Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Black_Hand
    wow, schafer dela reklamu machinariu v prvnim videu pro podporovatele double fine :).
  • Lynch

    Fight Club 74

    Super podcast, dobře jsem se u něj bavil a Dana s Michalem bych rád slyšel i v dalších dílech.
  • Prosím, prosím, až budete psát článek o tomto podcastů, můžete mu dát nadpis "FightClub odhaluje židobolševické spiknutí na Kickstarteru!!!"?
    • posila
      A stoji za tim Jewpacabra?
  • 73

    Po Rybkových komentářích na Vávrovy výroky by si kde kdo mohl pomyslet co že to je ten Vávra za levičáka :)
  • Ajchlus

    LF Fight Club #73 video zaznam

    Kdy prosim bude zaznam 73. dilu, nestacil jsem dokoukat zive vysilani.
    • http://www.own3d.tv/Gamescz#/watch/558320

      ps:neni to uplne od zaciatku :/ (niekto to zabudol zapnut :D)
      • Ajchlus
        Dekuji moc, prvnich 30 minut jsem videl
  • Malleth
    Super podcast, ale nezlobte se na mě. Force Unleashed 2 je fakt debilita
    • janchor
      Já se na tebe rozhodně nezlobím. Ale dobře si pamatuju, jak se zlobili lidi na mě, když jsem tomu dal pětku.
      • Malleth
        Tak lidi budou prskat vždycky, ale podle mě je ta pětka adekvátní. Jednička taky nebyl žádnej zázrak. I když odhlídnu od zklamání že nejde o dalšího Jedi Knighta a od toho jak obě hry vysávali a znásilňovali univerzum a budu je hodnotit bez toho že jde o Star Wars tak se konkurenci (God of War) nemůžou rovnat.
      • Black_Hand
        z toho si nic nedelej. lidi jsou obcas divni, hlavne kdyz jses "verejna" osoba.
        • Hlavne niektory ludia nevedia pochopit ze je to len tvoj nazor a hned ta musia presvedcit o opaku *7*
  • výborný díl Rybka-Vávra je totální kombo, doufám, že se Michal občas do podcastu vrátí, je úžasný :)
  • Core
    Jak mě někdy Dan svým postojem "proti všem" ser*, tak mu musím dát jednoznačně za pravdu, co se týče názorů "většiny" na Husity. Naprosto přesně vystihnul čecháčkovskou vlastnost, která mi taky 2x nevoní. Mlít o něčem, o čem vím velké kulové, to je jeden z prvních charakterových rysů, který si vybavím, když se řekně Česko. Co se týče Danova názoru na publishery, tak nemám důvod mu nevěřit. Sám vidím, jak to funguje v hudebním byznysu... Výbornej podcast. Mistr Rybka byl tentokrát trošku méně výřečný, ale super. Jeden z nej podcastů.
    • Wyder
      K tomu husitství... Byl jsem jedním z těch, kteří v oné diskuzi psali cosi o tom, že je toto téma v české historiografii nadhodnoceno (asi jsem v tomhle pekařovec :-)). Tenhle názor mám i nyní a dokonce jsem tyhle interpretace slyšel od více lidí přednášejících na FF UK (Ústav světových dějin). Dan si o tom určitě hodně přečetl, jen doufám, že četl i něco zahraničního, zabývajícího se danou dobou. To, že husitství nebylo tak zásadní, jak se u nás píše/psalo (nikoliv nevýznamné!) je názor, který za hranicemi převládá. (Ten rozdíl v náhledu je také zřetelně patrný a liší se u historiků českých dějin a historiků světových dějin.)

      Jestli jsem pro tebe proto hned "čecháčkem", který o tom nic neví, tak tedy děkuji.

      Ale nechci tu rozjíždět debatu na tohle téma, je to dost mimo Games... :)
      • Hairy_Ass
        Naše dějiny mají tu smůlu, že s výjimkou nás a Němců se o ně moc dalších historiků nezajímá, protože prostě a jednoduše neumí česky (pro nás je samozřejmě důležitá i ta němčina, ale čeština právě od 15. století se začíná stále častěji objevovat i na hodně důležitých pramenech). Nedávno vyšla kniha Obracení Čech na víru od američana Howarda Louthana, který je jedním z opravdu nemnoha západních historiků, kteří umí číst v češtině.
        Sice lze použít i překlady, ale to nikdy není úplně ono, tudíš se nemůžeme divit, když jsou naše dějiny (a nejen naše, ale prakticky celé východní Evropy) na Západě hodně přehlíženy.
        Je samozřejmé, že v minulosti (ve spojení s českým národním obrozením, první republikou a dalšími peripetiemi 19. a 20. století) bylo téma husitství hodně propíráno, ale dnes už se na to naše historiografie taky dívá poněkud střízlivěji (doporučuju práce prof. Petra Čorneje), nicméně zároveň musím zdůraznit, že i přesto se na tohle téma nedívá jako jen na období zlodějů, vrahů a násilníků, jak se začalo po 89. tradovat mezi laickou veřejností - v tomhle souhlasím s Danem Vávrou! *5*
        • Cahir
          Výborná reflexe, uhodil si hřebíček na hlavičku. Tohle je ostatně problém dějin naší vědy i kultury. Takový Mácha by se klidně mohl zařadit po bok největších básníků všech dob, kdyby nepsal česky. Větší slávu by pravděpodobně měl i Patočka atd. Je to holt daň za to naše slavné národní obrození...

          Mezi námi, raději bych dnes mluvil německy...
          • Hairy_Ass
            Zajímavé, jak se dokáže diskuse dostat od husitů coby zlodějů a vrahů k požadavku na zrušení čeština jako úředního jazyka a zavedení němčiny. Je něco shnilého ve státě českém. Jen co je pravda. *9*
            • Cahir
              To tady chce tak maximálně trol - a to spíš jen zase provokuje. Já jen prezentoval svůj názor na národní obrození, nic víc. Taková hovadina jako měnit v dnešní době úřední jazyk mě vážně ani nenapadla...
          • Fuj! Styď se ty odpade! Na tohle se nedá reagovat slušně. Národní hrdost umírá pomalou a bolestivou smrtí. Přesně od takových lidí jako ty pochází slovo čecháček apod.
            • Hairy_Ass
              Taky docela čumím! *8* Těm, co tak moc chtějí mluvit německy nebo anglicky...tak tak klidně mluvte, nikdo vám v tom nebrání, ale měnit úřední jazyk (zvlášť, když jazyk je průvodním znakem národnosti) jen kvůli tomu, že se někomu zdá čeština složitá, to je opravdu názor par excellence. *7*
            • smejki
              neříkám, že nechci mluvit česky. jen se mi líbí, že ve švajcu vládne každá hajzlbába dvěma třemi jazyky včetně angličtiny. podle mne je mnohem opodstatněnější srocování lidí na základě myšlenek než na základě geograficko kulturního původu.
            • Cahir
              Blbě jsi mě pochopil. Já opravdu nechci rušit češtinu *1* Teď už fakt ne. Mluvím o období národního obrození. O centralistických představách Josefa II., které mimo jiné předpokládaly společný úřední jazyk. Tehdy bych asi pro nějakou obrozeneckou činnost opravdu neměl pochopení.

              Ostatně, pomineme-li těch neslavných 40 let komunistické nadvlády, historicky, kulturně jsme spjati s Němci a západem více než s našimi "slovanskými bratry".
            • Inquisitor
              Tohle se člověk může dočíst opravdu jenom u nás. To jsem ještě nikde neslyšel že by vlastní jazyk někdo chtěl vyměnit za angličtinu nebo němčinu. A co tady ještě děláte když vám čeština tolik leze na nervy? Lidi jako vy by byly nejradši kdyby se na celém světě mluvilo pouze anglicky? V tom je ta rozmanitost kultur a jazyků na celém světě. Přece nemůžem být všichni na jedno brdo. Naštěstí takových jako vy je menšina(aspoň doufám).
              Brání vám někdo mluvit anglicky nebo německy? Tak proč hned rušit češtinu? Já vím že pro vás to bude nepochopitelné, ale jsou lidé kterým se čeština líbí a rádi ji používají.
              Ne nezlobte se na mně, ale tenhle váš postoj opravdu nechápu.
            • Cahir
              Národní hrdost není o jazyku. Alespoň pro mě ne.
          • Inquisitor
            Mezi námi, raději bych dnes mluvil německy...
            Tak to si s prominutím blb.
            • Nikdo cestinu rusit nechce,jen zavest jiny/dalsi uredni jazyk. Cestina je na houby,nikde se s ni nedorozumim.
            • smejki
              hlásím se k blbům.
            • Trol.diskuzni
              A k čemu ti ta pitomá čeština je? Vždyť je to jazyk plný zbytečných archaismů, které mě denodenně akorát štvou, když chci používat jakýkoliv přístroj s klávesnicí pro různé účely (čili háčky, čárky, i/y a jiné speciality), je pro cizince těžko uchopitelný (a tedy není příliš flexibilní) a navíc i my sami do něj pořád tlačíme angličtinu, jelikož běžně zjišťujeme, že najít ekvivalent v naší úžasné materštině je těžké a jeho užívání nepraktické.

              Zavést angličtinu/němčinu úředně a je to, klidně hned zítra!
          • Já ne. Za to, že se neumíme prosadit nemůže jazyk, ale ta naše zaprděnost, přizdisráčství a lokajská povaha, kterou v nás vypěstovala nadvláda habsburků a komunistů. Tak nějak přišel čas vyhnrnout si rukávy a konečně se na tyhle komplexy a předsudky proti sami sobě vy... :)

            Ani nevíš kolikrát jsem slyšel, když jsme dělali hru na západní trhy: "na vás tam tak čekají..." a teď to vlastně slyším zas: "Debil, na husity je tam tak někdo zvědavej, ty zkrachujou..."

            Pro nás je největší problém sehnat kvalitního překladatele z češtiny do angličtiny. Protože není co překládat, tak prostě nejsou. Ale když bude co překládat, tak budou. Nedostatek překladatelů přeci nemůže být důvodem rezignování na prosazení se ve světě.
            • Cahir
              Stojím si za tím, že "jazyková bariéra" může být u potenciálních velikánů překážkou. Jsme malá zemička, je nás deset mega a v moderních dějinách jsme se nedokázali prosadit. Žádný velký básník/spisovatel přece nepostavil svojí kariéru na tom, že by se proslavoval - sláva si ho našla sama. Mácha prostě nikdy neměl šanci oslovit takovou obrovskou skupinu lidí jako např. Byron. A takhle to prostě bývá u těch, kteří zůstanou v české kotlině - ať už doslovně nebo jazykově, tématicky...

              Souhlasím s tím, že je třeba do toho aktivně jít, že chce-li se Čech prosadit, musí jít za hranice jazyka i země. Ale to je právě ono; Angličan nebo Francouz něco takového dělat nemusí. Nevylučuje se to s tím, co říkám, ale doplňuje. Nemyslím to tedy tak, že jazyk je příčinou. Myslím to tak, že jazyk je důsledkem, kultura/politický vliv příčinou. Naše dějiny nikdy nebudou tak slavný jako řecký, římský, anglický, francouzský. Jsem s tím smířenej.
            • A je docela vtipné, že nejlepší knihu s husity v hlavní roli napsal (v posledních padesáti letech)... POLÁK. A má je očividně radši, než 90% čechů :) A to že jsou v polsku, rusku a dalších zemích skupiny historického šermu dělající husity, je taky docela vtipné :)
            • Hairy_Ass
              Pozor, já nekritizoval češtinu. Já jsem se na to díval z pohledu západních historiků (pokud mám navázat na diskusi o tom, jak moc jsou známé naše reálie tam u nich), pro ně platí úplně stejná omezení daná nutností umět jazyk země, o kterou se zajímají, jako pro nás.

              Zároveň musím taky přiznat, že ani u nás nevychází mnoho knih, které by lidem ve světě objasnili naše dějiny srozumitelně (v drtivé většině, které jsem měl tu možnost vidět, se předpokládá alespoň elementární znalost tématu v naších podmínkách). Autoři už od začátku vlastně rezignují na to, že by se jejich kniha mohla prodávat někde jinde, než v oblasti střední Evropy. V tom s vámi souhlasím.
              Taky souhlasím s tím, že nejvíc své dějiny pomlouváme hlavně my samy. Vyrovnání se se svou minulostí si představuji trochu jinak, než jako naše media, když po 89. jako na obrtlíku otočila o 180° a z dříve oslavovaných husitů, co by pomalu protokomunistů, udělala vrahy, kulturní barbary, a v dnešním oblíbeném žargonu bych se nebál říct, i teroristy. A veřejnost se toho samozřejmě chytila.
              Jak říkám, historici se hodně snaží tyhle kulturní stereotypy v naší historii vykázat do patřičných mezí, ale fáma má dlouhý život (zvlášť v naší společnosti).
          • Trol.diskuzni
            Neuvěřitelné, já se v něčem shodnu s Cahirem!
      • Core
        No ale kolego Wydere, ty sis o tom alespoň něco přečetl nebo vyslechl. Mezi čecháčky řadím obec českou, která mele pantem, ale o Husitech ví jen to, že nějací byli... (maximum). Čili ty do této kategorie nespadáš.
      • Cheš mi říct, že v nějaké zahraniční knize je napsáno, že husitství je nevýznamné a češi to přehánějí? Asi ne :) Ve světě se toho dělo v té samé době docela hodně, ale fakt, že se v zásadě sedlákům sedmnáct let dařilo držet v šachu půl evropy, že nikdy nebyli poraženi (na rozdíl od většiny jiných národních vzedmutí typu Johanku z Arku, Wallace, katarů a dalších), že pro tuhle zemi zajistili do budoucna značně neobvyklé výsady, že to bylo de fakto první národní obrození, kdy se češi zbavili velmi nsilného německého vlivu? To je něco, co nemá v dějinách moc obdoby. Podobné vzpoury dělal kde kdo, ale vždycky přijeli páni a vypráskali to, tady to bylo naopak. Ale my prostě rádi hledáme důvody proč jsme blbci a ostatní jsou lepší. V zemi, kde se na státní svátek zeptá reportér rozhlasu: "K čemu je vlastně ta národní hrdost?", je to asi normální...
        • Wyder
          Ne, to tvrdit nemohu, ani to v žádné knize takhle napsané nebude, protože by to byl pamflet a ne historická práce.

          Ve svém příspěvku jsem psal že "husitství nebylo nevýznamné", ale nemělo tak zásadní význam, jaký mu někteří historici (českých dějin) připisují. Ale to je na širší debatu, v době Národního obrození bylo husitství prezentováno jako vzor pro národ atd. V té době také začal vznikat ten pozdější "Spor o smysl českých dějin"...

          Jinak, to co jsi tu jmenoval (co se husitům povedlo) je nezpochybnitelné, ale například to, že nebyli nikdy poraženi je také dáno tím, že Zikmund musel řešit mnoho důležitých problémů v Říši. Kdyby měl volné ruce, tak je otázkou, jak moc by si u nás nechal ujet vlak (?)...

          Ale o tomhle se vedly diskuze snad 40 let, takže asi můžem zůstat u svých odlišných stanovisek... :-)

          P.S. Pokud se ale budem bavit o významu husitství pro naše země, tak ten význam byl samozřejmě naprosto zásadní...
          • ano vyznamnej ale v jakem slova smyslu ze jo.
          • Přesně tak, nám může být celkem buřt co si o tom kdo myslí, pro nás to mělo význam naprosto zásadní a ten rozhodně nespočíval v tom, že se vypálilo hodně klášterů, na což se dnes hodnocení husitství často omezuje a už se navíc neříká proč se ty kláštery vypalovali. V každém případě je to jeden z nejzajímavějších okamžiků evropských dějin a úžasný příběh s fantastickými postavami a to nejen pro nás. Žižka jako postava je mnohem zajímavější než většina hrdinů světoznámých historických bestsellerů.
            • husiti podle mě donutili přemejšlet lidi nad nečím dřív, než na to byli připravený.
        • Doufám, že to pojmete trochu realističtěji, ne jako dobu hrdinných bojovníků za národní uvědomělost (celkově nějaká národní hrdost a podobný věci jsou spíš konstrukty 19. stol, ve středověku to nikdo moc neřešil). V husitskejch válkách šlo z velký části o masivní majetkový přesuny, a bojovalo se tak dlouho především proto, že polní armády po delší době už nic moc jinýho dělat neuměly, tak drancovaly celý čechy a okolí pod zámiknou šíření správný víry.
      • Cahir
        Pokud vím, tak nás to na dlouhá léta "odřízlo" od zbytku civilizované Evropy.
    • Cahir
      Buďme upřímní, touhle zk*rvenou vlastností vládnou lidi na celém světě, nejen u nás...
      • V tom případě jsi vůdcem lidstva... *3*
        • Cahir
          Co se ti dneska stalo, že tak hýříš vtipem?

          Bohužel však vtipem neúmyslným, protože nejsrandovnější na tvém příspěvku je, že jsi ho psal ty - člověk, který téměř nehraje a nezná hry, o kterých neustále žvaní.
      • Hairy_Ass
        Zvláště od doby, kdy někdo vynalezl internetovou diskusi. *3*
    • Hairy_Ass
      A tohle neustálé nadávání na "čecháčkovství" mi zase připomíná, jak každý nadává na bulvár, ale Blesk jsou stále naše nejprodávanější noviny... *1*
      • Core
        Bulvár nečtu *4*
        • Hairy_Ass
          Já taky ne, a vsadím se, že většina lidí, kterých se zeptáš, tak ti tak taky odpoví, jenže pak je otázka, kde sou ti všichni, kdo ho čtou, zalezlí? A o to jde. *4*
          • To ti muzu rict celkem presne, stredni trida a niz a duchodci (nehazet je do toho pytle vsechny, obecne, pac vyjimky se vzdycky najdou). Staci si vsimnout jejich nakupnich kosiku v samoskach. A jeste jedna vec: 'Nedoporucuje se jim to rozmlouvat, protoze je tim znervoznujete a v krajnich pripadech monou byt i agresivni.'
      • S Aha v těsném závěsu, na to nezapomínat!
    • Furt lepší než ten severomaďar, co v tom videospeciálu k Mass Effect mlel s přestávkami hodinu a půl o tom, že hry nejsou to, co bývaly před dvaceti lety, kdy on velký, ultraboreček, byl velkým ultraborečkem a on má pravdu, nikdo jiný! *5*
      • Hairy_Ass
        Panenko Maria Podsrpenská, vidíš to? *7*
    • Amylee.Anderson
      Každýmu kdo používá slovo "čecháčkovství" bych ho narvala do pdrele.
      • Fakt ? Ak ja niečo na Čechoch obdivujem tak je to fakt že ste schopný brutálnej sebareflexie a neberiete sa ako národ tak vážne . To mi v tom našom národne ultrauvedomelom a megasupernacionalistickom Slovensku chýba , nikdy som nepočul že by nejaký Slovák kritizoval našu národnu ovcomentalitu ukryvdených chudáčikov , zatial čo Češi majú taký výraz ako čecháčkovstvo... ...osobne by som na niečo také bol hrdý a rozhodne by som to nikomu nepchal do konečníku *1*
      • Fakt ? Ak ja niečo na Čechoch obdivujem tak je to fakt že ste schopný brutálnej sebareflexie a neberete sa ako národ tak vážne . To mi v tom našom národne ultrauvedomelom a megasupernacionalistickom Slovensku chýba , nikdy som nepočul že by nejaký Slovák kritizoval našu národnu ovcomentalitu ukryvdených chudáčikov , zatial čo Češi majú taký výraz ako čecháčkovstvo... ...osobne by som na niečo také bol hrdý a rozhodne by som to nikomu nepchal do konečníku *1*
        • Ono prostě všeho moc škodí a nejlepší je zdravá vyváženost :) Češi to přehánějí se sebemrskačstvím a slováci zase s nacionalitou. Pokud obojí přesáhne určitou hranici, je to na škodu. Češi si tak málo věří, že na všechno kašlou a slováci si zase strašně věří, ale často je pak realita naprosto jiná :)
        • Amylee.Anderson
          Mě se zase líbí na Slovácích nacionalita, no.
      • Dejmilí.ZenDrsoňová strikes back!
      • Core
        Já bych ti tam nacpal ty umbrelly, co máš ve chřtánu nebo co to je (a otevřel).
      • Mrs.Andareson welcome back!We missed you...
  • fér enáf
    • janchor
      Close enough.
      • One does not simply
        Speak with an English accent
        • smejki
          Are you sure about the indefinite article?
          • Not sure if its indefinite article
            or my english language lose...
          • Nemel by?
            • Cahir
              smejki: Tak to je jasný, tak to má asi každej, kdo nežije v cizí zemi nebo není opravdu hardcore překladatel, tlumočník apod.

              Kdysi jsem byl na jednom semináři v Německu s lidma z různých koutů Evropy, ale jen dva lidé byli rodilí angličtináři - dvě Britky. No a mluvili jsme samozřejmě všichni anglicky. Na konci jsem se jich šel ze zvědavosti zeptat, jaký to bylo nás ostatní poslouchat. Obě se smáli a říkali, že je vůbec nenapadlo, co za konstrukce je možný tvořit a že přestože to byla často prd*l, byli jsme prý rozhodně vynalézaví. *1*
            • smejki
              to jsem, ale ENG->CZ mi jde mnohem lépe než CZ->ENG, tam vymýšlím někdy strašné věci. Ne, že by to bylo nutně blbě, ale elegance tomu mnohdy chybí a obočí se začnou nepatřičně hýbat. *1*
            • Hmhmhmmmm...
              Ja bych zas byval rekl, ze to ma kolega spravne.
              Ale k jistote mam taky daleko, a prekladatel jsi z nas dvou ty ; P
              I tak si ale budu tise myslet, ze jo-o ...
            • smejki
              nejsem si jist, ale dle mě ne-e
          • F*ck the shut up... Nebo je to naopak?
            • smejki
              Up the shut fuck *3*
  • Black_Hand
    a protoze jsem byl v lagu, tak nektere me poznamky nepadly asi na urodnou pudu :). dan naznacoval, ze avellone nema na konte zadnou dobrou hru za deset let...par minut potom vytahne new vegas, kterymu dal docela vysoke skore :).
    • Wyder
      Ja jsem nejdriv myslel, ze tam u toho neco hulis, kdyz si jeste 15 minut po konci reagoval na IRC na Dana v podcastu... :-)
      • Black_Hand
        ano, hulil jsem matrixove drogy a nejak jsem se zapomel v bullet timu. internet na to bohuzel kasle :).
    • Cahir
      Avellonovy hry za posledních deset let jsou těžce nedotažené a většinou na dost špatné technické úrovni. Možná o tomhle Dan mluvil, jelikož vzápětí uznal, že Obsidiani jsou dost schopní pisálci a mají zajímavé designérské nápady. Když si odfiltruju Danův trochu agresivnější a vyhrocenější projev, v zásadě s ním souhlasím a myslím, že je vystihl dobře.

      Do AP jsem si myslel, že neduhy obsidiánských her padají na triko nedostatečnému času, cizím nástrojům atd. Ale AP trpí přesně těmi samými neduhy, jako jejich ostatní hry. Je celkem dobře napsanej, je dobře rozvětvenej a obsahuje několik skvělých nápadů, ale je to zabugovanej, chudokrevnej , technicky příšernej a nedostaženej paskvil. Mně osobně je to jedno, líbil se mi hodně, ale ty nedostatky se nedaj přehlížet. Osobně bych mu dal 8/10, ale kdybych měl psát recenzi, byl bych přísnější.
      • Black_Hand
        jo, ale historky o vyvoji AP taky koluji. nicmene avellone na wastelandu ma pomoc hlavne tim cim umi.
    • smejki
      Trochu mě zfackovalo Dungeon Siege 3. Na tom dělal úplně jiný tým lidí, než na Vegas.
    • ezechiel25-17
      Říká "udělali new vegas a potom samý sračky", jen trochu v mumraji.
      • Black_Hand
        tak predtim rikal, ze neudelali za 10 let nic.
        • ezechiel25-17
          No on v tomhle podcastu točil více. Ještě mě jasně trklo, jak nejdřív z Farga udělal zbohatlíka a skončil jako páprda co všechno posral a je těsně před krachem. Osobně jeho pochody často nestíhám, ale v zásadě nic proti němu nemám.

          A jak jsem psal na chatu, připomíná mi Rytmuse *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit