Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    Když jsem tehdá přišel do exotických končin games.cz poprvé, byl jsem v podstatě diskuzní panic... To znamená lehce vyprovokovatelný a hlavně naivně věřící, že budu-li se pokoušet argumentovat donekonečna, nakonec všechny obrátím na tu jedinou možnou pravou víru. *1* Inu, uběhla nějaká doba a já se do obsáhlých diskuzí pouštím opravdu jen tehdy, nabudu-li dojmu, že mám proti sobě rozumného člověka (a ano, i náš místní maskot trol má chvilky, kdy překoná zastydlou pubertu a projeví se jako hloubavý diskutér), že z mojí teze a jeho antiteze vznikne nějaká syntéza, tudíž nejen závěr, ale i nějaký posun. Prostě něco jako když se na konci rodinného amerického filmu všichni naučíme nějaké důležité poselství o životě. *1* Jo a taky se ozvu, když je někdo fanboy, případně hater, páč jsem rtuťovitý mužík a rychle se naštvu... ale učím se s tím vyrovnat.

    PS: Nelíbí, že mě škatulkuješ jenom do oblasti Bioware, snad mám i nějaký přesah jinam, ne?! Na BW se to často stočí, protože mnou nenávidění trolové a hateři do nich v poslední době hodně jeb*u, ale není to můj záměr. Ale jak říkám, už jsem velkej kluk a učím se to ovládat. *3*

    PPS: O BW ví trolík prd, vždyť hraje jenom FIFU a Gothica.

    EDIT: Sh*t! To patřilo Doctorovi...
    • Keyz
      To škatulkování je strašná záležitost.

      Pak často lidi ani pořádně nečtou co kdo napsal a řeknou si "To je ten co..." a hotovo.
  • Trol.diskuzni
    Nějak jsem v posledním podcastu nepochopil postoj pana Poláčka - nejdříve měl tendenci 3DS chválit s tím, že tam to 3D jednoznačně je a možnosti využití rozhodně jsou, nyní zase říká, že je 3D tohoto zařízení na kulové... Zvláště pokud uvážím, že PS Vita hypoval vcelku nehorázně na to, co to je ve skutečnosti zač (aneb špatná recyklace špatného PSP) -> a nyní se ošívá napsat jakoukoliv zmíňku o tom, že prodeje tohoto handheldu jsou prostě fail, což vzhledem k zastaralému konceptu i reálným možnostem není vůbec překvapivé (ale pan Poláček to jaksi odmítal vidět). Můj request v rámci podcastu před pár měsíci setřel s tím, že se o handheldy primárně nezajímají a možná někdy to zmíní... Sony fanboy?

    Co se týče Oculus Rift, tak už jeho rádobymoudrý racionázor nechápu vůbec - je tady jednoznačný potenciál, o kterém hovoří prakticky všichni (i Newell, na jehož Steam a v podstatě cokoliv, co Valve udělá, přisahá celá redakce včetně samotného bosse), ale on to musí kritizovat s tím, že je hrozně spokojený s tím, co je tady dosud (čili velké ***) a zaručeně to nebude fungovat (srsly)! Jeho názor zkráceně: Ouya je nereálná s*ačka, Oculus rift je přehypovaná kravina a Kinect je nevyužitelný krám. Makes sense.

    Názory pana Poláčka prostě nejsou z jeho pozice příliš uvěřitelné... Na jednu stranu chválí kdejaké krávoviny, co vycházejí na Iphone, na druhou stranu tvrdě kritizuje cokoliv, co by mohlo potenciálně něco někam posunout.
    • sleepless
      "Tendenci 3D chválit" - to znamená, že jsem říkal, že to bude/je super, nebo jak? Vyjadřuj se přesně pls! Že je 3D u 3DS na prd, to ti klidně řeknu, protože to je má zkušenost. A pokud jsem před vydáním říkal něco jiného, tak sorry, asi nedostatek praxe, ale co bych se měl bál říci, co si myslím předtím/potom/nyní?! Jsem snad nějaká Arannka se skleněnou koulí?

      AD PS Vita - bavíš se o prodejích, nebo o tom, jak se já dívám na samotný nandheld? Ujasni si to. Můj pohled je, že samotný handheld je v pořádku, hraje se na něm velmi příjemně. Až Sony zpřístupní možnost hrát PSX hry, bude to moje mašinka na cesty. Že se prodává méně, než někdo v Sony čekal? Co já s tím? To se samotným produktem nemá moc společného. Anebo ses ptal na něco jiného? Vyjadřuj se pořádně pls!

      Oculus RIft, Ouya, Steam a další: jsem od přírody realista, a když někdo řekne A, tak musí podle mé bible říci i B. Nevěřím na nadšení, takže zatímco Ouya je prostě kravina (přenos toho, co se hraje na tabletech na TV????), který brzy chcípne (protože neříká B), Oculus je slibná věc, ale je třeba si uvědomit jedno: je to pořád byznys, a žádná charita nebo akademická snaha o posun hranic, jak se tvůrci snaží tvrdit.

      Na rozdíl od ostatních KS projektů tady lidi ani neinvestují peníze s vidinou reálné produktové satisfakce, pouze platí start něčího byznysu. protože kdyby chtěl, tak Palmer Luckey najde investora bez problémů. Ale on chce všechno pro sebe, proto se obrátil na důvěřivý plebs a uspěl. Technologii přeju vše nejlepší, i když jsem realista, Luckey je prostě vychcánek.

      A že není třeba virtuálních okulárů a silnějšího HW k tomu, aby vznikaly fakt dobré hry? To si myslím. Nepřekrucuj to, co jsem řekl. Vývojáři mají k dispozici nejenom supervýkonný HW, ale i fungující obchodní modely. Samozřejmě toho neumí využít neschopáci, ale za to já nemůžu, ať jejich sliby vypadají jakkoli lákavě.
      • Trol.diskuzni
        Ó, díky za obsáhlou reakci...

        Ohledně 3DS si pamatuju, že jste říkal, že to funguje a to u některých věcí spíše jako doplněk, u jiných to ale reálně zlepšuje zážitek. Jestli padlo nějaké negativní slovo, bylo to ohledně úhlu, ve kterém se oči uživatele musí vzhledem k přístroji nacházet (pro viditelnost 3D efektu) a tedy že není jisté, nakolik bude zařízení vhodné například pro hraní během cestování v automobilu... Rozhodně jste neříkal, že je 3DS naprd, naopak jste byl vcelku nadšen (soudím podle podcastů, jinde jste se o zařízení pravděpodobně nezmiňoval).

        PS Vita - zajímal mě váš pohled na handheld a jeho reálné rozšíření, s čímž logicky souvisí očekávání/úspěch, který byl s tímto zařízením spojován... Odjakživa jste ve všech článcích/podcastech tvrdil, že to má rozhodně budoucnost a spoustu dobrých (nejen herních) fíčur a že si to své zákazníky rozhodně najde (i přesto, že v jednom podcastu takový Dan Vávra nadhazoval nelogickou konkurenci v podobně PS phonu či jindy pan Bach zmiňoval jeho patálie s dodatečnými pamětmi - vy osobně jste se vždy zdržel komentáře v těchto případech), přestože jste byl prakticky jediný... No realita je taková, že prodejnost je slabá (dokonce i pan Tretton to přiznává), memory karty a nefunkční zastaralé menu krokem zpět, nedostatečná podpora multimediálních formátů tak nějak očekávaná... No mohl bych pokračovat, za danou cenu naprostý brak. O tom všem už nepadlo jediné slovo, přestože o 3DSku jste si zvesela v rámci podcastů zapochybovali několikrát. To samé s Movem - PS Move je pro vás pokaždé zajímavé zařízení, které funguje, ale když se bavíte o Wii, tak už tolik nadšen nebýváte... To samé Kinect. Moc nerozumím tomu, proč máte tendenci fandit Sony a Microsoft s Nintendem spíše kritizovat. Snad je to jen můj dojem.

        Ohledně KS rozhodně nejsem optimistou a to ani v řadách her (zejména tam). Tvůrci musí komunitě naslouchat více než je zdrávo a v podstatě to v nejlepším případě dopadne tak, že ve slíbeném čase vydají hru s plnou podporou modů, aby se ji lidem podařilo v dalších letech dostat do stavu, ve kterém měla po slibech tvůrců být hned nazačátku. No, série TES dokládá, že lidé jsou skutečně schopní naletět na cokoliv (a dokonce i herní redaktoři), nedivil bych se tedy v tomhle ohledu vůbec ničemu. Ouya je opravdu velmi spekulativní záležitost, ale Oculus Rift evidentně potenciál má (nejsem paranoidní) a pokud to nevyjde ( = nic nikam neposune), tak zejména kvůli těm, kteří budou projevovat ke hrám podobný konzervatismus jako vy.

        Můj osobní názor je, že hry se stále ještě nedostaly tam, kde by už dávno měly být, aby doopravdy konkurovaly ostatním odvětvím kultury... To, co vám stačí, mne tedy rozhodně ne. Seriózním velkým videohrám to po obsahové i technologické stránce stále pokulhává, ostatně podobně to vidí i váš kolega pan Grygar - není to jen můj dojem. Hry by se měly posouvat kupředu mílovými kroky a ne téměř pomaleji než taková hudba, která je tady nesrovnatelně delší čas a tedy má "právo" na to stagnovat.
        • Cahir
          "Můj osobní názor je, že hry se stále ještě nedostaly tam, kde by už dávno měly být, aby doopravdy konkurovaly ostatním odvětvím kultury... To, co vám stačí, mne tedy rozhodně ne. Seriózním velkým videohrám to po obsahové i technologické stránce stále pokulhává, ostatně podobně to vidí i váš kolega pan Grygar - není to jen můj dojem. Hry by se měly posouvat kupředu mílovými kroky a ne téměř pomaleji než taková hudba, která je tady nesrovnatelně delší čas a tedy má "právo" na to stagnovat." - Tohle když rozepíšeš a dáš tomu nějaké ucelenější kontury, mohla by vzniknout zajímavá diskuze...
    • Robotron3
      Pan Poláček? Přehnaná uctivost? Nebo uctivá urážka? *2*
      • Trol.diskuzni
        Přehnaná uctivost? Je to šéfredaktor webu, který uznávám... Pro mě automatická záležitost.
        • Nehraj si tu na intelektuála, jsi s tím trapnej.
          • Trol.diskuzni
            Velmi mne rmoutí, že tě mé příspěvky neuspokojují...
            • No, hlavně, že uspokojují tebe a tvé ego.
        • Robotron3
          Takže ty ho tim svým A4 pojednáním stíráš až na dno, jako kdyby ti snad proved něco strašnýho, ale uznáváš ho a jseš k němu uctivej, protože si to zaslouží. :D
          • Trol.diskuzni
            Tvá interpretace...
  • Rage

    Jenom k tomu že se podivujete nad jistou haterskou vlnou vůči Rage a co na něm bylo špatně, tak za mne osobně to bylo hned několik věcí. Grafiku dám stranou, protože jsem hrál na PS3 a ač i tam bylo dočítání textur vlastně permanentní - dalo se to. Problém vidím v tom, že když už někdo dělá příběhovou střílečku, bylo by fajn, kdyby ten příběh psal někdo jiný než uklízečka při jedné polední pauze mezi zakusováním bagety a usrkáváním kafe. Pak také nucené vracení do stejných lokací kvůli opakujícímu schématu zadání misí "jdi tam a tam, všechno vykydli a vrať se s tím či oním zpět" a vlastně stejné questy po celou dobu hry. A v neposlední řadě tu je ještě konec. Respektive jeho neexistence, kdy jdete do normálního questu, vykydlíte XY vcelku normálních nepřátel a pak už jenom koukáte na titulky. Takže asi tak. Prostě ID Soft Rage přehypoval vzhledem k tomu jaká ta hra vlastně je. Na druhou stranu - jde o velmi luxusní střílení a bavil jsem se při něm.
    • Absence děje.

      Mne osobne se treba pribeh nezdal ani tak spatny, spis se mi zdalo ze tam z velke casti zadny pribeh nebyl.resp ze tam byli spis jeho fragmenty.Viz treba dialogy byli napsany vcelku dobre ale samotne vypraveni pribehu bylo velmi kostrbate.V prubehu hry sem mel neustale pocit estli mi ze hry nezmizeli nejake cutsceny ci dialogy ktere by vysvetlovali co, proc a jak.Jinak hru samotnou si ja osobne i presto velmi uzil ac mela potencial byt mnohem lepsi...
      • Dialogy

        Dialogy se v Rage až na velmi zřídkavé výjimky nevyskytovaly, protože panáci na hráče vedli monolog a hráč pak šel a udělal. Takhle se příběh prostě staví blbě. Krom toho osobně mám vůči silent charakterům silnou averzi, protože jak se já, jinak normálně dost ukecaný člověk, mám vžít do charakteru, jehož jedinou komunikační schopností je mačkání kohoutku? Tohle je strašný přešlap v designu her.
    • Malleth
      Ono ani to střílení potažmo arsenál nebyl žádnej zázrak. Mohli by se učit od Insomniaců
  • Black_Hand
    carmackgeddon? lukas koukal do chatu kdyz jsem to tam nadhodil? :)))
  • risa2000

    carmackgeddon

    Pánové, z toho vašeho plácání mám pocit, že jste tu keynote moc neviděli:

    ad Rage)
    Carmack řekl, že to nezvládli ve více věcech (ohledně PC)
    - přehypovaná hra
    - nefunkční ovladače
    - kvalita grafiky
    dokonce zmínil, že dynamické osvětlení je v idTech 5 horší, než bylo v předešlé verzi. Také u toho zmínil, že měli během vývoje i jiné problémy - s vedením týmu - kvůli čemuž také plánují změny pro další hru. Bylo to absolutně bez emocí, ale jako konstatování faktu a poměrně přesvědčivé.
    • risa2000
      ad Virtuální realita)
      resp. Oculus Rift, z toho co řekl (mluvil o tom víc než hodinu, nejen o brýlích ale také o svých různých pokusech a výsledcích), mi přišlo zřejmé, Oculus Rift není vůbec "konečně to, co nás spasí", ale "konečně to, co se aspoň trochu dá použít". Jasně bylo řečeno, že to pořád má asi 2x delší odezvu, než by bylo potřeba a jiné další problémy (např. kalibraci).Ale má to:
      - poměrně kvalitní displej
      - relativně velký úhel výhledu (FOV)
      - dá se to už mít na hlavě nějakou dobu
      - dá se to použít pro Dooma
      - dá se to vyrobit v rozumné ceně.

      Nicméně pořád je to bráno jako vývojářský kit. Carmack několikrát zmínil, že lidi, co si to koupí jenom kvůli hraní budou zklamaní. Primárně to je pro vývojáře softu (aby měli něco, na čem mohou svoje technologie testovat), nebo pro zájemce o vlastní technologii, aby měli s čím začít, a na čem dál pokračovat. Je to prostě krok správným směrem, ale zdaleka zatím ne technologie pro masy.
      • risa2000
        Je pravda, že keynote byla technická, ale rozhodně přístupnější než ta minulá, a o hodně věcech, které se dotýkají nejen hraní. Jedno z mála tak dlouhých videí, které jsem zhltl celé (přestože jsem to musel udělat na několikrát).

        (Sorry za ten spam, ale nějak mi to nechtělo vzít celou zprávu, prý moc odstavců.)
        • Luke
          Dík za dovysvětlení. V podcastu bohužel nemáme prostor detailně rozebírat všechno, co Carmack k danému tématu řekl, komentujeme jen některé věci a odjíždíme vlastním vláčkem do jiných krajů. Každopádně resepeket, jestli jsi toho Carmacka fakt vydržel, já to zvládl jen dvě a půl hodiny a navíc jako background pro práci. Je to mašina na slova. :)
  • Luke

    Video Fight Club #90

    http://youtu.be/c2Kh6Ot72Ac
  • janchor
    Jakožto omluvu za skluz poslední klubovny nabízím recipročně poklad z nejcennějších: Petrovy rozpuštěný vlasy!

    http://youtu.be/LO8oKKBMnvQ
    • sleepless
      Dík, Lukáši.
      • janchor
        Kdy dáme kapelu zase dohromady? We're on a mission from God!
        • Luke
          http://youtu.be/fUV7YuDu0KI?t=2m56s
    • Luke
      Dík, Lukáši.
    • Amylee.Anderson
      Tak to je pařba :D Ale ty vlasy *14*
    • Thorleif_cz
      Děkuju... Moc pěkný, mě by jen tak zajímalo, co asi proběhlo Pavlovi hlavou, jak se nakonci videa chytil za ústa... Ale to se nejspíš nikdy nedovíme, pokud si to sami nedomyslíme... *1*
    • Petr taková mánička s těma rozpuštěnýma vlasama *1* *1*
  • Jste nejaci chytri kluci! Raci delejte hry
  • janchor
    Střižená devadesátka bude až v průběhu noci.

    Oprava: v průběhu dne. Krapítek se nám s kolegy protáhla neformální porada. Ale zase jsme na ní vymysleli, co možná spácháme se stovkou. Konec hlášení!
    • http://www.youtube.com/watch?v=SYg8GA6hKqI ..a ještě vám zbude 95.50,- :)
    • Hele,ty janchore"koukejte dotáhnout ty dva i s hajizlikama,nebo to tam před vašim vchodem pokálíme,kurva *1* *1* kdo souhlasí-like *1*
    • Kašlu na to a jdu spát. Došlo mi už kafe.
    • Lukáši, do toho, Lukáši, do toho!

      Vždycky se těším na Pavlův AUNT.TV :)
  • Keyz
    Kdy bude ten rozhovor od Farga?Ve FC se říkalo včera.
    • Kdy příjde fargo do podcastu?:)
      • Až mu zaplatíš let,hotel a něco k tomu za to že přišel *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit