Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zkoušel jsem na AMD Phenom II X2 550 BE a ATI Radeon HD4850 512 MB. Plynulé to nebylo ani na low detaily. A na low hra vypadá hnusně (nebudu se hádat, je to věc názoru). Celej večer jsem to zkoušel nějak fixnout, zkoušel různé rady z internetu a upínal se k nadějím na patch... druhej den jsem ale zašel po práci do obchodu a odnesl si GTX560 Ti. V současné době vše na max kromě ubersamplingu a hýbe se to i vypadá naprosto skvěle. Takže komu to nejde, za sebe doporučuju upgrade, byť mám zprávy, že vývojáři usilovně pracují na patchi, který by měl dost zvednout výkon. K samotné hře zatím tolik, že průšvih jsou pro mě souboje - přesně jak jsem čekal. Chaotické, neohrabané, a ať mi někdo netvrdí, že šermíř dělá během boje kotouly v chumlu nepřátel! Ale věřím, že si na to zvyknu. Voice acting parádní, grafika pěkná, hudba subjektivně ne tak hezká jako v jedničce, ale pořád dobrý, a rozhovory jsou moc pěkně napsaný. 8/10, uvidíme kam to půjde, až to dohraju. *4*
  • Hlupaci co tu pisou ze se jim hra spatne hraje... bezte do ... hrejte si dragon age 2. zaklinac 2 je nejlepsi hra vsech dob. fnukat nad ovladanim muze jen pitomec, kazda hra ma ovladani ruzny. staci jen nebyt zhnily a naucit se to.

    Co se tyce triss, ano v originale je to triss meriigold, v cestine ranuncul. a ano geralt zemrel v rivii, nicmene triss s yenefer ho uchranili pred rozsapanim, a ciri zrejme prevezla do jine dimenze kde ozil, sam sapkowski rika, ze geralt neumrel.

    Privlastek z rivie dostal na brehu po bitve na moste, stal se oficialnim slechticem, alespon na severu. doporocuju precitst, jedny z nejlepsich knizek co jsem kdy cetl, polsky serial je uplne o nicem, hlavne vyznam ciri.

    SPOILER konec hry je pitomy, hral jsem za obe strany a best mec muzete ziskat jen kdyz jdete proti elfum, a stejne si ho uzijete strasne malo, takze hrat za strany yorwetha!!!
    • jedinej, kdo se chova jako pitomec, jsi ty, nebot zde vnucujes svuj nazor jinejm. Zijeme ve "svobodne" spolecnosti, kde kazdy muze projevit svuj nazor, nesouhlas, apod. Jsi proste obycejnej troll, kterej tu rozjizdi obycejnej flejm.
      • Hlavne ze ty mas plnou pusu argumentu.
  • Se zaklínačem dvojkou mám pár problémů. Jsem sice na začátku, ale porád si říkám, taková jednička mě vtáhla do hraní o trochu víc a navíc mi přišlo, že celkové ovládání mi přišlo uživatelsky mnohem přívětivější. Nemusel jsem si na to extra zvykat páč to bylo intuitivní a dá se říct i standardní.
    Další, co mě trochu naštvalo, že jsem hru začal jakoby od posledního save z jedničky. Kvůli tomu jsem měl na začátku dvě zbroje, dva stříbrné a dva normální meče. To by mi zas tolik nevadilo, ale když se mi pak střibrnej meč zasekl v drakovi a já si měl pomocí nějakýho úkolu sehnat novej, nebylo to potřeba, protože jsem měl druhej záložní od jezerní paní. Taky havranova zbroj, která měla být něco jako nejlepší zbor na světě je teď jen průměrná zbroj.
    • A cos čekal, že budeš mít nejlepší vybavení hned ze začátku? :-) Zaklínač chce trošku trpělivosti, ale když se do toho dostaneš, královsky se bavíš.
      • Spíš jde o to, že ti ve dvojce dají tvoji naprosto fantastickou výstroj, kterou jsi drtil absolutně cokoli na konci jedničky, a na začátku dvojky to má staty průměrných zbraní. Mohli ti je aspoň pro prolog nechat tak šíleně silné a pak ti je hra mohla vzít, příběhově k tomu příležitost rozhodně měla
  • Myslíte, že se výsledek soutěže dozvíme ještě dneska ?
    • Jeden z důvodů, proč dneska nejdu spát *1*
  • Stěžovat si na soubojovej system je jako stěžovat si na soubojovej system v gothicu. člověk se to musí naučit a konzolové mi to vubec nepřipadá. Ani jinak osekané.
    • Popravdě soubojovej systém co byl v gothicu 1 a 2 byl pro mě ten nejlepší...
  • Mimochodem jsme jediny komu se pismenka ve hre zdaji strasne malinka? Ne vsechna. Ale treba ty v napovede nebo log s DMG...
  • Whisp
    Čakal som, že hra bude dobrá, ale toto som teda nečakal. Hra ma úplne nadchla. Mal som veľa krát rovnaký pocit ako pri čítaní knihy a dokonca sa objavil aj typický zaklínačský humor. Objavuje a spomína sa oveľa viac postáv z kníh, ako u predošlého dielu, čo je u mňa jednoznačné plus. Dokonca by sa dalo hru považovať aj za akési priame pokračovanie knižného zaklínača, jednotka šla skôr svojou vlastnou cestou a vytvorila úplne nový príbeh.

    Hodnotenie 9/10 je podla mňa tak akurát, aj keď za mňa je to 10/10 *2* Hra má určite aj veľa nedostatkov, ale tie sa u hry podobného rozsahu dajú očakávať.
  • Rozhodne bych hre vytknul mizernou optimalizaci, nemoznost zmenit si ovladani (po sipkach tu brecet nebudu to je zalezitost z dob prehistorika) coz doufam spravi co nevidet patch a problemy s FPS ktery proste nekdy litaj dost dolu (vetsinou mi pomuze restart hry coz neni nijak pohodlny) a to ani nemluvim o tom ze porad porad a porad nejde spustit v rozliseni 2580*1440 ve full screen coz me teda roztaci absolutne nejvic. Taky bych byl pro nejakou ingame napovedu nebo tutorial (ne kazdej zna geraltovi znameni nazpamet). Ja ani netusil jak se poklada past a tim ze si nenastavite klavesy tak jsem si to ani nemohl precist ani tam.

    I tak me ale proste zaklinac neuveritelne vtahnul do deje nechal s otevrenou hubou zirat na nahou Triss (sakra ta textura, ten model, to nasviceni a to vsechno pri full frontal nudity az jsem si musel dat nohu pres nohu) a ano grafikou prekonava Crysis s prstem v nose at si rika kdo chce co chce protoze je delana s laskou coz je videt na kazdem kameni, strome, prkne v plote, obleceni, vegetace, animacich vseho (stanu, stromu, lidi, zvirat, potvor).
    Soubojovej system je konecne natolik zabavnej a akcni ze pri nem narozdil od jednicky neusinam ale zaroven je i o dost tezsi se s nim naucit pracovat coz ale neni neco co je na skodu... do souboju bych jeste pridal vic nasili a odseknutejch udu :o)

    Zaklinac 2 je pro me zatim hrou roku
    • Chtel jsem pockat s dohranim na patch ale nemuzu se udrzet to nepustit!
  • Příznám se že jsem zaklínače házel do jednoho pytle s titulama jako Gothic, pro mě měly tyhle hry vždy docela dobrý námět ale zpracování mě prostě odrazovalo... po tomhle si ale musím pořádně naliskat a konstatovat že Zaklínač 2 je spolu s DA2 (i když jsou odlišné) to nejlepší co může současná RPG scéna nabídnout, souboje v obou hrách jsou výzvou a celkem zábavné, atmosféra skvělá, víc takových prosím! *4*
    • DA2 a Witchera 2 nemozes hadzat do jedneho pytla, v DA2 nebolo ziadne taktizovanie (naco ti je tank ked nepriatelia skacu z neba zo vsetkych stran, ze?), nulova obtiaznost (fakt, kto tvrdi opak nech ide hrat tetris) a vsetky skilly sa odlisovali jeden od druheho max tak v animaciach (aj ked pravda, pekne boli *1* )...
      DA2 som si nekupil, hra si to nezasluzi, jednotku si mohol hrat stale dookola (morigan ako shapeshifter&arcane warrior tank ma v prvych piatich playthroughtoch ani nenapadlo, natoz aby som to skusal) a v DA2 si si to vyskusal max dva krat, lebo si bol zvedavy co sa stane ak vymenis strany (nic). Witcher 2 nema ziadny z nedostatkov DA2 a pritom ponuka ovela viac
      • Navíc házi do pytle gothic a witcher ne DA a witcher *6*
      • A proč by se to nedalo srovnavat?

        Jako já hral DA2 na nejtěžší obtížnost a taktizovat jsem musel (pokud teda neutíkaš z boje a nevracíš se pak ano pak je to lehké že?) a DA mně připadala v obtížnosti mnohem lehčí než DA2, právěže když vylejzaj odevšak tak prot je ta taktizace nutná a nemůžeš jen klikat jako debo, v mém případě navíc nějak blbla nastavená taktika spolubojovníků takže jsem musel ovládat v podstatě všechny...

        ještě mi řekni že jsi chodil jen s jedním (hlavním hrdinou) a budu ti tak věřit *1*
  • Recenze na urovni jako vzdy Lukasi, ale nemohu se dopatrat informaci okolo dabingu. Ohledne jednicky se dabing resil, protoze byl i cesky, u dvojky vim ze cesky neni a tim informace ohledne dabingu konci. U jednicky mi cesky dabing trochu vadil, proto jsem to resil kombem polsky dabing, ceske titulky a byl jsem navysost spokojen, takze muj dotaz je jasny, ma dvojka jen mainstream english, nebo bude i materska polstina? Diky za pripadnou odpoved.
    • K tomuhle bych se ještě rád zeptal, co titulky? Jsou ve videích? Lítají postavám nad hlavama, když kolem nich procházíte, jako to bylo v jedničce? Ptám se, protože bych si raději dal polský dabing, ale bez těchto titulků bych asi moc nerozuměl a šel bych tak raději do angličtiny (podobně jako v S:CoP).
      • Jj titulky jsou i nad neherníma postavama, ve videu všude... Ten polský dabing je hodně dobrý!
      • Ano v cut scenach jsou titulky a ano, text u normalnich NPC lita nad hlavou. Takze pokud je chces poslouchat,musis se na ne divat :)
    • U GOG verze se stačí zaregistrovat a stáhnout si polský dabingový balíček jako DLC.
    • janchor
      Nevím, jak to mají digitální verze, ale z DVD si můžeš nainstalovat všechny zpracovaný jazyky, tzn. i původní polskej dabing.
      • ''Vsechny'' znamena polsky a anglicky dabing. Nic vic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit