Ciri a soudtrack uřvaná hrůza. Názor můžeš mít jiný, ale netvrď že je objektivní, protože není.
    • I když to nechápu tak dejme tomu Zaklínač není pro každého, jako se vším znám lidi co nemají rád Queen nebo Jacksona, Madonnu atd dejme tomu, ale ty říkáš že hra která vyhrávala všechno a dostávala top známky od redaktorů i od lidí, a skoro na každým webu vyhrála hra roku, je hra která po 6 hodinách byla nehratelná ? za 6 hodin si neviděl ani Novigrad :)) a to už vůbec nemluvím o Ciri :))
     • PS. Ciri je to nejhorší snad na Zaklínači 3. Naprosto přehrávají, nelogicky chovající se charakter. S oceněními jdi někam, předloni to vyhrával Dragon Age, takže tohle nemá žádnou hodnotu vypovídající.
      • No to bude spíše stylem hraní, protože pokud člověk sledoval příběh a jen náhodně sbíral vedlejší úkoly (případně vydělával peníze) tak nějak jak to přišlo, pak je příběh vlastně dost sevřený a "odsýpá." Ten openworld je tam jen mimochodem, aby podporoval jistou iluzi volnosti, alespoň já to tak vzal. Pokud ovšem člověk podlehne touze "udělat všechno" tak se to rozplizne...
      • Kolik her s takovým PR a rozpočtem je? To by se dalo spočítat na jedné ruce člověka pracující s motorovkou. Takže ti žádnou podobnou hru neřeknu. Ciri že je špatná, je sice dle mého naprosto nediskutovatelné, ale nějak by mi to nevadilo, kdyby mě bavil gameplay, příběh nebo něco. První kapitola se dala, ta byla poměrně malá a kompaktní, postupem času to byla strašná natahované, příběh byl tak nějak standardní v open-worldu - čili o ničem. Ono je prostě dle mého smutné, že ta hra nemá nic, co by člověka nějak přizemnilo, přitom měli celý svět vytvořený. Zaklínač 3 = mediální bublina.
      • Jen tak pro zajímavost. Můžeš mi říct nějaké moderní RPG tohoto rozsahu které je dokonalé? Kde není slabé postavy? Osobně si nemyslím že Witcher 3 je nejlepší ze série. Imo je dvojka o fous lepší, ale pořád W3 drží laťku zatraceně vysoko.
      • Arcanii jsem nehrál, Zaklínače 3 považuji za brak :) Ciri je charakter hodný tak do céčkového filmu...
      • Kdo hraje lejna jako Arcanie, stěží najde pochopení pro krásu perly. *4*
     • Asi to nepochopíš :) jinak pro tvoje info - Witcher 1 a 2 byly moje oblíbené hry. Trojka mě však nezaujala ani trochu....co naděláš. Jen k tomu názoru většiny - většina se už v minulosti hrozně často spletla :) a ve stokrát důležitějších věcech, než je hodnocení nějaký bezvýznamný hry
      • Ale to ze mas jinej nazor nez vetsina neznamena ze mas pravdu zase ty. *3*
     • Problém Zaklínače 3 je dle mého, že je pro každého právě :)
      • 2 Lol

       přesně jsi to vystihnul :)
    • Spíše jako příměr bych využil Hru o Trůny, tam je taky mizerný scénař a herecké dialogy a je to sledované jako prase, naopak dobré seriály jako Knick jsou úplně mimo záběr stáda....
     • 2 Lol

      a to je dobře :-) Hra u trůny - vidíš :) na tuhle slátaninu jsem zapomněl. To živí malý, nadržený panicové a puberťáci, protože se semtam nějaká číča svlíkne.....a je to přece hrozně kůůůl, protože se to líbí Aničce ze 7 třídy (mojí tajné lásce) a celé 9.B....to by jste nevěřili! Anička Tůmová na téma Hra o trůny totiž napsala nejlepší slohovou práci z celé Základní školy v Horní dolní!....sorry prostě čím jsem starší, tím jsem víc kritickej k lacinejm scénářům, které se ani nesnaží zakrýt, že jsou určeny pro děti a dospívající...ti totiž sežerou všechno a ještě se olíznou
      • Blue.Shark
       Vidíš, to bych se docela rád zeptal, kolik dílů jsi viděl, popřípadě které knížky jsi četl, že máš zrovna tenhle dojem? Hra o Trůny je v současnosti považována za jedno z těch temnějších fantasy, přičemž má ve světě úspěch zejména díky inteligentním dialogům, propracovaným postavám a v zásadě dost nemagickému pojetí (na to, že je to fantasy). A dětem to určitě číst nedávej :D
 • Recenze hmm abych pravdu řekl už ani nevím co to slovo znamená, redaktorské recenze jsou na 99% zaplacené, jak jinak si vysvětli věty typu špatný příběh, nudné questy a dialogy ale jinak 8/10 je to zábavné,
  a uživatelské recenze nikdo nemůže brát vážně, proto že tu hru hodnotí jenom ten kdo si ji koupí to znamená fanoušek, není to dlouho co jsme tady řešily steam recenze kde hry jako Minecraft, Sims a další měli přes 90% ...
  To co jsem psal dole pořád platí musíte se na to koukat obecně, kdo ty hry hraje uvedu příklad
  Já věk 31, můj synovec 14 let, on koupí Mafii 3 a já dám na jeho recenzi ? pro něj je to bomba hra kterou si zahraje po škole, ale já čekám od Mafie hru která mi ukáže co znamení MAFIE :)) stejně jako třeba film Kasíno nebo Kmotr :))
  PS: aspoň kdyby ty hry nebyly tak drahé tak čert to vem, ale dát 1300 stovek nebo 1700 kč na konzoli a hra nic moc, pro západ je tahle suma směšná částka a vydělají si to prakticky jenom píchnou příchod do práce :)) ale pro náš to není legrace no, i průměrná mzda tady je nižší než minimální třeba v Německu, a tu průměrnou nemají možná ani redaktoři na Games
  • Morraw
   Záleží, co od recenze očekáváš, když ji čteš. Pokud máš oblíbeného autora, který se ti nejvíce podobá názory, tak tě bude asi nejvíc zajímat jeho subjektivní názor.
   Jestli chceš zjistit o hře co je na ní tak dobrého nebo špatného a čteš to od anonymních uživatelů, tak samozřejmě musíš přečíst větší vzorek a určit co mají společné.
   Pokud tě nezajímá cizí názor, ale samotná hra, tak si jdeš pustit youtube, kde máš hru tak jak je.

   Řešit čísla nemá smysl. Každý přikládá jednotlivým herním prvkům jinou prioritu a podle toho se mění i hodnocení. Zbytečný humbuk kolem hry, která měla zdější hate "zaplacený" už od oznámení.
  • já se řídím čtením uživatelských recenzí, ne čísílkem, ale co se o hře píšou. Většinou už podle textu pochopíš, nakolik je ten uživatel věrohodný. Taky odfiltruju všechny takové věci jako bugy a technické nedostatky, protože hry kupuju většinou až pár let po vydání.
   To nejdůležitější ale je to, nekupovat hry hned po vydání. Lepší rok nebo dva počkat. Má to mnoho výhod. Koupíš kompletní edici za mnohem nižší cenu a hlavně nekupuješ zajíce v pytli, protože v té době už je všude plno recenzí.
   A to že pro západ je to směšná částka je hloupost. Žil jsem asi rok v USA a pár let v Německu a 30 dolarů je pro ně dost.
   • Já každých 2-3 roky měním herní pc a ty čekáš 2 roky na levnější hru ? prosím tě a když je většina dnešních her MP tak jak to řešíš ? třeba koupíš BF1 za 2 roky a hraješ MP sám ? protože za 2 roky vyjdou další 2 BF ka... Já kupuji hry pár dní po vydání, nekupují hlouposti typu Mafie, Watch Dogs,
    To že jsem psal že sou hry drahé jsem bral obecně, já osobně na ně mám, ale to neznamená že nevidím problém v ceně,
    • Na hru si vydelas ani ne za pul den, to zase tak hrozny neni...
 • este by ma zaujimal ten kontextovy obrazok, preco prave Pillars of Eternity?
  • Blue.Shark
   Mohlo by to mít souvislost s básničkou:

   Here lies Firedorn, a hero in bed.
   He once was alive, but now he’s dead.
   The last woman he bedded, turned out a man
   And crying in shame, off a cliff he ran.

   Tvůrci tento epitaf dodaný jedním z backerů po vlně hatu změnili, aby nikoho nepobuřoval.
 • Morraw
  Metacritic žádný hráč nemůže brát vážně. Ty uživatelské recenze obzvlášť.
  Osobně, když už potřebuju nějakou referenci, tak jdu na Steam. Samozřejmě i tam musí člověk hledat a umět číst mezi řádky. Odfiltrovat trolly, hatery, jednostranné a příliš subjektivní recenze. A díky filtrům, které Steam udělal, ten výběr lze ještě více zúžit. Problém je, že pro většinu lidí je důležité nicneříkající číslo. Ty možnosti jak si najít ty "dobré" recenze tu jsou. Jen většina lidí se v nich moc neumí orientovat.
  A díky možnosti hru na Steamu vyzkoušet už dnes nikdo nemůže brblat nad tím, že nejsou dema.
  • ravux
   "A díky možnosti hru na Steamu vyzkoušet už dnes nikdo nemůže brblat nad tím, že nejsou dema." -> jakou moznost mas na mysli? Predpokladam, ze nemyslis hru koupit a pak refundovat, coz neni srovnatelne s demy, za ktere v prvni rade nemusis platit a ve druhe rade nemusis o nic zadat.
   • Morraw
    Společné je, že máš možnost si hru vyzkoušet oficiální cestou. Že se liší podmínky, je věc druhá. Určitě to je lepší než nic.
    • ravux
     Souhlasim, ze je to neco jineho nez dema, ale lepsi nez nic :)
  • ne každá hra je na steamu
 • Nic ve zlym, ale pripomina mi to politiku. Ten spravny nazor ma pravo urcovat jenom vybrana media, vse ostatni je populisticke, xenofobni. Lidi se svymi nazory jsou obtezujici prvek, meli by mit pouze volebni pravo a i tady poslouchat koho je spravne zvolit. Problemem pry nejsou politici a media, problemem je volic. Je tedy potreba mu zavrit hubu uplne. *7*
  Herni vyvojari by se meli predevsim zamyslet nad vlastni praci. A mozna ani ne tolik vyvojari, jako marketing, ktery dnes urcuje vyvojarum temer vse. Kdyz je hrac neustale masirovan a obelhavan, pak se nelze divit ze prestane verit oficialnim zdrojum a zacne vyhledavat zdroje alternativni. Tam je samozrejme riziko, ze podlehne neobjektivnimu nazoru taky. Ze nakej amater agresivne a hlasite rve po socialnich sitich svoje nazory, pasuje se do role znalce, to je samozrejme spatny. Ale posluchace nachazi prave diky tomu, ze je protipolem neobjektivity a lhani na opacne strane. Zkratka agresivni marketing je stejne kontraproduktivni jako pruhledna snaha medii manipulovat volice v politice. *3*
  • ano, všechna mainstreamová média lžou, proto každý správný alternativec si najde ty své alternativní zdroje a myslí si, jak je hrozně nezávislý na mainstreamu
   http://mediahub.cz/media-35808/dezinformatoricz-nejvlivnejsi-cesky-dezinformacni-web-jsou-parlamentni-listy-1058083
   • Nenapsal jsem to tak, jak reagujes, ale je to tvuj nazor. Pouzil jsem jenom prirovnani, politiku tady rozpitvavat nebudu. Nicmene zrovna parlamentni listy zverejnuji nazory z obou stran, tutiz oznacovat je za dezinformacni mi prijde absurdni. Jiste, existuje spousta webu, ktere si toto oznaceni pravem zaslouzi.
    Podle tebe je asi zdrojem jedine absolutni pravdy Jakub Janda a jeho think-tank evropskych hodnot, ktere plati Soros, ze? Ja navazu a reknu ti, ze zrovna protlaceni takovycht smesnych existenci do mainstreamu a vytesnovani hlasu zdraveho rozumu je pricinou, ze lidi vyhledavaji stale vic ty weby "dezinformacni". *3*
  • Kdyby byl agresivni marketing kontraproduktivni tak se poste nedela. Agresivni marketing ale bohuzel funguje skvele...
   • Nejsem si tim jist pokud se na to podivas optikou investice/zisk. Dnes je uplne bezne ze vetsinu nakladu na vyvoj sezere marketing. To je primo desivy strkat do masaze tolik penez. A pokud se marketingu povede ze se vyvoj zaplati, povede se mu hlavne to, ze se zaplati hlavne marketingove naklady, tj. ta masaz, oblbovani a snaha ulovit predplatitele. Mozna by bylo zajimave zjisteni ze vyrazne oklesteni marketingu by ve finale prineslo vetsi cisty zisk.
 • Klobasor
  Dobra hra si kupce najde. S hromadnym hodnocenim na netu to bude porad problem. At uz podmazane hlasovani, na truc, ci jakykoliv jiny oieb. Za prve lidi jsou magori ;) a za druhe hodnoceni je vzdy subjektivni pocit, ktery se muze diametralne lisit kus od kusu.
  Dalsi vec je, ze trh je presycen. Jen na steamu tydne vychazi desitky her, takze remcaji obe strany - vyrobci her i hraci. Vyrobci jsou zklamani, ze nevydalji miliony na svem "uzasnem" titulu, ktery je jeden ze sta... A hraci, protoze je velmi lehke v te zmeti sahnout po nejake blbine a zaplatit. Jak indie veci tak vyhypovanych aaa titulu...
  Jak rikam, nekupovat zbrkle kde co a chtelo by to mozna vice zatlacit na model oficialniho try&buy.
  • Ne pokud ji nikdo nenajde pod záplavou balastu.
 • Jack1947
  Problém je že dav radši se připojí ke stádu a jde slepš za - Viz. Sice se hodí sem tam nějaká ta špínečka na velké AAA hry ale většinou až po koupi a pak se nechají opít rohlíkem v podobě DLC/UPDATu atp...

  Horší je to u Early acess kde může nadávat právem jen blbec co si hru koupil aniž by tušil že bude nedodělaná.

  Recenze uživatelské souhlas ale jen uživatelů co měli co dočinění se hrou a nepíšou zbytečně negativně protože "hratelnost je dobrá ale hra má bugy" no a ve výsledku se blbě spouští taky mp nefičí tak jak má (atp...) Od rozborů jsou zde osoby jako Total Biscuit a Angry joe ( asi víc ten Biscuit protože není tak angry hmm) *3*
  • Jenže velké AAA hry se prodávat budou vždy, stejně jako na AAA filmy lidi budou vždy sedět v kině
   Prostě jde o to že když máš herní pc nebo ps4 a budeš čekat a kupovat jenom hry co mají 10/10 tak si nezahraješ nic, taky nezapomínej na mladší hráče kteří třeba s Mafií začínají teď, je vůbec nezajímá jaká byla 1 a 2, prostě chtějí nové hry a to nezměníme, 14 ročním klukům můžeš vysvětlovat, jaké byly hry quake 1,2,3 nebo nebo staré fallouty a mass effecty :)) uvidí nový BF nebo COD a je vymalováno
   • Jenže od toho by právě měly bejt kvalitní recenze, které zmíní, že třeba ta stará vykopávka je v tom a tom stále lepší a kdo nevěří ať si to vyzkouší / podívá na YT.

    Že to většinu nezajímá není problém, ale vážnější hráče i když jim je 14 to může trknout.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit