Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sector dal 9.5 z 10...vacsich ritolezov pc hracom clovek tazko najde....hlavne ze v remaster Last of Us napisal recenzent sony hejter inak ze minus je predvidatelny pribeh...z textu ale bolo jasne ze videl tak jeden zombie film za cely svoj zivot...odporucam precitat zasmejete sa...games.cz je oproti tomu profi web, ktori mozme Cechom zavidiet
    • del0
      *15* *15* *15* Jaká to ironie, že zmiňuješ zrovna LoU. Nejvíc overrated hra za posledních několik let. Hra postavená na custcénách a hereckých výkonech v nich, gameplay průměrný, příběh jednoduchý a klišovitý. Od 10/10 hry čekám kvalitní HRU, což znamená úžasnou HERNÍ náplň a ne užasné hlavně to, co nemůžu hrát. LoU je recenzentský fail desetiletí a špatný signál do videoherního průmyslu, který říká, že gameplay a herní obsah VE HŘE není tolik důležitý (to je paradox), stačí spíchnout srdceryvné custcény ve kvalitním vizuálu. Kam se hrabe Sector se svým Wasteland 2...
      • Ale tak co by si chcel, aby napr. paserak zbrani mal jeden normalny noz a nemusel celu hru hladat nejaky ostrejsi odpad , ktory vydrzi viac ako 2 pouzitia? Teda vlastne ono ho nema len ta postava , za ktoru hras 90% hry, druha ho cely cas ma ;-)
    • ja bych i rekl že slovensko je bananistan ale pravda je že vy nemate ani ty banany. mate akorat holou pr6el a nasrano v kalhotech šašci
      • Ty musis byt urcite z Brna ;)
        • Jack1947
          Psal že je slovák ale nevím proč má to takové celé rozházené. ( jo počkat to psal joe). *4*
  • Jsem velký fanda Falloutu 1 a 2 a když jsem tuhle hru viděl v lets play, neměl jsem chuť si ji zahrát ani za mák. Je to povrchní názor, je to názor udělaný jen na základě dojmu, nikoliv zkušenosti, ale nevím jak vy, ale když něco vidím, musím mít chuť si to zahrát. U W2 narozdíl od prvních 2 Falloutů ta chuť zkrátka nedorazila.
    • Inquisitor
      Já jsem z toho měl úplně stejný pocit. Ale naštěstí to patří ke hrám typu, nejdřív odradí a pak nepustí. Aspoň teda u mě to tak zafungovalo.
    • pac je to hnusnej grafickej shitt.
  • fallanga
    Že je FNV lepší než tohle? Nic proti, ale tohle je 100x lepší hra než FNV a k původním Falloutům má tohle mnohem blíže než FNV.
    • Vrook
      Jde o to, z jakýho pohledu to hodnotíš. Třeba atmosféru a celkovu absurdní filozofii světa Falloutu, která z něj dělá právě to něco víc, než obyčejnej post apo titul, vychytává právě FNV naprosto geniálně. Wasteland nikoliv. Nebo alespoň rozhodně ne tim falloutovskym způsobem. Je to o tom, co pro koho Fallout znamená. A pak se na to dá koukat právě těma různejma úhlama. Třeba z jednoho pohledu je Wasteland víc jako starý Fallouty proto, že je to izometrický. Pro mě je to třeba naprosto krátkozrakej přístup, pro někoho ne.
      • fallanga
        Já jsem si od toho nikdy nesliboval Fallout. Ano, beru to jako nástupce Falloutu, ale to jen z toho důvodu, že F3 ani FNV nemá na to být nástupcem této legendární série. To, že je to izometrické není hlavní věc, ale už jenom tohle z toho dělá lepšího následníka Falloutu, než FNV. Pak je tu několik dalších věcí, jedna z nich je například, RPG prvek, který v nových Falloutech je jaksi nepotřebný a zvyšování úrovně je důležité jen kvůli životům.
      • Keyz
        Třeba frakce se mi ve Wasteland 2 libí. Celou dobu slyšíš v rádiu jejich vysílání a nevíš co čekat, pak na ně narazíš stejně okrajově a to je super. Více věrohodné, než mutanti co kecají ve FNV na každém rohu. To bylo neskutečné vtipné. A vedle stojí vesnice, které to je jedno....
        • Vrook
          Tak marná sláva, Fallout nikdy nebyl a ani neměl bejt o věrohodnosti. Podle mě člověk, kterej dokáže nasát ten mood Falloutu, kterej jeho tvůrci dokázali vytvořit a naservírovat, tohle nebude nikdy porovnávat. Člověk, kterej to nepochytí, bude řešit, co by bylo reálnější, jestli jsou postavy věrohodnější, jak moc dobrej je combat systém a podobný hovadiny. Ale o tom Fallout neni. Fallout je state of mind..
    • FNV je vyborna hra. Temer kazdy quest jde vyresit nekolika(tzn vice nez dvema) zpusoby,ktere jsou opravdu odlisne(boze,kdy tohle naposledy v RPG bylo?),obrovsky svet kde bez prozkoumavani prijdete o pulku hry a i po patem hrani stejne budete nachazet nove questy, postavy z Falloutu a konecne i uzitecni a zajimavi spolubojovnici. Nekomu nesedlo provedeni 3dperson,ale s tim uz ja nic nenadelam.

      Wasteland 2 je take fajn,ale neni to pokracovani Falloutu a ani se tak pokud vim nikdy netvaril. To jsou jen vysnene predstavy nekterych hracu.
      • fallanga
        To vše je sice pravda, ale už to nemá tu pravou atmsoféru Falloutu (kde jsou hromady smažek v každém městě?), RPG systém je tam naprosto na nic, bugy na každém kroku, minimální obtížnost a pustina, která přetéká životem. A kvůli tomuhle se mi FNV nelíbí.
      • Keyz
        Opravdu výborná hra. Klasicky je tam chyb jak máku a mnoho patchů. Debilní karma systém, kde něco uděláš změní se karma hráče a NPC na to reagují. Prostě nějaká moc změní karmu hráče a dá to vědět všem NPC. Naprostý nesmysl. Generické lokace, díky té stavebnici ze kterého to je uděláno.

        Tedy bugama jsou na tom třeba stejně, také to je hnusné a bylo to hnusné v době vydání. A NPC se chovají stejně blbě jako všude. Dole pod nějakým táborem jsou nějací šmejdi a NPC v daném táboře, to nezajímalo... Co, tam máme dále? Aneb věta o slavných hlavách zde dostává korunu *3* Když chceme mí kritiku jak se patří.
        • ?? Bugu tam par bylo,ale to se u open world hry tak nejak ceka. Rozhodne nebyly zadne zasadni. Karma system byl v podstate stejny jako ve Falloutu,takze nechapu na co si stezujes. Pomohl si par lidem ve meste a za to jsi byl jejich hrdina. Co je na tom debilniho?
          Lokace a grafiku vubec s tebou resit nebudu,to je velmi subjektivni.
          No a problem s NPC jsem take nemel. FNV neni bez chyb,ale porad je to pro me nejlepsi open world hra co kdy vysla.
  • hate HATE
    • nenávist NENÁVIST
      • díky
        • Raději nahoď nějaké další slovíčko. Tyhle koutky výuky anglického jazyka mají velký edukační přínos.
  • Ta hra vypada strasne, nezlobte se na me, freeplayovka na v prohlozeci ala fallout.
    Radej bych si znova dal Fallouta 2 nez se poustel do tohodle.
  • BubbleBum
    Tak sem si přečetl Lukášovu "recenzi" ( spíš teda opis z přebalu krabice ... ) a stojim tedy rozhodně za názorem Smejkyho.
    Přenos herní tradice z roku 1988 možná beru, co ale neberu, je přenos herních mechanizmů, který působěj jak z roku 1988. Vždyť se za tu dobu vyšlapalo pár cest, který se ukázali bejt správný a nemá smysl se vracet k něčemu co prostě nefunguje. Jak by sme se asi tvářili na adventuru, kde máš 14 tlačítek jak provádět interakci s prostředím a věcma. Proč mám 11x zvolit co udělat a pak 11x kliknout na danej předmět abych pak na 26klik přišel na to správný ( viz poslední retro gamesplay )
    Taky by nikdo nechtěl jezdit v autě bez posilovače brzd a volantu a řešit poměr oleje a benzínu kterej se musel lejt do Trabantu. Pokud by mě měl protáhnout epickou cestou ( třeba jižní amerikou ) a nebylo nazbyt, zkousnul bych to, ale Já osobně o epičnosti výletu do světa Wasteland zásadně pochybuju ...
    • Takze vlastne to vubec nemelo byt isometricke takticke rpg,
      Melo to byt akcni openworld "rpg" z pohledu treti osoby kde se splha po strechach a rozhlizis se z vezi predtim nez skocis do sena, co nejvic quick time eventu a milion collectibles, coop pochopitelne nezbytnosti.
      Nejvic poburujici je ze si dovolili dat vsechen obsah do zakladni hry a nevydavaji zadne dlc.
      • BubbleBum
        To sem nikde nenapsal. Nemám absolutně nic proti izoemtrickejm hrám, jak bych taky mohl, když sem na nich vyrůstal, protože v tý době nebylo nic jinýho. Myslel sem to spíš na herní mechaniky, ovládání. Někde sem se nad tim rozčiloval asi tak 300 příspěvků zpátky. Jen tedy vypíchnu ty pro mě nejzásadnější, který mi přijdou relevantní vůči tomu co sem napsal - 3 skilly co už Fallout 1 nahradil 1 skillem Speech, 5 druhů otevírání zámků - Prostě lockpick. Kdyby měli hlubší herní smysl, možná bych to překous, ale pokud sloužej pouze k lootování růzenjch typů krabic ( což e prodle mě zbytečný ) mi přijde zbytečný. Jak psal smejky - pkud mám génia se sílou dejme tomu jedna, ale má hodně bodíků ve skillu na rozkopování věcí - to je podle mě špatně.
        • BubbleBum
          A co se týče ovládání, co takový roletkový menu ( což mě na puživání věcí a skillů i Fallout 1 ), kde budou sdílený skilly přes celu partu a na základě toho, kterou si vyberu tam doběhne správnej panák? Proč mi otevření zatrapovaný krabice zabere přesně tolik kliků:
          1 na panáka hledá pasti 1 klik aby jí našel 1 klik na výběr panáka co jí umí odstranit 1 klik na skill na odstranění 1 klik na krabici ( x pokusů s opakováním předchozího kliku ) 1 klik na panáka co pozná jak je to zamčený 1 klik na panáka co to umí otevřít 1 klik na skill na odemčení 1 klik na krabici ( x pokusů s opakováním předchozího kliku )
          To je 8 přesnejch kliků na na otevření krabice ve který je třeba prkno s hřebíkama ( v trezoru ... )
          Celej proces trvá tak minutu ( díky animacím na použítí skillu, v tý hře může bejt nevim, řekněmě 500 zamčených krabic. Což mi hází tak 8 hodin hry jen na otevírání krabic - To není dobrej game desing. Tohle je překonaný. S tim mám prostě zásadní problém. Ta hra díky svý "oldschoolovitosti" a "nekonečnejm možnostem" přináší takovýhle nesmysly. Neřikám že mi vaděj komplexní hry, ale musí to bejt komplexita založená na nějakejch pravidlech a ne jenom na špatnym designu ...
          • Nekecaj blbosti.....k rozoznavaniu pasti nemusis klikat na panaka, ktory ma perception a vobec nie na samotny skill, tato schopnost je share v parte (rovnako ako napriklad barter), to su 2 tvoje pseudo kliki usetrene.....aky klik na panaka co pozna ako je to zamknute ? ved to predsa pozna hned ten prvy klik pravym mysitkom bez rozdielu postavy.....ja mam klik jeden, ty uz 4....cize jeden user dokaze otvorit tu istu krabicu na 4 kliky, iny na 8.....to mily moj nie je chyba hry, ale cloveka ktory tu hru hra......ba dokonca to urcite tak ani nehra, len chce silou mocou hateovat
            Mna osobne tiez mrzi loot v krabiciach, ale proste itemy nie su donekonecna vylepsovane ako v diable je ich proste obmedzene mnozstvo, tak nemozte cakat ze v kazdej druhej krabici na vas vypadne unikatne SMG, ked ich je v hre dokopy 10 typov. Rovnako som vo Falloute otvoril tisice skriniek/trezorov/kniznic/mrtvol a vyslovene unikatny loot som nasiel za celu hru tak mozno 5 krat (bozar, kevlar, power atd)....ano nachadzal som hodnotny loot, ale sposobilo to to, ze som uz cca pri Vault city mal penazi viac ako cele New Reno dokopy a ani som ich nemal za co minut.....treba si uvedomit ze pomocou lootu sa da v tejto hre levelovat (weaponsmithing), takze ak by som v kazdej krabici nachadzal zbran, tak mam zchvilu postavy na neskutocne vysokej urovni a to by bolo az ruinujuce hru, nie to ze v skrinkach su teraz len naboje/saty/obcas zbran....(btw, preto aj zrusili naberanie skusenosti pomocou barteru)
            Ja uznavam, ze ta hra nie je genialna, nedostizna, dokonala, ale to zial nie je a ani nikdy nebol ani fallout.....uznavam, ze BY si mohol odomykat/prezerat/vyberat/odstranovat alarmy/nicit pasti/privolat zvierata/opravit radiovezu na jeden klik....ale myslim ze to nechcel ani autor ani backeri tej hry.....toto nie je assasins creed, to je proste uplne ina hra...
            • J fakt neviem co ste od tej hry niektory cakali.....ja mam zatial nieco vyse 60 hodin, prave som dosiel do hollywoodu, hra ma bavi ako maloktora za posledne roky (podobne ako Crusader kings 2) a uz teraz viem ze to rozohram znova ihned ako dohram
              Mne je jasne ze ta hra nie je najgenialnejsia na svete ani najkrajsia, ale je to jedna z najzabavnejsich hier pre mna za poslednych par rokov (samotny autor recenzxie ked nahral vyse 100 hodin, tak to snad o niecom svedci).....preto fakt nechapem ten prehnany hate na tuto hru....a fakt ma v tejto diskusii zacali vytacat klamlive argumenty (bnapr. tvoj pocet klikov, atributy nesuvisiace s hrou, zabugovane questy atd atd uz som pisal pred tym,) a zda sa mi to strasne nespravodlive a nefair
              Ano X-com ma lepsie suboje , lenze to mal aj ten povodny z roku 1994 5 rokov pred prvym falloutom.....lenze moji milyu ta hra bola len o subojoch o nicom inom
              Ano Diablo malo motivacnejsi loot.....lenze rovnako to malo Diablo 1 rok pred starym falloutom
              Ano torment ma lepsie dialogy ale to mal aj ako povodny fallout
              Ano, tetris mal menej bugov, lenze to mal aj ten z roku 1987 11 rokov pred falloutom
              Ano, Mass effect ma krajsie cut sceny a lepsi dabing...
              atd atd atd.....nemate nahodou trochu prehnane naroky / poziadavky/ vysnivany ideal? Ved vam ziaden Fargo netvrdil ze prinesie najgenialnejsiu a najneprekonatelnejsiu hru na svete, preco ju doprdele porovnavate s uple inymi hrami jednak zanrovo,jednak rozpoctom....
              A co tak porovnat to opacne ? Wasteland 2 versus dialogy z diabla, pribeh z X-comu, grafika z tetrisu, RPG system z mass effectu, dabing z pac-mana, bugy z falloutu.....a hned je z neho najlepsia hra na svete :D
              a btw, chapem napriklad kritiku na grafiku, tiez mi na nej co to vadi, dovody preco som popisal uz skor, radsej by som prijal izometricku klasiku
              • Reakce na příspěvek:

                Co ne tom sakra nechapes. Furt se vsichni vymlouvali, ze nemuzou delat poradne kvalitni a propracovane hry jako za starych casu kvuli vydavatelum, ze to vyvojarum nedovoli, protoze masy a byznys. Fargo slibil, ze kdyz dostane penize primo od hracu, ze takovou hru udela. Tech penez dostal opravdu hodne a vysledek je proste spatny, ta hra je hloupa, nedomyslena, nekonzistentni a neodladena. A nam, co si potrpime na kvalitu a tesili se na ni to proste vadi. A ukazuje se, ze to neni jen o spatnych vydavatelich, ďnešni vyvojari na to uz proste nemaji. Jsou utopeni v technologiich, zapasi s grafikou a nemaji cas delat kvalitni, promyslenou a propracovanou hru.
            • BubbleBum
              Nevim jestli to uplně hejtutju, ale asi ano, sem nasanej, protože sem za to zaplatil, těšil sem se na to a nakonec mě to osobně zklamalo na plný čáře. Po 12 hodinách sem našel další spoustů věcí který mi na tý hře vaděj, tady sem vypíchnul jen 2 nebo 3, mám jich spoustu. Je to o osobní preferenci, nikomu nechci brát to, že se u toho baví, tim líp pro něj. Jen sem tady vyjádřil názor nad tim, co mi vadí a shodou okolností to vypíchnul docela správně smejky. Taky se dost shoduju s touhlou recenzí, je tam v podstatě všechno co mi vadí
              https://www.youtube.com/watch?v=fnxdNncArdo&list=UUWqr2tH3dPshNhPjV5h1xRw
            • a mimochodom v tejto hre ja bedne neotvaram kvoli lootu, ale kvoli skusenostiam, a mojmu ponatiu RPG to vyhovuje.....takze tak
          • záleží jestli to spíše neobtěžuje než zabaví dr.mudrci...
          • To ste vsichni navedeny nebo co?
            "musí to bejt komplexita založená na nějakejch pravidlech a ne jenom na špatnym designu ..."
            Pokud je bedna zamcena, musim ji otevrit co ti na tom pripada jako spatny design? A ano, musis to delat s clovekem, co to umi otevrit. Pokud ti vadi, ze pak v ty bedne jsou hrebiky, tak te asi prekvapim, ale ja si zamykam i skrinku ve ktere nic neni.
            Pokud te nebavi otvirat truhly, tak je neotvirej, stejne vis, ze v nich nic nebude.

            V drivejsich letech se lidi umeli u hry pobavit, dneska to leze na fora a zbrbla to neco o "game designu" a podobnych slataninach.
            • co jakoooo, vsichni tam chtej mi v ty bedne na poprvy rotax a 5000 naboju a taky 10000 goldu a jeste 500 achievmentu jak jsou dobry. tssss, co na tom nechapes, ty hrebiky.... *1*
          • BubbleBum
            A proto mi vadí to hrát, abych se prokousával jednak blbejma herníma mechanikama a dle všech recenzentů ( kromě tedy Lukáše Grygara, ten nenapsal nic :) )30 hodinama ( bůh ví kolik by to bylo bez game design chyb ) špatnýho textu aby mě pak přenesli do tý skvělý úchvatný hry která mě čeká v dalších 30 hodinách. Ve svým věku si musim vybírat do jaký hry investuju 60 hodin, tahle mě bohužel nepřesvědčila zatím ničim.
      • Psal o tech dobrych veceh. :) Spatnym by ses mel obloukem vyhnout :)
      • slusna dementovina. *15*
  • Ja bych k recenzi dodal mozna par postrehu (jinak souhlas)

    1) nikdy nikdy a jeste jednou nikdy nebude neco takoveho fungovat ve 3D. Je to hnusne, neprehledne a naprosto nepouzitelne.
    2) opravdu me dostalo, ze abych moh trefit jakoukoli palnou zbrani enemaka, nesmi stat primo pred postavou, proste dmnce. Takze pouceni, az budu nekde stat s brokovnici v ruce a predemnou 10 maniku, musim nejdriv zdrhnou aspon 50m od nich, abych je trefil ...
    3) pochopitelne naprosto vsechny zbrane strili s rozptylem v 40+ stupnich a to i na vzdalenost jendnotek metru, takze pokud kamos stoji metr predemnou a metr stranou vuci cili, mam minimalne 80% sanci, ze trefim prave jeho ...
    3b) pokud kamos nahodou kleci, sance ze ho sejmu je 100%.
    4) jako vzdy, takovej beznej manik si hodi jeden kver pres jedno rameno, druhej pres druhy, treti a ctvrtej naladuje do kapes, a do baglu k tomu pribali jeste minimalne houfnici.
    4b) ovsem do vsech automatickych zbrani se bezne munice doplnuje po jednom naboji, sehnat nekde aspon na doplneni jednoho zasobniku, je zazrak.
    5) v beznym svete se zajimavy predmety valej jen tak uprostred pouste, a jsou neviditelny
    5b) v beznym svete lidi umistujou veci do beden, ktere se povaluji jen tak vsude mozne
    • ve zbranich je to kouzlo, stejny to bylo i v puvodnich falloutech, trefit krysu na 4 naboje byl problem... tady to bylo zezacatku podobny, ted uz mam skilly docela najety a takovy tezky zbrane jsou lahudka na velkou vzdalenost, kdyz se pri davce vsechny kulky trefej do cile, tak je i se stredne tezkym nepritelem vymalovano na jednu davku
    • Asi sme hrali kazdy inu hru....
      k bodu 1 - suhlasim, tiez by sa mi to v obycajnej izometrickej grafike pacilo viac a asi aj hralo lepsie
      k bodu 2 - vsimol si si ze zbrane maju point blank/otimal range/maximum range ? s brokovnicou alebo energetickou zbranou moze stat kludne pred tebou zarucene ho trafis (ak mas samozrejme skill)....ak strielas na pol metra sniperkou, tak sa potom necuduj
      k bodu 3 - rozptyl 40 stupnov maju tak akurat niektore brokovnice pred upravou hlavne....nekecaj
      k 3b - klaknutie som pouzival len u sniperov v prvej polovici hry....kedze stoja v zadnych radoch neexistuje aby som si ich sam trafil....v prednych liniach je klaknutie blbost - stratis zbytocne manevrovatelnost
      4 - no tak uz to v tych hrach chodi, ze unesu 100 kilo zbrani a municie a este k tomu behaju/skacu/splhaju a 2 v tomto nie je vynimka
      4b)Mozno na prvej misii mozes mat problem s nabojmi (ak viac postav pouziva rovnaky druh zbrane), neskor som ich uz predaval, lebo vela vazili
      5 - vymenuj jednu hru kde je to inak riesene.....v takom AssassinsC sa vala po meste v truhlickach tak pol miliona a kludne aj v chudinskych stvrtiach....a to nehovorim o SuperMariovy, tam su mince doslova vsade :D
      • ad 2) nevim jak ty, ale ja ze sniperky naprosto realne strilel, a ver tomu, ze kdyz budes stat metr predemnou, tak to z ni do tebe nasiju jedna basen, a to co z tebe zbude, boudou horko tezko identifikovat podle DNA. KAZDA puska ma nechanicky miridla, ktery jsou prave pro takovy situace urceny. Nehlede na to, ze moje parta mela 2 pistole, samopal, brokovnici a nejakou pusku. A ani ty pistole neslo na sousedni pole pouzit ... trapas. (respektive slo, s pravdepodobnosti zasahu kolem 3% ...)
        ad 3) presne tak se chovali vsechny zbrane, muzes argumentovat nizkym skillem a dalsima ptakovinama, ale na 5 metru se trefi i duchodce s poradnou klepatici.
        ad 3b) clovek by cekal (naivne) ze klecici cil je hure zasazitelny enemakem a strili presnejs + ze ti co stoji za nim, budou strilet PRES nej a ne DO nej.
        ad 4) ne v lepsich hrach to chodi tak, ze uneses 10-30kg podle konstituce, a kazda vec ma svoji hmotnost. Tohle mela bejt prece oldschool gameska ktera takovy veci implementuje, nebo ne?
        ad 4a) no jiste, zcela bezne si lidi pod polstar strcej 3 naboje do AKcka, ve skrini maji dalsi 2... no ja bych tak nejak od hry, ktera si hraje na to jak je bozi, ocekaval, ze clovek co ma doma Akcko, tak do nej ma aspon par zasobniku, stejne tak kdyz nekoho sejmu, ze ma neco u sebe a predevsim, ze mu muzu sebrat to, co proti me pouzil, ne ze se ta jeho flinta odpari kamsi do digitalni cerny diry (samo vcetne munice).
        ad 5) AC je hra? lol ... podivej se na F1/2, o 3 rady lepsi hry. Kdyz je nekde bedna, tak je u nejakyho obydli, na hromade jinych beden. Kdyz je nekde municni sklad, tak jeho obsah tomu odpovida. Nikde se nevalej bedny uprostred niceho. Nebo se podivej na JA2. Dtto, kdyz nekoho sejmes, vemes si z nej presne to, co mel na sobe/u sebe a cim po tobe pripadne palil. Kazdej jende AI cicmund ma svoji vlastni vybavu a co vic, ma pochopitelne zcela omezenou zasobu munice, ktera mu muze dojit, a on si dokonce, o svata prostoto, umi sebrat zbran/munici svyho mrtvyho soudruha.
        Specielne chovani zbrani s souboje vubec jsou v JA2 naprosto uzasne propracovany, vcetne vsemoznych udelatek, vylepsovani, nutnosti udrzby a oprav ... a pochopitelne, jak u F1/2 tak u JA2, naprosto pochopitelnej strom skillu, u kterych clovek nepotrebuje cist manual, aby zjistil, k cemu je to dobry.
        • ucho
          myslím, že máš problém rozlišovat realitu se hrou. hra (obzvláště RPG tohoto typu) potřebuje nějaká pravidla. ve falloutu jsi taky při burstu z poměrně malé vzdálenosti mohl klidně trefit kulový. hraje se tam na statistiky a na jejich zlepšování.
          • hlavne, ze u tebe nekdo je v tahovce blizko neznamena, ze tam stoji jak tydyt a ceka, az mu to nasijes do xichtu, ja to beru jako stop motion, treba se tam mihaj jak nindzove a trefit noob saibota neni zadna prdhel *5*
        • ad2) a ad3) ad3b) myslim ze sa bavime o hre, a ta ma proste v pravidlach pre niektore zbrane (rifle, sniper a pistole) point blank, tak pokial to nedodrzujes , tak sa necuduj (a btw rozptyl strelpy napriklad z rotacaku sa da takticky vyuzivat, rovnako ako vo falloute a rovnako ako tam, ked strielas cez vlastneho panaka, je to zial tvoja blbost)....co sa tyka strelby v realnom svete tak je to tiez diskutabilne....ked som bol na vojne, pamatam, kolko prazdnych tercov mi nosili zo strelieb z 9mm pistole tusim na 10m....a tiez pamatam ked sme mali z firmy zaplatenu strelnicu, tak ako tam .44 magnum hodil jednoho mladeho kolegu o zem, ten mal problem trafit aj miestnost s tercami, nieto este postavu :D ale to je samozrejme na dlhsiu debatu, podstatou je, ze to co pises v prvom prispevku "az budu nekde stat s brokovnici v ruce a predemnou 10 maniku, musim nejdriv zdrhnou aspon 50m od nich, abych je trefil" a "vsechny zbrane strili s rozptylem v 40+ stupnich" je blbost, klamstvo a VOBEC to tak v tejto hre nie je. Asi hrame kazdy inu hru
          ad 4) hrame ozaj rovnaku hru ? ved aj vo W2 sa nosnost pocita podla konstitucie....moje aktualne postavy maju nosnost od 69 po 105 libier....to ci su udaje o hmotnosti zbrani realne je opat na dlhsiu debatu, ale ked uz spominas fallout, tam som tiez bezne nosil v jednej ruke sniperku, v druhej samopal a plny batoh nabojov a vybusnin a dalsich zbrani...
          ad 4a) ano tu je rozdiel oproti falloutu ze nie vzdy z nepriatelov padaju ich zbrane....ale ako som tu uz pisal predtym chapem to, pretoze v tejto hre sa vdaka weaponsmithingu leveluje....a ako vo falloute si mal z takychto zbrani zachvilu nasetrene ako Rotschild, tak tu by si mal zase pre zmenu postavy vylevelovane na max level....a hru by to akurat pokazilo....takze toto chapem a stotoznujem sa s tym.
          ad 5) kde konkretne sa vo W2 valaju bedne mimo obydleneho uzemia ? Vzdy je na danej mape nejaky settlement, raidery alebo nieco podobne....a ked uz sa ohaname falloutom, ved tam to bolo rovnake....a este navyse si mal obcas nahodne stretnutie v pusti, kde si strielal napriklad vlkov pri opustenom stane, v ktorom boli cuduj sa svete bedne s lootom (a tie zverstva co boli v F3 a NV radsej ani nespominam)......ale samozrejme ze suhlasim ze fallout 1/2 je lepsi to suhlasim
          Co sa tyka JA2 tak suhlasim ze malo premakanejsi system, rovnako ako aj stary X-com, ale to boli do kelu hry ktore boli len a vyhradne takticke....W2 je rovnako ako stare fallouty primarne rpg s obcasnym tahovym subojom, tak porovnavajme porovnatelne snad....

          ja fakt nechapem co poniektorym diskutujucim prave tato hra urobila, ze sa ju snazia za kazdu cenu znosit pod ciernu zem aj s pomocou nepravdivych argumentov.
  • Este praskne bublina menom Star Citizen, kde je po 3 rokoch funkcny jeden hangar a to este len bude placu....
    • Prosimtě, koho zajímá tvůj debilní názor? *5*
    • Matematika ti nikdy nesla https://www.kickstarter.com/projects/cig/star-citizen od uspesneho KS su necele 2 roky.
    • Pokiaľ som to dobre čítal, Wasteland 2 nie je prepadák. Aká bublina mala prasknúť ?
      Hra je podľa recenzie dobre hrateľná bez závažných chýb. A je predpoklad, že budú hru ďalej upravovať a vylepšovať podľa ohlasov.
      A čo máš so Star Citizen ? Či len hate-uješ kôli tomi že to nebude na "čiernych skrinkách" ?
      • Nehatuje, je to proste projekce strachu z toho, jak dopadne Bloodborne.
        • Tak toho se nikdo kdo viděl gameplay bát nemusí
          • wenceslaus
            To je u "temné" hry ten problém :-D
          • No, tak to jsi ho asi jeste nevidel.
            • Ale jo DS v jiném kabátě a troch jinýma mechanikama. Osobně se na Bloodborn těším jak malej na vánoce.
    • To by si ty semenom ostriekal rodičov, keby sa toto stalo...
      • Si pis ale tvojich...priprav ich nato...SC bude fail desatrocia a stiahne so sebou i cely KS a pol pc exkluzivit...
        • Jack1947
          Proč se občas , chováš tak jak chováš... *7* tedy docela často. Ty si hejtr? fakt tě nechápu. *7*

          I hejtr má své meze, trochu si jako GGG ale narozdíl od něj si starší a měl bys být rozumější.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit