Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podlě je ten soubojový systém dobrý i špatný.Když bojujete s jedním nebo dvěma tak je to v pohodě, ale když jich tam těch nepřatel více než 4 tak je to problém.
    Chyběl a chybí mi tam ukazatel severu na minimapě a to hodně.Nejvíc v prvním aktu kde v tom lese po několika kotrmelcích člověk neví jakým směrem se dívá a musi otevřít mapu.
    Za naprosto otravnou věc považuji nutnost meditovat, abych mohl vypít elixír.
    Hra celkově není krátká, ale ani dlouhá.Jeden Akt navíc by si zasloužila.Znovuhratelnost je výha, přesto mohla a podlě mě měla být delší.
    Klidně bych ten jeden akt navíc vyměnil za ty "blbosti" přibalené v té premium edici.
    Witcher má samozdřejmě spousty +, ale nemá smysl to tu psát všechno.Vypíchnul jsem věci, které mi v W2 nesedly.

    O tom jestli to bude "RPG roku" tohoto typu se rozhodne až po vydaní Skyrimu.
  • Ähoj lidi, mohl by mi někdo normalne poradit jak se mam vypořádat s přeludy u rituálu v úkolu SRDCE MELITELE v 1. kapitole? po asi 30.pokusu už na to nemam nervy. Nechapu. Do tedka mi to slo jako po masle. Dekuju moc. M *5*
  • Jedine co by som tejto hre vytkol, je absolutne neprimerana narocnost na grafiku. Vsetky ostatne hry najnovsie hram na plnych detailoch bez problemov, ale toto je uplny vtip, co sa snazili robit s touto hrou, ale treba si na to asi zvyknut, kedze vyrobcovia kariet idu ruka v ruke s vyrobcami hier a stanovuju ich narocnejsie [aj ked vobec nemusia] len aby si ludia kupovali novsie komponenty do PC. Inak tato hra ma nadchla, ziadna hra ma este nedrzala pri PC od rana do vecera, ale tato ma fakt nepustila a 3 dni som nerobil prakticky nic ine, lebo ma ten pribeh skratka nepustil, keby nebola tak zbytocne narocna tak 10 z 10.
    • ucho
      a proč to chceš hrát na maximální nastavení? opravdu myslíš, že je rozumné, aby hra běhala na maximální nastavení skoro všem? není lepší, aby povolili nastavit i věci, které si prostě každý nastavit nemůže? ale v budoucnu to možné bude? zvýší tak životnost dané hry, protože bude vizuálně dál růst se svým věkem (z pohledu běžných hráčů).
      prostě si to nastav tak, aby ti to šlo plynule... od toho ta nastavení jsou, aby si to každý mohl nastavit dle možností...
      • Neprimerane je to preto ako som povedal, vsetky hry mi idu na plnych detailoch bez problemov - Crysis 2, novy Assasins Creed, Dragon age 2 a prakticky vsetky ine hry co vysli tento rok [alebo v poslednej dobe]. A tato hra sice ju hram tiez na plnych detailoch [az na to ze mam povypinane tie hluposti ako ubersampling a podobne] ale od krasnej bezproblemovej plynulosti ma hodne daleko aj ked rozne efekty povypinam. Tomu hovorim neprimerana narocnost neviem ako vy, pretoze mne nepride ze to vyzera na najlepsich detailoch o tolko lepsie ako ine hry - aspon vzhladom na to o kolko je to narocnejsie to urcite o tolko lepsie nevyzera od inych hier [zase tomu hovorim neprimeranost...]. Ked raz je 2 krat tak narocna ako vsetky ostatne hry co vysli tento rok je to trosku divne aspon pre mna, mozno vam to pride normalne, mne nie.
        • ucho
          jaké máš zkušenosti s programováním grafických enginů a jejich náročností vzhledem k tomu, co se zobrazuje na scéně? mně to normální přijde podle toho, co vidím :)
          • co to je za otazka?? ja som neni programator ani grafik, som len obycajny uzivatel, respektive zakaznik, ktory ked vidi nieco taketo tak si na to urobi nazor. to ze ty s nim nesuhlasis je tvoje pravo. je to berem stale tak ze ked zapnem tie tri hry co som spomenul predtym, vyzeraju prakticky na rovnakej grafickej urovni, mozno je tato hra graficky lepsia nez dragon age 2, ale napriklad v crysis 2 sa mi grafika paci viac ako v tejto hre, a nemam s nou najmensi problem. skutocne si myslim ze to nieje dobre optimalizovane, jasne ze sa nedalo cakat ze to budu vsetci hrat na plnych detailoch ako tu niektori pisete... ale predsa len, nezda sa vam pri najmensom divne, ze ostatne hry ficia oproti tomuto o tolko plynulejsie? aspon pre vacsinu ludi? zatial som nepocul o nikom kto by chvalil hru za to ako dobre mi ide na plnych detailoch. a ked mam dobry PC nevidim dovod preco by som nemal mat v hre plne detaily a hrat ju bez problemov, kedze ako som spominal nevidim tu hru ako nejaku revolucnu graficku novinku, je to zhruba rovnaka grafika ako v inych dnesnych dobrych hrach, takze jej narocnost je urcite vyssia nez by mala byt. ak s tym nesuhlasite tak fajn, ale s tym uz nic nenarobim, nazor mam taky aky mam, komu sa nelubi je to jeho vec. pre mna je to vyborna hra [lepsia nez crysis ci novy assasin creed], ale toto je chybicka krasy, ktora keby nebola tak hra ma u mna asi 10 z 10.
            • ucho
              vždy se dá něco optimalizovat lépe, ale ty tady srovnáváš jablka s hruškami. způsoby vykreslování a enginy, které srovnávat nelze. vyplývá to z celkových přístupů k těm hrám a jejich možnostem i zaměření. ano, obyčejní uživatelé se na to takto dívají, s tím ale nikdo nic neudělá...
    • Preed
      Neviem na co si chces zvykat,prave naopak je Zaklinac po dlhej dobe jeden z tych hier na ktoru ti treba novy PC,resp. je hodna narocna na HW,trend je totiz taky,hlavne koli konzolam,ze sa to vobec nehybe do predu..
    • Co si představuješ pod pojmem "absolutně nepřiměřená"? Sestava za 10 tisíc zvládne Zaklínače ve full HD na vysoká nastavení (ne ultra s ubersamplingem samozřejmě) bez problému.
      Já osobně hraju na Phenomu x4 3,3Ghz, 4GB DDR2 a GTX460 1GB (takže žádné dělo) druhého Zaklínače v rozlišení 1920x1080 a na vysoká nastavení (+ mírně poupraveno tím, že jsem některá nastavení zvýšil na úroveň ultra) a jede to až překvapivě dobře.
      • Přesně tak. Hodně lidí nadává na náročnost a přitom mají zapraný systém či neaktualizovaný. Nemyslím si, že je hra přehnaně náročná. Si vem jak krásně vypadá, těžko srovnávat s hrami které dneska vychází. Tak detailní textury jsem ještě v žádné hře neviděl. Žádná osekaná konzolovka jak bývá dneska zvykem. A hlavně důkaz, že žádný dx11 není třeba a kouzlit se dá stále na starém dobrém dx9, když nejsou vývojáři přiliš omezeni. V plném nastavení bez supersamplingu to lze hrát plynule na mainstream grafice.(např. radeon 6950/gtx 560ti). Já si hru užívám na levném radeonu 6850 s OC v rozlišení 1600/1200(škoda těch černých pruhů, ale dá se to). FPS kolem 35, takže pohoda.
        • Mno, HD 6950 určitě není mainstream ;-)
          Jinak mě to jede na high v 1920x1080 na HD 5770 kolem 30 fps, není to tak hrozné s tou náročností.
          • Přesně tak. Považovat za mainstream kartu, která stojí pět litrů je vážně mimo.
            • Jiste ze je to mainstream karta. Dokonce ucebnicovy priklad. Co jineho by tam podle vas melo patrit?
          • a mas zapnute vsetky tie detaily?? ja to hram tiez 1920 na ultra detailoch, ale tie najnarocnejsie detaily aj ked zapnem na nizsich detailoch tak mi to narobi bordel. a bez nich ta hra vyezera v podstate rovnako ako ostatne, skoda, keby ze mam uplne top high end pc tak ta hra musi vyzerat fakt namakane.
        • No zapratany ani neaktualizovany pocitac urcite nemam. Ako som spominal napr Crysis 2 a ine dnesne hry mi bezia bez problemov na plynch detailoch. A zeby tato hra vyzerala o nieco lepsie si nemyslim. Pozrime sa na to ako vyzeraju vlasy postav, ako vyzeraju vyrazy tvare pripadne usta ked hovoria to mi pride dost zastarale, uz prvy mass effect mal tvare ovela dokonalejsie urobene a to si ani nepotreboval mat full detaily. Ano je to pekne prostredie, ale opakujem sa uz x-ty krat, je to narocnejsie ako ine hry, ktore nevyzeraju podla mna o nic horsie, a to je proste neprimerane, howk.
  • Zdravím , máte někdo zkušenosti s gamepadem ?

    Rád bych si zahrál svého Zaklínače na gamepadu "Hama X-style RF" ale nevím jak to spustit abych hrál právě přes gamepad :( prosím poradte , děkuju
  • Konec jedničky byl rozhodně lepší to ano.Na tomhle se asi nezhodnem někomo ten konec bude připadat neuspokojivej,někomu bude přímo vadit.Mě se připadal pěknej:pěkna hudba i konečný intro,neřeklo se ani slovo a šlo se dál.Tohleto je asi věc názoru.
    Nejvíc mě asi sralo že pokud ses rozhodl pro jednu stranu tak člověk poznal uplně jíny postavy a na příběh se dalo dívat uplně jinak(např. Drak).Ale i tak :nejlepší hra co jsem kdy hrál, spolu z Mass Effect 2
    • Me se naopak zaver libil...zaklinac je mnohem komornejsi pribeh...neco jako drakensang, zadne epicke zachranovani sveta, proste zaklinac si udelal svoji praci a ostatni uz nezalezi na nem (samorejme az do trojky). A moznosti rozhodovani v urcitych hodne podstatnych situacich me prekvapily a i kdyby nemely na vyvoj udalosti zadny vliv, byl jsem rad, ze jsem je mel, protoze to dotvarelo muj pocit ze hry.
      • četl si vůbec knižní ságu ty komornější příběhu ? I když knížka nebyl čistě o záchráně celého světa, ale zásadní vliv na svět to mělo. Rozhodně příběh zaklínače není komorní.
        A jeslti to byl záměr, udělat z epického RPG komorní storku ke konci tak si moc nerozmysleli scénář. Celá hra tě krmí infem, příběhem ze všech front a to rozhodně není komorní.. viz osud severních království ? Lože čarodějek ? Já nevím jestli si to uvědomuješ, ale dvojka je opravdu prolog ke trojce a né snad samostatnej příběh.. tím jak to podali ... protože po souhrnu informací co na tebe vyblijou, jasně vychází kolik se toho do trojky bude muset vejít. Nilfgard ? Yennefer ? Lože čarodějek hm ? Každá tahle polžka je samo o sobě pro svět dost podstatná.Yen asi nejmín, ale kdo ví co z toho udělaj..

        Zaklínač 1 .... hrál si to nebo taky ne... kde byl skromnej příběh ? Od začatk use to nejeví jako záchrana světa a stejně to tak dopadne.. obrazně řečeno ....
    • Tak jsem to prave dohral. I pres neskutecne frustrujic souboje s nekterymi bossy (u krayen jsem myslel, ze rozmlatim mys :)) a par chybek, jako nepodpora 16:9 davam 9.5/10. Bioware by meli zalezt pod hodne hluboky sutr a nevylezat, protoze to, co predvedli s Dragon Age 2 se s Witcherem 2 opravdu neda srovnat. Ted uz nezbyva, nez cekat na trojku :-)
      • Opravim te. Ted uz zbyva jen cekat na pridavky zdarma a na placene datadisky. pak az na trojku :)
    • V tomhle se mi líbí ta znovuhratelnost. Druhej Akt bude jinej..
      Ale to je fakt furt dokola... A je mi jasný, že každej je jinej a každýmu se líbí něco jiného.
      Leč tohle by mělo být objektivní (můj názor) to co tu píšu. Možná jsem jen náročnej hráč, co čeká od her trochu víc. Když sem to hrál a snažil jsem se pomocí dosažených levlů odhadnout hrací čas, vypadalo to ze začátku slibně. Ale pak v Aktu dvě jdete po questech.. uděláte jeden rozvětvenej a šup.... 4 levli jsem dostal ? co se dívám tak moje rozmezí bylo 22-33 lvl akt 2 a 33-38 lvl na akt 3 a epilog.... to je málo a neni na to žádnej rozumnej argument.. ...

      Já nikoh nechci od hry odradit. Zaklínač dvě určitě stojí za to si ho koupit. Nelituju peněz.
      Ale k dokonalosti mu prostě chybí. CO jsem teď viděl videorecenzi tak mi připadá, že autor si "mě" vzal trošku do huby... stejně nic moc video recenze... fakt že jo :)!
  • zaklínač je kvalitní hra
  • Kdy myslíte, že vyhlásí výherce? *1* Jsem už pořádně nervózní. *4*
  • Nevíte, kdy vyhlásí výherce soutěže? Nechci rýpat, vím, že to zabírá hodně času, ale ohlášeno to bylo už na včerejšek. Dík za odpověď a hlavně mě nelynčujte. *8*
  • Potrebujem vediet pribeh prveho dielu ked chcem hrat tuto hru resp. nadvezuje na seba dej tychto hier ? diky za odpoved
    • hrat sa to urcite da, budes sice na zaciatku trochu tapat, ale nic dolezite ti neujde... Ale ak mas cas a chces prvotriedny epicky zazitok, tak odporucam NAJPRV preciat vsetky knihy, potom si zahrat jednotku... A az vtedy nadobudne dvojka tu neskutocnu epickost, ktora je pre mna tak pritazliva. Hra totizto nerozvija nejaku udalost vo svete ale rovno pokracuje v rozpravani pribehov zo sveta saphowskeho, kde sa vsetko toci hlavne okolo geraltovho postoja, a proste cim viac info mas, tym je zazitok hutnejsi. Ale ak cas nemas, tak sa netreba zatazovat, budes krasne rozumiet tomu co sa deje a kto je kto - ajtak to stoji za to *3*
    • Hanzales
      Ja jsem jeden z tech, kteri jednicku taky miluji, ale jaksi ji jeste nedohrali uplne. Nicmene ted toho lituju. Nejake naznaky tam samo jsou, na zacatku hry hlavne na konec prvniho dilu. Nejsem si ale jist, neb konec prvniho dilu zatim taky tak uplne neznam :) Doporucuji zahrat prvni dil, dnes uz je za pakatel nadherna edice s patchema. Do te doby se vyladi dvojka a budes to mit dokonaly od zacatku az do konce *3*
  • jak mám uhýbat před drakem na mostě? neobjevuje se mi tam ikonka myši. mám originální hru, díky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší