Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Deever
    Ani jsem netušil, že už je to tak starý. Tibériová série mě nikdy nebavila, zábavnější mi přišly Red Alerty (jen 2 a 3, jedničku už jsem nestihnul) a právě Generals. Nejsem zrovna multiplayerovej hráč, takže pro mě spíš byly challenges v Zero Hour - a na nejtězší obtížnost to bylo fakt maso, i když čestně přiznávám že jen do doby, než jsem vychytal kde jsou rozmístěné základny a v jakých časových intervalech chodí vlny útoku. Ale každý rok se k tomu vrátím a osvěžím si paměť.

    Je pravda, že tenhle žánr realtime strategií se zábavným patosem a spoustou dialogů se strašnými přízvuky už trochu zmizel - poslední byl právě asi třetí Red Alert. Nebo ne?
  • Tikov
    ToW bych ovšem neřadil do RTS, je to takový na micromanagment náročnější (snaha přinutit pěchotu k likvidaci tanku granátem je očistec) Close Combat ve 3D (takže se ztratila přehlednost).
  • Keyz
    Zrovna A.I v ZH jsem vychytal a nebyl to problém, problém logicky byl když jsem si dal sám proti několika.

    Ale opravdu mně potěšil mod Contra kde AI stavěla více a hlavně útočila s velkou armádou když jí člověk nechal a další jednání navíc co původně neměla. Možná podváděla ale bylo pak pro mně zábavnější.
  • ZvacA
    Yep, ovšem výhodou té obtížnosti počítače je jeho švindl v rychlosti - zatímco člověk se ještě ani nestačí rozčumět po mapě, tak protivník má už několik budov v základech. Zvláště v Zero hour, kde ještě panuje slušná nevyváženost (což není nutně špatně) jednotlivých zbraní specializovaných Generálů, je tak v bitvě 1 hráč vs 7 AI týmů o radost a nervy postaraný. S obstojnou AI přišel ale až právě datadisk, kdy oproti původním Generals je počítač nejen schopnej používat všechny dostupné jednotky a překvapit i různými směry útoků, ale hlavně je schopnej ekonomicky zabezpečit svou základnu i po tom, co dojdou na mapě primární zdroje, takže se nestává že po vyčerpání zdrojů dochází ke stagnaci veškeré činnosti na mapě, ale naopak se bojuje dál a pořád intenzivně.
  • ZvacA
    Sudden strike je taky trochu jiná liga než C&C; real time tactics není real time strategy. :)
  • Jestli chceš těžkou strategii, kde je velice slušná AI, doporučuji Wargame European Escalation.
  • náhodou Brutal AI ve skirmishi umi cloveka slusne povodit, rozhodne o tridu lepsi nez v predchozim Red Alertu :)
  • Keyz
    Když to vyšlo tak mně to fakt bavilo, neviděl jsem chyby a další nedostatky ale prostě skvělé intro kde jsou pusy světových představitelů a kecají "In the modern world,Great leaders resolve their conflicts with word.WORD LIKE : SCUD LUNCHER(SCUD LUNCHER),CORPET BOMING,(CORPET BOMING)TOMAHAWK MISSILE(TOMAHAWK MISSILE)!"
    + Ta hudba, to bylo dobré :)
    Jednotky vypadali komicky hlavně vojáci jako krabice, AI na prd, protože lagovala ale stejně jsem se skvěle bavil. Kecy jednotek skvěle a i hra byla tuším vyvážená.
    Navíc s modifikace Contra se i A.I celkem vylepší.
  • Paulcz
    Pamatuju nástup této série a byla to bomba :) 3D éra je ale hrozná a už tak arkádová hra hloupne a hloupne. Na druhou stranu hra kde stavíte základnu a vyrábíte jednotky nemůže mít zároveň náročnej boj. To by člověk nestíhal a proto se mi víc líbí cesta, kterou šlo Sudden Strike 1&2. I když bez modů to je naprostá hrůza, ovšem s modem to je král strategií i když to už skoro nikdo nehraje :)
  • single nebyl tak dobry, ale myslim ze MP mely Generals nejlepsi ze vsech dilu
  • Kr.Pa
    Svým způsobem mohl autor opomenout dve (tri hry) a to Star War empire at war (coz je od Petroglyph) a Battle for midle earth II ( i prvni dil). Coz jsou dve hry, ktere velice tezi ze stare serie tedy 1st Decade.
  • Kr.Pa
    Ja povazuji generalsy za nejhorsi dil CaC co delali lidi z weswoodu, na RA2 a tiberian sun nic nema
  • Snad nám chuť spraví Total Annihilation.
  • V oněch dobách sem byl na Tiberian Sun + Firestorm bezmála závislý a i dnes jsou pro mě "arkádové" strategie jako BFME, CoH I příjemným odreagováním, ale od dob co hraji Men of War mi přece jenom chybí ta komplexní logika řešení problému... kdy se nenabízí jen možnost poslat tam víc jednotek, nebo se to pokusit vybombardovat. Za zmínku také stojí ToW2: Kursk, který ale už není tak svázaný s jednotlivými jednotkami, ale strategií na bojišti jako celek.. CoH II mi pak přišla jako hloupá klikačka pro (s prominutím) retardované hráče... ale vážně.. jsem jediný, komu příjde CoH II opravdu "dementní" oproti předchozím dílům?
  • ZvacA
    Když jsem před vydáním Generálů u svýho prvního čísla tehdejšího Gamestaru uviděl na CD příloze tohle video [ http://www.youtube.com/watch?v=0GD-ro_6oGc ], musel jsem si ho pustit alespoň ještě 15x a stejně jsem hubu sbíral ze země - stavba, zajímavě vyhlížející model výběru generálských specializací, strategické chování jednotek ve formaci, čínská horda pěšáků se samopaly a působivý grafický efekty, u kterých boduje na tu dobu nejpůsobivěji herně zpracovaný výbuch atomové zbraně, který ještě počítal s tlakovou vlnou a působením na okolní porost a další - to prostě člověka nadchlo. Do výsledných Generálů se toho dostalo sice dost, dokonce i samotná mise z videa, ale některé prvky šly přece jen ven nebo byly pozměněny, ať už to byla absence výběru velitelů a s nimi spojených vychytávek, kdy je nahradil jen čistý generálský strom nebo změna síly atomové hlavice - to bohužel při pohledu na plnou hru trochu zamrzelo...

    Ovšem, netušil jsem, že ještě tolik zajímavých a vesměs realistických (zajímání jednotek) nápadů bylo při vývoji v kurzu a do výsledné hry se nedostaly. Opravdu škoda. Každopádně i finální podoba Generals je stále solidní záležitostí a osobně si dovolím říct, že právě realisticky pojatý koncept (přestože úplně nenaplněný) s jednotkami nebo budovami odpovídající reálným vzorům a obecné serioznější pojetí, jsou právě to, co dělá Generály v C&C sféře tak zajímavou hrou, která se navíc i dobře hraje.
  • Zajímalo by mě co je s End of Nations, chtěli odklad a od té doby je ticho, podle videí mi to přišlo jak další C&C4 ve větším měřítku, tak jestli to típli, nevím
  • spoustu zábavy hlavně v MP
    U mně ale vede Tiberian Sun
    Kéž by se na nějaký 3D vykašlali a zas udělali krásnou izometrickou. Kdepak časy Weestwoodu jsou...
  • Zerathus
    Generals jsou pro mně 2 nejlepší C&C vůbec (hned po RA2) a zároveň poslední díl který mně opravdu bavil. Důkazem je i spousta kvalitních modu které celou hru posunou na další level zábavy (Shockwave,Rise of reds etc.)
  • Super článek. Oroduju v budoucnu za téma o Total Warech (díly, modifikace, co mělo vzniknout atd.).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit