Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Khanemis
    S jeho slovy nelze než souhlasit. V podstatě to samé říkám o MMOčkách už léta. A proto mě tradiční MMO vůbec nebaví a i když je zkusím, tak s nimi zase hezky brzy přestanu. Přesto mě pořád ten koncept přitahuje, cítím ten potenciál, co se v těhle hrách ukrývá, želbohu většina z nich ho nedovede skutečně využít.
    A většinový MMO hráči jsou vskutku kapitola sama o sobě "Bože, ty seš ještě pořád ten samej level? To já už udělal deset levlů, do pátku jsem na maxu a pak budu moct jít konečně raidy! Roleplaying? Co to je za blbost?"
    Čest výjimkám, mezi hrami i hráči:)
  • Invity poslané všem co zadali email.
  • Nejsmutnější na tom ale je, že tohle neplatí jen pro MMO. Úplně stejná situace je i u 95% PC her a herní průmysl jde pomalu ale jistě do háje *13*
  • Syn (dostal free invite klíč od 9 letého kamaráda) to hrál v 6 letech a bez jakékoli znalosti angličtiny dokázal během těch free dnů nahrát solo cca 20 level běháním po questech a mydlením potvor. Pohádková grafika se mu taky moc líbila.
    Nikdy jsem nemluvil o tom co považují Top PvP fraggeři za vrchol WOW - protože arénky nemají s MMORPG NIC SPOLEČNÉHO.
    RPG = role playing game. Honění statistik v PvP arenách je herně daleko bližší fragování v CS hrách než RPG. WOW MMORPG žánr zabilo. protože totálně pokřivilo představu o tom, co to vlastně MMORPG je. Chápu že to někoho baví, neberu jim to, ale to co ve WOW a jejich klonech zbylo z RPG - tedy questy, vývoj postav od vidláka po hrdinu a právě ta role playing složka je obtížností nastavena na "kid 5+, IQ 40+, just give us $$$!" Komerční úspěch WOW stojí na tom, kolik lidí ho platí a většina ho nezačala platit kvůli 2.2k ratingu v endgame.
    A bohužel, málo kdo má odvahu přijít se změnou, protože "proč měnit osvědčený koncept?".
    A pak přichází FAIL. Nový klon +-zdechne, přežívá, ale NIKDY netrumfne WOW. Nejde o lidi tvého typu, kterým tenhle koncept vyhovuje, ale - upřímně, půjdeš do jakékoli nové MMO hry, která bude klonem WOW jen proto, abys dělal totéž, co ve WOW zase od začátku jen v jiných texturách a platil za to?
    Opravdu úspěšná hra musí zaujmout právě ty hráče, kteří hrají WOW a jeho klony proto, že jiný koncept prostě na trhu k dispozici není. A není právě proto, že úspěšnost WOW konceptu vede k jeho tupému následování bez radikálního řezu. A právě to je v současnosti největší brzdou vývoje MMO. (Tak jako bylo křesťanství základem rozvoje západní kultury před 2000 lety, kdy bylo nositelem vzdělanosti a stejně jeho je jeho archaický koncept brzdou rozvoje naopak posledních 1200 let od doby temna, kdy naopak rozvoj potlačuje a dělá to dodnes, ale to je jiný MMORPG žánr pro jinou komunitu).
  • Docela mě překvapilo že někdo z Blizzu má takovou sebe-reflexi (nebo jí pravděpodobně mají všichni ale jaksi prachy mají větší moc)

    Co se týká wowka tak to sem hrál na neoff. asi 5let. A pravdou je že po BC mě to přestalo bavit. Ve WOTLK klesla náročnost na neskutečnou úroveň a pocit dosažení vítězství je vlastně nulový.

    Paradoxem je že hra jako taková mě dostala k tvorbě serveru a k základnímu programování(scripty pro bosse) - nesmírně zajímavá zkušenost kdy člověk je schopný strávit několik hodin testováním proč tohle funguje a tamhle to ne :D

    Dle mého názoru největším problémem MMO je příběh, který prostě buď neexistuje a nebo je schován v herním světě takovým způsobem že člověk, který v něm tráví svůj čas si ani nevšimne že tam nějaký je( z wowka se mi akorát vždy vyjeví příběh death knighta a tý jejich rebélie vůči arthasovy :))

    A také mi tam chybí náročnost - představoval bych si to jako souboje s bossy v Dark Souls. Hezky umřít klidně i 50x, znát každej jeho pohyb a při sebemenší chybě nápis You Died!:D
    Chybí mi tam takovej ten pocit, kdy po zabití bosse máte pocit jako že jste dosáhli nějaké úplně úžasné věci (opět srovnání Dark Souls - pomatuju si pocit jak sem zabil Four Kings - poprvý -> umřel jsem tam asi 50x :))
  • calwin
    http://www.youtube.com/watch?v=vW2O1tqAY5o
    i ve got an EPIC!!!! :P
    počítam že aj v budúcom zamestnaní sa ťa opýtajú či si dosiahol 2,2 k rating a čo si všetko spravil pre wow komunitu...
  • Wow,warcraft movie,nebo jak se to ma vlastne jmenovat musi byt CGI. Jedinou odpustitelnou vyjimkou by pro me byli xichty hercu hrajicich lidskou rasu..mozna jeste elfy/nebo trpasliky...jinak vsechno CGI,predstavit si to jinak ani nedokazu a nechci.
    Mass Effect naopak podle me vyzaduje dobry herecky vykony a emoce...takze tam je to jasny...akorat teda doufam,ze interiery a armor nebudou vypadat moc kycovite,jak to tak u tehlech game to movie projektech byva zvykem:/
  • aha díky moc, chtěl bych si to dneska přes noct ztáhnout a začít hrát, takže bych chtěl na nějaký server kde je dobrá cz komunita, dík.
  • Co vím, tak největší je Snowbourne; co do celkové populace i cz/sk komunity. Osobně ale dávám přednost méně zalidněným serverům; takových je pak více, kde jsou různé cz/sk kinshipy, stačí googlit. Takový kompromis je Wilthywindle :)
  • Může mi někdo poradit nějaký server kde je velká cz komunita na LOTRU?
  • Ačkoli mám podobné zkušenosti, neviděl bych chybu ve WoWku. Prostě je to nejrozšířenější MMO, grafikou taky láká spíše mladší hráče (aspoň co pozoruju kolem sebe, toto je nicméně hodně subjektivní), no a tak je ta základna trošku generačně jinde, než jsi třeba ty. Navíc vzhledem k masivnosti komunity se prostě najde víc šmejdů a kreténků, takže na ně narážíš i častěji (tuplem pokud bylo nějaké propojování worldů pro raidy, o kterém jsem kdysi zaslechl). Ale je tam i spousta rozumných lidí, jen se drží v rámci své guildy a neleze na veřejné chaty, protože nemají na ty mentálně děcka náladu :) Holt vždy vyniká ta hlasitá menšina, co si na vše stěžuje, všude řve, každému nadává...
    Co jsem hrál chvilku na free, tak jsem byl v guildě, kde byl věkový průměr přes 25, nikdo absolutně neřešil gear a tak. A hlavně to byli alíci! :D
    Na druhou stranu jsem se se zmiňovaným chováním v LotRO nikdy nesetkal. Ono i svým zasazením láká spíše starší hráče nebo starší manželské páry, a nikdy jsem se v publicu nesetkal s oním hejtováním, povyšováním se, vykopávání z raidů na základě gearu či čehokoli jiného. Naopak pokud nemáš adekvátní výbavu, tak ti docela často nabídnou, ať se mrkneš na jejich traity (řekněme navolené bonusy), doporučí jiný set, nebo i něco později ucraftí. Možná jsem měl jen štěstí na server, že to není ten nejzalidněnější, a tak jsem za ten rok ještě na nikoho ynteligentního nenarazil. Samozřejmě si tam taky stěžují, jak to jde všechno do háje, jak jsou vývojáři neschopní, jako všude... :D
  • Shania
    Zajimavy, takze WOW zabilo MMO zanr, ktery pred tim, nez tato hra vysla, mel pouze par set tisic hracu.

    Mozna, kdyby se spolecnosti spokojili s tim, ze budou mit max 200-300 000 hracu, podobne jako EVE a budou tvorit hru pro svoji cilovou skupinu, tak by tu tento problem nebyl.
  • "zkuste se vysrat na pve pro tupce a hrajte arenky.." :D tak to je konecna tohle. Arenky ktery v prvni rade naprosto podelaly cely wowko vyvrhly malyho usmrkanka co v arence beha kolem sloupku jednou rukou, a druhou rukou si honi lofaska vytelenyho na stole. Radoby "pro" sulinek. Takovy jako ty jsou nejvetsi vysmech cely herni komunity.
  • takze je to vlastne o tom byt statwhore ... dekuji nechci
  • Musim se smat.. keci typu: WoW, cíleno na komunitu 5+ - 99+ aneb kdo má peníze, hraje, bez ohledu na počet končetin, věk či IQ... pochazej z huby neakyho low mmr hrace.. zkuste se vysrat na pve pro tupce a hrajte arenky.. pak se uvidi jestli je to tak easy hra jak tu melete.. kdo nedal ani 2.2 K rating ad nemluvi vubec !! a to je pres 85% lidi z celyho wow.. expeni je jen na poznani skillu svoji classy a je to nuda pro lidi co uz to znaji.. ta hra je práve o tom max lvl.. to je teprve wow.. pushovani ratingu je ta nejlepsi zabava jakou wow prinasi. (neni to o tom kdo ma jakej eq ale otom kolik ma kdo rating nebo exp z high ratu)
  • Hosi nevim proc to tak hrotite kdyz podle posledniho newsletteru open beta zacina 9.7. Pred rokem a pul bych to pochopil to sem nemel ani dost invitu pro kamose ale ted. Par dnu a muze tam kazdej.
  • Pokud by mi někdo poslal invite na fox333@centrum.cz, budu rád a na oplátku taky nějaké rozdám ;-)
  • ogami
    S tim panem se neda nez souhlasit a vcelku me udivuje, ze i nekdo z Blizzardu je schopen takove sebereflexe :) Vzpominam si na svoje prvni mmo Ragnarok, kde udelat maximalni level trvalo oproti dnesni dobe naprosto neuveritelny cas, na spocitani questu by mi stacil pocet prstu jedne ruky ... a stejne to povazuji za jedno z nejlepsich mmo, co jsem kdy hral a u ktereho jsem si uzil nejvic zabavy. V dnesni dobe je to presne naopak ... tuna naprosto nudnych questu (to i to grindeni bylo zabavnejsi), maximalni level za tyden/dva a pak uz jen nuda v podobe schaneni end game vybavy, chozeni dungu/raidu a pomerovani pindiku pomoci gear score a podobnych hovadin. Ze to spousta lidi neumi hrat ani na tom maximalnim levelu je jen dukazem, jak smesne jednoduche to v dnesni dobe je. Cele je to zamotane do bludneho kruhu ... hraci hru proleti jako vitr, vyvojari dle meho nemaji absolutne sanci pri tak smesne nastavene obtiznosti neustale dodavat novy a hlavne zabavny obsah, takze po par mesicich ta hra v podstate "umre".
  • Fallon
    Ak by to šlo tak niekto prosím pošlite kľúč aj na raviel57@gmail.com
  • On stačí jen jeden klíč, a každý nový account dostane 5 klíčů, takže si je tady v klidu popředáváte navzájem. Já se k nim jen nemůžu dostat :-((

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit