Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mam rad hry typu The last of us,na poprvi za 16h,ale jizda od zacatku az do konce.Zadny nudny toulani mestem,nebo prirodou,a zbytecne delani lektvaru a cehosi zbytecnyho,kdyz mam vydelany penize za ukoli a pod ukoli,a muzu si to hned koupit,zbytecny natahovani casu.
  • ha Rhulad is back. Konečně někdo s mozkovnou. Jupí *4*
  • Říkejte co chcete ale toto se opravdu povedlo... --> https://www.youtube.com/watch?v=c0trGRJs_IU
    • Lukyz
      No tak já říkám, že ten "styl" se k Zaklínači absolutně nehodí! *2*
      • a co ? DnB ?
  • Stejně TES:VI smete všechny dosavadní RPG do koše *5* *5*
    • Asharak
      Pokud ho nechají komunitě pak celkem lehce *1*
  • Na můj vkus až příliš natáhnuté a dlouhé. Po 2 dnech plném hraní na 5 lvl. Je to šílený běh na dlouhou trať A celkově systém alchymie mě nehorázně naštval. Ve 2 to bylo super, navařím 10 vlaštovek a puštíku. Před bitkou hodím meditaci, popiju a účinek mi vydrží na 15 minut. Tady se mi lektvary doplní po meditaci, tudíž ani nemá cenu sbírat byliny a účinek vlaštovky 15 sekund. Navíc si nemůžu tu vlaštovku udělat třeba 20x ale jen pouze 1x, ale jasně mohu ji cucnout 3x to je toho...Příběh perfektní i to že je to na dlouho bych zkousnul, ale systém boje kdy člověk jen neustále kliká zkratky aby doplnil zdraví to je trošku blbé. Navíc questy v dané oblasti nelze splnit i když v dané oblasti jsem, protože mám malý lvl a jsou tam silní nepřátelé a stejně si ani nemůžu chodit jak se mi zlíbí, jelikož narážím na vysoké lvl. Podtrženo sečteno hra je dle mého vysoce nevyvážená a uvažuju nad tím, že to ani nedohraju.
    • Ale jako podle toho i co píšeš si děsný začátečník a divil bych se jak si dohrál 2jku :D. Ono systém boje je fajnový, neříkám že dokonalý, a lze hrát čistě = bez toho aby si dostal jakýkoliv DMG, stačí pouze pochopit základy boje.. block, parry, úskoky a trochu u toho přemýšlet a taktizovat ale pokud toto neděláš nedivím se že musíš pořád něco mačkat aby si měl HP :)( Někdy si zahraj Dark Souls 1-3 to tě dost naučí i tu :D ) A musím říct gj ! 2 dny plného hraní a lv5 ?:D Na to jde říct jen a jen WATAFAK :D.. A pokud nemáš koupenou verzi s last updaty nedivím se že ti hra příjde děsně nevyvážená v něčem i byla po aktualizacích se to trochu zlepšílo :) A ano nemůžeš si chodit jak chceš na 5tém lvlu :D Ale to je fakt divné teda... něco jako kdyby si chtěl jít ve WoWku s 5lvlem do OL atd.. :D Takže pokud nedohraješ tvoje hloupost :3 mě osobně příběh i vše okolo (poklady, zakázky, GWENT :D ) dost bavilo :) Chystám se na +hru a zopakovat si to celé znovu :) Ale pořád po 80h hraní mám ještě co objevovat :( :D
      • Pátej level je ve třetím zaklínači naprosté nic pro mě byl celý bělosad v podstatě tutorial komu to prijde utahané tak ať zatne zuby po prejezdu do velenu se hra rozjede tak jak se o ní básní *5* fér ?
  • Rhulad
    ta hra má do 10/10 skoro stejně daleko jako Skyrim. Nic proti recenzentovi, ale ignorovat naprosto nefunkční combat v akčním RPG je opravdu na zrušení prémií. Geralt nedělá, co chci, kamera ignoruje všechnu logiku combatu a dokonce malý Topivec rozdává hitboxy na úrovni draka. Combat prostě NEFUNGUJE!

    Leveling postavy je ještě horší než ve dvojce. Zase naprosto k ničemu perky, kde jsou sakra ty perky z jedničky, které přidávaly do combatu animace, takže motivace levelovat byla po celou dobu hraní. Tady odklikáš vylepšení meče a destruktivních a obraných znamení a dál je ti to totálně na párku.

    Další věci už jsou značně subjektivní, takže atmosféru, grafiku, příběh hodnotit nebudu.
    • Na tom combatu něco málo je. Ale s levelingem nesouhlasím. Odemykání si nových schopností kvůli animačkám je tak nehorázná blbost. Co já vím tak jsem si většinou kupoval schopnosti abych lépe složil nepřítele (mocnější kouzla, větší damage) ne aby při tom lépe vypadal.
      • Rhulad
        na to ti stačí, ale obyčejné body do vlastností. Síla, critic, dextertity apod. Na co tenhle system perků, který člověka za prvé nemotivuje a za druhé nemá to žádné benefity.

        Navíc jednička měla jak body do vlastností plus docela povedený skill tree. Tohle je takový Skyrim - Witcher 2 hybrid a je to k ničemu. Vůbec mě tenhle systém levelingu nebaví.
        • takze to nebudes hrat..ok..v pohode...nam to nevadi.:)
          • Rhulad
            ale kdeže. Hra je výborná a zábavná. Jen jsem chtěl hodit do placu nějaká ta moudra a říct, že k dokonalosti má sakra daleko a tím, že má základní chyby v ovládání, za které by měla dostat bod dolů. Další chyba je třeba Aard, když použiješ a člověk stojí vteřinu dvě až pak na něho zareaguje a povalí se atd..
    • Kinet1c
      Zaujimave, pretoze v boji mne robi presne co chcem aby robil. Bud to nevies hrat alebo tu hru nemas rad. Nepaci sa ti a preto sa ti nepaci mnoho veci, nad ktorymi ostatny len mavnu. Opak je samozrejme tiez moznou pravdou tzn. hra sa paci na tolko, ze si ocividne chybicky krasy clovek neuvedomuje. Mozem, ale skludom povedat, ze hra ma kombat v pohode, teda ja som sa s nejakymi problemami co ty popisujes velmi nesetkal, je ale pravda aj to, ze este nie som velmi daleko v hre :D. Pravda sa my zda bude skor ako zvycajne niekde medzi pro a proti
    • Za minutu 13 plus? Tolik k systemu +-...
      • Rhulad
        sice to bylo přesně obráceně, ale jo pro tvůj klid, po dvou měsících jsem napsal příspěvek a hned jsem si naklikal.
  • Tak a je to tady. Prvni vetsi rozcarovani ze Zaklinace 3 je tu. Zpocatku vnimane mensi nedokonalosti se promitly do celeho hrani a ted v dalsi fazi (Velen) se potvrzuji. Prvni problem pro me je obtiznost. Na druhou je to detsky snadne. Na treti dost obtizne. Do ted jsem hral na treti a jen tak nejak prochazel. Belosad jsem dal relativne v pohode, ale Velen je uz tezsi - skoro na zadnem otazniku se necapu. Kdyz bojuju s monstrem ja na tri slaba seknuti mu uberu cca 7% zdravi on na jedno machnuti me ubere tretinu az polovinu meho - konkretne Vlkodlak lvl 8 tusim. Topivce, kteri jsou podle me jedni z nejlehcich davam take tak na potreti, kdyz jich je najednou ctyri pet. Je to dost frustrujici. Takze obtiznost podle me nevyvazena, coz jsem videl uz u prvniho i druheho dilu.
    Dalsi problem jsou lektvary. Nechapu, proc mohu v boji pouzit pouze dva sloty. To mi prijde malo. Dal bych jich treba pet, ze mohu pouzit. Jenze kdyby bylo co, zatim krome vlastovky prakticky nemam co za lektvary pouzivat, vse mi prijde malo silne/ucinne. Dalsi problem, ze kdyz jdu na potvoru, nevim, co to je abych si pripravil taktiku. Proc tam neni ze kdyz z dalky pouziju zaklinacske smysly, tak poznam potvoru, zobrazi se v bestiari a mohu se pripravit? Zatim mi prislo, ze se potvora zobrazila az po boji a to je pozde. Znameni jsou ok a jsou zajimava a vyuzitelna. Jinak se potvrzuje, ze je to pribehove RPG kdyz jdu po hlavni lince, na kazdym rohu nejaka otravna animace. Zpocatku se mi to libilo, ale uz je to dost stereotypni. Nemuzu delat na treti obtiznost ani nic jineho, protoze vsude jsou vysoky level monstra. Dalsi hruza je, ze za zabiti peti topivcu nedostanu skoro zadne zkusenosti a za vypaleni dvou hnizd krys v ramci pribehoveho questu, coz je jednoduche jako lusknuti prstu, dostanu zk 100. Celkem jsem behem chvilky pochopil, ze prakticky nema smysl zabijet monstra mimo hlavni linii nebo questy, protoze zadne expy, akorat vyplytvane zdroje. Jinak nechapu smysl levelu (moc jsem nezkoumal). Prijde mi ze s levelem ziskam akorat body do skillu a mozna trochu zdravi, ale jinak bojove schonposti nemohu ovivnovat (muzu se mylit). Takze muj verdikt. Bud je to hratelne na druhou obtiznost jako takovy interaktivni film, takze jako PC hra strasna nuda. Nebo na treti obtiznost je to frustrujici drina. Tot muj nazor.
    • Boze muj, ty jsi lama. Jdi si hrat kulicky, kdyz mas problemy na 3 obtiznosti.
    • Možná je problém v tom, že chcete hledat na Witcher 3 chyby, ale nekoukáte na to v čem je tak zábavný a dobrý.... Obtížnost je opravdu všelijaká, já to hraju na druhou nejtěžší s tím, že si to občas snižuji na druhou (Vlkodlaka jsem nemohl za boha dát asi jsem na něj šel moc brzy). Bojový systém mě osobně baví i když mi taky nejpřijde ideální. Ale celkově ten svět, ta hudba, děj, neuvěřitelná škála možností mě vždy pohltí a ty chyby prostě odpouštím.
      • Ale to je dobře. Mně přijde, že na Zaklínači se chyby nehledají vůbec a přitom jich má dost (některé dost vážné). Být to hra od Bethesdy, tak to všichni sestřelí kvůli chybějícím záchodům.
  • Napsal někdy Sapkowski něco o to, kde se vzdali lid a elfové? Prostě z jakého místa přišli obyvatelé kontientu?

    Zjistil jsem pouze to, že dorazili na lodích ale z jakého místa a jak to tam vypadá a proč odešli jsem nezjistil.
    • Veskoslav
      No pokud pomáháš Scoatel ve 2. díle, tak je to tam částečně nastiněné, co se stalo s elfy a odkud se vzali a proč jsou takoví jací jsou.
      • A to je jak? Já to nevím proto se ptám :)
        To samé pro lidi.
        • Veskoslav
          Elfové přišli ze Severu, obydleli města a říši rasy Vran, která zanikla kvůli klimatu. Tehdy se poprvé setkali s lidskou rasou. Města elfů byla po celé Temerii. Byla to válečná rasa, ale dokázala žít v míru Víc k tomu asi nebylo. Jenom řekli, že pak přišel větší počet lidí, přírodní katastrofy a pak vypukly války a hony na nelidi. Staletí lovení elfů a ostatních udělalo z kdysi hrdné rasy rasu zločinců, vrahů a nejkrutějších bytostí, co chodí po Temerii. A víc k tomu asi já nevím. Kdyby někdo našel.
          • Pokud to z knížek chápu dobře, tak lidé a elfové v tomto světě nejsou původní. Elfové dříve uměli cestovat dimenzemi. Lidé přišli o něco později - vlastně náhodou pomocí konjunkce sfér.
  • Mart9
    Je to lepší než GTA 5???
    • GTA 5 jsem dohrál týden před vydáním Zaklínače a pro mě osobně je Zaklínač rozhodně lepší (důvody bych mohl vyčíslit, ale koho to zajímá..). Nic ale proti GTA, dobrá hra - i když ty desítkové hodnocení teda moc nechápu :)
    • V GTA jsou lepší auta, Witchera si nekupuj.
    • Jako RPG je to hrosi nez Skyrim. Pribehove je to Batman, co si odskocil do stredoveku vydrbat jezibabu.
      • Morraw
        Ale tohle mě fakt zajímá. V čem je to horší než Skyrim ?
        • Ovladani a kamera - bez debat, zkousel jsem W3 hrat s K+M a i na gampadu. Skyrim se hraje perfekne na K+M. W3 ani na jednom. Napr. chces udelat 1 krok a ten v*l(wtf proc je v*l zakazane slovo?:D) se rozbehne...
          Combat - Skyrim je klasicky RPG bohuzel i na nejtezsi uroven to bylo moc jednoduchy, jinak by to byla skvela hra. W3 zmacknes cudlik chlapik se rozbehne udela salto a svihne mecem a ty cely 2s nemas abosulne zadnou kontrolu nad charakterem, nevis co udelas, jakym smerem, jak daleko. Podivnej hitbox. Prisera udela pri utoku 360 jak je na tebe zamerena, kdyz stojis za ni....
          Rozdeleni sveta do zon - netreba komentovat, Skyrim je proste jeden velkej svet.
          Vyvoj postavy (coz je nejdulezitesi prvek RPG her) - Skyrim to co delas, v tom se zlepsujes a kazda schopnost ma svuj strom. Podstatny rozdil jestli pouzivas sekeru, mec nebo palcat. Svuj charakter zlepsujes vsim co delas, at uz je to crafting, zabijeni priser, questy, zlodejina atd... W3: questy jsou jedinej efektivni zpusob jak zvysovat lvl. Jediny rozdil ve zbranich je ze stribrny pouzivas na prisery a ocel na lidi.
          W3 je udelanej na efekt. Nechapu proc v rozhovorech je casto moznost rict neco, co nema vubec zadnej vliv na vysledek rozhovoru... jen nejaka pseudovolba. Docela dobre to shrnuje ta nejjednodussi obtiznost, kterou pojmenovali "Hlavni je pribeh!", protoze to je jedina vec, kterou ta hra muze zaujmout.
          A to radeji knihu...
    • Iny zaner ale rozhodne kvalitnejsie prepracovana hra ako GTA V.
    • Ono je to hlavně něco jiného. Obojí dvojí má silný příběh. Zatímco GTA 5 je super arkádovka v moderním světě, tak Zaklínač je super RPG ve středověkém fantasy. Každopádně super jsou obě
    • Veskoslav
      Příběhově aspoň pro mě určitě.
    • Jako hra asi ne, jako materiál rozhodně.
  • pribehove rpg ktere vedou za ručičku mne nikdy nebavily, 5/10
    • Máš bod. Taky mám raději My little pony online jako ty..... *1*
      Farmville taky super...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit