Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 6/10 ? Celý svět zajásal, uznávaní programátoři poplácávají Farga po zádech, jen českej debílek napíše recenzi a dá 6/10, proto že je debílek, co houno hrál a první hra kterou kdy viděl byl fallout 3. *15*
    Potlesk
  • flashback
  • back in action naposle a ted je to co? O cem tocis? Nevim vubec
  • Po neskutečně dlouhý době rpg co mě opravdu baví!
  • Ze je loot nahodny je dobre. Spatne je, ze uroven predmetu neodpovida urovni truhly. Tj. ta nahodnost je spatne implementovana.
  • Species, ty troubo, ty vubec netusis, ze reagujes na plagiatora, vid? :-)
  • Vyjmenuji ti klidně 20 her, které jsou lepší než W2, ale to, že jsou lepší, je třeba jen můj názor, který ty sdílet nemusíš. O tom to snad ale je ne, sto lidí, sto chutí.
  • jen pro zajimavost...vcera vysla nova Jagged Alliance...samozrejme s tahovymi souboji :)
  • wenceslaus
    Nechceš teda spíš manual/návod ?
  • johnny: Dragonfall určitě zkus. Linearitu částečně vyřešili ve stylu BG II (musíš sehnat slušnej obnos peněz, aby ses posunul v příběhu), což s sebou nese nepovinný runy a questy, a i když jich neni moc, máš většinou na výběr, jak to zaonačit. Novinka je taky stabilní parta (i když můžeš na runy pořád nabírat lidi z venku), díky čemuž si k nim přece jenom vytvoříš aspoň trochu vztah, můžeš se s nima vykecávat v pauze mezi misema a každej z parťáků má nějaký pozadí, což je fajn drobnost. Nový zbraně a kouzla jsou tu taky, hlavní novinka v arzenálu jsou asi sniperky (teď doufam, že v původnim Returns nebyly a já neplácam chujoviny). Celkově toho furt moc neni, ale Shadowrun je krátka hra, takže to stačí.
    Jinak furt platí velkej důraz na souboje, ale to se dá přičíst na vrub zasazení hry. Koneckonců, když se vlámeš do centrály korporace, nedá se předpokládat, že ochranku budou zajímat nějaký výmluvy. To neni chyba, naopak by bylo divný, kdyby se ze situace, kdy tě načapaj ve třetim patře tajný laboratoře vykecat šlo.
    Co mě osobně docela mrzelo je, že se neklade moc velkej důraz na vývoj postavy. Respektive od určitý chvíle se ti začnou hromadit body na vylepšení, jak horníci v Cimrmanově uhelnym dole. Sice to pak někam rozstrkáš, ale člověk prostě nemá ten pocit jako v jinejch rpg, kdy každej level něco znamenal (obzvlášť Fallouty a Arcanum v tomhle excelujou, člověk se na novou úroveň prostě těší. Tady je ti to jedno).
    Jo a taky mi to přišlo dost lehký. O dost lehčí, než Returns, ale to může bejt tim, že se Dragonfall hraje stejně a už jsem tim pádem měl s Shadowrunem zkušenosti. Každopádně se mi za celou hru povedlo chcípnout asi dvakrát a to ještě potom, co jsem udělal nějakou děsnou blbost.
    Ale jinak super, furt je to jednohubka (na rpg, kompletní prolezení všeho + čtení všech textů určitě pod 20 hodin), ale to, co bylo na Returns dobrý nechali bejt a to, co skřípalo vylepšili, takže určitě doporučuju.
  • Přesně tak, recenze mi o hře neříká vůbec nic,..jak se hraje, jak funguje, jaké jsou možnosti, atd....jen plky...komentář v podobném duchu píši už po několikáté za delší dobu . Skutečně jsem si již zvykl, číst recenze na zahraničních portálech. Recenze zde mají nulovou vypovídající hodnotu. Ještě doma najdu schované časopisy jako Excalubur, Score, či level....doporučil bych zdejším recenzentům přečíst si přečetli pár recenzí na hru at vědí jak se to dělá....
  • Jo, uz maji prelozeny menu lol Vic toho, pocitam, nebude. Ale prachy na ucet jim poslat muzes lol
  • Souhlasím, ta recenze je spíš doplňková kritika, ale určitě ne popis hry. Kdybych Wasteland 2 neznal, nic mi to o té hře neřekne.. *9*
  • ucho
    myslím, že máš problém rozlišovat realitu se hrou. hra (obzvláště RPG tohoto typu) potřebuje nějaká pravidla. ve falloutu jsi taky při burstu z poměrně malé vzdálenosti mohl klidně trefit kulový. hraje se tam na statistiky a na jejich zlepšování.
  • Keyz
    Jak se tedy debatovalo o jednom questu a výsledek byl, že to má minimálně 4 možnosti zakončení.. To je asi to hlavní co mě na té hře sakra baví. Tohle není zcela běžná věc. Navíc ten způsob jak se vše může pokazit je skvělý.
  • No, ale problemem recenze je, ze pokud clovek vylozene hru nehral, tak v ni chybi docela dost deskriptivnich informaci -> napr. jake jsou staty, skilly atd. Spis je to recenze pro cloveka, ktery uz hru hral nebo ji aspon videl na gameplayi, coz je podle me nahouby.
  • smejki je nejspíš taky grafoman když píše takhle dlouihe recenze. ja to nedal ani na druhý pokus a to jsem se tím textem prokousával asi pul hodinu
  • ve zbranich je to kouzlo, stejny to bylo i v puvodnich falloutech, trefit krysu na 4 naboje byl problem... tady to bylo zezacatku podobny, ted uz mam skilly docela najety a takovy tezky zbrane jsou lahudka na velkou vzdalenost, kdyz se pri davce vsechny kulky trefej do cile, tak je i se stredne tezkym nepritelem vymalovano na jednu davku
  • neuveritelny, takova prkotina, nevyrazna postavicka a uz tu jsou ctyri pribehy - ten muj zatim nedopadl nijak, typek byl porad v citadele a rikal mi, ze si ty prachy sezene jinak
  • ad2) a ad3) ad3b) myslim ze sa bavime o hre, a ta ma proste v pravidlach pre niektore zbrane (rifle, sniper a pistole) point blank, tak pokial to nedodrzujes , tak sa necuduj (a btw rozptyl strelpy napriklad z rotacaku sa da takticky vyuzivat, rovnako ako vo falloute a rovnako ako tam, ked strielas cez vlastneho panaka, je to zial tvoja blbost)....co sa tyka strelby v realnom svete tak je to tiez diskutabilne....ked som bol na vojne, pamatam, kolko prazdnych tercov mi nosili zo strelieb z 9mm pistole tusim na 10m....a tiez pamatam ked sme mali z firmy zaplatenu strelnicu, tak ako tam .44 magnum hodil jednoho mladeho kolegu o zem, ten mal problem trafit aj miestnost s tercami, nieto este postavu :D ale to je samozrejme na dlhsiu debatu, podstatou je, ze to co pises v prvom prispevku "az budu nekde stat s brokovnici v ruce a predemnou 10 maniku, musim nejdriv zdrhnou aspon 50m od nich, abych je trefil" a "vsechny zbrane strili s rozptylem v 40+ stupnich" je blbost, klamstvo a VOBEC to tak v tejto hre nie je. Asi hrame kazdy inu hru
    ad 4) hrame ozaj rovnaku hru ? ved aj vo W2 sa nosnost pocita podla konstitucie....moje aktualne postavy maju nosnost od 69 po 105 libier....to ci su udaje o hmotnosti zbrani realne je opat na dlhsiu debatu, ale ked uz spominas fallout, tam som tiez bezne nosil v jednej ruke sniperku, v druhej samopal a plny batoh nabojov a vybusnin a dalsich zbrani...
    ad 4a) ano tu je rozdiel oproti falloutu ze nie vzdy z nepriatelov padaju ich zbrane....ale ako som tu uz pisal predtym chapem to, pretoze v tejto hre sa vdaka weaponsmithingu leveluje....a ako vo falloute si mal z takychto zbrani zachvilu nasetrene ako Rotschild, tak tu by si mal zase pre zmenu postavy vylevelovane na max level....a hru by to akurat pokazilo....takze toto chapem a stotoznujem sa s tym.
    ad 5) kde konkretne sa vo W2 valaju bedne mimo obydleneho uzemia ? Vzdy je na danej mape nejaky settlement, raidery alebo nieco podobne....a ked uz sa ohaname falloutom, ved tam to bolo rovnake....a este navyse si mal obcas nahodne stretnutie v pusti, kde si strielal napriklad vlkov pri opustenom stane, v ktorom boli cuduj sa svete bedne s lootom (a tie zverstva co boli v F3 a NV radsej ani nespominam)......ale samozrejme ze suhlasim ze fallout 1/2 je lepsi to suhlasim
    Co sa tyka JA2 tak suhlasim ze malo premakanejsi system, rovnako ako aj stary X-com, ale to boli do kelu hry ktore boli len a vyhradne takticke....W2 je rovnako ako stare fallouty primarne rpg s obcasnym tahovym subojom, tak porovnavajme porovnatelne snad....

    ja fakt nechapem co poniektorym diskutujucim prave tato hra urobila, ze sa ju snazia za kazdu cenu znosit pod ciernu zem aj s pomocou nepravdivych argumentov.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit