Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • holec89
    nahodou nebyla nejaka delsi zminka o rachni v uniklych scenarech? Na ne jsem se opravdu tesil v ME3, v jednicce kvuli nelehkemu rozhodnuti a ve dvojce slibnemu pripomenuti od loajalni asarijky :)
  • To přirovnání k BSG podle mě není až tak trefné. Ano, seriál má pár nezodpovězených otázek ale když se to vezme kolem a kolem tak jediné, které nejsou vůbec vyřešené tak je co jsou ti "andělé" a kdo je Kara Thrace po své smrti. Na všechny ostatní se dá dojít.
    Co bych ale chtěl říct, a to už je taky blíže k tématu, není právně jedna z vlastností dobré hry, filmu nebo knihy, že po dokončení zanechává takový ten zvláštní pocit? Kdy nad dílem musíme neustále dokola přemýšlet a přemýšlet, i když tím vlastně ničeho nedosáhneme? Trochu mě přijde, že fanoušci ME toto berou jako něco negativního (tím nehájím konec ME série, je vážně nic moc). Mě se líbí tak nějak správně otevřené konce, tomu pocitu po dočtení knihy se málo co vyrovná. Prostě všechno má svůj konec a jen to nejlepší má konec takový, že se k dílu opět vracíme.
    • walltar
      Já osobně miluju otevřený konce ... jak u filmů tak u knih. Dává to obrovský prostor pro vlastní představivost. Jinak k tomu ME konci, mě ani tak nevadilo jak to končí obsahoě a ani to, že je konec otevřený, ale hrozně mě vadilo, že konec vlastně shodil ze stolu veškerou hru a to jak člověk hrál a řekl mu di doprava, doleva a nebo rovně ... to sou tvoje tři možnosti a je úplně jedno co si do teď dělal. Potom se přehráli 3 prakticky samé videa a konec.

      Třeba dishonored měl v tomhle celkem podobný konec, kde jsou taky tři možnosti a ty videa sou celkem podobné, ale ten konec závisí od toho jak člověk hrál a né od tojo jestli se na konci odbelhal doprava nebo doleva.
      • Cahir
        To v ME ale taky...
    • Super, televizní debata... *3*

      Osobně, BSG byla výborná první dvě série. A pak se někde vzali Final Five. Odnikud, bez přípravy, prostě najednou bum, posledních pět modelů je nějak spešl. Pak se do toho všeho přimíchá bůh a pak zjistíme, že "půlka" posádky jsou cyloni, ale že to z nějakýho důvodu cyloni nevěděli (i když Tigha drželi nějaký měsíce v zajetí, vzali mu oko atd...).

      A osobně nemám rád otevřené konce, i když musím přiznat, že, když jsem podruhé viděl finále LOSTu, celkem se mi líbilo a pochopil jsem záměry tvůrců. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem měl sto chutí vyhodit PC z okna.
  • Kronoss1
    Článek pěkný, akorát se mi nezdá to ukončení trilogie. Teď se dostáváme na tenký led, protože očekávám, že Cahir mě bude vehementně přesvědčovat, že Mass Effect 3 je ukončen. To bohužel není pravda. Teď se nebavíme o tom, jestli je konec dobrý či špatný, ale o tom, že řeči o ukončeném celku vlastně neplatí.
    A byl zmíněn vyškrtnutý konec. Zdá se mi lepší, než nějaká pseudoochrana organiků, škoda.
    • Cahir
      Tebe já už nebudu přesvědčovat nikdy o ničem. *3*
      • Kronoss1
        Ok.
    • No já sice nejsem Cahir, ale to snad nevadí.

      ME3 je ukončenej celek. Proč by nebyl?

      A co se týče vyškrtnutýho konce, dovolím si tě odkázat na příspěvek, který jsem napsal někde tady v diskusi.
      • Kronoss1
        No, když do toho celku nějak stále zasahuješ, tak snad není ukončený ne? Nebo jo? To bych se divil.
        • Ukončený = mise na Citadele. To tam jaksi je už od března (nebavíme se o EC). DLCčka prostě přidávají další mise a prodlužují hru. Aspoň tak to vidím já.
      • holec89
        kdyby na konci nebylo video jak se shepard v sutich nadechuje, take bych si myslel, ze je ukonceny :)
        • rancor1223
          Ještě kdyby to byl Shepard...
          • Ano, protoze nazev souboru shepard_lives je tak strasne tajemny, ze se neda urcit, kdo to je...
          • holec89
            je fakt, ze neni jasny kdo to je, ale tak da se predpokladat, ze to je shepard
            • Cahir
              rancor: Není to jediné logické vysvětlení. doporučuji toto video: http://www.youtube.com/watch?v=m8BSg9KIe0k&feature=related někde se tam mluví i o citadele po "výbuchu"...
            • Když se video jmenuje ve zdrojových souborech hry nějak takto: ShepardLives*.bik a navíc se dělí na Male/Female podle toho, za které pohlaví jsme hráli, tak je to 100% on/a.
            • rancor1223
              Přesně tak. Jediné logické vysvětlení jeho přítomnosti na Zemi. To že ji nikdy neopustil.
            • holec89
              @rancor1223 no diky tomuhle videu mi prijde indokrinace stale realna.. Vlastne se shep probudi na zemi, tzn na citadele jeste nebyl..
            • rancor1223
              No tak záměrem BW samozřejmě bylo aby to Shepy byl, cž jasně dokazuje změna pohlaví postavy podle pohlaví Shepyho, ale zpracování je nedomyšlené (stejně jako půl ME3)
              Tělo leží v železobetonový suti. A Citadela není ze železobetonu, tzn. to tělo je na Zemi. Jak by se tam dostal Shepard? Pád atmosférou fakt by fakt nedal. Případně dokonce výbuch Citadely samotné (který byl v EC značně umenšen).
  • Cosi
    Parádní článek.
  • Trefná paralela s BSG a LOST.

    Jinak kdo považuje příběh Mass Effect za originální, nikdy nečetl A. Reynoldse. Reapeři jsou sakumprásk vykradení inhibitoři.
    • Jo, při hrani prvního dílu me hned napadlo ze reaperi jsou "Vlci" z revelation space. Moc dobre knihy,škoda že jich tady od Reynoldse nevyšlo více, hlavne ty povídky . Jednou jsem to zkoušel anglicky ale používá dost technických výrazů a bylo to celkem utrpení to překládat.
      • V čtečce mám asi 7 knih od Reynoldsa, povídky teda nevim že by nějaké měl. Představa že to čtu anglicky, by mně asi knihu dost znechutila, proč to nečíst česky, když to je. Sice se už odkláníme od tématu, ale zde se dozvite víc http://www.cbdb.cz/autor-32-alastair-reynolds
    • Přesně tak Reynoldsův Odhalený vesmír. ME je kopírka do posledního puntíku. Akorát to co považujete v ME za děj, je jen okleštěný zlomek toho co kniha obsahuje.
      • Nemáš tušení, jak se ta knížka jmenuje v EN? Nebo alespoň celé jméno autora?
        • walltar
          Alastair Reynolds, Revelation Space .... plánuju, že si to přečtu. Dobrou sci fi knihu sem v ruce neměl co sem dočetl nadaci.
          • Je to poctivá hardcore sci-fi a rád se k ní vracím.
            • 2wallar: za sebe muzu doporucit Svet na konci casu od Frederica Pohla, :)
            • walltar
              Jo dobré scifi mě příjde jako diamant ... potom co sem dočetl prakticky všechno od Asimova a většinu od Clarka tak sem na moc dlaších dobrých scifi knížek nepřišel ... Ale zkusím tohle a uvidím třeba se bude líbit.
        • Revelation space se jmenuje cela ta je serie odehrávající se v jednom universu. http://en.m.wikipedia.org/wiki/Revelation_Space
          • Dík
    • 13_11
      Nedávno jsem si připomněl svou oblíbenou Heavy Metal: F.A.K.K.². A co myslíte? Cituji z anglické Wikipedie: „A sequel to the Heavy Metal 2000 animated movie, the game stars Julie in her quest to save her home planet of Eden from GITH, an ancient entity seeking to conquer the universe.“ Proto stále tvrdím: skutečná originalita neexistuje. Nebo spíš: my ji neznáme :-)
  • Cahir
    článek: Pěkná interpretace fenoménu Mass Effect. na některé věci mám ale poněkud odlišný názor...
    • Kronoss1
      Na co třeba?
      • Cahir
        Na konec, na způsob vývoje a to hlavně ve vztahu k vystřiženému obsahu apod...
        • To je nás víc.....
  • Možná to měla být trilogie , ovšem herní styl se tak změnil , že dvojka a trojka šly mimo mne .
    Celá tahle epická sága pak dopadla podobě jako jiné epické dílko - Dragon Age . První díl průměr až nadprům,ěr , zbytek .... škoda mluvit .
    • Cahir
      ME se navždy zapíše do análů jako trilogie, která ukázala pravý potenciál nerdovské vášnivosti. *1*

      Stejně si myslím, že si Casey a spol. na jedné straně mnou ruce za to, jaké emocionální veletoče dokázali v hráčích vytvořit...
    • Herní styl zůstal stejný. Jen ubylo skillů. A ty se potom zase vrátily.
  • This game give me cancer
    • walltar
      gave ....
      • Kronoss1
        Ano nebo ještě možná lepší - has given me.
        • walltar
          Jup ... v meme je gave, ale třeba už se stačil vyléčit ....
          • Kronoss1
            A nebo tak.
  • rancor1223
    Výborný článek! Je velmi smutné vidět co všechno ve hře mohlo být, kdyby EA netlačilo na BW a dotáhli do konce alespoň konec podle Karpyshyna a tu Omegu. Pořád mám v živé paměti to zděšení jaké ve mě konec ME3 vyvolal (dohrál jsem to hned první víkend, nedotčen následnou medializací konce). A že Extended Cut zatrhl flamewars? To ne, to jsme jen ztratili sílu a důvěru, že by jsme skutečně mohli dostat uspokojivý konec. I když uznávám, že EC konec vylepšilo, alespoň trochu ano.
    Nakonec asi ale můžu být rád, že můj Shepy dostal šanci zemřít jako hrdina, ne jako loutka Reaperů, že?

    P.S. "loajálních hádek Jacka a Mirandy" - Jack je ženská.
    • rancor1223
      .
    • Cahir
      "Výborný článek! Je velmi smutné vidět co všechno ve hře mohlo být, kdyby EA netlačilo na BW " - Na takovejhle monster projekt bude vydavatel vždycky tlačit...
      • rancor1223
        Jednou třeba ne! Možná. Snad...
        • Až nebude kapitalismus. Dokud půjde o peníze, tak se bude vydavatel vždycky snažit vydělat co nejvíc s co nejmenším vkladem.

          Kdyby se ME3 vyvíjel třeba 4 roky a byl v něm všechen obsah, který si BW vysnilo, nemám ani tušení, kolik kopií by musel prodat, aby se vyplatil. Ani nevím, jestli už se vyplatil teď, nebo na něm EA prodělává. Přece jenom, něco přes 2M kusů není zas tak moc.
          • rancor1223
            Ale tak na ME3 nepracuje nijak extrémně veliký tým (na rozdíl od Assasins Creed). A doba vývoje ME3 byla krátká. Stačilo to natáhnout o půl roku a stejně by na tom vydělali hromadu peněz. Ale proč by to dělali, když vědí, že si zákazník myslí, že to bude kvalitní.
            • Cahir
              Tým ME3 byl dost velký. S Assassins Creed bych to nesrovnával, to ej továrna. *1*
            • Zase čím déle na tom budou pracovat, tím více pokročí technologie a mohlo by se to začít zdát "hnusný" a nakonec by to mohl být Mass effect forever
          • Cahir
            Prodáno přes 4M... EA bylo spokojeno.
            • A, tak super. Jsem nějak ty čísla přestal sledovat.
    • Kozy
      mohl bys mi nějak stručně nahodit co je na konci špatnýho? já to hrál už rovnou s extended cutem měl jsem destroy a dost se mi to líbilo. Quariani mrtví, Krogani bez dětí, co víc chtít.
      • Pokud jsi hrál jenom s Extended Cutem, tak už asi nic. Může se ti možná subjektivně nelíbit, ale to není jenom případ konců ME3.
        • Kronoss1
          Nic? Já tam vidím věcí. Celý ten konec je na prd, ale to je asi na dlouho. Každý to vidí trochu jinak.
          • Kozy
            tak to nějak zkus shrnout, prosím.
            • holec89
              presne tak, pro me to bude ten pravy konec :)
            • rancor1223
              @holec89 Já viděl každé video na YT, které se indokrinací a koncem nějak smysluplně zabývalo *15*. Hodiny a hodiny videí. IT je prostě perfektní vysvětlení téměř všeho.
            • holec89
              @rancor1223 indokrinace me prijde taky mnohem lepsi konec, dokonce jsem vydrzel koukat na skoro 2 hodiny dlouhe video k teto teorii: http://www.youtube.com/watch?v=ZoKCkSC-Os4
            • rancor1223
              S přenesenými savy z ME1 a ME2 a herní dobou ME3 jsem na více jak sto hodinách (nepočítaje alternativní průchody hrou) skvělé zábavy a snahy o zničení Reaperů. Po perfektním zakončení ME2 a celkové napínavosti ME3, kdy všechno jde "podle plánu" - sjednotil jsem všechny rasy galaxie aby čelili Reaperům v poslední bitvě. Vše se zdá být prefektní, teď už mě nemůže nic porazit! najednou, stojím kdesi na Citadele, kecám s divným klučinou z ještě divnějších snů a rozmýšlím se jestli zničím veškerou pokročilou technologii ve galaxii včetně Mass Relays (které nevěřím že by opravili tak snadno jak tvrdí v EC), udělám ze sebe vládce Reaperů nebo ze všech organiků v galaxii udělám proti jejich vůli kyborgy. Přičemž vlastně ve všech variantách Shepard jako osoba zemře. A o osudech posádky, která havarovala na nějaké zapadlé planetě bůhvíkde bez funkční lodi nemluvě.
              A to do toho vůbec nezapočítávám teorii indokrinace, kterou stále považuji za reálnější než jak jsou konce prezentované. A že ta na pozitivnosti vyústění moc nepřidává.
  • On vlastně celý příběh mass effectu 2 je v kontextu příběhu 3-dílu naprosto o ničem.Celá ta eskapáda s kolektory a lidský Reaper je pro příběh naprosto nepotřebná/zbytečná.Jediný posun děje v druhém Mass effectu je tak akorát představení organizace Cerberus+to že ovládnou Reaperskou technologii (bez ohledu na to jestli se Kolektorskou základnu na konci 2-ky rozhodnete zničit nebo ne-tzn-Je to v podstatě naprosto zbytečné/nic neovlivňující rozhodnutí)...
    • holec89
      Alespon jsme v druhem dile odhalili oblibeny shop na citadele http://www.youtube.com/watch?v=oDCCKWuW-yc :)
    • Netuším, kde jsem to psal, ale já se dívám na ME3 jako na obrovský datadisk k ME2. To znamená, že, alespoň pro mě, byl ME2 důležitý hlavně tím, že představil postavy a situaci, se kterou potom ME3 pracoval dál.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit