Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morraw
    Záleží, co od recenze očekáváš, když ji čteš. Pokud máš oblíbeného autora, který se ti nejvíce podobá názory, tak tě bude asi nejvíc zajímat jeho subjektivní názor.
    Jestli chceš zjistit o hře co je na ní tak dobrého nebo špatného a čteš to od anonymních uživatelů, tak samozřejmě musíš přečíst větší vzorek a určit co mají společné.
    Pokud tě nezajímá cizí názor, ale samotná hra, tak si jdeš pustit youtube, kde máš hru tak jak je.

    Řešit čísla nemá smysl. Každý přikládá jednotlivým herním prvkům jinou prioritu a podle toho se mění i hodnocení. Zbytečný humbuk kolem hry, která měla zdější hate "zaplacený" už od oznámení.
  • jamar28
    To je normální. Dnešnímu obecenstvu už nestačí to, co stačilo minulé generaci. Třeba nový den nezávislosti - talíře už nemůžou být velké jako město, teď musí být minimálně přes půl planety. *1* Ale to je jiný problém než politická korektnost.
  • Zaklínač 3 hodnotí stádo ? :))) a nechápeš jeho hodnocení ? co je dneska za den Bohnice mají propustku ?
  • Já každých 2-3 roky měním herní pc a ty čekáš 2 roky na levnější hru ? prosím tě a když je většina dnešních her MP tak jak to řešíš ? třeba koupíš BF1 za 2 roky a hraješ MP sám ? protože za 2 roky vyjdou další 2 BF ka... Já kupuji hry pár dní po vydání, nekupují hlouposti typu Mafie, Watch Dogs,
    To že jsem psal že sou hry drahé jsem bral obecně, já osobně na ně mám, ale to neznamená že nevidím problém v ceně,
  • Nenapsal jsem to tak, jak reagujes, ale je to tvuj nazor. Pouzil jsem jenom prirovnani, politiku tady rozpitvavat nebudu. Nicmene zrovna parlamentni listy zverejnuji nazory z obou stran, tutiz oznacovat je za dezinformacni mi prijde absurdni. Jiste, existuje spousta webu, ktere si toto oznaceni pravem zaslouzi.
    Podle tebe je asi zdrojem jedine absolutni pravdy Jakub Janda a jeho think-tank evropskych hodnot, ktere plati Soros, ze? Ja navazu a reknu ti, ze zrovna protlaceni takovycht smesnych existenci do mainstreamu a vytesnovani hlasu zdraveho rozumu je pricinou, ze lidi vyhledavaji stale vic ty weby "dezinformacni". *3*
  • Mě třeba teďka hodně příjemně překvapila všema hatovaná hra Gothic IV: Arcania.

    Když to vyšlo, dostávalo to úplně otřesný hodnocení a téměř všichni z komunity to označili za nejhorší díl série. Teď před týdnem jsem koupil Arcanii ve slevě za !!99kč!! :-DDD včetně posledního patche, doinstaloval jsem několik fanouškovskejch modifikací a hle......už to spokojeně hraju třetí večer za sebou. To se nepovedlo ani zprofanovanýmu Zaklínači 3, ten jsem znechuceně vymazal asi po 6 hodinách hry. Nechci tu polemizovat nad tím, co je lepší hra, spíš jen že nějaký recenze jsou max pro hrubej odhad a konkrétně tady na Games se nemá recenzí už vůbec smysl řídit, protože ti "profíci" neznají nic jiného než 7/10 - 9/10...neumějí si stát za svým a jako berličku používají názor stáda - stádo je přitom to nejtupější uskupení lidí
  • já se řídím čtením uživatelských recenzí, ne čísílkem, ale co se o hře píšou. Většinou už podle textu pochopíš, nakolik je ten uživatel věrohodný. Taky odfiltruju všechny takové věci jako bugy a technické nedostatky, protože hry kupuju většinou až pár let po vydání.
    To nejdůležitější ale je to, nekupovat hry hned po vydání. Lepší rok nebo dva počkat. Má to mnoho výhod. Koupíš kompletní edici za mnohem nižší cenu a hlavně nekupuješ zajíce v pytli, protože v té době už je všude plno recenzí.
    A to že pro západ je to směšná částka je hloupost. Žil jsem asi rok v USA a pár let v Německu a 30 dolarů je pro ně dost.
  • ravux
    Souhlasim, ze je to neco jineho nez dema, ale lepsi nez nic :)
  • Recenze hmm abych pravdu řekl už ani nevím co to slovo znamená, redaktorské recenze jsou na 99% zaplacené, jak jinak si vysvětli věty typu špatný příběh, nudné questy a dialogy ale jinak 8/10 je to zábavné,
    a uživatelské recenze nikdo nemůže brát vážně, proto že tu hru hodnotí jenom ten kdo si ji koupí to znamená fanoušek, není to dlouho co jsme tady řešily steam recenze kde hry jako Minecraft, Sims a další měli přes 90% ...
    To co jsem psal dole pořád platí musíte se na to koukat obecně, kdo ty hry hraje uvedu příklad
    Já věk 31, můj synovec 14 let, on koupí Mafii 3 a já dám na jeho recenzi ? pro něj je to bomba hra kterou si zahraje po škole, ale já čekám od Mafie hru která mi ukáže co znamení MAFIE :)) stejně jako třeba film Kasíno nebo Kmotr :))
    PS: aspoň kdyby ty hry nebyly tak drahé tak čert to vem, ale dát 1300 stovek nebo 1700 kč na konzoli a hra nic moc, pro západ je tahle suma směšná částka a vydělají si to prakticky jenom píchnou příchod do práce :)) ale pro náš to není legrace no, i průměrná mzda tady je nižší než minimální třeba v Německu, a tu průměrnou nemají možná ani redaktoři na Games
  • ano, všechna mainstreamová média lžou, proto každý správný alternativec si najde ty své alternativní zdroje a myslí si, jak je hrozně nezávislý na mainstreamu
    http://mediahub.cz/media-35808/dezinformatoricz-nejvlivnejsi-cesky-dezinformacni-web-jsou-parlamentni-listy-1058083
  • este by ma zaujimal ten kontextovy obrazok, preco prave Pillars of Eternity?
  • Nejsem si tim jist pokud se na to podivas optikou investice/zisk. Dnes je uplne bezne ze vetsinu nakladu na vyvoj sezere marketing. To je primo desivy strkat do masaze tolik penez. A pokud se marketingu povede ze se vyvoj zaplati, povede se mu hlavne to, ze se zaplati hlavne marketingove naklady, tj. ta masaz, oblbovani a snaha ulovit predplatitele. Mozna by bylo zajimave zjisteni ze vyrazne oklesteni marketingu by ve finale prineslo vetsi cisty zisk.
  • Rozhlidni se tady kolem ... kazda recenze vypada nasledovne "nejde to nainstalovat, nejde to spustit, nejde to hrat ... ale vsak oni to opravej, 8/10".

    Recenze by mela vypadat nasledovne ... dodali nam hru, a nesla nainstalovat = 0. Neni o cem dal diskutovat. Instaluje to jakykoli svinstvo? -5 i kdyby to byla ta nejgenialnejsi vec. Hra behem hrani zbuchne? -3 ... pak bys vedel, ze co se dostane pres 5/10 se aspon nainstaluje, funguje to, netaha to sebou vsemozny smiraware ...

    Jenze to by si PR masaz na takovym webu tezko nekdo zaplatil, a ten web by ji samo nikomu nezverejnil ...

    BTW: Ono za posledni 2+ roky vyslo neco, co by stalo za hovor?
  • Morraw
    Společné je, že máš možnost si hru vyzkoušet oficiální cestou. Že se liší podmínky, je věc druhá. Určitě to je lepší než nic.
  • no možná by ses divil..
  • Dřív hlavně téměř nebyly dobré porty. I vynikající Tomb Raider měl šílené ovládání.
  • ravux
    "A díky možnosti hru na Steamu vyzkoušet už dnes nikdo nemůže brblat nad tím, že nejsou dema." -> jakou moznost mas na mysli? Predpokladam, ze nemyslis hru koupit a pak refundovat, coz neni srovnatelne s demy, za ktere v prvni rade nemusis platit a ve druhe rade nemusis o nic zadat.
  • ne každá hra je na steamu
  • Zrovna tohle už je jen taková třešnička na dortu, ale celkově to krásně refelktuje současnou tvorbu. Vezmu scénář původního filmu, vyměním pohlaví hlavním postavám. Ženu udělám ještě nabušenější (srovnejte to co předvádí ona pár vteřin po té co zjistila, že existuje síla a Lukem, který s Yodou zvedal X-Wing), přidáme pár postav z minula, ale tak aby to bylo pouze křoví. Nová technika není, jen se stále dokola recykluje vše.
  • Tak to asi bavíme úplně o jiném videu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit