Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Take your time! Good Luck
  • schumicrast
    Právě si Lukáš Macura mne ruce a tajně pod vousy s úsměvem lakonicky prohlašuje "Já jsem Vám to říkal...."
    • Mohl by vydat 700 stránkovou knihu která se bude jmenovat: Měl jsem pravdu!
      *1*
    • eb42
      ruce si opravdu nemnu, nikomu prutahy nepreju, protoze to sam znam, ale rict, ze jsem rikal se opravdu nabizi...
      • Mart9
        To říkal každý s mozkem.
  • Tak tohle se dalo celkem čekat. Už mafie se obě posouvaly. Mám takový pocit, že to vyjde roce 2018-

    Myslím, že hodně lidí totálně znechutila ta "reálná" bitva. Je sice strašně krásný, že chcete mít soubojový systém dle skutečnosti, ale tohle je hra má to být pouze jenom ispirované. Nechci samozřejmě, žádne pohyby jak ve Final Fantasy nebo Devil May Cry. Ale něco prostě střídmého.

    Vždy jsem řešil, proč ve filmech jsou dialogy, takové "nereálné" nikdo se nepřeřekne, mluví se vždycky srozumitelně, nikdy přes sebe. A to v reálu prostě není. A podle všemožných příruček a studií, dialog jak v knihách tak ve filmech prostě nemá odpovídat realitě, má jít být inspirován a uzpůsoben. Reálný by nikdy nefunogval. Shane Carruth udělal ve filmu Primer co nejvěrnější dialog, reálnému a je to pro diváka strašně rušivé, u dalšího filmu, už to dělal podle šablony.
    • Napriklad "Hori ma panenko" od Formana a nebo taky "Homolkovi" maji velice realisticke dialogy. Krasne to pobavi, nicmene kdyby to mel mit kazdy film, byl by to vopruz.
      • Třeba táta Homolka neměl ani ádku dialogu, byla to jen improvizace:)

        Hoří má panenko, je asi nejlepší český film. Ale forman uměl vždycky dialogový filmy:)
  • Největší problém je, že aspoň teda já, budu z tý hry v roce 2017 už tak otrávenej, že si ji ani neužiju. Vim že alfa a betaverze hrát nemusim a nikdo mě nenutí, ale když člověk bakuje tak to bere tak nějak jako povinnost tu hru zkusit, alespoň zapnout a podívat se, i kdyby jen ze zvědavosti. A muj prvotní dojem z té hry je už jaksi pochroumanej a trochu se bojim že to už nic nezpraví.. Je mi líto že to nevyšlo jako u Mafie - tvořit hru za zavřenýma dveřma a pak prásk do světa, klidně 2018 to je fuk, ale teď třeba u těch bitev když vidim ty chyby, s prominutím idiotské chování postav a vznáješící se katapulty, to prostě člověk z hlavy nevymaže a když pak zapnu finální hru, pořád to tam uvidim i když to tam už nebude.. Jak říkám, je to o tom prvním dojmu, alespoň pro mě. Po tom traileru jsem se na hru těšil neskutečně ale teď už to neni ono a vidím jen chyby a nedokonalosti
    • Mart9
      Děkuju, že mi tu hru testuješ *3* O to víc si ji pak vychutnám, až vyjde.
    • Paulcz
      No ty krávo, radši ani nechoď ven, ty vznášející katapulty uvidíš úplně všude.To bude nějaká fóbie.
    • promiň, ale to je tvoje blbost. Nejenom že nehraju alfy a bety (proč byh zadara někomu dělal testera?), ale nekupuju ani hry v době vydání. Nejlepší je to tak za rok nebo dva v kompletní edici po vydání patchů, DLC, rozšíření atd. Jenže určitá skupina hráčů zřejmě musí mít hru hned - viz třeba Doom, Warhammer TW atd. Nechápu to. Nedokážou si počkat
      • Obecne souhlasim az, ale to viz bych nechal...TW mam a spokojenost...
    • Tilwaen
      Ber to naopak jako dobré poučení pro budoucnost, abys hry v alfě a betě už dřív nikdy nezkoušel, pokud se přes to nedokážeš přenést.
  • Vavra na to jde uplne spatne. Nema smysl zde donekonecna omilat, jak je hra hrozna, nudna a nehratelna (to okusil kazdy hrac bety a ti uprimni to dokonce sami sobe i ostatnim priznaji). Je zrejme, ze vydat hru ve Vavrove vysnene podobe nebude mozne ani pristi rok ale ani ten dalsi. Coz je to, co jsem se snazil Vavrovi celou dobu sdelit. Koncept a design hry jsou zcela nerealne a vymykaji se Vavrovym schopnostem i jeho teamu (ktery urcite neni spatny, hru dle Vavrovych absurdnich pozadavku by zrejme nedalo dohromady zadne svetove studio). Vavra by se mel konecne probrat a zmenit koncept hry - napriklad z open world na uzavrenejsi pribehove rpg s moznosti rozsireni o dlc a dalsi pribehy a klidne i s upravou hratelnosti. Nikdo by mu to nemohl vycitat protoze kazdy clovek s iq vyssim nez 60 musel od zacatku vedet , ze Vavrovy sliby jsou odtrzene od reality a pokud ma Paskvildom vubec vyjit, bude se muset menit!
    • Mart9
      Co to je za blbost... Je to jenom o tom, že o tom vývoji víš příliš. Právě díky Vávrovo přístupu se na Mafii vzpomíná dodnes, ale tehdy o tom vývoji nebylo zdaleka tolik informací, natož abys tu hru hrál.
    • Sice každý máme právo na nějaký názor, a na každém je určitý podíl pravdy.
      Ale u tebe to zní, že jsi pouze skeptický, já bych to tak černě neviděl.
      Ten koncept si myslím, že by mohl fungovat. Ano snaží se to jít vlastní cestou, ale ten tým který na té hře je kvalitní. Člověk by se měl těšit, že vyjde něco fajn, než aby zatracoval už předem něčí práci.
  • s p.Vávrou jsem dělal 5-6let zpátky rozhovor o Mafii2, a už tehdy jsem z něj měl pocit, že si vezme jen tolik co zvládne.

    V této hře očekávám stejné, a hlavní plus je, že mu do toho nikdo nekecá, takže hra bude mít přesně to co on chce (ano narážím na 2K vedení s dílem MAFIA2).
    I kdyby se to protáhlo do roku 2018 a grafika už byla průměrná - i klidně zastaralá, tak o co jde. Nejlepší hra roku 2015-2016, ani jedna neměla tu nejlepší grafiku, ten nejlepší příběh.

    Před 3roky byl ohlášen Zaklínač 3, který mám jako TOPku, ale když jsem viděl včera datadisk Krev a Víno(Vodku), tak se mi to vážně nelíbilo. A to přoznávám, že jsem tuto hru projel každý metr a každý úkol.

    Fandím Válečnému koni a věřím, že to bude krásná vizitka do světa, že i my stále umíme dělat hry
  • To bude hra jakou svět neviděl!

    (https://www.youtube.com/watch?v=yfvEUanfb1U)
  • 5 rokov na vyvoj takejto hry je akurat. Ten rok 2017 nieje nic tragicke a ak to bude mat naozaj slusny rozsah tak je to ok. Vyhnu sa aj konkurencii zo strany Zaklinaca. Vyvoj Skyrimu trval 5 rokov a to este Bethesda dost recykluje a ma skusenosti so zanrom. Co moze byt skor problem je technologia. Predsa len Cryengine 3 je uz trochu postarsi a buduci rok tu budu uz zabehnute nove GPU ako aj hry pouzivajuce nove API (DX12,Vulcan) a uvidime co predvedu. Nemyslim si ze Kingdom bude vyzerat vylozene hnusne, ale kedze sa orientuje aj na zapadny trh, slabsia grafika moze ubrat body.
    • Celkem 6 roku. Uz na zacatku roku 2012 Vavra skuhral, jak je mainstream strasnej, ze to udela za mensi rozpocet, mensi cas nez vsichni ostatni a ze nikdo nechce jeho prototyp. V roce 2011 dostal 70 mil od Bakaly:
      http://magazin.e15.cz/e-svet/bakalovi-expanduji-do-pocitacovych-her-zacnou-s-husity-730415
      Jeho velky clanky o velkym ceskym uspechu za minimum resourcu hlasal uz v roce 2011.

      Vyvoj Skyrimu trval necely 4 roky. V roce 2008 vysel Fallout 3, v roce 2011 Skyrim.
      • njn ale 70M je fakt malo
        • Pri platu vyvojare cca 50 tis hrubeho pri outsourcingu (u zacinajiciho studia by to mohlo byt klidne mene), je to 600 tis za rok. Pri triceti vyvojarich na tri roky to je 54 mil. K tomu software a prostory mas cca tak 65. A jestli 30 clennej team zkusenych developeru nedokaze za tri rokyvydat poradnou indie hru, tak je nekde chyba.
          Pro srovnani napr: State Of Decay / Cryengine / xbox + pc / cca necelych 30 lidi / 3 roky....

          Vzhledem k tomu, ze prosli Kickstarterem kvuli investorovi, ktery jim mel zajistit dalsi prijem, melo byt ultravymazlene :P
          • outsorcovat svoje vyvojare nelze...nebo aspon ne valnou vetsinu. Takze pokud jim chces dat 50k hrubeho, tak te stoji 80k a prave jsi utratil svych 70M a nezbylo ti nic (spis ti jeste chybi)
            • "outsorcovat svoje vyvojare nelze..."
              - vcelku se to tak dela. Je to trochu jinej svarc system. Na zapade bezna praxe.

              "tak te stoji 80k a prave jsi utratil svych 70M"
              - nestoji. Pri 50 hrubyho te stoji 63 tis jako zamestnanci.

              "outsorcovat svoje vyvojare nelze...nebo aspon ne valnou vetsinu."
              - Jo. Hlavne tech par "klicovych zamestnancu", kteri stoji dvakrat tolik, vymysli vetsinou v praxi kraviny nebo jen kontroluji a sysli si statistiky misto reseni, pritom stoji dvakrat vic nez ostatni...
          • MikeR
            Daně a další náklady na zaměstnance máš kde? Provoz a údržbu hardware máš kde? Elektřinu, vodu, topení, konektivitu? Investici do motion capture? Myslíš, že firma může být složená jen z vývojářů? Účtarnu nebo uklízečku outsourcovat můžou, ale stejně je musej platit, drtivou většinu vývojářů outsourcovat nemůžou určitě. Co najímání herců a dabérů? Orchestr? A to nepočítám takový drobnosti jako výjezdy do terénu kvůli dokumentaci, náklady spojený s bozp, lítání po výstavách a jiná propagace, von se nakonec musí zaplatit i ten blbej samolepicí papírek na nástěnku a máš tady tu klasiku ke koruně koruna, milión neviditelnejch položek. Ty náklady jsou mnohem, mnohem vyšší, než si myslíš.
            • Ach jo keby si aspon mal predstavu..... Vyvojari tam robia ako zivnostnici a kamarat tam mal nastupny plat 24tis...
            • tvl jak ja jsem rad, ze uz ceskej herni developing nereprezentuju a pohnul jsem se za lepsim :D
            • ps: jasny. Muzu si utracet a koupit bez znalosti photogrammetrie 3d skener, tak aby byl kvalitni vystup, jak to tuhle popisoval Vavra v levelu.
            • A argumentovat mocapem... kdyz to vezmes pres Xsens nebo podobny alternativy, vystup a praci mas skoro stejnou (tak i tak to stejne cistis a spravujes). Kone muzes klidne vyanimovat rucne. Zrovna velkej mocap pouzivaji dnes uz jen velky studia, pac to maji inhouse.
            • MikeR
              Tak to si to vážně představuješ jak Hurvínek válku. Zkus si řídit společnost poloviční velikosti Warhorse a pokud s tímhle přístupem nepojdeš hlady, tak pak tady střílej miliony od boku, rozumbrado. *4*
            • Precti si znovu co jsem psal. Na trilete naklady tam mas pres deset mil. Mocap ti da bohemka skoro zadara. Uklizecku mas za pet tis mesicne na hod denne. Orchestr? Jako vazne? Za tu cenu pocitas snad celou ceskou filharmonii :D Fakt nejsou. ;)

              " výjezdy do terénu kvůli dokumentaci" :D tvl. Zas zaplatit dvema clenum teamu benal a nabit jim baterku do zrcadlovky, pripadne dat litr za konzultaci... ale no tak :D
            • Ta to jde vidět, že to počítá člověk, co nikdy nebyl ve firemním procesu a neřešil nikdy tyhle věci...
          • btw: nevím co to je za seniora, když dělá za 30 - 35 k čistého... za tohle by někteří ani nevstávali..
            • + pise ze za naklady 50tisíc by dělal senior výjojář... lol, 50 firemní náklady = necelejch 25k čistýho pro toho vývojáře... tak to asi fakt ne.
          • Tak za 50k v nákladech by ti třeba "senior vývojář" nedělal ani smykem... nákup hw a sw bude o dost větší položka než píšeš a to se nebavím o pronájmu prostor a nákladech firmy + daně...

            Takhle počítat náklady na vývoj, to je hc...
            • btw: o 1.2 mil spekulovali akorat fanousci na modarskym foru
            • "A to nepočítám, že v té době za tu Enterprise verzi Cry Enginu mohli dát tak +/- 30 mega (v té době se to pohybovalo okolo 1,2M $ +/- )"
              Ne, no. I Unreal 3 v ty dobe stal 99us a provize vcetne pristupu na jejich forum, source kodu a projektu se zdrojaky (napr. GoW3, Infinity Blade, Shadow Complex, Bulletstorm a dalsi). Nevim presne kolik stal Cryengine, ale 1.2 mil to fakt nebylo. *3* Pokud to za to nekdo dal, tak to zrejme nemel v hlave v poradku ;) Nove vznikle Undead Labs by takovou palku ani neutahlo.
            • A to nepočítám, že v té době za tu Enterprise verzi Cry Enginu mohli dát tak +/- 30 mega (v té době se to pohybovalo okolo 1,2M $ +/- )
            • "Tak za 50k v nákladech by ti třeba "senior vývojář" nedělal ani smykem... "
              Ale delaji. *3*
    • Zaklínač který vyšel loni měl být konkurent pro hru, která měla vyjít koncem roku 2016? Vy jste z toho Zaklínače všichni totálně zmagořeli, ne?
      • Lenze Zaklinac je hra tiez z tohto reigionu a tu sa teda vela tych hier netvori. Tak isto tento rok ma vyjst velke DLC pre Zaklinaca. Nemyslim si ze by boli priama konkurencia ale tak ako bude porovnavany zo Skyrimom (zvlast asi tu :-)) tak bude porovnavany aj so Zaklinacom.
  • Takže už třetí rok bude Warhorse retweetovat články, které je zařazují do top očekavaných RPG roku :)
    • Slibem nezarmoutíš :). I tak jim držim palce, ať to vydaj a ať to má aspoň trochu úspěch, vim, jak vyčerpávající umí bejt dělat třeba 5 let na jednom projektu a konec v nedohlednu. První 2-3 roky je to super a pak to strašně rychle sklouzne do fáze, když už to začne bejt ubíjející.
  • To se dalo čekat. 2017 navíc také není reálný termín. Bude to průšvih.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit