Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tahle mass reklamní kampaň KC:D, která má za cíl nastartovat jakýsi hype, je spíše otravná než úspěšná... *7*
  • Zajímavý jak každý umí šermovat dle knihy. I bandita.
    A proč sakra z obrněných nepřátel po zásahu vylétne krev?
    • Polovina z nich jsou Kumáni, kteří do Čech přijeli s králem Zikmundem jako žoldáci a ta druhá část loupeživí rytíři. V týhle době se jich na našem území hemžila spousta.
    • presne, navíc je srandovní jak ma každej bandita naleštene rytirske brnení
      • Takže podle tebe má být bandita oblečen v roztrhaných hadrech a v ruce držet klacek.
        Ten bude navíc ovládat jako malé dítě, protože bandita prostě do školy šermu nechodil a tudíž nemůže umět svou zbraň ovládat...
      • jamar28
        Možná tě to překvapí, ale bandity ve středověku někdy dokonce i tvořili skuteční rytíři. zchudlá šlechta, která se rozhodla přivydělávat na živobytí nelegálními způsoby. Pojem loupeživý rytíř jsi určitě už někdy slyšel, ne?

        EDIT: Ona tím ta doba dokonce byla i typická. Viz "Slabá vláda Václava IV. znovu vede ke stále větší zločinnosti v Českém království. Ve Starých letopisech českých se o přelomu 14. a 15. století píše: "Mnozí z rytířstva, promrhavše statky své, chtějíce se pánům vyrovnat i ochudli a dali se v loupeže."
        • Napsal jsi to přesně! Za krále Václava vládla obrovská nestabilita a chaos. Země chudla a s ní právě i nižší šlechta, která ve jméně krále Václava nebo Rožmberků loupila a vraždila. Například i všemi oblíbený Jan Žižka.
          • Potíž je v tom že tato nižší šlechta nežila v nějaké jeskyni v lese, ale měla svoje vlastní sídla.
            • jamar28
              Tak se podívej na dýl než 5 minut. *3*
            • Tam byla jenom jedna malá polojeskyně. Jinak v tom videu měli tábor, pokud se nepletu. Jinak ono to bude pravděpodobně, že se čeští rytíři sčuchli společně s Kumány, aby měli větší šanci loupit a drancovat. Možná dokonce na popud krále Zikmunda.
        • Takže každý bandita v hre bude bývalý šľachtic žijúci v lese to dáva zmysel. Holt história dostala zabrať (zase raz )
          • jamar28
            Kdybys nebyl Bob, tak by ses za prvé tak nesmyslně neptal a za druhé bych ti třeba i vysvětlil, proč je tvůj koment opět mimo. *7*
    • jamar28
      Taky mi to nejdřív přišlo divné, ale upřímně - já znám šerm max. tak z holywoodských filmů a seriálů jako Hra o trůny. A o tom jsem četl, že to nemá s realitou nic společného a dělá se to čistě jen pro efekt. Když jsem si pak pustil pár šermířů třeba na youtube, tak ten realistický boj fakt vypadá úplně jinak a vůbec není tak efektní. Já věřím, že ve Warhorse se snaží spíš o ten druhý způsob, ale oko diváka, který je ovlivněn hlavně populární kulturou, to prostě vyhodnotí jako divné. A já osobně teda fakt netuším, jaká byla úroveň lapků ve středověku, ale přijde mi logické, že nějaké základy boje s mečem mít museli, jinak by asi moc úspěšní nebyli. Ale fakt nevím, k tomu by se měl vyjádřit někdo, kdo tomu rozumí (ve Warhorse na to pokud vím lidi mají).
      • To je sice pravda, ale prave proto se to tak dela - aby to lidi bavilo. V K:CD mozna stavi na historicke akuratnosti a realite, ale jestli souboje budou jak zabavne tak i pro potechu oka, zatim tezko soudit. Jedna vec je videt video, kde to obcas vypada ponekud strojene a NPC v boji ruzne "zevli" a ocividne nic nedelaji, ac by asi meli a druha vec je souboje hrat osobne...
        • jamar28
          No já můžu mluvit jen sám za sebe a vcelku dobrý efektní šerm má teď pomalu každý béčkový film. Naproti tomu šerm vycházející z reality jsem zatím viděl max. tak v pár desítky let starých historických filmech. Takže takový zajímavý exkurz i pro mě jakožto konzumenta populární mainstreamové zábavy. *4*

          Animace jsou ale v té hře otázka samy o sobě, místy jim fakt končetiny dělají divné věci a při boji jsou hrozně jako panáci. Proč třeba nahodí bojový postoj už asi tak 60 metrů od nepřítele? Chtělo by to i nějaké uvolněnější animace, tohle je hrozná křeč.
    • I bandita? Bandita by snad šerm nebo lukostřelbu ovládat měl, ne? Pokud někomu projdeš přes brnění a zraníš ho, tak kupodivu krvácí. Možná to s těma cákancema přehání, ale uvědomte si, že tu proklamovanou realističnost je potřeba brát se značnou rezervou.

      Např. lukostřelba mi z ukázek přišla o hodně slabší než v realitě. Můžu se plést a Češi ve středověku nebyli dobrý lučištníci, ale zkušenej lučištník dokázal už před naším letopočtem střílet sakra rychle i když mířil na slabší místa ve zbroji. Tady mi ta lukostřelba připomíná spíš střeleckej kroužek pro děti. Třeba se postupem času s větším skillem naučí držet víc šípů v ruce a u luku a bude rychlejší, ale moc tomu nevěřim.
      • jamar28
        Zas na druhou stranu co jsem tak četl, tak naučit se dobře a rychle střílet trvalo mnoho let, proto se nakonec uchytily spíš kuše a pušky, které sice vesměs nebyly tak dobré jako luky, ale voják si je mohl rychle osvojit i bez předchozích zkušeností. A kovář Jindra asi nebude mít v lukostřelbě moc praxe. Jen hádám.
        • To je pravda. Kuše krátce po jejich vynalezení běžným lidem zakázali, protože každej rolník s nima mohl efektivně zatnout tipec vymahačům "práva" (narozdíl od luku), ale i tak to bude nerealistický, pokud budou ostatní lučištníci stejný polena jako hlavní hrdina a on sám se nebude zlepšovat. Zkušenej lučištník je ekvivalent kulometčíka Hanse na Omaha Beach, pokud nestojí proti jízdě nebo formaci s velkýma štítama a doufal jsem, že to Warhose udělají líp než třeba Bethesda, když už i novej Assassin vykazuje aspoň znaky nějaký snahy.

          Mě luky baví, takže si na tom asi základam víc než většina ostatních, ale doporučuju třeba přečís si o nejslavnějších lučištnících, nebo se aspoň podívat na nějaký videa lidí, který umí střílet. Pak snad člověk pochopí, že by ta hratelnost měla bejt mnohem blíž střílečce, než tomu, jak to vypadalo ve hrách do teď. Např. střelba z krátkýho luku na krátkou vzdálenost ve Skyrimu spíš odpovídá střelbě z dlouhýho luku na velkou vzdálenost a to je prostě úplně špatně.

          Od hraní Deliverance mě to neodradí a chápu, že to už musí vydat a dělali spoustu kompromisů, ale je to škoda a měli se podle mě krotit s těma prohlášení o realističnosti, protože to vyvolalo především nerealistický očekávání.
          • Prakticky nikdo nechce reálnou simulaci lukostřelby, protože by to byla otravná nuda, takže vaše argumentace je zbytečná. I vývojáři her si uvědomují, že to s realismem nesmí přehánět.

            PS:
            Pokud chcete hrát něco s maximální mírou realismu, tak běžte hrát Euro Truck Simulator, lol
            • kýč a nuda musela bejt narážka na tvuj vkus to snad všichni pochopili.
            • ^ A jakou má reálnost střelby souvislost s kýčem a nudou? Jsou to naprosto 2 nezávislé veličiny, ale vy se snažíte mezi nimi vytvořit nějakou umělou vazbu.
              To je jako tvrdit "Ti, co rádi jezdí na kole, budou dobrými hráči NHL!!"

              Naopak bych řekl, že zjednodušení principu střelby je v hrách předpokladem pro lepší zábavu. Důkazem je to, že prakticky všechny dobrý hry, u kterých lidi vychvalovi luk jako zbraň, měli opravdu zjednodušený (někdy až primitivní) styl střelby (Crysis, Tomb Raider, atd. atd.)
            • Pointa je, že reálnější lukostřelba by byla mnohem zábavnější než tohle házení šipek v hospodě, ale to milovník kýče a nudy nepochopí, chápu.
      • Nesmis do toho michat Robina uda *4*
        • Víš něco o lukostřelbě, nebo máš jen nutkavou potřebu vyjádřit se k něčemu, k čemu nemáš co říct?
          • Ja sem ti ten minus nedal *4*
            • lol
            • O to vůbec nejde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit