Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rád bych vliv her banalizoval, ale myslím si, že to prostě nejde. Ač malý, tak se přesto domnívám, že pc hry vliv na člověka hry mají. A mnohdy takový, že signifikantně rozhodne v nějaký negativní čin. Přesto v takovém případě nemluvíme o normálním hráči, který si ve hře najde "relax". Ale o člověku, jenž má už předpoklady k tomu aby hra jako médium změnila jeho chování či aktivovala určitý typ chování.

    Je zde spousta faktorů, které ovlivňují zmíněné násilné chování. Určitě si může jedinec najít analogii ve hrách, knihách anebo filmech. To nic nemění na tom, že hry nejsou jediné kdo přinášejí spoustu imaginárního násilí do lidského vědomí. Co třeba Tarantino? Nikde jsem mezi těmi ódami na nespoutaného Djanga nečetl, že by tam bylo moc násilí. Asi proto, že vešlo ve všeobecné vědomí, že takové filmy jsou brány s nadsázkou a jenom malé procento lidí to bere vážně...

    Jedním s faktorů, který ovlivňuje násilné chování je nepochybně kultura. A tu maj v USA hodně specifickou. Byť i když je klasifikována do západního světa, má své specifika. Najde se spousty zajímavých rozdílů mezi Evropou a USA. A proč nemluvit jen o samotné USA, kde stačí popojet do druhého státu a máte naprosto jiné lidské chování. Nakonec jedním problémem ( i když je do popředí pořád vysouván problém otroctví) Občanské války v USA byli jiné zvyklosti a propastný rozdíl mezi Severem a Jihem. Podle knihy Vše není v genech: Aneb jak kultura ovlivnila evoluci člověka je právě ten kulturní rozdíl dost snadno pozorovatelný. A když se podíváme na americký vztah k zbraním, tak si myslím, že v drtivé většině ta hlavní chyba není ve hrách, ale v jiných faktorech.

    Nakonec v Evropě přece taková problémy tolik neregistrujeme a trh s hrami zde vesele bují...
    • Takový člověk ale potom provede něco tragického tak jako tak. A je uplně jedno jestli bude vystaven hrám nebo filmu nebo jestli bude svědkem toho jak pták v přírodě uloví potkana. Faktory násilí jsou všude. To by jsme museli žít v nějakých bublinách naprosto odříznutí od všeho. Existují slabé články v lidské společnosti, byli tu před hrama a budou tu po nich. Tak to prostě je.. Někdy na to lidi koukaj moc z lokálního hlediska. Jako když lidé říkají, že je teď mnoho katastrof přírodních, naše planeta byla vždy plná přírodních katastrof, dokonce to bylo i horší. A nic s tim neuděláme... Jsou lidé, kterým prostě rupne v bedně, nevíme kdo, kdy a kde, ale to neznamená že začneme bydlet v bublinách...
      • Keyz
        Proto to je jasné, měl by se léčit aby nic neprovedl. Anebo ho zavřít jestli se nedá léčit a již něco provedl.

        Když to necháš být bude to pořád stejný. Takto máš malou šanci, že někdo dostane potřebnou pomoc a nespáchá nějaký zločin.

        To samé zamezení přístupu takovým lidem ke zbraním. Sice si lehce najdou něco jiného ale opět je menší šance, že to dopadne hůře. Navíc zdravé lidi to neovlivní. Udělají test stejně.
        • No ale problém je v tom, že nelze uplně předem identifikovat, kdo je potenciální maniak. Často takový lidé neprojevují žádné příznaky, tudíž se pak zákon musí upravit pro uplně všechny. A to je ten problem.
          • Keyz
            Já vím, ale lepší dělat něco než to takto nechat. Tohle prostě moc nefunguje, jak je vidět.
            • Já myslim že to funguje... Jen se z toho dělají bubliny... Seriový vrahové, lidé co vystřílí půlku školy nebo kino, ti všichni pořád tvoří minimální procento náslisí, statistyky jasně říkají že většinu vražd a násilí tvoří vraždy v afektu,domácí násilí, obyčejná pouliční kriminalita. To se vždycky jen z těhle případů údělá obrovskej skandál, ale je pravděpodobnější že tě zastřelí manželka v afektu, přejede tě auto, pobodá tě cikán nebo něco jiného než že tě zastřelí vraždící šílenec v kině, či sériový vrah.
    • Keyz
      Pak ten tupec co má předpoklady potřebuje léčbu. Jak jednoduché.

      A nesvádět to na hry.
  • Keyz
    V USA je mnoho divných zákonů a hodně tupců. Není se čemu divit, když tam mají tak velké rozdíly a mnoho obyvatelů má snad to nejhorší vzdělání, že neumí vůbec myslet. Anebo umí pouze říci "USA jsou nejlepší" a pod hovadiny.

    Pak se není čemu divit, že tam řeší věci takto hloupě. Viz naprosto nelogické zákony typu: Fotograf nesmí fotit to co se děje u soudu ale někdo jiný to může přesně nakreslit. (To je teda rozdíl jako prase). Anebo klasická komedie, kdy musíš mít chlast tak, aby nebyl vidět ale každý ví, že máš chlast protože je zabalen jako žádné jiné pití... . A to tam kdysi jeli odvážní lidí z Evropy, kteří se nebáli absolvovat dlouhou cestu a takto to dopadlo.

    - A nejvíce klasická věc. Obyvatel USA může lehce získat bouchačku. Sice daný stát to může nějak ovlivnit ale obecně to je tak. Taky kolik magorů ani neumí zbraň správně použít. Kdyby se raději zaměřili na tohle, pak by to něco řešilo. To, že blbec se nechá něčím ovlivnit protože, je magor a potřebuje pomoc není chyba hry ale jeho.
    • tak oplatilo by sa mat nejaky rozumny rating system na hry...ak niekto vrazdi a v jeho pripade sa to s casti zvadza na hry a nemal 18..tak to nie je problem hry ze sa mu dostala do ruk, co sa tyka filmov> vrazdenie ano.....ak si vazmeme posledne velkofilmy avengers a man of steel tak pri ich santeni zomreli 1000ce ludi aj ked to nie je priamo vidiet...krv nie, hole prsia nie *1*
      Ich pristup k strelnym zbraniam a ich kecy o svojej ochrane....regulacia je uz mimo ked tam maju v domacnostiach poloautomaticke pusky a v getach asi je zbran pod kazdym vankusom(pricom sa nam navazaju do nasho luniku 9 aka je to katastrofa)
    • mdkGT
      A co, jsou to jejich pravidla ci zakony a kdo ses, ze je chces hodnotit?
      • Keyz
        "Kdo seš" *15*

        Takto mluvit Hitler, že někdo nemá právo něco hodnotit *3*

        Co bych to nehodnotil a nediskutoval o tom? Hodnotím to, protože to dopadá na i na mně. Když schválí nějaký zákon zasahující do her apod, tak to dopadá i na lidi v Evropě. A to nemusí být ani hry. Protože to je velmoc a spojenec, tak hodně věcí co řeší dopadá na svět a myšlení dalších politiků.
        • mdkGT
          Napis nejake priklady, ve kterych te podle tebe omezuje politika USA nebo jejich zakony.
          • Keyz
            Nejvíce jasný příklad. Útoky během 11. září a následné bezpečností opatření po celé Evropě.

            Kdyby se to stalo v málem státě v EU tak pochybují, že by USA zavedla takové opatření. Vlastně skoro nikdy nic nezavedli, jestliže to nebylo na jejich území anebo během opravdu velkého problému, který měl dosah i do USA.

            To samé, že USA nerespektuje Mezinárodní soudní dvůr. Pak ostatní země, nejsou pod takovým tlakem dělat to samé a vadí mi, když někdo spáchá jasný zločin a je z toho ho*no.

            A věci které mně ovlivňují přímo? Například velký tlak na hry a násilí. Díky tomu je méně her které by mohli být odlišné a více dospělé a taky odvážné. Stačí se podívat do doby kdy byly 386. Jak bylo hry odlišné a i brutální a možná šílené. Taky se to tolik neřešilo. Dnes málo lidí vydá podobno věci, protože mají proti sobě velký tlak.
      • Paulcz
        hlavně asi nechápe základy anglosaského práva
        • Keyz
          Představ si, že chápu *3*

          Ale systém rozhodování nemá co dělat s již platným zákonem který byl několikrát probrán. Hodnotím daný stav.
          • Paulcz
            Stav je ale daný nějakou logickou příčinou - bylo zakázané pití alkoholu na veřejnosti a lidi to obešli tím, že strkaj flašku do pytlíku.. Ten zákon špatnej není. Případně jsou zákony, které platí už stovky let a z dnešního pohledu jsou bizardní to ovšem neznamená, že je stále někdo vymáhá atd.
            • Pokud je zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, tak jak to vyřeší pytlík ? Promění víno na vodu ?
  • navrhujem psycho testy každé 2 roky ako na kamion :D
  • Spades
    Jako já třeba souhlasím s tím, aby věkové hodnocení her bylo dáno stejně jako u filmů. Prostě si 13ti letý fracek CoD nekoupí a hotovo.

    Jasně, že se to dá obejít, ale aspoň na to přestanou nadávat, protože defakto dají tuto starost rodičům, a ne vývojářům. Rodiče pak budou ovlivňovat co jejich děti hrají.
  • Kr.Pa
    Kdy si velká studia uvědomí, že tvorba her v Evropě by byla výhodnější. Nikdo by jim neházel klacky pod nohy ani nedělal cenzury a zákazy ...
    • Tikov
      jo třeba Němci jsou úplně v pohodě co se týče zobrazování krve a "závadných" symbolů *1*
      • Němci obečně jsou závadný symbol
      • Jsem někde četl že každej Mortal kombat tam vyjde až o deset let později než jinde...Budou hrát Armageddon v době kdy zbytek světa mortal kombat 10 *1* Jako jasně,koupěj to třeba přes net,steam apod., ale i tak :D
      • Němci ale nejsou celá evropa.
  • Ti "vědci" kteří dělají studie o škodlivosti her je to stejný typ lidí co ve 40. letech v USA tvrdili že černoši nikdy nezvládnou to co ostatní? V tom blázinci jménem USA asi neví že první i poslední je rodina od toho se odvíjí jaká ta mládež bude a co z nich vyroste. Když na to kašlou můžou si za to sami.
    • Kr.Pa
      V USA panuje mýlka, že děti jsou vychovávány televizí a počítačem. Rodiče totiž nemají čas, kariera je pro ně důležitější a nebo jsou proste zevlouni.
      • A nejen to... Jde taky o to, že pokud americké dítě něco provede tak se automaticky hledá viník někde jinde a ne v dítěti. Když dítě dostane špatnou známku tak to neni jeho vina, ale vina učitelky, nebo spolužáků, tak stejně když dítě něco provede, tak to neni jeho vina, ale vina televize. Jako by ty děti a pak i dospělí lidé neměli žádnou zodpovědnost a vše co udělají špatně je chyba "něčeho jiného". Moje děťátko by přece nikdy nevystřílelo celou školu, za to určitě můžou ty moderní hry plné násilí", tak nějak to asi lidi berou, a ne vždy jen v USA...
        • aneb: Chybovat je lidské, ale hodit vinu na (něco) jiného je ještě lidštější.
        • Je vždy zajímavé, kolik lidí tady žilo v USA nebo i vychovávalo děti, když to tak perfektně znají.
          • A taky aby bylo jasno.. Já sem si ameriku zamiloval když sem tam byl.. Bylo skvělé tam pracovat a chtěl bych tam žít nějakou dobu. Jen ta výchova dětí a přístup ke zodpovědnosti jsou takové dost ujeté z mého pohledu.
          • A taky jsem poukázal ne vždy je toto trend USA, podobná mentalita vyhýbání zodpovědnosti se rozšiřuje v celém západním světě.
            • Dobře, už věřím. :)
          • Třeba pro mě byl šok když děti byli v obchodě s oblečením (v tom obchodě je ale i více věcí třeba nějaké hračky, či dekorace do domácnosti) a děti tam pobíhali a vyhazovali věci z regálů, otvírali krabice a pak to nechali na zemi, okolo chodili zaměstnanci a nikdo nikomu nic neřekl. Na bazénu mě kolikrát rodiče děkovali, když sem jim zapískal na dítě, pač oni ho nechtěli komandovat, že má jít z vody, a často sem se tam setkával také s tím že se přenáší zodpovědnost na jíné.
          • Já sem pracoval v USA na bazénu hodně s dětmi...
    • Co je nebezpečné a zavádějící je ta mentalita toho hledat vinu v čemkoliv co není člověk. Snažit se házet vinu na věci, které nejsou tím hlavním problémem, možná ani ne sekundárním ani terciálním problémem a někdy s tim nemaj nic společného. Dělaj všelijaké výzkumi místo toho aby si přiznali, že je ta chyba v lidech a že někteří lidé prostě nezvládnou život a ohrožujou pak sami sebe či okolí.
  • Zrovna sleduju south park série znova.. Trochu mi to připomíná ten díl "sexual healing" v kontextu toho jak se tam snaží hodit zodpovědnost za sukničkářství mužů na kouzelníka/mimozemšťana, který ovlivňuje mysl bohatých mužů, tak aby měli milostné aféry. Tak asi tak nějak to funguje. koukněte na ten díl...
    http://www.sledujuserialy.cz/south-park/14x01-sexual-healing-en#video
  • Slovo "ledva" jsem si musel vygooglit. Proč používáte tak ošklivé slovo, když jsou pro to mnohem přirozenější a hezčí synonyma?
    • Rozsiril sis slovni zasobu, bud rad, ze nejsi primitiv, ktery zna jen 300 slov.
    • Tikov
      protože Loukota. Na druhou stranu bych se za nutnost googlit něco tak jednoduchého styděl.
      • Styděl? To máš asi dost vysoké nároky na sebe. Samozřejmě, v kontextu jsem to pochopil. Ale je to zastaralé slovo, které jsem nikdy teda neslyšel (a to jako maturant na gymnáziu s jedničkami) a nevidím tedy jediný důvod mít nějaký stud. Vůbec mi celý ten článek připadal jako "napíšu něco inteligentního", ale takhle to bohužel nefunguje.
        • Ja zase hledal ostrakizace (ne nestydim se). Tematicky clanek asi neni cileny na nejmladsi publikum tohoto serveru ale taky mi to sem uplne nesedi (alespon si obcas najdu nejake nove slovo ktere ale vetsinou dost rychle zapomenu *3* )
        • Magister_Peditum
          To jste ve škole nečetli žádnou starší literaturu?
          • Tikov
            Nejen ve škole, tyhle obraty se docela používají v pohádkách (ale uznávám, že jsem jako capart poslouchal pohádky ještě na gramodeskách a četl satrší vydání pohádek, takže dnes už děti možná slyší pohádky v new speaku)
  • Tjn.. když se něco takového stane tak se hlavně musí najít nějaký viník... Musí se na někoho (něco) svést zodpovědnost... A Je přece logické že zodpovědnost nebudeme svádět na člověka. To je přeci neslýchané, že by člověk byl zodpovědný za něco špatného. Zodpovědné jsou vždycky jen filmy, hry, hudba, knížky atd... Ale člověk nikdy neni zodpovědný, protože člověk je jen takový malý chudáček co nemá žádnou vůly a jeho život, rozhodnutí a hodnoty jsou vedeny pouze okolními vlivy. Takže proč by se vlastně nekdo snažil hledat opravdového vyníka v člověku. Člověk přeci za nic nemůže, všecho je to vina filmů a her. Přece nikdo nemůže chtít aby byl člověk zodpovědný za své činy, to by sme potom museli být všichni zodpovědní a museli by jsme přestat házet odpovědnost na někoho jiného nebo něco jiného a přiznat si, že je ta chyba v nás, ale na to lidé nemají koule...
    • Kr.Pa
      Před padesáti lety tedy si násilí shazovalo na televize. Teď jsou to hry, bojím se, co to postihne za 20 let.
      • Tjn... Zajímalo by mě kdo přijde první s tim ohromujícim oběvem, že za násilí může... člověk... a ne hry ani nic podobného... Možná nemáme ještě dost pokročilou technologii, aby vědci došli k podobnému oběvu *5* .. Ještě nemáme dostatečně výkonnou technologii abychom mohli oběvit "zodpovědnost"... Takže zatim se nám daří jen házet vinu na ostatní věci
    • tento koment je z velké části sarkasmus (pro některé raději doplním) *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit