Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Docela bz mne zajimalo, zda nejakym zpusobem rozsiruje i puvodni rasy, nebo pridava jen nove? Minuly datadisk prinesl Librariana a nejake vylepseni.
    Take bych chtel vedet, jak je to s multakem? Zda je tam hodne novych map a zda je nejaky i novy mod?
    A jak to je se singlem. V minulem datadisku jsem si mel moznost importovat hrdiny z predchozich. Jde to ted (aspon pro marines), nebo ne? - sam predpokladam, ze ne.
    • Nové mp jednotky jsou. http://dawnofwar.herniweb.cz/news.php?readmore=132
      • Diky *3*
    • Raziel_cz
      Myslím, že předpokládáš správně. Za mariňáky jsem hrál jen pár misí a z původního DoW2 se objevil pouze Cyrus.
  • Dawn of war 2 je oproti jedničce o ničem. Ale ta recenze, zahubitel, císařská garda, tiranidský rozparovač xDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDxDXDxDXDxDxDxDxDxDxDxDxD
    • ty radsej uz nic nepis...
    • Raziel_cz
      Jak duchaplný komentář...
  • Dvě připomínky. Čeština se ani zamák nevyvedla a připadá mi jako by to dělala nějaká partička Ukrajinců za ubytování a stravu. A pak nechápu, proč se recenzent ani slovem nezmínil o Last Stand, což je opravdu výborný kooperační mod.

    Dále nepochopím, proč vyměnily Windowslive za Steam(což nezní tak špatně), který blbne víc než WL(to už je špatné). I tak bych doporučil všem nevlastníkům předchozích částí, poněvadž se retribution prodává za cenu datadisku a dostanete vše kromě původních kampaní. Pokud ovšem vlastníte DoW2+CR, už je to na rozmyšlenou.

    Jinak jsem z Retributionem velice spokojený(zde si domyslete klady z recenze a Last Stand). *4*
    • Raziel_cz
      Až vychytají to lagovaní, bude to v pohodě. Steam je obvykle fajn.
  • Kravina Starcraft 2 je lepší todle ani nikdo nehraje 4 hry public a na random 3v3 čekáte 15 minut a pak mate ve hre 3 laggery. *11* *11*
    • Srovnáváš nesrovnatelné a hlavně, prodejnost není přímo úměrná kvalitě. *5*
    • S touhle sračkou sem nechoď, nebýt Warhammeru 40K, tak tady ten slavný Starcraft ani neni...
      • Nebýt Tolkiena, tak tady neni ani sračka Warhammer :D
        A takhle bys mohl jít až k začátku lidstva, nebýt těch co napadlo, že mohou slova nějak zaznamenávat, nebyla by tu sračka Warhammer *2*
        • Přesně jak píše Netron, nejde o to se něčím inspirovat, ale postavit celou hru na okopírování něčeho, na co nedostaneš licenci? Co je moc, to je moc... Nebýt Tolkiena, není tu D&D, nebýt D&D není tu TES... jenže Warcraft a Starcraft "měli" být hry z Warhammeru, ale GW nedal Blizzardu licenci (díky bohu za to), tak je prostě okopírovali a vydělávají na tom...
        • Jo jenom Warhammer není prachsprostá kopie
      • Raziel_cz
        Konečně někdo znalý historie Craftů. ;)
        • Ještě, aby ne. Což mi připomnělo jednu vtipnou maličkost - http://www.neoluxor.cz/knihy/beletrie/sci-fi-a-fantasy/hvezdna-pechota-d3t123120 - podívej se na obal té knihy (ano je to původní Starship Troopers) s obalem trochu jiné knihy - http://www.blacklibrary.com/all-products/Let-The-Galaxy-Burn.html - což je dosti úsměvné.
          • No taky není žádným tajemstvím, že se Games Workshop inspirovali Heinleinem. Nevidím důvod, proč by se pro změnu nové vydání Hvězdné pěchoty (která poprvé vyšla už v r. 1959) nemohlo inspirovat W40k, které je svým promakaným univerzem hrdým odkazem na původní knihu;]
            • Takže si mě donutil se k tomu dokopat a konečně si Hvězdnou pěchotu přečtu (už to pár let odkládám).
              Á, Vlčí čepel, když jsem tu knihu četl, tak jsem byl nadšen (očividně stejně, jako Ty:)). Snažím se najít nějakou knihu, která by byla post-heresy z Terry či Marsu, ale nejspíše žádná není. Pokud by Tě zajímala kniha z Dark Age of Technology, tak o tom mnoho není, přesněji nevím o jediné. Ale mohu doporučit "staré" knihy, jednoznačne "Space Marine" od Iana Watsona - http://www.blacklibrary.com/Exclusive-Products/Print-on-Demand/Space-Marine.html - či trilogie "Inquisition War" také od Watsona - http://www.blacklibrary.com/all-products/Inquisition-War.html - ale u té je problém dostupnost. A pak Ti jednoznačně mohu doporučit (pokud si nečetl) Horus Heresy sérii, která je výtečná. Doporučuji nevynechat "nultý" díl - http://www.blacklibrary.com/Horus-Heresy/Dark-King-and-The-Lightning-Tower-Audiobook-The.html - Dark King je o zradě Konrada Curze a Lightning Tower o Rogalu Dornovi (jsou v ní zmíněni oba neznámí Primarchové a je spíše takový náhled do mysli, ale je to výtečné). Doufám, že se nepletu, když si myslím, že angličtinu ovládáš na minimálně na slušné úrovni.
              Kdyby si chtěl něco více, poptat se, či jenom prohodit pár slov o Warhammeru (40K), tak mi napiš na mail - t.l.blade@centrum.cz - přes tyto komentáře se to řeší trochu kostrbatě.
            • No jasně, nevykládej si to špatně, já chápu co myslíš. I když pominu fakt zrcadlového otočení původního obrázku (mohlo k tomu dojít i kvůli kompozici, ne jen aby to vypadalo "jinak"), celá ta obálka je úplně ujetá a z grafického hlediska totálně odfláklá (což jako grafik u takové klasiky opravdu nepochopím - pravděpodobně se jedná o práci na poslední chvíli). Mě jen přišel úsměvný komentář narážející na vykrádání z W40k a přitom je to zrovna v tomto případě právě naopak - Hvězdná pěchota vyšla 30 víc jak let před W40k a nejsem si jistý, jestli jsi jí četl, protože konkrétně ve věci armorů se tvůrci W40k víc než inspirovali. Heinlein celkem podrobně popisuje právě brnění a vybavení mariňáka, fungování jetpacků, systémy podpory života apod. Power Armour k tomuto popisu zkrátka sedí asi nejlépe, což je imho důvod, proč ho (i když poněkud zmršeně a nejspíš bez licence) použili na obálku. Je to už pěkných pár let, co jsem to četl - na doporučení kamaráda, když jsme v 90. letech po zakoupení 2. edice základní krabice W40k stavěli gameboard, barvili figurky a tak nějak hltali vše ohledně W40k...
              Z trochu jiného soudku, využiju Tvé sečtělosti:] Četl jsi "Hvězdného vlka" (King William)? Neznáš něco, co by se stejně jako 4. kniha této série odehrávala na Zemi či na Marsu v "současném" W40k? Nebo můžeš doporučit něco, co se odehrává v Temném věku technologie či dříve?
            • Hlavní problém je v tom, že ta obálka není inspirovaná, nýbrž vzatá, zrdcadlově otočená a daná na jinou knihu, což je trochu zvláštní. Space Marines, Dark Angels a věci kolem nich (znaky, vzhled...) by měli být registrované, navíc v původní Starship Troopers nemají takové armory, banery a podobně, takže to není nejlepší řešení.
          • Ještě, že to alespoň otočili *1*
            • To tedy, ale hodně zvažuji tu knihu koupit, mít knihu, která se WH40K netýká, ale má její obal? To bych řekl, že je ve světě rarita.
          • Raziel_cz
            Nad tím nelze nezakroutit hlavou.
  • Warhammer sem miloval ale jak vysla dvojka tak to proklinam omg uplne to skazili udelaly stoho posranou RPG podle Karetni hry
    • kartova hra? warhammer? toto je warhammer 40k a to sa od klasickeho warhammeru z fantasy stredoveku lisi viacej nez len cislovkou.... a ked uz chces byt presny, tak WH aj WH 40k maju zaklad v doskovej hre a ta nema budovy a zakladne, DOW II priblizili viacej doskovej hre a mne sa to tak paci vacej
      • teda, aby som bol presny, tak zaklad nemaju v doskovej hre, ale v "hre s miniaturamy"
        • Hrám s miniaturami se říká deskové hry, navíc Space Crusade či Space Hulk jsou deskové hry s miniaturami. A když už budeme brát maličkosti, tak karetní hry z WH i 40K jsou - namátkou Space Hulk, Horus Heresy či WH Invasion! (fantasy).
          • ano ja viem,ze WH su aj karty,ale DOW vznikol na zaklade hry s minuaturamy a btw. medzi doskovou hrou a hrou s miniaturamy je mensi rozdiel, inac mam aj karty, aj space hulk (ten novy) aj normalne modely
    • Proč píšeš, že si Warhammer miloval, když se recenzuje hra z WH40K?
      Za další, Dawn of War je hodně malá část 40K, takže příště raději piš přímo o DoW, ne o Warhammeru 40K.
      Není z toho RPG podle karetní hry, ale RTS/RPG podle deskovky - nebýt té deskovky, nikdy by tu žádný Dawn of War nebyl (a nebyl by tu ani Starcraft).
      A nauč se česky.
    • Karetní hry!? Já si nevšiml, že by počítačovou verzi té deskové wargame modifikovali podle pokeru nebo prší :D
  • Musim říct, že mě to překvapilo. Jedničku jsem měl dost rád, tak tu dvojku přece jen vyzkoušim.
  • wtf čeština je pro nooby ja žiju v UK a nechapu jak sem mohl zit pretim v ČR vzdyt tem lidem neni vubec rozumet kdybyste mluvili anglicky tak teprve pak pochopite smysl o cem lidi mluvej.
    *12*
    • Už jen začátek tvé věty mluví za vše "wtf" ty budeš také veliký YntelYgent , který háže špínu na krásu českého jazyka, apropo když tě čeština tolik štve ,tak se divim proč sem vůbec lezeš, bež si ty své moudra chytračit na anglická forka, kde ti budou všichni podlézat a honosit se jakový jsi obdařený chytrák (vůl zůstane volem v tvém připadě to platí dvakrát)
      • Myslím že to byla parodie na ty prispevky nize.
      • nojo, detem holt internet do ruky nepatri :)
  • Češtinu výrazne doporučujem, hlavne ak chcete hrať kampaň za orkov je český preklad oveľa lepší ako originál a fakt sa podaril. Tie hlášky nemajú chybu.
    • Orkové jsou teda ze všech ras ta poslední, u které bych řekl že překlad může být lepší jak originál *1*
    • Nějaký příklad? Osobně nevěřím, že by česká verze měla lepší text (hlavně, když se podívám na překlad jednotek), nežli anglická. Trpaslíci, greenskins a vlastně i ostatní ve fantasy (kde se jazyk drží částečně staroangličtiny, což překlad již nezvládá a dosti to ničí atmosféru) a Orkové ve 40K jsou mnohem lepší v originále, ačkoli jim člověk angličtiny neznalý absolutně nerozumí - není to náhodou Tvůj případ? Jenom se ptám, nemyslím to nijak zle.
      • Napr. Kouřovej raketomet a popis k nemu: "Dyž vystřelíš tak skrz ten kouř neuvidíš, takže i když netrefíš mužeš delat jako žes trefil." Neviem čo tam je v angličtine ale pochybujem že taketo vtipne hlašky.
  • Serie Warhammer me uplne minula. Pokud bych ji chtel zkusit,kterou cast/datadisk (samoztane hratelny) si mam poridit? Ktery je nejlepsi? Zajima me jen druhy dil. Dival jsem se do obchodu a je toho tolik,ze jako nefanousek serie se v tom vubec nevyznam. Diky
    • Ide o to že ludia s retribution nemôžu hrať s ludmi so zakladnou hrou alebo chaosom, cize cela komunita je v retribution. A aj tak to prilis vela ludi nehra. Ak ti ide len o kampaň tak v základnej hre je solídna ale môžeš hrať iba za marinákov a prídes prakticky o multiplayer lebo tam nebudu ziadni ludia. chaos som nehral kampan.
      • Multiplayer me vubec nezajima. Ale precetl jsme si pecliveji recenzi a je tam hned nekolik zminek o tomto datadisku jako idelanim pro nas 'nezasazene' svetem WH. *1*
        • Neviem ako to autor myslel. vyhodou Retribution je to , že mas na vyber hrať tu istu kampan za asi 8 ras ale na druhej strane je ta kampan pribehovo chudobnejsia a ovela kratsia ako DoW 1. na tvojom mieste by som sa spytal za koho chces hrat kampan, ak si odpovies ze ze space marines, tak by som siel do DoW 2 zakladnej hry. Ale casom mozno budes chiet skusit aj multi.
          • sry myslel som DoW 2 zakladnu hru nie DoW 1
    • Jednoznačne Retribution.
  • V recenzii je zopár chybiek napr. zmienka o technickej zastaralosti je nezmysel, ze je kampan pripravou na multi je tiez blbost kedze v kampani su uplne odlisne jednotky s inymi schpnostami, ze je AI hlupa je blbost, proste su tam skripty a ked sa skript spusti tak jednotky utocia ako mozu. nejaky priestor na AI by som tam ani nevidel kedze kampan sa stylom hrania podoba skor na hacknslash rpg. Ak chcete hodnotit AI spustite si prestrelku (skirmish) a uvidite ze AI je na slusnej urovni podobne ako v jednotke.
    • Jednotky maji v kampani podobné a casto i stejne schopnosti jak v multiplayeru, potkas tam stejne zbrane, v kampani poznas system boje, das do krve taktiku, klavesove zkratky...takze kampan muze skutecne pripravit na multiplayer.

      Od soudobe hry bych cekal lepsi AI. Hrani je zalozene na promyslenem pouzivani schopnosti hrdinu a od AI bych ocekaval neco podobneho, nebo alespon naznak. Melo by minimalne rozeznat hlavni nebezpeci a snazit se koncentrovat na nej, nenechat se oblbnout tim, ze mu do chrtanu narvu levnejsi jednotky a zezadu ho pak kropim silou. V mnoha pripadech mela AI take sanci utocit z nekolika stran a pritom se cpe bezhlave dopredu. Mel jsem pocit ze nebojuji proti AI, ale jen vetsimu a mensimu poctu jednotek nepritele. Ale i tak me to bavilo.

      Technicka zastaralost plati, zejmena kdyz kouknete na rozmaznute textury pri priblizeni, chybely me i moderni graficke efekty. Posledni RTS co jsem mel v rukou je Men of War Assault Squad a to ma v nekolika smerech podstatne hezci grafiku i efekty. V soucasnosti to zkratka jde udelat lepe. Nastesti vse vyvyzuji propracovane modely jednotek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit