Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dle meho to neni tak horky. Spis si myslim, ze to je o platforme. Trh je novy, neokoukany, malo her na nove zarizeni, indie hry jsou prvni, dokud se nezjisti, ze to vynasi a zaplati i vetsi vyvoj. Prisly mobilni hry, early acess, greenlight, ps, xbox a otevrelo se docasne okno pro mensi vyvojare. Ted je mobilni trh presycen, stejne tak steam, ale sikovnejsi mala studia se stale mohou dobre uchytit na ps4, nebo xbox one. Her tam sice neni malo, ale ani mnoho a to okno je otevrene, dokud tam nezacne byt vic balastu. Ted se otevira okno pro VR, kdo bude mit VR, koupi zezacatku skoro kazdou trochu nadprumernejsi hru a na male studio jsou to velka cisla.

    Shrnuto podtrzeno? Dle meho to je o prizpusobivosti. Nejhorsi to bylo v dobe, kdyz tu byl xbox360 a ps3 a mobilni trh tolik neexpandoval. Na tom je to ted horsi, tablety jeste trochu vydelavaji. A konkurovat vetsim studiim lze asi jen originalitou a trochu riskovat.

    Takze vlastne souhlas s vetsinou nazoru v tom clanku. :-D
    • Velice příhodný komentář
  • Každý byznys je tvrdý, tedy kromě toho vysávající peníze z dotací a "podnikání" na základě kamarádíčkování.

    Naopak vývoj her je obor, kde lze při relativně malých nákladech docílit vysokého zisku, pokud se bavíme o menších projektech. V podstatě vám stačí "jen" nápad, velké a vytrvalé zapálení a snaha se učit. No a pak samozřejmě mít trochu štěstí, ale to je u každého podnikání. Nakonec většina nadšenců tohle dělá ve svém volném čase a zisk je kolikrát jen hezkým bonusem. Z některých takových koníčků pak vznikl sakra výnosný projekt - viz třeba Novus Inceptio, kde si autor přišel na slušný balík.
  • MidnighT91
    pokud je hra dobrá, tak se bude prodávat a je jedno jestli je 2d, 3d, pixelovatá, isometrická nebno třeba textová. Podívejte se na tu hnusnou Kardashianovic hrošici a ten její paskvil, díky kterému si teď Teplá Ryba může koupit nové porshe a tenisky...
    • To je jen část pravdy. Hodně také záleží na tom, jak se o hře mluví. Spousta her se prostě neprosadila, protože se o nich dost nemluvilo (Wurm), zatímco jiné se prosadily hlavně díky tomu (Minecraft). Ale to je jen můj soukromý pocit. Vyčíslit něco takového nelze. Můj osobní dojem ale je, že kvalita a prodávanost nejsou až tak provázány, jak bychom si možná přáli.
      • A co když se o tý hře mluvilo, protože byla dobrá? *1*
  • kubi-wan
    Feist nemá s Limbem krom na první pohled podobný grafiky nic moc společnýho. Limbo je spíš logická hádankovina, zatimco Feist je celkem hustej survival, kdy ve mě kolikrát při hraní pozdě v noci vřela frustrace z opakovanýho chcípání, s touhou nástrahy divočiny (a dost chytrý enemáky) překonat. Na svý asi dvouhodinový stopáži se tý hře povedlo úplně mě nervově vyždímat, ale nějakym bizarnim způsobem se mi to tak líbilo...
    To jen tak... moc se to nevztahuje k článku, ale o Feistu se málo mluví a podle mě je to škoda.
  • MickeyMutant
    "Pokládat si otázku v titulku a odpovídat na ni v první větě článku je zločin."

    A klást otázku v první větě článku a odpovídat na ni v titulku je velezrada.

    "Ze dna expanduje ekonomika (v tomto případě ekonomika indie her) na vrchol, pak nastává recese, a následně se jede zase znovu s většími či menšími změnami."

    Seasons
    • sleepless
      Vinen ve vsech nodech obzaloby :)
  • solomon.short
    Vyborny clanek Petre, diky za nej
  • Jak vidíte sami, přes 60 tisíc prodaných kopií Avadonu (počítá do nich i prodeje v Humble a jiných bundlech) přineslo čistý zisk přes 300 dolarů...to je slusny zisk *3*
    • 300k je nic. je to sice lepsie ako s drotom do oka, ale inak minimum na prezitie.
      • To už hlavně záleží na tom jak velky tým to byl, pro 1-3 členy by to bylo hodně dobrý
  • Petře, Jeffovi je o 11 let víc než tobě. Za jedenáct let budeš taky mezi středním věkem a smrtí?
    • sleepless
      Vsak ja uz do toho spadam take :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit