Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • fallout
    Nedávno jsem si stěžoval, že už nejsou hry to co bývali. Jiný uživatel mi na to odpověděl, že hry jsou pořád stejné a lepší, že ta moje nespokojenost je důsledkem vyššího věku a já sem ani neprotestoval. V podstatě sem si říkal, že má asi pravdu. Jenomže teď vyšel Zaklínač 2 a já sem k mému potěšení zjistil, že věkem to není. Zaklínač 2 je pro mě po dlouhých letech jasně nejlepší RPG, které mi svou nenapodobitelnou atmosférou, smyslem pro každý detail, nádhernou grafikou a skvělým příběhem, připomněl staré dobré časy.
    • Hlavne gramotnost a zakladni uvladnuti gramatiky uz neni co byvala .D
    • A Zaklinac 2 je moderni nova hra, ktera je lepsi nez kdejake stare hry. Takze mel jiny uzivatel pravdu ne? ;)
      • smejki
        mezi hrou a hrami je rozdíl asi jako mezi jednotným a množným číslem nebo jako mezi trendem a pověstnou jarní vlaštovkou. vlastně ne asi, ale přesně takový je to rozdíl.
        • No dřív taky nevycházely jen samé pecky, ale tuna balastu a jen občas se vyskytl klenot, na který vzpomínáme dodnes.
          • smejki
            nezpochybňuji
    • Pekne, ale kratke *9* ... tech cca 50 questu zadna slava.
    • Taky souhlasim,i kdyz vek tam taky hraje svou roli...
    • Svatá pravda
      • fallout@tiscali.cz: To jsem byl já a doteď si myslím, že věk a s tím spojená jistá konzervativnost má hodně velký vliv na prožitek... Ale zřejmě jsem se mýlil ve velikosti vlivu :-)
  • Tushan
    nechapu jak někomu může chybět dabing vždyt v jedničce to byla naprostá hrůza *7*
    • Stejne tak nechapu,jak tu par poslednich prispevku nadava nastyl souboje,kdy pry "staci macakat jednu klavesu a cekat az vyhrajete". To je tu vazne tolik provokateru co hru ani nevideli? Pokud by clovek v boji proti nejkamu bossovi nebo proti trem a vice NPC mackal jen jednu klavesu,tak je za 5 vterin mrtvy. Na normalni obtiznost.
  • Pro mě osobně ,,Nejlepší RPG za posledních deset let,, a to jsem myslel, že Fallout je nepřekonatelný...
    • fallout
      ,,souhlas,, *3*
  • Tak vam nevim....jednicku jsem nehral a tak jsem docela mimo co do hernich mechanizmu. DOufal jsem, ze si udelam obrazek podle recenze...poprve musim napsat verejne, ze informacni hodnota recenze je nula. Nevim nic o hre (jen ze se tam sermuje podivnym systemem), nevim nic o narocich, nevim nic o dobe hrani, questech, rpg prvcich...takhle by to vazne nemelo vypadat...
    • Preed
      Ked si mimo,tak si mimo,nic ine sa ku tomu povedat neda,podla mna nie je ulohou recenzie vysvetlovat vsetko uplne do podrobna ale tak nejak povedat,ako to vo vysledku cele funguje,aj keby to tak byt malo tak si v mensine jednoznacne,okrem toho stazovat sa zrovna na recenziu Lukasa Grygara je uplne mimo,pretoze hernych novinarov jeho kvalit je v tychto koncinach malo,ti ktori sa pozeraju na hry tak trochu inak..
      • No jasný, ale tady si každej "čte" co chce vidět... takže i kdyz Grygara nekritizuješ, pro ostatní seš trouba, protože se navázíš do Lukáše omg !

        Já jsem se rozespal už párkrát. Recenze opravdu nic moc. Bonusweb má lepší.
        Ale připadá mi, že Lukáš si to už i částečne upravil... :)

        BTW OLDO .. ty seš fakt LUMR ..
      • JEzis, ja prece nerikam, ze je autor neschopnej....jen proste tohle nepokladam za dobrou recenzi...
    • Pravda je že pokud se člověk koukne na některé zahraniční recenze a pak na českou tak je to jak nebe a dudy.
    • a cist umis? ta nesamostatnost dnesnich hracu je donebevolajici...
      • Ale jasne ze umim a blbej nejsem, dohledam si informace sam. Kazdopadne tim ztraci tato recenze vyznam, protoze je najdu jinde. Rozhodne vic jsem se dozvedel z tehle diskuze nez z toho clanku.:(
        • to bylo mysleno jakoze tam ty herni mechanismy zhodnoceny jsou. pokud hledas informace z manualu, najdes je v manualu *7* a herni doba je individualni. hra netrva tri minuty je snad jasny
          • Ja teda nevim, ale dozvedel jsem se prd. polovinu recenze resi dvere a serm. Me treba zajimaji questy - jestli jsou linearni (jako treba dragon age) nebo nezavisle na pribehu (jako treba fallout). Zajimaji me moznosti tvorby postavy, stromy schopnosti....jaky jsou tam vubec schopnosti. Zbrane, obchody...kurva cokoliv. Tady je uplny ho*no a jestli ti tohle prijde jako plne informativni recenze, tak jsi mamlas, protoze tohle by si zaslouzilo v papirovem magazinu nejakej nenapadnej flek na okraji stranky....
            • Tohle tim nemyslim....pribeh sis mohl menit i Dragon ages...me slo o linearnost questu. Tzn jestli muzes plnit questy nezavisle na pribehu nebo kazdej quest je castecne jeho soucasti....takze se sam nauc cist
            • takze cist neumis *7* vzdyt treba o nelinearite je tam receno, ze se muze podle postupu menit prubeh cely kapitoly (coz je skutecne tak). jak ty informace nejsou v tabulce excelu a tucnym pismem...
            • kotty
              Musis se taky pridat, ze recenze je pomerne kratka a malo informativni, zvlast pak od Lukase, od ktereho bych cekal recenzi obsahlejsi. Na druhou stranu zase doufam, ze se objevi i videorecenze, ktera byva o dost obsahlejsi.
            • částečně souhlas...
  • Musim souhlasit s nazorem, ze tahle hra si zaslouzi mnohem lepsi recenzi, nez je tato. Odflaknute, obsahove nic nerikajici... Tiscali ma urcite navic!
    • kostejnesmrtelny
      Tak napiš reklamaci, ať ti vrátí prachy, co jsi za recenzi zaplatil.
      ééé...moment...
      *12*
    • A já musím souhlasit s názorem, že tahle recenze si zaslouží mnohem lepší čtenáře, než je tenhle.
  • Za tuhle hru bych klidně zaplatil o dva tácy (dobře, jen o jeden) víc. Má to nejhezčí grafiku co je (cryšiš se může jít bodnout, trumflo ho RPG u kterého na grafice vůbec nezáleží). A příběh proste krutopřísnej. Dragon age, Mass effect, šecko to su pohádky, tohle je podle mého nejrealnější pojetí fantasy středověku. Prostě komu se to nelíbí tak ať mi **********.
    BTW: kdo si chce koupit zaklínače knihu tak jsem teď nějakou vyděl ve Futuru v Osrtravě.
    • Erien
      Tak to pozor srovnávat serii Mass Effect se Zaklínačem, by byla velká chyba. Obě jsou od sebe úplně odlišné.
      • No to máš asi pravdu, ale i tak musíš uznat že mass effect je docela pohádka.
        • smejki
          jo, ME je těřké fantasy budoucnosti. stejné postupy, stejná témata, jen jiné kulisy. Tím samozřejmě nezpochybňuji kvality.
  • Dragon Age 2 je pochovaný hrobárom menom Zaklínač 2
    • DA2 pochovalo samo sebe.
      • Trefný *1*
  • Kdy už lidi pochopí, že zaklínač při prvním dohraní ukáže tak 2/3 hry (možná méně). Hra se tedy spíše zvětšila do šířky než do délky. Takže to chce dohrat minimálně 2x, aby člověk viděl většinu. Stěžovat si na délku je nesmysl. Navíc, když to člověk neprojíždí jak vítr a hru si užívá a zkoumá každé zakoutí, hra vydrží dlouho i na první zahrání.

    Těšme se na patch, který snad opraví některé neduhy a na optimalizovane ovladače grafických karet. To pak bude Zaklínač 2 zase o něco lepší zážitek. Nemluvě o dalších DLC.

    Žádná hra není dokonalá, ale tohle je prostě výborný kousek.
  • Zaklínač 2 je to nejkrásnější, co můj počítač na minimální detajly kdy vyrenderoval :D
    Sere mě tam jen pár věcí: Jak od jedničky změnili kostkový poker, změna systému inventáře, který je teď neuvěřitelně nepřehledný a absence jídla/vody/alkoholu.

    Kromě toho je Zaklínač 2 neuvěřitelně dobré RPG. Není to to nejlepší, co jsem kdy hrál, ale nové RPGčka drtí jako nic - designéři si se světem děsně vyhráli, psaní je o úroveň výš jak v jedničce, soubojový systém je jak zábavný, tak výzvou (já vím, že na něj lidi nadávají, ale mě fakt pekelně baví).

    Co se mě týče, drtí Dragon Age, drtí Mass Effect, drtí .... No drtí toho fakt hodně :D Jen by konečně mohlo přijít příběhové RPG, co překoná Planescape: Torment :D
    • Hrál jsi Albion? Planescape/Albion/Fallout 1+2 jsou dle mého špička původních PCRPG, dokonce lepší než baldury.
      • z alibonem sem se nesetkal ale souhlasim s tim ze F a F2 patri k topce. Osobne radsi preferuji i styl BG nez planescape tohle uz bylo na me moc ukecane a hlavne sem tam nemohl hrat za sveho paladina:P i ve falloutu sem mohl jako soucast bratrstva kazdopadne je smutne kde drivejsi velke firmy typy black isle, bioware aspol tedka prodoukuji ve sve podstate orpoti dobe minule beckove tituly black isel uz teda neprodukuje nic :}. Jeste ze porad existuji vyvojari kteri si dovoli to co autori zaklinace. ja jim moc dekuju a poslal sem jim pres 2k za sberatelskou. A pkud vydaji v podobnem duchu trojku muzou se opet na me penizky spolehnout. Navic si jich vazim za exkluzivitu na PC + ze konecne je to hra ktera je i narocna na HW a neni tolik ovlivnena dnes jiz slabsim konzolovym HW
        • Já bych neřekl, že Bioware produkují béčkové tituly. Dokonce bych řekl, že produkují hodně dobré hry, jen už to není ten původní žánr, který jsme tak milovali. Ale třeba Mass Effect 1+2 jsou excelentní hry.
      • Albion je parádní, ale nehrál jsem ho moc - tak nějak jsem se do té hry nebyl schopný dostat ať už to bylo z jakéhokoli důvodu. Spíš u mě do té trojice patří Betrayal at Krondor :D
    • kostejnesmrtelny
      K tomu inventáři jenom doporučim používat ty filtry, jsou poměrně logický a dost to pomáhá.
      Jinak souhlas *4*
      • No jo, filtry jsou paráda, ale to není vše, co mi leze na nervy: Štve mě i třeba to, jak v jedničce moc pěkně ošetřili, žes nemohl po kapsách tahat 10 mečů. Proč se ve dvojce rozhodli pro typicky konzoloidní inventář, tuplem když to je IMO jedna z těch věcí, která by pro konzoli a pro PC šla udělat odlišně pokud s tou konzolovou verzí do budoucna tak počítají, tak to klidně mohli nechat jak to bylo v jedničce, možná s přidáním váhových omezení a více kategorií.
      • On má v lecčems pravdu. Třeba na "junk" filter není a prodávat ho musíte ze záložky "all" Dál třeba nechápu proč sou recepty a craft vůbec v inventáři. Jednodušší by bylo aby tam byly jen ty coi máte vácekrát a aby obchodníci prodávali jen ty co nemáte. Je v tom zbytečně zmatek.
        • kostejnesmrtelny
          Jo, to s těma receptama je pravda. Já je prodal, abych si vyčistil inventář a pak čuměl, proč nic neumím. Tohle je hloupý. *7*
  • Hanzales
    Co se mne tyce, jsem nadsen. Za standartni cenu tri dvd, mapa, mince, papirovi pajdulaci majici smrnc, krasna krabicka, manual, pruvodce, komix (doted tretky), ale hlavne volitelna audio stopa + volitelne titulky a skrz naskrz namakana hra sama o sobe. Jednoduse nadhera a ukazkova zalezitost, ze ktere by si mely vzit priklad nejedny vzdavatelske spolecnosti. Recenzi poctu zitra neb padam unavou (skoro treti probdela noc) ale to nadseni muselo ven :)
    EDIT: ja hravam na numpadu a invert mouse. Jinou hru bych za to ukamenoval, ale tady jsem to prekousl ani jsem si toho nevsiml. Navic jeste prijde patchu, ktere vse dopiluji do tech 10/10 tak jako tak. Minimalne je to masterpiece, ktery se dnes nevida casto.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit