Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dohrano, roztrpceni pretrvava
    Po dohrani mi zustaly 2 otazky: uz? to je vsechno?
    XCOM je strasne kratka hra. Zaverecny fight s "BOSSem" v podstate podtrhuje hlavni premisu hry: nahoda.
    V podstate zalezi kam se vam teleportuje, bud muze byt hotovo za 5 minut nebo si zadelate na nekonecnou frustraci. Nebojte, nejaky load nakonec vyjde.
    Hra je dost tezka dokud nemate mimic beacon a plazmovy zbrane, pak uz je to jen nuda. Pokud na vas "obrMECH" bafne kdyz mate jeste magneticky flusbroky" tak jako na me, asi se z toho pos..., ale dobra zprava je - nic tezsiho uz do konce hry nepotkate. Je to vubec dobra zprava?
    prvni polovina hry je tezka kvuli nedostatecne vybave a nedostatku prostredku, druhou polovinu projdete s prstem v nose a bez spetky novinek a prekvapeni. posledni tretinu hry uz ani nebylo co zkoumat, zadny novy enemak, zadna nova mise, nic, nuda nuda sed sed, aspon to netrva dlouho.
    Hra neni ani dost dlouha nato, aby vam dala prostor vyzkoumat vsechny mozne upgrady a vytrenovat posadku. ale ono to vlastne ani neni potreba.
    a jako by to nestacilo, Firaxis zaverecnym videem vyhrozuje pokracovanim pod morem. XCOM2 je MNOHEM mene zabavny nez datadiskovy XCOM1 a budu hrat XCOM3? samozrejme, protoze jsem do UFO universa magor, ale urcite si jej nekoupim za plnou cenu, ale uplne v klidu pockam, az to zlevni.
  • Co se týče klonů a pokračování původních sérií, tak za mě je zatím nejlepší Xenonauts, vřele doporučuju. Xcom 2 jsem ještě nehrál.
  • Zdravím.
    Myslíte si, že notebook s procesorem i5 2450 cpu 2,5 GHz, kartóu GF GT 555M, ramkou 4 GB a Win 7 home sp1 bude stačit na spuštění? Díky za info.
    • Ta hra je tak kayastrofalne ne optimalizovaná, že těžko říct, asi to rozjedeš, ale bude to chtít pevné nervy
      • Děkuji Vám oběma za reakci. Obávám se, že mi spustit dále nepůjde. Objeví se pouze úvodní obrazovka s ufounem, kliknu na start a potom černá obrazovka. V nastavení ovladačů gr.karty mi to píše "Váš systém nesplňuje min. požadavky pro opt.nastavení. Optimální nastavení může poskytovat nehratelné snímkové frekvence". Nikdy bych nečekal, že na tři roky starém notebooku nepůjde spustit tahová strategie. Kam ten svět spěje. Teď jsem naposledy hrál real time starcraft 2 a šlo to úplně v pohodě. Myslíte si, že mám šanci na reklamaci, že můj notebook splňuje min.požadavky na spuštění hry a ta přesto spustit nejde. Ať si takovou hru strčí někam. Dokonce jsem kvůli ní včera přešel na W10. Díky za radu.
        • Jsem blbej. Moje grafická karta je slabá a nesplňuje ani min. požadavky. Nezkontroloval jsem si to. Nikdy by mě nenapadlo, že na tahovku můj notebook nebude stačit. Hold za chyby se platí. Zlaté konzole. Koupíš hru, zasuneš a jedeš.
          • pochybuju, ze to konci cernou obrazovkou kvuli graficky krate, je to dx11 a ma giga vram, ze by to bylo pomaly, to je dost mozny, ale ze to nejde vubec bude chyba nekde jinde
    • http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/xcom-2/13025/?p=r

      myslim, ze jsi nad minimem, takze nejenom spustit, ale snad i hrat *5*
  • Odpoved, proc spousta lidi nesnasi novy zabavny XCOM2 je jednoducha. Je to tahova strategie, bezesporu.

    U Incubation jsem v hlave musel poctive spocitat kazdicky action point a sehrat tym. Byla to takova logicka hra. XCOM uplne smazal pravidla a vytvoril cosi hybridniho. Je to porad strategie? Nebo zvlastni akcni hra?

    S ohledem na ostatni tahovky se neztotoznuji s tak vysokym hodnocenim. Ale urcite si jej koupim a zahraji, az bude opatchovany s datadisky a za rozumnou cenu.
  • Tady nejde o kvantitu ale o kvalitu. Jasně je to tahovka, ano je i zábavná, ale ty BUGY, bože sem stratil 6h na ironmana commandra protože se civilista při pádu z budovy nejspíš sekl, oživil ho sectoid a save je v ***** protože už nepřehodí tahy. Tohle měli mít dávno při vydání vychytaný a ne s prominutím vydat šmejd kterej na nových pc jede tak tak na 30 fps. Aspoň že začali podporovat moderskou scénu. Počkat na slevu a na mody. 7/10
  • Všiml jsem si zajímavého fenoménu, čím lepší hra vyjde, tim je na ni v diskuzích na games víc hatu, jako by existovala určitá skupina lidí, které sejří že vychází kvalitní hry. Nebo spíš jeden ubožák, co píše do diskuse pod 20 různými nicky to samé *7*
    • Zajímavá teorie, pane anonym iD... *15*
    • zajimavy, jak pro koho, fenomen je, ze v podstate osobni utoky na lidi pritomy ci ne o kterych nemuzes vedet vubec nic, dostavaj palce nahoru. zeprej: "Znám dobře podobný typ lidí." jiste, ty toho asi znas honde. vecna diskuze? neni treba. multi-player notepad, napisu moudro a valim!

      ze plno AAA her jsou sracky, stejne tak jak plno kasovnich trhaku nebo bestselleru, neni sporu. co mi nesedi je kritika, herni novinari, kteri nejsou schopni ci ochotni seriozni kritiku delat.
    • nepíšu negativní komenty u všech AAA her ani u všech her s vysokým hodnocením (dělal jsem to tak pouze u Witchera 3 a XCOM), tím pádem to vyvrací tvůj úžasný postřeh, že "jako by existovala určitá skupina lidí, které sejří že vychází kvalitní hry". Ne, vůbec mě nesejří, že vychází kvalitní hry. Naopak jsem za ně rád. Ale to co je a co není kvalitní hra je subjektivní.

      "Nebo spíš jeden ubožák, co píše do diskuse pod 20 různými nicky to samé". A toto je nejspíš tvoje paranoia.
      • Navic je usmevne, kdyz nejvice kritizuje hru clovek, ktery se sam dobrovolne priznava k tomu, ze hru ani poradne hrat neumi a nechape ani zakladni mechaniky hry a zvlada to hrat pouze a jen stylem "load/save".
      • To jako ty jsi jediny mozny exmeplar, ktery je potreba k potvrzeni nejake teorie? Ze ty neco nejak delas automaticky znamena, ze to tak delaji vsichni ostatni? Protoze z tveho prispevku to tak vyplyva, ikdyz realita je zcela jina a autor prispevku na ktery reagujes tvrdi neco uplne jineho, nez ty mu vyvracis na zaklade tveho ciste subjektivniho chovani *3*
      • Tebe do haterů nepočítám, ty jsi takový ten speciální chlapec, co musí mít na vše opačný názor, jen aby se odlišoval, když lidi okolo tebe začnou tvrdit, že je něco dobré, začneš jim vysvětlovat jak je to špatné a naopak, zkrátka občas až křečovitá snaha být za každou cenu vyjímečný. Znám dobře podobný typ lidí.
    • aj to je nazor
      *7*
    • "Vyhoda" anonymni diskuse...
  • První Xcom z roku 2013 tuším? jsem dohrál několikrát...byla to pro mě odpočinková věc připomínající hry typu UFO:Enemy uknown, .....takže jsem se přirozeně těšíl in na Xcom 2. Dohrál jsem ho cca za týden, bylo to dobré, líbilo se mi to pojetí odboje. Bitvy a mise mi přišli v něčem lepší a v něčem horší než u jedničky. I když ta byla také pro mne super až když přišel datadisk - Within

    Na Xcom2 mi asi nejvíc vadil velice malý limit rozvoje základny, respektive míst na stavění "budov" lépe řečeno buňěk. Abycho mohl rozšiřovat svuj vliv a získavat území, musel jsem stavět vysílače a k tomu zase elektrarny. I když jsem obojí upgradoval co šlo (jak vysílače tak elektrarny) tak jsem stejně skoro nemohl postavit nic jiného než to. Jasně taktické centrum, a ještě něco k tomu ale psionickou laboratoř jsem prostě nepostavil, nebylo místo, a všechny území jsem také neměl. Nevím jak jinak se to mělo udělat?? tohle mi přišlo jako nesmysl který mi dost vadil. Jinak hra, dobrý.
    • Já teda postavil všechno, dokonce i tu budovu která přidávala věže do mise obrany základny. Nějaká energie se nechala získat skenováním na mapě, další postavením elektrárny na exposed power coil (nebo tak nějak se jmenovalo to políčko) plus inženýři přidávali energii a kontakty(území jsem měl nakonec taky všechny) při přidělení do těch staveb, je ovšem pravda že inženýrů jsem měl většinu hry nedostatek a to jsem je bral většinou když byla ta možnost jako odměnu v misích...
  • A od toho dne se začalo v mainstreamových kruzích říkat ano, je to takový dark souls mezi tahovkami, ignorujíc veškerou TBS produkci před rokem 2016. Ještě bude sranda, těším se.
    • Dark Souls mezi tahovkami je UnderRail (je to tahové RPG). Minimálně u prvního X-Comu mi nepřišlo, že by ta hra byla obtížná nebo by vyžadovala nějakou zásadní taktiku či inteligenci při vytváření buildů vojáků. Obtížnost byla umělá pomocí mechanik jako časované mise, neustále se zvyšující počty emzáků a hlavně náhoda. Když člověk dobře trefil, tak vše bylo OK, když netrefil, tak quick load. Po každém quick loadu si musel znovu prohlédnout animace běžících vojáků a vyskakujících emzáků. A popravdě, tato umělá obtížnost založená na náhodě a časových limitech moc fun nebyla.
      • Popravdě, pokud to hraješ stylem quick save / load, obtížnost raději nekomentuj, o tom ta hra fakt není. Neřikam, že Ironman je pro každýho, ale hald z nějakýho důvodu tam asi bude. Jo, přidává hře jiný rozměr, když pak každá ztráta vycvičeného vojáka opravdu bolí… A i kdyby to bylo jen z důvodu dalšího navýšení obtížnosti. Ok, netrefit se z bezprostřední blízkosti je MEGA mrsk, ale i tohle je herní mechanika, s kterou se musí počítat… Každopádně XCOM je hlavně o opatrnosti. Save / load je lama styl!!
      • Hmm. Doporučuju Incubation (plus datadisk), ale připrav si zásobu kapesníčků a náhradní klávesnici...
        • to bylo fakt tak tezky? jsem to kdysi hral a neprislo mi...
    • Nejake tipy na dobre TBS.? (Bez fantasy hovadin plz)
      • http://www.metacritic.com/browse/games/genre/userscore/turn-based/pc?view=condensed

        zkus Dominions 4. Jen manuál má 300 stran a trvá asi 100 hodin, než do hry pronikneš :-)
      • Skoda ze nemas rad fantasy. Doporucil bych ti novy heroesy.
  • Ani tohle zdaleka nedosahuje kvalit původního UFO Enemy Unknown z 94.
    • UFO z 94 je sr*čka
      • ne kecám, jen troluju, nikdy sem to nehrál, je to na mě moc složitý
        • Ne, sorry. To já jsem kecal. XCOM 2 si užívám, ale kamarádi co vyznávají jen původní UFO mi tady koukali přes rameno, tak jsem to před nimi nechtěl napsat...
          • Co je to tady za retardy, vydávat se za někoho jiného, můj první a doposud jediný příspěvek tohoto vlákna samozřejmě stále platí...
            • Proto existuje registrace :)
          • To je v pohodě, užívej si to. A pozdravuj kámoše za to, že mají dobrý vkus na skutečně kvalitní hry...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit