Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Otázka je zda má smysl ještě vůbec MP hry hrát. Viz téma o chetování v aktuálním levelu. Pak je člověk časem nucen to také dělat, když to dělá většina :(
    U Wot jsou modifikace kde lidí vidí barevně tanky a podle barvy ihned zjistí kam ho trefit aby ho prostřelili apod..
    • Barevnej tank neni cheat. Uvedom si, ze v realu proti tobe stoji tak 5-10ks vozidel => pamatujes si, kam mirit. Kdyz jich ve hre proti tobe muzou stat stovky .... tak so holt nekdo pomuze barvickama. Stejne mu je to prd platny, kdyz to neumi hrat.

      A hra ve 100% pripadu umozni hraci delat jen to, co umoznil tvurce hry. Pokud je tvurce blb, tak mu neni pomoci.
  • Másla, kvůli takovým už s lidma nehraju
  • Pro začínající hráče bych asi doporučil Američany. Mají výborné bombardéry i stíhačky. Jinak pokud jste se ještě neregistrovali tak se registrujte přes http://warthunder.g6.cz/. Já dostanu odměnu ve hře a vy dostanete taky odměnu v podobě 50 Golden Eagle do startu navíc!
    • Ja americany nedoporucuju. Na nizkych rancich je to s nima opravdovy ocistec.
      • a ty vyšší ještě neodemkli *4*
        • wenceslaus
          On asi myslí letadal... i když nechápu proč. Každopádně podle mě maj dobrej začátek v obojím.
          • Walldstein
            Ani ne, ona ta jejich P26 stojí za starou bačkoru..
    • Já zase nedoporučuji podporovat tyhle spamující příživníky *16*
  • jinak jedna rada ode mě pro nováčky do tanků: využívejte náklonu terénu ke zvýšení efektivity pancíře, když budete stát ve svahu, bude vás o dost těžší prostřelit než na rovině
  • Keyz
    To snad ani nejde udělat u MP hry realistické tanky. Pak by se dost blbě řešilo kdo s kým bude hrát aby to bylo "vyvážené". Protože na to se u MP hledí.

    Jinak by třeba ten Tiger ty slabší tanky v době kdy byl Tiger uveden střílel jako krocany, tak jak tomu bylo než spojenci přišli s lepší technikou anebo s větším množstvím techniky.
    Hrál jsem to před 3 měsíci jen chvilku a přišlo mi to zajímavější jak Wot.

    Jinak by mě zajímalo jak ty děla byly v reálu přesná. Ve Wot lidé míří na velké vzdálenosti do velitelského poklopu apod. To je jako kdyby to dělo bylo 100% přesné.
    • Jenze potkat v realu tygra bylo asi tak stejne pravdepodobny, jako ze ho potkas 30 unora na vaclavaku. Bylo jich tak malo, ze ho vetsina protivniku nikdy nevidela.

      Problem ve hrach neni to, implementovat dobovy "balanc" na vlastnosti, problem je v tom, kdyz proti tobe hra hodi tech tygru 15. Takze by to bylo treba poresit - napr nekolikanasobne drazsima opravama, poruchama (proste se ti znicehoz nic na 30s ingame podela prevodovka) ... cimz se zakomponuje do hry ta druha cast reality, ktera byla rozhodujici.
    • Copak tigr na ranku tri ale takova t-34 na ranku dva je proste absolutne nesmrtelnej jezdec apokalypsy!
    • wenceslaus
      Ať na Tigra klidně jezdí SU-85 nebo SU-122 s respawnem, artilerií... ale když ho vyřadí takovej papírovej tank jako T-34-57 sprůraznou municí, kterou Tiger sám nemá (v reálu ji měl), nebo 37mm ZSU tak to prostě moc autenticky nepůsobí.

      Navíc to ve WT dlouho bylo. KV-1 v bitvách, kde to byl samej Pz II, střílel krocany.
    • obrovskou výhodou Tigerů byl účinný dostřel, mohli zkrátka ničit nepřítele na vzdálenost na kterou jim nemohl nic udělat, ideální na širé otevřené pláně východní fronty, v bojích na západě pak ztratili hodně efektivity, to je imho ve hře reflektováno docela dobře, když bojueš na mapách jako Kursk nebo Mozdok jsou super, ale pak tě to hodí do jungle kde se bojuje na 100m a jsi v pr.. *4*
  • WT má svoje výhody a nevýhody. Bohužel s každým dalším patchem mě připadá, že se autoři až moc přibližují arkádám a neřeší problémy které trápí hru už řadu měsíců.
    • Walldstein
      Co třeba hru tak závažného trápí? Osobně se neztotožňuji s tím, že přicházím o lvi ve chvíli kdy někam pošlu arty a nějakej spojeneckej blbeček do ní vjede protože prostě nemůže počkat až to dobouchá, ale jinak nic moc závažného jsem neshledal.
      Co se týká arkádovosti, to je holt úděl kde jsou cílovkou co největší masy..
      • Problému je několik. Za hlavní bych považoval například absenci cílů pro těžké bombardéry. Na mapách nejsou žádná seřadiště/nádraží/továrny/základy které by měli být cílem pro takovou B-17. Ano jsou tam báze ale odměna za jejich zníčení je velmi mizerná. Letiště zase má toli "životů" že také prakticky zničit nejde. Pokud se bavíme o RB bitvách.

        Další problém je v nevyrovnanosti co se týče historického období letounů. Na vinně je Battle Rating, který dělá takové divy, že proti B-24 z roku 1942 pošle letouny z roku 1945 a poválečné proudové stroje.

        Našla by se tady ještě tuna drobností ale ty se už dají nějak zkousnout. (málo nebo žádné AI stroje na mapách/ ukoly v misích jso uignorovány na úkor dogfightu/ slabá učinnost bomb na pozemní jednotky apod..)
        • Presne, a pritom v singlu ty domecky celkem pekne padaj. Nechapu ... co by asi tak bylo za problem proste rozbit drahu, s tim, ze se da za nejakej casek opravit, a po tu dobu nemaj enemaci kde opravit/dozbrojit. Dtto udelat tam mesta, fabriky ... davat stihacum jako primarni a nejdulezitejsi ukol ochranu bombarderu, tem prozmenu hodnotit, jak se drzi ve formaci a jaky skody zpusobi cili ...

          To bombardovani kolecka na zemi je proste trapas a honit lv bombarderem vozitka na zemi ... lol.
          • Firingo
            Jo bombardéry jsou hodně nedořešený... zkoušel jsem za ně hrát několikrát a nikdy se mi to nevyplatilo... za celou bitvu nikdy nezískal tolik bodů co za sestřelení jednoho letadla stíhačem. Kde je nějaká motivace za ně hrát??
            • to jsi asi nehrál moc dobře, za zničení pozemního medium či heavy tanku je cca tolik co za letadlo, při dobrym náletu na kolonu vozidel mívám i 15k stříbrňáků za ten jeden nálet, tolik jsem za střílení do letadel nikdy nedostal
            • Tj, ale plati i pro bitevniky. Mas stroj, kterej je na pozemni cile, tak je des nicit, a presto, ze znicis sam trebas 1/2 a vic vsech cilu, tak ses v hodnoceni posledni a pred tebou je kazdej, kdo se aspon otrel o enemacky letadlo.

              Navic naprosto nefunguje aspon trochu logicky sestaveni tymu, takze te to s bombarderem hodi do bitky, kde neni co bombardovat, pripadne, kdyz co bombardovat je, tak v tymu rpozmenu neni nikdo, kdo by mel cim.
  • Walldstein
    ehm: "...první ránu směřujte na tankový kanón, protože máte šanci ho vyřadit (1). Druhá střela by měla směřovat na pásy (2), protože nepříteli znemožníte pohyb." No když to drahý zelenáči takhle uděláš tak než stihneš znovu nabít tak uvidíš hořet svůj tank. Osobně se mi nejvíce osvědčila taktika střelby do boku, jelikož tím je větší šance zasáhnout sklad munice a tím tank odrovnat jediným zásahem, co se týká doporučené střelby do motoru, no pokud má zasažený hasičák tak je to k ničemu. A HE munice je dobrá jen proti lehkým vozidlům, nebo pokud se člověk zázrakem trefí pod tank, ale zásah do pancíře je zbytečné plýtvání municí a ztráta času to už je větší šance že tank rozstřílíte protiletadlovým kulometem..
    ________________
    (1) šance je minimální, když kanon nevyřadíte - jako že v 99% případů ne - tak než nabijete své dělo tak jste mrtví..
    (2) možná za předpokladu použití HE
    • Pokud mas gun a munici, je lepsi trilet na vetsi vzdalenost, a na tu stejne netrefis konkretni misto. Zato snizujes sanci na penetraci enemakum, ktery ten gun nemaj. Bohuzel ingame moc nefungujou mista jako pruzory/kulomety/... kde bys mel vetsinu tanku prorazit i celne, pokud samo trefis.
    • Bargud
      Takhle to skutečně ale i bylo. Pokud přeživší války vyloženě nelžou. Nicméně o tom takhle mluví jak sami, tak dobové texty jako deníky nebo dopisy (a ano, mohli si něco přikrášlovat). Zejména osádky lehkých tanků neměli moc jiných možnosti.
      • Walldstein
        Momentík, to myslíš jak? Jako "Píšeš blbost." nebo "Ano i přeživší z války by ti dali zapravdu."?? Jsem v práci tak jsem trochu nechápevej :D
    • 1) Záleží na ráži, úhlu, náboji a vzdálenosti ale dá se v klidu vyřadit jednou střelou. Já bych osobně ale doporučoval mířit na průzory, mechanizmus otáčení věže (ring), kulometné věžičky nebo "vanu" (oblast mezi oběma pásy kde je často uskladněna munice nebo palivo.
      2) Jo HE jsou k smíchu.
    • já většinou uhořím, když mám zazoomováno a skrz soustředění na palbu přehlídnu ten nápis že je tank v plamenech, chtěla by to něco důraznějšího, třeba aby posádka zařvala "VŠICHNI TADY UHOŘÍME DĚLEJ NĚCO!!" *1*
      • Walldstein
        *15* *15* *15* to znám až moc dobře *15* *15* *15*
  • Rady pro začínající piloty v S*it Thunderu:

    Vykašlete se na S*itthunder, pojďte do DCS!
    • To máš asi nejaký komplex, keď hráčom arkádových lietadiel doporučuješ takýto HC sim...

      Naviac DCS je a vždy bude na okraji záujmu, ako sim dobrý, ale ako hra je zúfalo nudný, naviac s dosť hnusným enginom.
      • Nemáš pravdu dítě
      • Komplex opravdu nemám, ale tak se v komunitě DCS opravdu týhle hře běžně říká. Chvilku jsem to i hrál ale opravdu mi vadilo že "piloti" v arkádě, kteří používali myš a klávesnici byli ve výhodě oproti Joysticku a pedálům. To bylo takové dost blbé, nevím jestli se to už upravilo. No ale nejvíc mne právě baví, že si tahle arkádička hraje na simulátor i když tomu ani zdaleka tak není (a to v jakékoliv modu hry).

        Navíc DCS nemusí být HC a může být klidně i zadarmo stačí-li člověku SU-25T. To nemá ani klikatelný kokpit a pocit je někde úplně jinde než u WT. Navíc těch zkratek tam také není nějak extra moc. A to nemluvím o letadlech z Flaming Cliffs...

        Takže to ber jen jako dobrou radu pro lidi, kteří se mezi těmahle hrama rozhodují, tak jako já dřív. A volba na chvíli zkusit WT a jeho realistický mod (nebo jak se tomu nadávalo) bylo opravdové zklamání a ztráta času.
        • Proč si proboha lezl do Warthunder arkády když máš rád realnější lítaní ? dej si simulator...ani se nezvedneš z runwaye ty noumo.:DDD ..https://www.youtube.com/watch?v=75f12kDE2Pk ...
          • PS - přetrpěl jsem to video a není tam teda jako nic světoborného. Kromě směrovky, kormidla, otáček motoru, klapek a podvozku tam nic jinýho nepoužívá. Akorát má hezkej kokpit a na hlavě Oculus. Co je na tom tak super náročného nechápu...
          • Lezl jsem tam právě kvůli tomu, že jsem si chtěl vyzkoušet jestli je skutečně možné udělat jednu hru, která bude opravdu i arkáda i simulátor. No a zjistil jsem že to možné skutečně není.
          • No jestli je to WT, tak to stejně moc reálný nebude, pak kdo je ňouma *1*
        • wenceslaus
          "...ale tak se v komunitě DCS opravdu týhle hře běžně říká..." To zní spíš jako parta snobů a to docela odrazuje.

          Ve výhodě jsou hráči s myší v Arkádě a v Realistickém módu. V Simulátoru si s myší neškrtneš. Podle toho, co říkáš, jsi ten druhý ani nezkoušel protože o simulátor jde. Je to sice asi ten nezjednodušenější simulátor na trhu, a asi bych doporučil spíš IL-2, ale to na věci nic nemění.

          Na DCS potřebuješ joystick ideálně s pedály a čas se to učit. To opravdu není alternativa WT.
        • nech mě hádat, hrál jsi to dvě hodiny, dostal hroznej klepec a teď na to všude nadáváš
          • No alespoň vidim že jde jen o předsudky. Hrál jsem to asi měsíc - jen letadla. A klepec jsem dostal až při multiplayeru právě když jsme testovali olvadatelnost s ovládáním na joyi a klávesnice + myš. Všechna letadla co jsem do té doby měl byla daleko lépe ovladatelná s myší, dali se lépe utahovat zatáčky atp. Od té doby už nikdy. Pak jsem koupil DCS A-10C a od té doby nic jiného ani nehraju.
            • to ale jistě hovoříš o arkádě, protože full realistic battles je na myši skoro nehratelné
            • PS: Multiplayerem myslím námi vytvořenou místnost kde byl prostor pro testování. V random bitvě by to bylo poněkud komplikované.
  • Tak mě teď napadlo, nechcete si raději na další Gamesplay z WT, tentokrát zaměřený na tanky, pozvat tady tohoto člověka?? https://www.youtube.com/channel/UCrMyHXL7gDUVniyT0A8h-0A
  • WarThunder je suprová věc!Letadlům moc neholduji,ale od doby,co jsou pozemní jednotky,nic jiného ani nehraju.Za rusy už nějaké ty pětky mám a zábava je to skvělá :)
    • wenceslaus
      Za Rusy je to asi ještě větší zábava, to je fakt :D
      • problém s Rusy je v tom, že oni svoji techniku nedělají záměrně OP, oni jsou skálopevně přesvědčeni, že jejich technika prostě opravdu byla a je nejlepší na světě, tak prostě jen tu jejich realitu převádějí do hry *1*
        • A mají pravdu ve většině případů *3*
          • wenceslaus
            Kdy měli Rusové nejlepší techniku?
            • wenceslaus
              Ne vážně... když mi dáváte mínus, tak mi alespoň uveďte příklad.
          • ne, nemají, oni u své techniky často zdůrazňují pozitiva, ale už jaksi zapomínají započítat negativa (holt v Rusku neni zvykem moc kritizovat), takže je sice super že Yer unese 3 tuny bomb, ale už jaksi zapomenou dodat že by se v reálu neodlepil ani s polovičním nákladem, z Yaku udělají nedostižné UFO, ale jaksi zapomenou započítat že se v reálu přehříval jak ovce na sahaře atd. *4*
            • Firingo
              Jak ovce na Sahaře... to mě rozsekalo *1* *1*
            • Coffin.Corner
              Sakra lidi, píšete o tom jaký měla mašina tvar nýtů a nejste schopní napsat Jak, nebo Jer? Vždyť to trhá oči...
            • Nebyla řeč o hře, nehledě, že je to arkáda jak poleno, radši si zahrajte DCS *2*
          • Rusi vyhrali kvantitou ne kvalitou
            • wenceslaus
              xy: Ale postrádal pružnost, což je nevýhoda proti střelám s vysokou rychlostí, které zrovna Němci použivali. Ale ano, klopenej pancíř byl většinou zásadní výhodou.

              T–34 v té době trpěl obrovskou poruchovostí, věž pouze pro dvoučlennou posádku bez velitelské kopule a často bez vysílačky... a hlavně, bylo jich málo.
            • 2Firingo: Ale kdepak, do kvality tanku se pocita udrzba, nemecky tanky byly na udrzbu extremne narocny. Dyk tygra neslo ani nalozit na vlak, musel se nejdriv prezout, coz, pokud bys to nekdy videl, je prace na celej den.

              2wenceslaus: Litej pancir je tvrdsi, coz byl za wwII celkem zasadni parametr. Navic mely rusky tanky pancir sklonenej, coz nemci opsali az u pantera a KT. Takze tu byla dost velka pravdepodobnost, ze strela skouzne. Co vic, pri utoku na rusko, uz meli rusove ve vyzbroji T-34. To ze ji v ten okamzik nezvladli vyuzit, nic nemeni na tom, ze nemci nemeli vubec NIC, co by se tomu mohlo postavit. Dyk oni utocili na rusko stim samym, cim obsadili francii a polsko. A 34ka si se svoji 76mm dala k snidani cokoli, co potkala (pokud mela munici a naftu).
            • Firingo
              Kámo ono to bylo přesně naopak *3* Němci měli mnohem lepší tanky ale k čemu jim to bylo když na jeden Tiger připadlo minimálně deset T-34 *1*
            • wenceslaus
              xy:
              Pancíř měl tendenci se tříštit v pozdější části války, kdy se začalo s mohutným bombardovávání Německa. Jinak nebyl německý pancíř o nic horší - naopak lepší, než litý.

              V podvozku zamrzalo bláto a Tiger se tak stával nepohyblivý. Taky docházelo k nadměrnému zatížení torzních tyčí. Proto se podvozek později upravil.

              Trochu se zapomíná, že podobné a horší problémy měli i ruské tanky.
            • Nemci to projeli prave na kvalitu - jejich pancir byl vyrazne horsi (specielne v druhy pulce valky), jejich technika vyrazne poruchovejsi. Nekde sem onehda cet, ze 50% tygru z celkovyho stavu bylo defakto stale neschopnych boje, protoze se neco (podvozky) porouchalo.
            • To víš, že jo, to je ten hlavní důvod *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit