Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ti šetrnější čekají, jak dopadne soutěž.
  • Pročetl jsem si jen poslední dvě stránky komentářů protože, no prostě nemá smysl číst více.
    A jedna poznámka: Co to tu melete o konzoloidním nesmyslu? Ta hra si ke konzolím ještě ani nepřiuchla a nemá s nimy nic společného! Co to tu vlastně kritizujete? Obtížnost? Hrál jsem to na normál a v prvním soubojí jsem umřel 8* než jsem to dostal do ruky a i tak je to absolutně nejnáročnější RPG. Ano když si zapnete jednoduchou obtížnost tak stačí klikat pravm tlačítkem ale tak si nedávám jednoduchou že? Tohle je jasná PC pecka ve které dostanete za litr sběratelskou edici, 25 hodin hratelnosti + znovu to samé při znovuhratelnosti, super dialogy, nádherně zpracované veškeré oblasti, a hromadu dalších věcí. Každý si ve hře najde to své.

    Každý PCčkář brečí jak je tohle console only nebo že grafika je slabá kuli konzolím a když dostane pod ruku PC ONLY klenot tak si stěžuje že jeho mašinka pod stolem to nezvládá vykreslovat. Naprosto dokonalá hra! 20/10...
    • Nemohu jinak než nesouhlasit.Nejprve bych chtěl podotkout že mi ona "konzolovost" nijak zvlášt nevadí.Naopak zjištuju že jsem za to rád-díky tomu jak současné konzole brzdí vývoj grafiky můžu hrát i na svém již více jak 3 roky starém pc nejnovější hry.A na ovládání her se stejnak většinou gamepad hodí více(vyjma fps-her).Jinak druhý zaklínač je sice pc only hra ale má mnoho vlastností jež mají hry na konzolích-quick time eventy,minihry s rychlým mačkáním tlačítek a HLAVNĚ soubojový systém.co je pro mě překvapující je že si toho očividně nikdo nevšímá a nenadává se na to tak jako se třeba nadávalo na crysis 2(podlemně bezdůvodně).
      • Uz tu bylo nejmne jednou receno-minihry s mackanim tlacitek atd...to vse tu bylo davno predtim,nez vubec nejaka konzole byla. Jdete uz s temi konzoloidnimi zvasty nekam. Hra je bud dobra nebo ne. Pro me za me at je to treba port z autoradia.
    • To není o obtižnosti, ale o počtu nepřátel.Na všech obtížnostech je stejný problém.Na easy ti to ale tak nepříjde, protože ti prakticky nic brát nepřátelé nebudou.

      A ne každý PCčkář nebrečí.
      • Nechapu te. Zaklinac,narozdil od jinych RPG her neni buh,takze mu 3 a vice nepratel dela problemy. je to logicke,je to zabavne,je to tezke...
      • Dobrá tedy abych někomu nekřivdil :-) - Většina zdejších PCčkářů.... :-)
    • Určitě máš do puntíku pravdu - grafika je výzvou pro HW a vypadá skvěle, je to (zatím) PC only titul s vybroušeným ovládáním. Trošku mě mrzí zpracování inventáře atd. (pamatujete na stylové rozhraní z jedničky, které vypadalo jako krvavé šmahy po Geraltově meči?). To ale není nic, co by tomuhle masterpiecu mělo upřít zasloužených 10/10!
    • Nemá cenu se rozčilovat. Vždycky tu budou takoví, kteří budou brečet, jak je daný titul konzolojdní a že už to není hardcore a že starý hry byly lepší. Je to teď asi moderní, snad to jednou přejde. Zajímavé je, že nejvíc si stěžují jedinci, kteří si hry nekupují a zásadně je pirátí = lidi co si neváží ničeho, jsou zvyklí dostávat vše od rodičů a neznají hodnotu práce.

      Spíš mě štve, jak se lidi málo informují. Nadávají na forech a přitom kdyby si některé věci zjistili, tak nemají důvod k žádným stížnostem. Máme takové hezké věci jako manuál a google.
      • Kdo si tu stezuje ze uz to neni hardcore? Nevidim ani jeden post. Zase nedelej z komara velblouda.
      • Jo trošku jsem se rozohnil, to je pravda. Ale jinak to holt nešlo, když jsem si to pročetl. Už jen v klidu! :-) A neinformovanost je zcela běžná věc a nedá se s ní nic dělat :-(
  • Osobně upřednostňuju kratší hru s propracovanějším příběhem, atmosférou a detaily, nežli větší, otevřenější a tím pádem nudnější, takové hry prostě nedokážou udržet pozornost (oblivion...), Zaklínač vypadá na něco mezi což by mohlo být fajn *3*
  • Zaklínač 2 je v skutku perfektná hra, ktorá pohltí snaď každého, kto má rád RPG a dá hre šance a nezahodí ju po prvom neúspešnom boji s protivníkom :D a že to nieje lahké, keď ste jednotku nehrali a dáte si hneď HARD ako ja.

    Inak som naozaj štastný z dospelosti hry ako celku, kde nič nepôsobí klišoidne a to ako už Lukáš opísal pár tých problémov so zameriavaním nepriatelov, otvaranie dverí, to zas nieje tak hrozné, aj keď samozrejme, dalo by sa to spraviť lepšie, každopádne, hru to neničí a ani váš pôžitok z nej, takže ja si myslím, že 9 z 10 je úplne super hodnotenie pre túto hru.

    A musím ešte spomenúť, že farebnosť hry, lesy, nenormálne spracované oblečenia, sú fakt špica a vela krát sa len pozastavím a hovorím si, že toto vyzerá tak, že by to mohla byť aj dáka reálna oblasť a nie len dáky hrad z piesku, ako v Dragon Age 2, ktorý vyzeral úplne hnusne.
  • Preed
    No prave som to dohral a musim povedat,ze nebyt nejakych tych bugov,dost debilneho inventaru,pripadne mna neskutocne iritovalo to aky bol ten inventar ''maly'' a furt som riesil co predat lebo som nevedel ci sa mi to bude hodit alebo nie,tak by si to urcite Zasluzilo 10/10,pribeh bol uplne super a myslim si,ze sa vyrovnal kniham od Sapkowskeho,od prveho dielu velky pokrok,kazdy jeden Q(mimo kontraktov na prisery a minihier) sa clovek musel rozhodnut co robit,dragon age sa moze ist ohladne rozhodovaniea schovat pred zaklinacom,grafika - super,bojovy system aj napriek tomu ze pre niekoho bol vraj "konzolodiny" resp. ako z nejakej bojovky si myslim,ze bol lepsi ako v jednotke ale na koniec predsa len trochu zamrzela obtiaznost,pre mna trochu moc lahka aj na Hard,zrejme by sa dalo pritvrdit nejakym debilnym sposobom ala,ze by geraltovi znizili dmg a mobom zvacsili,ale uz si zacinam mysliet,ze je to skoro nemozne vybalancovat dnes ked sa pomaly na kazdu novu hru vymysla novy system vsetkeho takze to moc neriesim(na 1-smrt koniec obtiaznost som moc chut nemal lebo staci 1 chyba a koniec,to samozrejme spravim :) a na zaver dodavam,ze som velky fanusik Zaklinaca precital som vsetky knihy a pre mna to bola jedna z naj hier vobec,nasiel som presne co som hladal,vyborny prepleteny pribeh z mnozstvom postav,kde clovek do samotneho konca nevie ako to je,vo vybornej grafike s obstojnym RPG systemom,ukazkovym pristupom vyvojarov a okrem toho su mi tito Poliaci neskutocne sympaticki ako dokazali strcit do vrecka celu RPG scenu..
  • Podpora 4:3 chybí i AC ne?Nevim ale mě grafika připadá jako to nejlepší překonávajíci i crysis.Třeba datail postav a obličejů.Ta grafika mi dost připomínala AC ,ale pokud člověk vyšel v noci do lesů v prvním aktu a navíc začlo pršet-jedním slovem prostě úžasné.Mlha vypadala tak depresivně že sem si rači sednul a počkal do rána.V téhle situaci si člověk uvědomí jak je tahle hra graficky dokonalá.Neříkam že hra je dobře optimazilovaná nejlíp, asi si mohly trochu pohrát a snad se nároky sníží časem.Pokud ne tak mi to nevadí.Nehraju to na nejvyší, mám jen trapnou 5650 a hraju na medium-high ale crysis se může jít zahramat.
  • Hele kdo tu dává hře 10/10 dohráli jste to vůbec ?
    Jestli jo a stejně dáte 10/10 tak je s Váma něco špatně.
    A nebo jste to nedohrali a je to jen nevědomost.

    Recenze tu řekně pěkný prd... Zaklínač míří na trůn... O ano on tam míří, ale maximálně se podívat. A je to škoda !
    Dlouho jsem nebyl nadčenej ze hry jako teď ze Zaklinače... KOnzoloidní ? Kterej mamlas to tu řiká... Konzoli nemám a ani jednou jsem nepomyslel, že to ovládání sux. To samý interface.

    Zaklínač má vše co král RPG potřebuje.. Až na závěr, konec....
    A celkově si myslím že CDP nezvolil zrovna dobré rozložení scénáře. Prolog je zbytečně dlouhej v poměru s ostatními akty. Na to aby Vás zavedli do příběhu je to prostě dlouhy na úkor hlavních aktů. Takže se dostaneme do aktu 1, kterej je perfektní. Akt 2 je též skvělý...
    Konečně Vám nějaky střípky zapadají do příběhu. Ale ani se nenadějete, a skok Z aKTU 2 do epilogu .... je hrozně krátký ! to má být mezi ještě akt 3 ......Jednoho dne než jsem šel na pivo.. cca 19:00 jsem uložil začátek aktu 3.. přišel jsem v 21:00 a v 22:30 bylo dohráno ? jakože to je vše ? wtf... Je mi jedno jeslti se mnou někdo souhlasí nebo ne. Taková je realita.. a hra takového kalibru musí mít řádnej konec. Já jsem osobně čekal, že náš "závěr" nás pošle právě do aktu 3 a epilogu.. ale nééé..... finiš diskoték...................................... Pro fandu zaklínače jak hry tak knížek je to jeden velkej "poser " Špatnej tah CDP.. je to jako koukat na film kde se 2/3 dozvídáte zápletku, jdete po stopách a pak když má všechno nastoupit v plný síle, tak přerušej vysílání kvůli teleshopingu ... ... Je hrozný jak zhrozenej z toho jsem... ale má to krátkou herni dobu. A to pozor.. ! Kdo řiká že ta hra ma v klidu přes 40 hodin herní doby, tak je to blbost nebo neví co mele. Herní doba se má uvádět na obtížnost normál.. tím pádem i s vedlejšíma úkolama to je 23 hodin...(dohráno i na hard) To že hrajete na Hard či insane na tom nic nemění. z 20 hodin jich bude 30, ale tam jsou loady, loady a taktizování.. na taktizování není nic špatného,ale tady obtížnost hry vynahrazuje malý herní obsah příště udělají hru, kde daj jednu mapu malou a nesmrtelnýho bosse a lidi budou řikat jak dlouho to hrajou, a že je to super že musí taktizovat.. rofl .. ..... zlatá jednička.. 7,5/ 10 ... bohužel :/
    • No a rovnou mam odpoved na otazku, proc tomu dali 9/10 a nenapsali tam ani jednu nevyhodu. Ono to bylo puvodne na games hodnocene 10 ?
      • to si nemyslím, bylo to 9/10.
        Ale je tu dost maníku, kteří píšou "
        Nebojím se sáhnout po desítce, uvidíme co přinese druhý akt. ...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§!!§§!!!§!!!!!!!!§§§§§!!!!!

        Chápeš ?
        Já jsem to možná se svým kritickým postojem přehnal, ale v recenzi není nikde zmínka o délce hry.. reálné.... Mne prostě jako hráče, který hltá příběh atd nestačí " rozulzení " tady toho velkolepého díla... všude kudy hrou jdeš, tě to připravuje, spoiluje na další události, jen aby si byl nasranej, že ten potenciál si nechávají na trojku ..
    • Do neznáma jsem napsal asi trochu blbě protože je jasný kam jdou no.De oto že se mi konec docela líbil.Už v jedničce to bylo otevřený tak v tom případě bysis měl ztěžovat i na ní.
      Všechno se vyjasnilo a dozvěděl ses kdo za tím stojí+kde je.
      16 konců-no nevim přišel jsem na 4 defakto.Pak se to mění jen podle toho jestly nechážněkoho zabít nebo ne, prostě v úplných drobnostech.
      • Jak byla jednička otevřená ? Myslíš poslední cinematikou ? Jo to beru, jelikož si dohrál příběh, , který ma hlavu a patu a tou animačkou tě připravěj na další díl. První díl skončil o proti dvojce opravdu bombasticky... a to je - ukončení kapitol, tak aby to dávalo smysl a pak intrem,outrem whatever kde je konec jedničky a - prolog ke dvojce...
        ALe tady to bylo prostě chabý. Jak píšeš dozvěděl ses kdo za tím stojí a kde je...
        wow.. obvykle se tohle dozvídáš během hry a v závěru se s tím máš vypořádat.. tady se to dozvíš v úplném závěru a je konec.. jak trapný...

        SPOILER !
        Vydej se na jih do Nilfgardu, tam najdeš Yennefer !
        Spoiler END

        a to je konec.. to je všechno ? Nikde nebylo psáno, že Witcher 2 bude epizodická hra... jako mraky adventur...
        Kdyby to bylo na epizody tak člověk nemůže říct zhola prd.. ale neni to epizodická hra !
    • Nevim o co de celej díl je o tom že hledáš ,,vraha králu" kterého nakonec najdeš.Při tom se dovíž pár spoileru a odcházíš do dalšího dílu.Konoc kde odcházíš s Triss do neznáma je parádní.
      Délka se mi taky nezdá na 40h, ale možná pokud počítaš to že 2 kapitola je 2x tak to výjde.
      • 2 dddd : Já vám taky názor neberu. Ale tady hru hodnotí 10/10 lidi co ji většinou ani ještě nedohráli do půlky...

        Jinak taky jsem radši když ta hra je kvalitní a má tě čím upoutat atd. Ale nepřijde mi to vhodně u takovýhle kolosů.
        40 hodin herní doba.. ano jak píšu hra ti zabere neskutečně dýl, když ji hraješ na hard a insane. Ovšem herní doba se má posuzovat podle mainstreamovvé vrstvy.. teda normal obtížnost. a ta nepřesahuje 30 hodin... I Dragon Age 2 jsem hrál dýl a konec to mělo lepší, ale to je offtopic o kterém se dá dlouze spekulovat :D ..


        Hele blbé přirovnání... budu chtít jahodovej dort a dostanu super dort, kerej mi chutná.. ale neni tam ani píď po jahodě... něco je špatně ne ?
        ČESKY : hra je super ze 3/4. Ale má se hodnotit objektivně celý "výrobek" a poslední 1/4 kazí celkový dojem... čili z toho je těch mejch 7,5/10 nebo 8/10 ...
        • Hele, třeba mě ten konec vadil jenom kvůli tomu, že už to skončilo :) Pro mě to je nejlepší RPG za poslední roky, v těsným závěsu za Alpha Protocolem. Navíc ta provázanost všeho se vším, neuvěřitelná znovuhratelnost, z toho mi opravdu spadla brada na stůl. Jasně, že chyby to má, ale já to tý hře dokážu s chutí prominout za ten zážitek co mi dala.
          • já jii to taky promíjim :) a budu hrát znova. Je to opravdu dobrá hra. Ale byla by lepší kdyb z toho neudělali prolog ke trojce. A nechtěl jsem spoilovat ale

            SPOILER !!
            O neznámu jsem spal.. žádný neznámo.. blbost.
            Buď může do Nilfgardu hledat Yennefer nebo bude bojovat za sever, jelikoř císařská vojska v době konce druhého dílu překračují řeku Jarugu.... Jeslti to má 16 konců tak chci vidět všechny rozdíly. Ale už tak si myslim, že si autoři utkali bič na sebe. 16 Konců je dost a pro případnou trojku se v tom akorát zamotaj.
      • No jo o tom je "celá" hra. Ale předem bylo jasný SPOILER !!!!!! že ten vrah nebude hlavní hlava- padouch .. SPOILER END. Tože s triss odcházíš do neznáma je fajn. ALe ta hra ti dala tolik námětu na přemýšlení atd jen aby ti řekla to bude vše v dalším dílu.. jo ale jasny.. někomu stačí letící beruška, geraltův pohled a dramatická hudba... Dokonce žádný povídání.. animace.. nic co by to " ukončilo " Do neznáma .... celou dobu se nacházíš v konkretním mistě a kdyz z něho odejdeš furt seš pro ně na známém místě. Severní království, kde většina protagonistů vyrůstala a žila hafec let.. velká neznámá... ale to jsou drobnosti už ..
        Ale jako Prolog ke trojce ta hra je fakt dobrá...
        • Tak já bych řekl, že je to příprava na datadisk, taky mě to trošku rozmrzelo. Bylo mi zkrátka líto, že už je konec, tak moc mě to chytlo :) SPOILER: Do neznáma určitě nejdou... Geralt podle mě půjde hledat Yennefer, když mu Sheala de Tancarvill prozradila, kde přesně ji má hledat a i ten Letho to naznačoval. Otázkou je, jestli už v datadisku nebo až v dalším díle.

          Jsem zvědavej jak si poradí s DLC, aby to nebylo tak zbytečný a nudný nastavování, jako jsou třeba ud Mass Effectu
    • Cely tvuj post je v podstate jen o kratke hraci dobe. Mas asi i pravdu(kdyz si nebudu vsimat tech hlouposti co jsi kolem toho napsal),ale zapominas na par veci. -DLC budou zdarma,-hra je plne znovuhratelna. Jine volby znamenaji jine questy,-budou datadisky , -budou dalsi dily. Coz snad odpovid i na tvuj nazor o jinem konci. Ja to hraji 5 dnu a jsem porad v kapitole 1. Normal obtiznost. Btw.kde jsi zjistil hraci dobu?
      • To že ty hraješ první kapitolu je nic neříkající údaj.Taky můžu napsat, že hraju FNV měsíc, ale důležité není to, že ho hraju měsíc , ale to že je to jen 1h denně.
        • Stejne nicnerikajici,jako jeho 20 hodin. Ma splneny vsechny bocni questy? Hral vsechny minihry(kostky,paka)? ... btw hral jsem tak 4 hodiny denne,takze cisteho herniho casu mi do tech 20 hod moc chybet nemuze
          • Na minuty si to pravdu už nepamatuju. A třeba nemám úúúplně všechny boční questy, nikde si to oveřit nedá zatím. Ale všechny minihry jsem hrál a dokovaď jsem neměl splněnej quest log, nešel jsem dál..,...a stejně... 30 hodin hraní je fakt málo...
            • Ja ti tvuj nazor neberu,nicmene na netu jsou i lide mluvici o 40 hodinach. Kazdy hraje jinak. 30 hod (prumer)u rpg neni zadny zazrak,ale pro me jsou dulezitejsi kvality hry,nez herni doba
          • Zdenda666
            On to tam myslím napsané má.Stačí si to přečíst :)
            Jeho 23 nebo 24 hodin říká vše.Chtěl by jsi to v minutách nebo dokonce v sekundách ? :)
            • Nauc se cist. O tom co zminuji tam neni ani slovo. A to bych klidne mohl priday dalso veci..
      • Ano celý post. Protože jsem velice zklamanej. Juá vím, že DLC má být zdarma, že bude asi datadisk. Ale to to co mě trochu sere. Ta hra bude teda slabší a na "trůn" se dostane až po datadisku a DLC ? TOje blbej tah.. i když pro marketing je skvělej.
        Prosimtě konkretizuj mi ty hlouposti. Chtěl jsem toho říct tolik, že tu dělám chaos. Každopádně jestli si to nedohrál tak nemluv o hloupostech .. Herní dobu odvodiš z toho jak dlouho to hraješ... ale teď na steamu mam 24,5 hoďky...
        Znovuhratelnost : o ní nepochybuji. Ale to furt neměn nic na tom, že konec hry je odfláknutej, nevýraznej.. prostě konec hry je krátkej prolog ke trojce..
    • Konečně taky nějaký střízlivý názor na hru. Jinak ke konci. Nejlepší závěry, které se mi vryly do paměti je z Gothic 2 a Deus Ex.
      • Stezuje si jen na hraci dobu. Jestli je to jedina vada hry,pak si 9 z recenze zaslouzi
        • Hra, která je o skoro polovinu kratší než její předchůdce nemůže mít 9/10.
          Já tu hru mám opravdu rád, a budu hrát znova. Ale stejně jsem z poslední třetiny hry zklamanej. Navíc recenze tady na games ti o hře fakt moc neřekne. Ta hra nemá opravdu moc chyb, nebo chyb které by ti zkazili hraní. Možná bych lehce upravil combat, jelikož se stane, že ti target přeskočí na treninkového panáka, zatímco oponenti jsou ti v zádech ...

          Mě vadí princip.. otevřený nedokončený konec... který ti jasně řiká bude mraky DLC, dataču atd. A - čim tžší ta hra bude, tím déle ji budou hrát...
      • Hele Baldurs gate 2, Gothic 2 , ME 1 a 2 .. skvělý konce.. ale s tím člověk počítá.
        Zaklínač 1 měl taky skvělý zakončení, které ti ještě nakoplo k přemýšlení..
        Mě jde o to, že dvojka je opravdu tímhle trapná a je to od autorů - "hh teď jsme Vás namlsali, ale počkejte si na třetí díl " .... Jako ENDING cinematic ? Geralt otevře za dramatický hudby bránu a tím to hasne ? WTF jsme snad mentálové, kterým tohle má stačit ?
        Než se do mne pustíte.. Mass efect 2 je taky mezník mezi začátkem a koncem ságy.. ale jeho ENDING byl 1000x lepší... mělo to epický závěr a zároveň Nás to připravý na trojku...
        tady ne.. tady si připadáte ve 2/3 hry a najednou je pohádky konec.. šmitec...
        • ne 100 000x lepší *2*
          Nesmíš se divit... Jednička přišla na svět s tím, že si CD projekt koupil licenci k aurora enginu a tudíž odpadla hmm tak 3/4 práce? Dvojka pak má vlastní engine, který mi připadá dobrý... Ještě nějaký doladění a bude to parádní....
          - A jinak tyhle "rychlostyli" hraní mi připadají jako špatný posuzovatel kvality... Jůů mám to dohraný - můžu na to nakydat hnůj pod recenzi... Třeba máš pravdu, ale většina hráčů ti to nemůže ani vyvrátit ani potvrdit...
          • ja tu kvalitu hry nijak nehatil. Od začátku tvrdím, že ta hrá je skvělá, že má všechno co by na pomyslné prvenství RPG stačilo. Ale asi si nečetl mé příspěvky pořádně.
            Prostě aby hra měla takovéhle hodnocení, musí bejt kompletní... hra bez konce se nemůže hodnotit na základě první pololivny hry.. jelikož druhá polivna k ní taky patří ..
            Žádnej rychlostyl hraní... po práci denně 3 hoďky na normál.. vyšlo to v úterý a v sobotu jsem měl hotovo .. pátek je chlastací den, sobotu se člověk probudí odpoledne.. večer byl konec.. žádná věda v tom není..
            • Nemluvím ani tak o kvalitě jako o tom, že měli méně času na celou hru protože především pracovali a dávali dohromady vlastní engine + Dva zrušené projekty (witcher na konzole a FPS They) to pak studio musí dostat částečně do kolen... Pokud máš o herní době a otevřeném konci pravdu, tak jsem jim to schopen odpustit... První dlc je jasně vystřižené s původní hry a jde spíše o marketingový tah (protože samotný quest je pak popsán v průvodci hrou co jsem tak koukal jak mám vlastně získat ten trolí jazyk), ale doufejme že další dlc trošku peodlouží herní dobu... Ohlášení, že mají býti zadarmo mne docela potěšilo....
        • To je otazka vkusu. Me konec v ME pripadal sileme kycovity a predvidatelny. A Gothic 2? To si uz nepamatuji.
  • Zdenda666: AP mi zabral 27 hodin
  • Díky za další pěknou recenzi o Zaklínači. Velmi pěkně napsaná, je vidět, že autor hře rozumí. Má hlavu a patu, dobře se čte a není nudná. Při prohledávání internetu jsem takovýchto pěkných recenzí moc nenašel, ale vřele doporučuji web http://www.gameway.eu/zaklinac-2-the-witcher-ii.a1086.html, kde je také velmi podrobně vysvětleno, o co ve hře přesně jde a poskytne uživateli ty základní informace.
    Ještě jednou díky za příjemné počtení.
    Petr
  • No podle me jste se nemuseli bat dat tomu 10/10. Netvrdim, ze je hra bez chyb, ale kazdopadne je to nejlepsi RPG poslednich let a nemyslim, ze by ho v dohledne dobe neco trumfnulo. Hodne jsem se bal toho jak to dopadne, ale vysledek je jeste lepsi nez jsem cekal.
    • Když bůh dá, tak ME3...
      • ME3 určitě ne, jediný vážný konkurent je Skyrim. Škoda, že nevyjde až příští rok, Zaklínač by si označení hra roku zasloužil, takhle mu ho vezme právě Skyrim.
        • Jenže jak už bylo řečeno, Skyrim má se Zaklínačem společného mnooohem méně než ME3. Takže konkurentem může být Zaklínači maximálně tak ME3, nikoliv openworld stavící na něčem úplně jiném.

          BTW, nechápu proč nikdo nedává šance ME3, on ho někdo hrál? Něco mi uniklo?
          • Preed
            Ako je to sice absolutne jedno ale nerozumiem tomu,preco si myslis ze Skyrim nie je konkurent Zaklinaca a zrovna ME je,tym tvojim argumentovanim o pribehu si ma moc nepresvedcil,nehovorim,ze dajme tomu nema ME do urcitej miery dospely pribeh ale jednak je to Sci-fi hra a okrem toho,uz to pomaly ani je RPGcko ale Akcna hra a pochybujem,ze s tym nieco urobia ale taky Skyrim je uplne ina hra a nemoze byt Zaklinacovi konkurentom *7*
            • Tvrdím to proto, že ME i Zaklínač jsou rpgéčka, která vedle silného příběhu staví na propracovaných charakterech a hlavně na systému (morálního) rozhodování. Charakteristická je taktéž "filmovost" a rychlý spád obou her. To, že je ME sci-fi je jako argument? ME má úplně stejnou kostru jako jiná rpgéčka, akorát tam je místo meče puška...

              Všechno, co je pro obě výše zmíněné hry charakteristické, Oblivion a F3 naprosto upozaďovali a pokud se o něco z toho pokoušeli, dopadlo to naprosto bídně (asi jsem se ještě nesetkal se stupidnějšími dialogy než byly v F3).

              Proto podle mě nemůže být Skyrim konkurentem Zaklínači. Maximálně tak Risenu...
          • Unikly ti predchozi dva dily a smer,kterym se BIOWARE vydalo s Dragon Age 2. Spousta lidi,vcetne me(bohuzel),zacina byt na slovo BIOWARE alergicka.
            btw tohle neni pokus o flame,jen se snazim odpovidat
            • Že mi unikly předchozí dva díly? Nehodlám si tu nárokovat objektivitu, ale ME1 je pozitivně vnímána snad každým, kdo je rpg pozitivní. ME2 byl sice odklon od tabulkoidních prvků, ale i tak to bylo podle mě povedené pokračování a svědčí o tom i celkové přijetí hry.

              A když už chceš zakládat svoje předpoklady na předešlých počinech obou studií, tak Bethesda na tom se svou minulostí taktéž není nijak slavně. Oblivion byl dobrej co se týče aspektů openworldu, ale v oblasti příběhu, rozvětvenosti questů a npc charakterů byl stejně mizerný (ne-li více) než DA2 po stránce rozlehlosti a barvitosti lokací (obě hry - DA2 i Oblivon - si zaslouží tak 70%). A Fallout 3?? Tak v tomhle případě snad ani není třeba zabíhat do velikých detailů, stačí jen poukázat na rozhořčenou komunitu, která F3 nepovažuje ani náhodou za nástupce Falloutů a označuje ho přinejmenším za hloupou hru - Oblivion se zbraněmi. Takže v čem má Bethesda oproti Bioware, co se pověsti týče navrch? Řekl bych, že v ničem, obě studia mají svoje slabé stránky.

              Ze Skyrimu jste viděli tak maximálně trailer pozvednutej hezkou hudbou a už padáte na zadek. Přitom zatím není před čím.
      • Preed
        To radsej Skyrim
        • Skyrim určitě ne, TES má totiž s hrami jako ME a Zaklínač jen společného jen málo.
          • Preed
            no ja to tak neberem,nevychadza tolko dobrych RPG aby to clovek vobec mohol nejak rozdelovat,okrem toho,ME zo Zaklinacom toho moc spolocne nema..
            • ucho
              Cahir: Trouba je ten, kdo si myslí, že všichni vnímají hry naprosto stejně... Někoho bude bavit víc Zaklínač, někoho zase Skyrim. Někoho budou bavit obě hry stejně a někdo o ty dvě hry nezavadí ani prstem... Bylo by určitě fajn, kdybys nemluvil za všechny ;)
            • Jerry: Tak tak..Kdežto Bethesda tyhle aspekty vždy upozaďovala. Nechci si hrát na věštce, ale řekl bych, že co se týče sofistikovanosti příběhu, charakterů a questů, bude Skyrim stejně slabý a pitomoučký, jako tomu bylo v případě předešlých her od Bethesdy. Když se k tomu připočte jejich tradiční větvení questů maximálně tak na dva možné způsoby, jak je vyřešit, je jasné, že Skyrim netrumfne Zaklínače ani náhodou. Bude to zábavná hra, se spoustou míst, kde si hráč natrhá mnoho různých kytiček do lektvarů, případně zabije mnoho různých monster a kde nalezne mnoho různých outfitů, ale tím to končí. Kdo čeká víc, je vzhledem k minulosti Bethesdy trouba - studia se ve své přirozenosti nemění.
            • No, obojí staví na příběhu (trochu dospělejším), myslím :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit