Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už roky vnímám sestupnou tendenci a díky zaměření především na budovatelské/survival/management/automatizační strategie tu nemám moc co číst. Přišlo mi, že už sem vlastní chodím tak nějak ze zvyku a setrvačnosti, kdyby náhodou, ale obsah, který bych vyhledával tu prostě dlouhodobě není. Konzoli nemám a AAA mainstream hry u mne skončili někdy okolo Call of Duty:UO a C&C Generals. Na článcích je vidět, že této svéře se nikdo z redakce moc nevěnuje a pokud něco vyjde, tak se toho bohužel moc nového nedozvím, pokud to není jen narychlo přeložené promo oznámení do medii a z recezní je už dlouho poznat, že tady moc lidí, kteří mají přehled, není, pokud už vůbec vyjde a všimnete si, že ta hra existuje a má tu vůbec kartu hry.

    Takže už další dobu sbírám informace spíš na YT, kde je několik kanálů, díky kterým by mi asi jinak spousta pro mne zajímavých indie titulů z žánru unikla a je mi jasné, že v dnešní době není v silách mít povědomí o většině dobrých her, protože jich prostě vychází moc a zejména indie titulý často s minimální propagací.

    Kdysi jsem sem chodil hlavně díky komunitě a diskuzím, které ale díky změnám s registracemi a často dost nesmyslně přehnanou cenzurou,  postupně téměř vymřely a přechod na dlaždice pořád vidím jako krok vzad.

    • a to, že jde editovat post jen pár minut po zveřejnění taky nemám rád. Pak si to po sobě člověk přečte až s odstupem a zjistí, že má překlep nebo chybu snad v každém druhém slově a už s tím nic neudělá.

  • Všechno dobré a hodně štěstí redakci i odcházejícím lidem.

  • Amylee.Anderson

    Ačkoliv Games nečtu (a nikdy jsem nečetla jiný) už dlouhá léta, přeju všechno nejlepší, ať se vám daří dál. Ať se máme kam vracet.
    Hodně zdarů také Adamovi H., ať se mu daří s newsletterem, you were a real one (new-oldschool Games.cz veterán ♥).

    PS: Ale že jste před dlouhou dobou z profilu odstranili kolekci her neodpustím!

  • Taronyu

    Taktiež ďakujem odchádzajucim za ich články a želám veľa šťastia.  Mne bude najviac chýbať Adam. Ale tak snáď aspoň raz za čas sa tu niečo od vás objaví 🙂

  • Díky odcházejícím za odvedenou práci, početl jsem si a často i pobavil.

    Také bezesporu souhlas s uživatelem Tricky, ta vaše úzkostná cenzura diskuse totálně zabíjí a znechucuje. Je tady spousta lidí staršího věku než je redakce a určitě se nesesypeme z pár ostřejších komentů nebo osobních výpadů. Jak říká Hrouzek: "Emoce k hokeji patří". 😀

    V jiných věcech radit nebudu, není to můj šálek čaje.

    • A kdo vám ty peníze teda shání? Ať je to kdokoliv, tak měl být vyhozen místo vaší redakce, protože evidentně odvádí špatnou práci.

      Indian ani Vortex inzerci na webu nevyužívají a fungují. Jak to dělají?

      Jak jsem psal v minulým příspěvku, jenom sockama to není. Konverze na vašich sockách je mizivá, protože se tam nic neděje. Nepotřebuju chodit na face ani instáč, abych se dozvěděl, že jste napsali novou recenzi. To zjistím rovnou na vašem webu.

      Budování brandu je fajn, ale zrovna vy ho máte vybudovanej, tak jak s jeho pomocí chcete zvýšit svoje příjmy? Brand pomáhá udržet stávající lidi, ale nezíská nové a sám o sobě nic nevydělá.

      Dlouhodobě zeštíhlujete a rušíte místo toho, abyste hledali způsoby, jak se rozvíjet. Potřebujete dvě hlavní věci:

      1. Stále lepší a zábavnější obsah (=kvalitní produkt), za který vám stávající fanoušci budou chtít zaplatit
      2. Získat nové fanoušky, zvýšit tak sledovanost a čtenost, abyste dosáhli větších příjmů

      V prvním případě - místo zrušenýho Games offu nebo i dřívějšího Tea Clubu atd. jste tento obsah mohli přesunout do bonusových videí na Youtube a zavést předplatné. Konkurenci to funguje. U ní navíc vidím často sponzory, u vás jsem žádný neviděl. A to ani nemluvím o hostech.

      Pavel se místo sólo dráhy mohl ujmout streamování na Twitchi pod záštitou Gamesů a rozjet kampaň: Zachraňte stávající Gamesi!

      Přizvali byste hosty, ať už z herní branže nebo z bývalých kolegů. Taky aspoň nějaké streamery a influencery, kteří by vám přitáhli svoje publikum. Nabídli byste jim část z donatů - win/win situace.
      Kampaň podpořit správným SEO, mailingem, segmentací, sockama a fanoušci by vás rádi podpořili, včetně mě.

      Na Twitchi byste díky této akci získali nejen jednorázovou finanční podporu, ale taky spoustu pravidelných subscriberů a nových fanoušků. Hlavně byste tím nakopnuli další příjem a získali novou tvář.

      Místo toho, abyste to tajili a nekomunikovali s komunitou, stačilo požádat o pomoc a být transparentní. Stejně jako to chceme po herních společnostech.

      A pokud možno, přestaňte mazat příspěvky. Píšou vám to sem všichni. Tak naštvanou komunitu jsem dlouho neviděl. Pořád na to nereagujete. Radši na komentáře odpovídejte, vyvolejte diskuzi. Aspoň budou mít lidi pocit, že je neignorujete a že k vám mají blíž. Momentálně se vám totiž všichni spíš vzdalují.

      • Tanatonaut

        ....Pavel se místo sólo dráhy mohl ujmout streamování na Twitchi pod záštitou Gamesů a rozjet kampaň: Zachraňte stávající Gamesi!.......

        Souhlasím. ( byť na tohle by stejně byla lepší domluvená spolupráce s někým známým, který mladší seznámí s Games. Protože nikdo pod 20 na Games podle mě nechodí a ani to nezná a Pavel není dost, protože i on má primárně za fanoušky lidi co už tu jsou a je jim podobně )

        Redakci respektuji, ale nikdo kromě Pavla nemá kontakt s realitou nové doby. YT a Twitch a TikTok jsou naprosto dominantní platformy pro lidi pod 20 ohledně popkultury. A nikdo v Games to nikdy nijak nereflektoval. Nula pokusů jít novým divákům naproti. A tady je výsledek. 

        ................Kampaň podpořit správným SEO, mailingem, segmentací, sockama.........

        Nikdo z redakce ( opět kromě Pavla ) nikdy nedokázal ani na ten jejich  zaplivaný Instagram dodat snad jediný osobní příspěvek. Nikoho to nikdy nezajímalo. Takže chtít po nich tyhle moderní věci nemůžeš 😂

        BTW: Proč  proboha nemůžu při psaní příspěvku vytvořit citaci ? Tohle jinde weby měli už před 15 lety !!!   )

        • Proto jsem psal, že by to chtělo na stream pozvat hosty. Stejně, není to vždycky o věku, ale o publiku. Agraelus a spol. už taky nejsou nejmladší a to mladý publikum pořád dokáží zaujmout. I když bych řekl, že na Twitchi fakt nejsou primárně mladý lidi pod 20. Všichni zestárli společně s cílovkou. To stejný na Youtubu. TikTok je sice nejnovější, ale i tam už není většinou mládež 15-20, ale spíš 20+. Vždycky ale záleží na obsahu.

          Mně by se ke Gamesům třeba ideálně hodil Sterakdary, kterej minimálně Bětku zná z TV z Replaye nebo jak se ten pořad tehdy jmenoval. Má podle mě nejrozumnější fanoušky a pravidelně streamuje. Sám ho občas sleduju. Nebo popravdě kdokoliv jinej.

          A jasně, nikdo se tomu nevěnuje. Jak říkal Aleš: "Problém není nějaký pokles návštěvnosti, pořád patříme ke špičce."

          Jenže pokud Gamesy jejich stávající návštěvnost neuživila, tak nebyla dostatečná. Nebo se musí zavést další kroky.

          Proto mně nejvíc vrtá hlavou, co jsem zmiňoval: Jak to, že konkurence se uživí, i když nemá na svých webech inzerci? Ale nikdo z nás do jejich financí nevidí.

          Každopádně hlavní je ta snaha zkoušet nový věci a platformy, která tu prostě není vidět. A přístup k fanouškům. Ale to už se opakuju.

          • Tanatonaut

            Sterak by byl dobrej. Fajn volba. 

    • jack

      Velké díky za poctivou práci celé redakce.  

      Věta "A redakce peníze neshání, na to jsou jiná oddělení" Vás Aleši přivedla tam, kde jste nyní.

      KAŽDÝ v redakci a nejvíce její manažer shání peníze. 

      Tím, že vymyslíte kvalitní, konkurenceschopný a nejlepé revoluční produkt. Pak tím, že ho dokážete  prodat zákazníkům za férovou cenu. Nakonec o zákazníky pečujete, aby se měli důvod vracet. Připadá mi šílené, že mám platit za neexistenci reklam. Mám přeci chtít platit za super obsah!

      Jinak se stanete (pod)průměrným mainstreamem, kde se zákazník vrací jen ze setrvačnosti, dokud ho něčím nenaštvete. A jste pak odkázání na fluktuace trhu. Protože sami trhem hýbat neumíte a jen jedete v zajetých kolejích.

      A ti, kteří to dokáží, odchází za svými projekty.

      Nepracuji ve Vašem oboru, takže nemohu radit konkrétně, ale výše uvedené platí obecně. Jen mi prostě ve Vaší zprávě chyběla jasná vize, co revolučního od zítra začnete dělat, abyste nás přesvědčili, že tu záložku na Games, kterou na bookmark baru mám již přes 20let, nemám definitivně smazat.

    • Hidden

      Ja jen k tem nakladum - docela me zaujalo, ze se naklady lisi o stovky a tisice procent. I kdyz si odpocitam odvody zamestnavatele statu, tak bud externisty platite hodne mizerne a nebo musite mit dost priserne dalsi rezijni naklady (kancl, technika, atp.), aby se to dostalo alespon na ten tisic procent. A nebo efektivita zamestancu neni moc dobra, ale to samozrejme nepredpokladam. Nebo to bylo mineno jako nadsazka? ;)

      • Derp_1337

        Tak v krátkodobém měřítku ten rozdíl možná nebude tak velký, ale když si uděláš nějakou bilanci v delším časovém měřítku (třeba za rok), tak ten rozdíl mezi platem externisty a regulérního zaměstnance určitě bude větší.

        • Hidden

          Jasne, rozdil tam bude, o tom zadna (uz jen treba kvuli standardnim nakladum na zamestnance oproti honorarum na smlouvu). Me spise zaujaly ty radove stovky az  tisice procent, protoze to je dost velky rozdil i kdyz prihlednu k tomu, ze treba externim recenzentum se neplati za cas straveny se hrou, ale jen za vysledny text. Jedine, ze by to bylo vztazeno prave a jen na recenze za techto podminek, pak bych ten velky nepomer i pochopil. :)

  • Sr_Lobo

    Díky moc za vše pánové ať se Vám daří a moc rád si od Vás zase něco přečtu!

  • Meow

    Nejdřív Vašek, teď Pavel... Už nedává smysl sem chodit. 

  • Na začiatok jedno veľke DAKUJEM.

    Obdivujem snahu pokračovať, ale neubránim sa pochmurnym myšlienkam na aktuálnu situáciu. 3 ľudia nespravia prácu za 6 ľudí. Externisti možno niečo nahradia ale automaticky s ich recenziou nepríde GamePlay alebo rozhovor vo FightClube. 

    Už samotný rebríček top hier na konci roka bude mať nulovú výpovednú hodnotu (obzvlášť keď každý hrá tie svoje žánre). 

    Predpokladám, že balancujete na hrane prežitia a ďalšie zostihlovanie bude mať za následok koniec. V komentároch sú nápady na zlepšenie a aj nejaká kritika. Posledné slovo má Tiscali a možno sami nemôžte tieto nápady realizovať a veľa veci vyzerá tak ako chce niekto kto hrám ani nerozumie.

    Konkurencia napreduje hlavne v oblasti video tvorby. Na Slovensku je v podstate len jedno herné medium, ktoré sa drží a preto ma o to viac mrzí, keď vidím tie nízka čísla sledovanosti. Viac krát ste hovorili, že to nerobíte kvôli číslam ale tie čísla sú zjavne to najdôležitejšie. 

    Veľa šťastia odchádzajúcim členom a rovnako aj súčasnej redakcii. 

  • Sir_Emental

    Jako většina lidí zde mě nejvíc u srdíčka zasáhl odchod Pavla, ale rozumím tomu spíš tak, že se chce věnovat více svým projektům a nutnost zeštíhlit redakci pro to byla vhodná příležitost, než že by byl vypoklonkován. Patrik mi upřímně zde vůbec chybět nebude, ale na zestolu si jeho recenze čtu rád, tak ho budu potkávat alespoň tam, v prostředí, které mi k němu víc sedí. 

    • minarik1

      Podle toho co říkal včera večer na streamu byl totálně vypoklonkován, odcházet nechtěl, před dvěma měsíci jim bylo řečeno, že dojde k tomuhle zeštíhlení, ale 5 dnů nevěděli, kteří z redaktorů půjdou z kola ven. Když se to dozvěděl, rozhodně s tím nebyl v pohodě, akorát teď za tu dobu už to zpracoval a je s tím smířenej.

      • Sir_Emental

        Aha, to si pustím, díky za info. Takže asi věděl že půjde pryč a proto rozjel víc youtube, streamy a podobně, ne naopak, jsem zaměnil následek s příčinou :D 

        • minarik1

          Přesně, stejně tak předpokládám Adam s tím newsletterem, co jsem zaznamenal poprvé zhruba v té době :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit