Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Teda ted posloucham fight club 73 a Vávra těžký zklamání, zrovna mluví o kickstartru a jak se do toho zamotal to je masakr, působí to až primitivně a nemá to hlavu ani patu co chtěl vlastně říct, uznávam ho, ale neměl by dělat za každou cenu že se vyzná ve všem, Rybka jasnej král:-)
    • Wyder
      No, né že by to říkal zrovna nějak obratně, ale já jsem teda to sdělení pochopil. Bohužel, bublina ještě nesplaskla a všichni jsou z Kickstarteru stále hotoví, takže v tom byl sám. Rybka do diskuze přispěl dost poskrovnu. Ono imho 80 % času mlčet a pak nějakou mentorskou poznámkou udělat stěr je o dost jednodušší, než vyjádřit názor. Ale tím se nechci Rybky dotknout, přes Vávru se mluví těžko...

      P.S. Jinak to sdělení je v zásadě totožné s tím, co psal do Levelu, akorát to na tom papíře je zeditované a tudíž zřetelnější...
      • Core
        Jop. A nejde zdaleka jen o hry. Podobný donate systém pronikl i do hudebního byznysu. Tak např. Timo Tolkki (ex-kytarista finských Stratovarius) se nechal slyšet, že se vrátí s novou sólovou deskou, pokud mu jí zasponzorují fans... Celá akce se bude konat přes Pledgemusic.com, kam můžete přispět částkou od $10. Čili neviděl bych to jako bublinu, ale naopak tvrdě se rozjetej/rozjíždějící se byznys.
        • Wyder
          Byznys i bublina to může být zároveň. Já osobně proti tomu žádnej hejt nevedu, ale souhlasím s Vávrou v tom, že Kickstarter prakticky zcela změnil svůj smysl. Místo nastartování novejch talentů je to tam teď zaplácané vysloužilejma vývojářema, kteří se snaží vysát peníze, dokud lidi dávají. Pamětníků starých časů a věčných nostalgiků je stále dost, a proto se to daří. Začínající vývojář už tam ale teď asi nemusí prakticky ani zkoušet nic dávat, je bez šance.

          Ale všechno je to na dobrovolné bázi, takže s tím nemám problém, jen nesouhlasím s tím směřováním a ztrátou původního smyslu služby.

          P.S. A bublina to je proto, že až vyjdou první hry, které nebudou dobré (což je pravděpodobné, všechny se asi nepovedou), tak to splaskne a nebudou tam přispívat i ti, kteří se jen teď vezou na mediální vlně a normálně by ani halíř nedali...
          • janchor
            Rozlišoval bych vysávání typu Lowe a vysávání typu Fargo. Vždycky půjde o to, co dotyční za ty peníze zvládnou. Kádrovat jen na základě toho, jestli jde o dostatečně neznámý jméno, je přece ptákovina. Nehledě na fakt, že boom kolem Schafera nalil spoustu peněz právě menším projektům. A i kdyby nakrásno ne, původní smysl služby (pomoct projektům odpíchnout se od země) omezenej počet těch mediálně hlasitějších opravdu nevykolejí a iniciativa Kicking it Forward ho naopak může posílit.
            • Black_Hand
              v tom podcastu taky nepadla dulezita vec a to, ze castka o kterou si na projekty rikaji lide na kickstarteru je minimalni, nikoli idealni. znam i lidi co rikaji, ze se DFA melo zastavit na zhruba 1,5mil, pac uz ten projekt byl prefinancovany.
          • Core
            Já s tebou naprosto souhlasím. V tomhle má Dan podle mého názoru pravdu... Stejně jako v případě Tolkkiho. Nemyslím si, že je to zrovna typ člověka, který by si měl nechat platit desku fanouškama...
    • Trol.diskuzni
      Jestli je Rybka král, pak je Vávra ředitel zeměkoule!
      • no to je většinou urážka takže máš pravdu:-D
        • Trol.diskuzni
          V tom případě bych si tu "urážku" chtěl dát před jméno. *5*
          • Ringwraith
            A ne spíš žlutým textem za nick?
            • Trol.diskuzni
              Co bych dělal na srazu gej(m)nerdů? *8*
            • Ringwraith
              Tož musíš přijít do redakce na stáž.

              Samozřejmě radši anonymně. Tedy bez sebeodhalení jako Troll.Diskuzní. *3*

              Nebo můžeš zkusit Petra Poláčka překecat na tom srazu... pokud pojedeš. *1*
            • Trol.diskuzni
              Ten mi prý nedají, dokud se nestanu redaktorem...
          • Myslím si, že klidně můžeš. Určitě s tim všude kam přijdeš uděláš dojem:-)
            • Trol.diskuzni
              Jestli to na někoho udělá dojem nebo ne, je mi tak nějak fuk - hlavně, že to potěší mě. *3*
  • Ripleyova dobry, ale nejlepsi zenska ve Vetrelcich je Vasquezova, tecka:)
    • To je která? Ta nabušená vylízaná vojanda? No fuj.
      • zdeeneek
        Mela tam jednu dobrou hlasku, kdyz se ji jeden vojak zeptal jestli si ji uz nekdo spletl s chlapem a ona mu na to rekla: "A tebe? " Vasquezova byla super vedlejsi postava i kdyz nemela sanci se ve filmu moc projevit, pac se vse tocilo kolem Ripleyove a ostatni marinaci ji delali jen krovi.
        • Black_Hand
          a alieni delali zahradniky s krovinorezy :).
          • zdeeneek
            Omyl, pane kolego. Zahradnice byla Ripleyova. Alieni delali plevel, kterej Ripleyova likvidovala jako kazda spravna zahradnice, ktera pecuje o svou zahradku. *1*
  • Nechcete znova zaviest do podcastu citanie tych zaujimavejsich diskusii?
    • Ringwraith
      Kdosi se už na to ptal se mi zdá. Myslím, že říkali, že na to prostě nezbývá čas.
      • Trol.diskuzni
        Já jsem se na to ptal, kolego. *5*

        < irony>A ano, v návalu velmi zajímavých témat k diskuzi na to prej nemají čas.< /irony>
        • Ringwraith
          Ach ták.

          No vskutku to zní jako dotaz na který by jsi se zeptal ty.
          • Trol.diskuzni
            Skutečně by to však nemuselo být ve stylu "Ták a nyní si probereme, jakou diskuzi obšťastnil svojí přítomností Trol.diskuzni tento týden"... *1*
            • Trol.diskuzni
              Jo? Mně zas přišlo, že je to nejoblíbenější slovenský bratia pana Poláčka...

              Jinak teda nic proti němu, neznám ho, ale to, co předvedl ve speciálu k ME... Za to by se nemusel stydět ani Vávra se mnou dohromady. *1*
            • Ringwraith
              No jo no, ale pak by to mohlo pokaždé začínat tím, že Lukáš Grygar řekne: "Tak, co zajímavého nám Mick The Mage napsal tento týden..."

              (Nic proti Mickovi, jen narážka, že mi přijde, že ho má Lukáš Grygar nějak rád.)
  • Doporuceni redakci

    Všiml jsem si v několika posledních podcastech vašeho nesouhlasu s peticí hráčů proti konci Mass Effectu 3 a obecně spokojeností s koncem samotným. Snad by Váš názor změnil následující článek od konkurence, se kterým se naprosto ztotožňuju. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte?
    http://www.eurogamer.cz/articles/analyza-mass-effect-3-a-jeho-nestastny-konec
    • Wyder
      smazáno
      • Trol.diskuzni
        JD sucks... and... JD sucks once again.
        • posila
          All these comments will be lost in time, like tears in rain. It's time to die.

          Myslim, ze k Mass Effectu bylo receno uz dost a fanousci serie by uz mohli pustit z hlavy zast z toho, ze jejich oblibena vec neskoncila tak jak si prali/predstavovali/vysnili. Zivot jde dal a je nacase si ho zase zacit uzivat a prestat se rozcilovat nad malickosti, na kterou si nikdo za rok vzpomene jen malokdo a za 10 nebo treba 50 let vubec nikdo.
  • Luke

    Video Fight Club #74

    Tady je: http://www.youtube.com/watch?v=B2ah8ouG9jo
  • Pripajam sa k nazoru aby ste do podcastu pozvali niekoho kto robi hudbu do hier (alebo sa v tejto oblasti nejak zaujima) kedze je v hrach velmi dolezita. (jak povedal Grygar hudba nas programuje!
    • No jo, pozvěte pan Jeremyho Soula, ten prý využívá pražské hmm...zdroje.
  • Engine

    Ahoj nechcete v nejakym dile rozebrat enginy. Jake jsou, jake byly. Ktere firmy spolupracuji s tema, ktere jsou verne tem a tak vubec. Vyhody tech, nevyhody tamtoho enginu a tak podobne. Spousta hracu, hlavne ja :-) o tom moc nevi, tak proc se tomu nevenovat. Jetli nekdo vi nejakej zajimavej clanek, kterej se tomu idealne cesky venuje, muze sem napsat odkaz. Rad bych si o tom precetl. Dik
    No a pak muzete nejakej dil venovat hudbe. Pozvat muzikanta.
  • smejki

    Amnesia

    Naprosto sdílím Lukášovy pocity, co se týče Amnesie.
    Šíleně mě štvalo, že interpretaci strachu vkládají do postavy, namísto aby tyto pocity nechali na mě, jako hráči. Ve majoritních částech to vedlo k tomu, že můj hrdina byl posraný až za ušima, zatímco já jen znechuceně lepil zrak na monitor, jak jsem se snažil v tom mohutně rozshaderovaném obraze něco rozpoznat. Ohromě mi vadilo i to, že autoři přes sebe míchali ambientní zvuky s těmi vycházejícími z prostředí, což ve výsledku vedlo k totálnímu zmatku, na který jsem tedy reagoval jen letargicky. Stejně tak si pletli kameru a zrak (komu sakra běhá dvacet brouků po zornici?). Za největší fail ale považuji to, že působení strachu na postavu bylo určeno její vzdáleností od zdroje světla namísto světelností a skladbou obrazu toho, co vidí. Což vedlo k bizarním situacím, kdy jste vykročili pár kroků od svíčky, čuměli do tmy a postava byla v pohodě. Ovšem pokud jste udělali ještě půl kroku, tak se začala se bát i když jste se otočili na čuměli na tu svíčku, která plně osvětlovala celý váš výhled.
    Já vím, že je to experiment a zaslouží si ocenění, ale ta hysterie okolo mi přijde dost pozérská. Pro mě jeden z nejpřeceňovanějších indie titulů.
    • No vidíš, já to třeba nebral čistě jako interpretaci strachu, ale hlavně jako posílení pocitu bezmoci hráče, tzn. že hráč musí navíc "bojovat" i se slabostmi postavy. S těmi zvuky částečně souhlasím, od doby, co se tam objevila monstra, tak už různé zvuky a scénky nepůsobily tak silně, ale nepřišlo mi to jako něco, co by znehodnocovalo zážitek. Kamera + zornice mi přijde jako taková trochu skyrimskvovávrovska námitka, líbilo se mi to a vůbec mě to nenapadlo řešit, že brouci po zornici nechodí (navíc jsem to nevnímal jako brouky na zornici, ale jako abstraktní ztvárnění psychického stavu hlavní postavy). Nevím, proč by strach ze tmy měl fungovat čistě podle toho, co vidím v zorném poli. Uznávám, že tebou uvedený případ je trochu podivný, já ale na nic takového nenarazil. Skoro celá tvá kritika je o nějakém realismu, mě (a určitě spoustu jiných hráčů) to při té hře vůbec nenapadlo řešit a nepřijde mi to důležité.

      Pokud mám přihodit námitku od sebe, tak mě se úplně nelíbilo vyprávění skrz rozházené dopisy a vzkazy. Dělá to více her a hodně lidí to hájí jako perfektní způsob vyprávění příběhu a prezentace světa, mně ale přijde, že to moc nefunguje a ruší mě to.

      Amnesia není hra, která by chytla všechny, ale hodně se mi nelíbí tvoje nařčení hráčů z pozérství. Pozérství by bylo, kdyby se to nikomu nelíbilo, ale všichni to chválili, protože to chválí ostatní. Což si fakt nemyslím, že je tento případ. Hysterie jsem si taky nikdy nevšiml, přijde mi, že to bereš moc emotivně.
    • Přesně tak, zlatý Penumbry:).
  • hororová adventúra

    Absolútne ma nenapadá o akú kvázi severskú adventúru sa jedná *9*
  • Malleth

    Strach ve hrách

    Doporučuju zahrát Siren Blood Curse. Docházelo tam k hodně zajímavým situacím hlavně díky
    unikátní featuře, díky který se může hráč dívat skrze oči nepřátel.
    Když člověk skrz zombíka viděl že se blíží ke skříni ve který je hráč schovanej.....

    Jinak naposledy sem se bál v New Londo Ruins v Dark Souls. To bylo fakt peklo a strach byl vybudovanej dost odlišně od ostatních her. Žádný trapný nascriptovaný lekačky, ale silnej strach o život a nepředvídatelný nepřátelé.
    • Něco na PC by nebylo? Naposledy jsem se opravdu bál v AVP2 za mariňáka. Amnesii jsem zkoušel ale to bylo pro mně moc pomalé.Nemyslím tím klasické scény kdy někde čeká bubák abych udělal baf.V AVP2 byli super zvuky a radar který se slabou výdrží a tmou vedl k pořádnému strachu.Často jsem střílel jen podle toho radaru do tmy slyšel ty hnusný zvuky vetřelců :) jo jako ve filmu :)
      • Pan_Klobouk
        Za pokus by mozna stala starsi, ale porad dobra, Clive Barker's Undying. A pekne strasidelny dokazal byt chvilemi i System Shock 2. Tam to bylo trochu v duchu AVP, zvuky a obava z neznameho.
        • janchor
          Shock mám co do strašidelnosti na špičce - demo jsem skoro nebyl schopnej hrát a litoval, že plnou si tak nikdy neužiju. Pak jsem teda sebral odvahu, ale z oblastí jako byla třeba Engineering mám nahnáno dodnes.
          • Pan_Klobouk
            Jj, navic uz tehdy frcely technologie typu EAX, takze kdyz si to dal nekdo na vic repracku nez dva... ;D
      • Pokud máš na steamu HL2 nebo jinou placenou source hru, můžeš zkusit třeba mod Nightmare House 2.
        http://www.moddb.com/mods/nightmare-house-2
        http://www.youtube.com/watch?v=PUjTvDDHxis

        Případně Penumbry, ale to jsou spíš adventury.
      • Malleth
        To jo, i první AvP bylo v tomhle směru skvělý. Člověk nevěděl co od vetřelců čekat.
        Proto mě taky celkem vadí jak vypadají Colonial Marines. Z těch vetřelců tam nejde strach ani trochu, když je tam bez problému likvidujou po kilech.
        Třeba právě moment, kdy jeden skočí na mariňáka a ten je schopnej vetřelce v nějakým QTE zlikvidovat zblízka, mi přišel jako blbej vtip vyloženě.
    • ales.smutny
      Souhlas, Siren určitě není pro slabé povahy... tedy ani pro mne :) Ale je to povedená hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit