Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 1 a 2 jsem nehrál, není to můj žánr, 3 a NW jsem hrál oboje několikrát a moc se mi líbí. Mám rád hry s velkým světem,které nejsou jen o tom prostřílet si nascriptovanou cestu jako v dnešních "superakčních" shitech typu MoH a CoD. Takový Warfighter nesahá New vegas ani na kotníky, komerční hnusy a vyhozený peníze, defacto to mohou s akáčkem hrát i lobotomici. Doufám,že zas někdy vyjde nějaké nelineární FPS s mnoha možnostmi průběhu děje a je mi ukradený, kdo to vydá,hlavně at si člověk zahraje .
    • TenJosef
      Mně šlo vždycky o příběh a atmosféru a bohužel tituly od Bethesdy mi to nedokáží poskytnout v plné dávce. To co si dovolili ve starých Falloutech tady prostě nejde. Z ekonomickejch důvodů převážně. Otázka také je, jestli jsem prostě jen nedospěl *1* Fallout a Fallout 2 jsem hrál jako kluk a tehdy jsem vše vnímal jinak *4* Nové tituly jsem hrál teď nedávno. Přikování k PC se už bohužel nekonalo...
  • michaliuz18
    armin van buuren :D
  • Paulcz
    ...
  • FNV je sice narozdíl od F3 dobrý, ale ten systém soubojů je prostě debilita. Střílet někoho s vyšším levelem 2 minuty do hlavy fakt není zábava.
    • F3 i FNV jsem se něco napařil a něco ani velmi velmi vzdáleně podobnýho tomu co píšeš se mi tam ani jednou nestalo...
      • Mně se to stalo zrovna včera, když jsem osvobozoval ty dva zajatce od Legie. Byl jsem sice teprv na 6. levelu, ale když jsem chtěl sejmout toho strážného s přilbou, tak jsem musel z 10mm smg vypálit asi 6 dávek do hlavy z blízka na 95% a to mám navíc perk zvyšující kritické zásahy. A než přiběhly posily, tak jsem musel ty borce rychle rozvázat a utéct, protože proti třem maníkům v lehké zbroji bych neměl šanci vůbec... Pokud by to byli třeba supermutanti s rotačákem tak neřeknu, ale když nemáte šanci proti polonahému legionářovi, tak to vypadá fakt dementně, nemluvě o tom, že oni prakticky neminou, kdežto hráč, pokud nepoužívá VATS, tak jeho zásahy mají mnohem menší účinek... Já osobně bych úplně zrušil VATS a vyřešil používání zbraní tak, že pokud má člověk malý skill, tak mu zbraň bude hrozně kopat a bude trvat dýl než vrátí hlaveň směrem na cíl + delší přebíjení + při poruše na nízkém lvl nemožnost opravy... a skillem by se tyto věci zlepšovaly.
        • Viktor_H
          Podívej tahle hra je v první řadě RPGéčko, tzn. hodnoty vlastností, skillů a gearu jsou tu určující. Případ, který uvádíš, pro tebe má být sdělením, že na to prostě zatím nemáš, nebo máš špatnou taktiku, případně oboje...
        • Připlížit, granát do kapsy, mezitím dalšího párkrát střelit do hlavy, utéct za skálu a cestou za sebou házet miny, dokončit je na blízko brokovnicí nebo samopalem. Když si najdeš dobrou taktiku, tak sejmeš většinu protivníků v pohodě. A pokud to ani potom nejde, tak budeš muset počkat na vyšší level.
        • No jo, další, co se vrhá do boje a nenapadne ho, že když to moc nejde, tak že má buď odtáhnout a přijít později, nebo (v tomhle konkrétním případě) sehnat drogy a nebo mít dostatečně vysoké plížení.
      • Jak by taky mohlo, když v F3 je brutální level scaling a ve FNV fungují těžcí nepřátelé jako bariéra říkající "tudy ne". :)
        • Sice dostáváš mínuska, ale přitom máš pravdu. Když se člověk pozorněji podívá na některé části mapy, tak se cesta stáhne do úzké uličky (údolí), ve které čeká nějaký silný nepřítel. Na začátku hry tak vlastně téměř nemáte šanci jít směrem do Vegas, protože údolí je plné potvor, které jsou nepříjemné i na levelu 10 natož na začátku...
          • To by podle tebe bylo lepší, kdyby si mohl radscorpiony umlátit pěstí hned na 1. levelu a doběhnout do Vegas za hodinu? Mě se to náhodou líbilo a připadalo mi to jako dobré řešení pro omezení hráčova vlivu na začátku hry. Kdyby to byl Gothic nebo Witcher, musel bys splnit 20 questů jen aby ses dostal z Goodsprings.
  • Co dodat, stejně neakceptovatelný blábol, jako je .... 3 a .... 3 New Vegas, Fallout a Fallout 2, Fallout Tactics, Van Buren, nic dál není. Hotovo, šmitec, zvratky Bethesdy a jejich poskoků mě nezajímají. Jděte si sbírat léčivé dyliny v pOblijvionu, případně Skyshitu.
    • Forrest Gump to rekl genialne : Pro hlupáka každý hloupý
      • až na to že to přesně Forrest neřekl... :-) než jsem se před nějakou dobou konečně dostal k tomu abych si pustil Forresta v orginále, tak jsem si myslel, že to opravu tak řekl... protože čeští překladatelé a dabéři si to trošičku pozměnili, a nebylo to jen u téhle věty a v téhle situaci, těch věcí se tam lišilo víc....
        Ale jinak Forrest říká přesně tohle.... "stupid is as stupid does"...
        což by šlo zhruba přeložit jako.... "hlupák je, kdo se hloupě chová"...
  • Po přečtení diskuse jsem zkusil FNV a jsem mile překvapen. F3 mě nebavil ani trochu, ale FNV je fakt úplně jiná hra, která má s F3 společnou jen tu divnou grafiku a dementní engine. Dost mě to chytlo a dnes jsem u toho proseděl prakticky celý den. Potěšila mě hlavně hudba z prvních dvou dílů, to jsem vůbec nečekal. Doufám, že si po tomto počinu lidi z Bethesdy uvědomili, jak moc špatnou hru předtím udělali a snad se poučili. Jestli bude nějaký F4 tak by ho měl rovnou udělat Obsidian!
    • Bethesda nikdy nesazela na pribeh a nejakou ''pospojitost'' sveta. Jejich devizou jsou hry s volnym prostredim a to ej tak vse. Nemaji konkurenci,proto jsou nejlepsi
      New Vegas je skvela hra. Dohrano nejmene 5x a pokazde jsme nachazel nove questy a veci
      • Máš pravdu a je to smutné. Bethesda umí skvělé hry s volným prostředím. K Falloutu svoboda patří taky, ale v ruku v ruce i skvělý příběh a jak sám říkáš, spojistost světa. Měla by si uvědomit, jak má vypadat Fallout hra.
    • F3 měl lepší prodeje a myslím že i byl lépe kriticky přijat, takže s nějakým poučováním bych to neviděl moc světle...
  • mondzi
    Diky za clanok! Trochu ma ukludnilo, ze aj ked im Van Buren proste nevysiel, nebolo to naskodu, prave naopak. Na dalsi pokus vznikol FNV.
  • Autor zdřejmě nesnáší Fallout jako takový, jinak nedokážu pochopit jeho zaujetí naprosto zpraseným F3, a menší záplatou ve formě NW ... tohle NEBYL, NENÍ A NIKDY NEBUDE FALLOUT! Jen trapná pseudostřílečka v rádoby F kulisách... Škoda, že nikdo nemá koule na to pokračovat starou cestou a udělat plnohodnotné F3. Otázka však je jasná: mněl by v dnešní postcallofduttyové době někdo koule tuhle hru hrát a dohrát ?? *15* bohužel,asi ne. *11*
    • Magister_Peditum
      Nějakým zaujetím F3 jsem si v článku nevšiml. Píše tam prakticky neustále jen o NV, který vesměs uznávají i hoši z Madbrahmin, kteří jsou svým negativním hodnocením F3 pověstní.
      • Jak kteří... Jsou tam pořád silně konzervativní lidé, který FNV taky moc neoslovil...*2*
        • Viktor_H
          Uvedení do diskuzního fóra na madbrahminu mluví za vše a vždycky mě rozseká: "Diskusní klub zabývající se vzájemnou masturbací nad skvělými RPG (a Falloutem 3)." *1*
        • Magister_Peditum
          Vždyť píšu vesměs.
    • GlaDOS
      NV podle mě nebyla jen tak nějaká záplata. Hra sice trpěla enginem, ale prostředí a spousta změn mi hodně připomínala F2. F3 byla fajn hra, jen tomu chyběl ten Fallout, což je dost důležité.
      • rancor1223
        FNV sice díky enginu nebylo dokonalé, ale pro mě je to jedna z nejlepších her co jsem hrál. Úžasná atmosféra apokalypsy, sem tam trocha absurdního humoru, skvěle provedené RPG, postavy, frakce a hlavně perfektně vyprávěný příběh, jeho větvení a možnosti jeho ovlivňování. F3, který jsem vlastně hrál až po FNV není špatný, ale oproti FNV je to slabota. Nudně vyprávěný příběh, méně zajímavých lokací a questů (alespoň teda na to si takhle vzdáleně vzpomínám, možná toho bylo víc).
        Podotýkám, že jsem hrál F1 i F2 ani jedno mě nijak zvlášť nechytlo.
    • Díl Falloutu NW fakt neznám...
  • Já jsem teda nehrál NV, ale F3 byl pro mě asi jedno z největších herních zklamání. A co že mi na něm tak vadilo?
    1. divný komiksovitý grafický design - F1 a F2 měly sice taky velmi typický design všeho možného (artdeco rulez!), ale všechno tam vypadalo velmi uvěřitelně, syrově a funkčně... V F3 prostě nic nedává smysl (viz funkční počítače někde uprostřed budky v poušti apod.)
    2. velmi stručné, nezáživné rozhovory
    3. v pustině na vás všichni útočí (kde jsou ty časy v F1/2, kdy jste potkávali všechno možné, od karavan, iguanových stánků až po zřícenou velrybu :-)
    4. Hnusná grafika, otřesné animace postav a celkově hrozně zastaralý engine
    5. Žádná zapamatováníhodná hudba - Morganův geniální soundtrack ke starým Falloutům patří k mým nejoblíbenějším

    Ten systém soubojů mi přišel strašně nefunkční, raději bych bral, kdyby z toho udělali ukecanou střílečku ala Stalker
    • Ve FNV grafika zůstala (s menším faceliftem), ale všechny ostatní body podle mě Obsidian opravil :) . I když do systému boje přibyla jen mířidla (iron sight)...
    • rancor1223
      Neprotiřečíš si trochu? Z 1. bodu - "všechno dávalo smysl" a hned na to ve 3. bodě - "zřícená velryba"? Myslím, že původní Fallouty i ty nové jsou svým způsobem absurdní. A je pravda, že F3 je skutečná pustina, jak se vydáte někam trochu mimo cestu, nic kromě pár ještěrek nepotkáte, ale FNV tohle notně vylepšilo, celá mapa je přímo posetá dungeony, městečky, domečky, zajímavými lokacemi a postavami.
      • smejki
        zřícená velryba je kulturní referencí Stopařova průvodce po galaxii, vloženej fór, easter egg, nic víc.
      • Viktor_H
        Většina věcí smysl v F2 dávala, svět měl promakanou vnitřní logiku. Ony absurdní epizody byly cílené, šlo o vtípky, kulturní odkazy apod. F2 byl velmi dobrý v tom, že hráči takříkajíc sdělil: "Hele, teď si dej na chvíli voraz a pojď se pobavit." Nebylo to rušivé a nijak se to se hrou samotnou netlouklo.
      • velryba byla bonusová lokace, na kterou jsi narazil jen pokud jsi mel dobrou schopnost zalesactvi... je to proste vtipek, stejne jako rytiri gralu, ufo, nebo londynska telefonni budka
  • MrSanta
    Ahoj děcka, jak je to v článku se spoilerama? Můžu číst, nebo to raději odložit. Ještě jsem nedohrál Fallout: New Vegas *13*.
    Já vím, jsem ostuda. Za trest budu dneska bez moučníku.
    • já jsem si přečetl článek, o den později jsem FNV poprvé rozehrál a už si stejně vůbec nepamatuju, co jsem v něm četl... Ani vlastně nevím, jestli jsem na správných stránkách
    • Z mého pohledu určitě nejdřív hrát a pak číst. Co se mě týká je to obecnějšími spoilery prolezlé a jeden obrázek je tvrdý spoiler (to ten pátý), jenže moje háklivost na prozrazování děje, herních elementů a událostí je poměrně velká...
      • zase to netreba prehanat, F:NV nieje novinka, a tento clanok je robeny skor pre fanusikov falloutu, teda je pravdepodobne ze uz asi NV presli
        • Však taky neplánuji vytáhnout vidle a pochodně :D . Jen jsem psal panu Santovi, co by mě štvalo, kdybych FNV ještě neměl dohraný. Například se pořád vyhýbám spoierům (čili jakýmkoliv článkům o) ME3, i když se to ukázalo být skoro nemožné :)
      • MrSanta
        Spoilery nesnáším. Tak já si to hodím do záložek a vrátím se, až hru dojedu. Díky za odpověď.
        • TenJosef
          Mluvíš mi z duše... O to těžší si představit, že jsou takoví, kteří se baví jejich prozrazováním *16* Já jsem New Vegas taky nedohrál, byť článek jsem si přečetl... pohoršenej ze spoilerů jsem zase tak nebyl a jsem rád, že to málo do doby, než NV zase hrát budu, stejně zapomenu *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit