Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Core

    Soutěž s podcastem # 55

    Kdo prosím pěkně vyhrál v soutěži s podcastem (dnešní live vysílání)? Díky za info. *3*
    • Slotermeyer
      Nějakej Martin Hájek.
      • Core
        Díky!
    • Xykon
      Nějakej Martin, myslím...
      • jakej jakej :D Jestli to nejsem já :D
  • Vilge

    Dotaz na redakci

    Zajimal by me vas nazor na SW:The Old Republic... Mel jste moznost nekdo vyzkouset v Bete? Budute hrat az vyjde? Pripadne za imperium nebo republiku?

    Osobne jsem byl v Bete a nemuzu se hry dockat...
  • janchor
    Tak dneska prý od tří.
    • Nechapu proc rovnou nenapisete jestli se s Danem pocitá nebo ne, ale vždy se musi někdo zeptat a cekat na odpoved :)
      • janchor
        Protože jsme minule hlásili, že s Danem se počítá. A že nedorazí jsme se dozvěděli na poslední chvíli.
      • Core
        Bude Farid.
        • Big fail... We want Mr. Vavra! *13* *13* *13*
          • keigi
            Začínáš mi bejt sympatickej, připomínáš mi moji babičku. Takovej vztah jako máš k Vávrovi měla ona k panence Marii.
    • s Vávrou..?
  • Přijde zítra Dan vávra do FC konečně udělat pořádek?!
    • hitokage
      Dan kdysi měl rád Skyrim, pak to ale schytal šípem do kolena.
    • Trol.diskuzni
      Beztak se Dan na ně naštval, že ho tak pomluvili v minulém podcastu, a vykašle se na to... *13*
      • bobsh
        Pokud to tak je, tak asi byl naštvanej fakt fest, protože včera (prý kvůli horečce) nedorazil ani na přednášku na VŠE v rámci BizITu
      • 13_11
        Nekrmit.
      • Faolan

        Vávra ve vyhnanství

        Doufejme *3*
        • No way! Mr. Vavra really needs to discuss with Mr. Grygar to change his opinion! Skyrim is da best f*cking game in the world and no one has the right to refuse it!!! *5*

          My own rating for the game: ∞/10

          (or ∞-1/10 if you take into account those horrible trees! They look awful and totally ruin the momentum! Oh dear, I am soooo disappointed =/ ) *13*
          • To Mr. Corrector: Co se týče "be supposed to" / "suppose to", běžně se používají obě varianty (vím to docela jistě, jelikož se v prostředí anglicky mluvící země právě pohybuji). Ale jsem rád, že jsi na to upozornil, určitě je gramaticky vhodnější použít be supposed to...

            Co se týče zbytku, nevím, co bych na to řekl, sorry... Pouze asi to, že respektuji tvůj názor. *4*
            • Trol.diskuzni
              Respektuji, ale neztotožňuji se s ním. Souhlasím leda s onou gramatikou... *3*
            • Je rozdil mezi hovorovym zjednodusovanim, a vylozenejma chybama.
              Ty tvrdis, ze by to proslo i v eseji, ja tvrdim, ze ani nahodou, jelikoz a protoze to dava vete uplne jinej vyznam.
              A jak vime, tak respektujes muj nazor, tak toho nechame.

              Hlavne jsem snad uz napoprve psal, ze jsem k tyhle pointe nesmeroval. A poctvrty uz to usmernovat nebudu.
              Lamu hul
            • Já osobně jsem se zde, ani v jiných anglicky mluvících zemích nesetkal s lidmi používající "proper english" tak, jak nás s ní otravují učitelé na českých školách... Samozřejmě, pokud vezmu v potaz zaměstnance v oblasti školství, cestovního ruchu a jiných oficiálních institucí, pak povětšinou ano (rozhodně ne vždy), ale "normálně" se mezi lidmi mluví běžnou hovorovou řečí tak, jak je tomu zvykem i v ČR (čili ne "kdybychom to bývali byli věděli, tak bychom to bývali byli neudělali").

              Myslím, že by se mnoho lidí u nás divilo, kolik problémů může nadělat anglická gramatika (skladba vět, používání časů) a psaní či vyslovování slov typu "appropriate" (disappointment, questionnaire atd.) i rodilým mluvčím... Takže bych rozhodně upustil od gramatického fanatismu, zvláště na internetových diskuzích. Použít "suppose to" rozhodně není žádná gramatická tragédie, naopak by se nad tím nikdo nepozastavil ani v eseji, troufám si říci.

              Hlavní problém vidím v tom, že čeština je natolik nesmyslně komplikovaný jazyk, že rozděluje veřejnost na ty, kteří jej používají jako prostředek ke komunikaci, a na ty, jenž si skrze něj dokazují, že mají na víc, když jej užívají v gramaticky a lingvisticky správné formě. Já se sice snažím o to jej používat co nejlépe dokážu, ale zároveň jej pro jeho archaismus příliš rád nemám... Tyhlety věci se v anglickém jazyce naštěstí řešit příliš nemusí a ani neřeší.
            • No... co bys na to rekl... Kdyz uz nic jinyho tak odpovedet na otazku? No nevadi.
              Pokud to myslis uprimne, tak si toho cenim, ale neprijde mi to jako adekvatni reakce. Fakta se od tebe asi holt nikdy nedozvime...
              Beru to tak, ze anglicky pises, protoze respektujes muj nazor. OK :)
              To mozna plati i u vsech tech nezodpovezenych otazek, ktery se na tvoji zdejsi identitu nabalujou.

              A ohledne ty angliny bych se klidne hadal. Ze se to "bezne" pouziva... to je mozny, ale v cestine se taky "bezne" rika "mi vsichni", "jse na to podivej", apod. Ne kazdej zvlada i ten materskej jazyk.
          • Faolan
            Dont, worry, they will make patch for the trees :), they shloud be growing from the sky but they forgot that one in first release :).
            • Pokud se chces vazne poucit, tak stromy nic nepredpokladaji. "Jsou predpokladany" "roustouci ze zeme", tedy "ARE supposeD to" ... To z toho posledniho - zpatky to zkoumat nebudu - vyuziju toho velkoryse poskytnuteho prava ignorovat tvoje trotlovani. ...coz jde mimochodem dost tezko, kdyz uvazis cetnost a urazlivost tvych "publikaci", jak to rad nazyvas.
              Ale budiz - nic rozumnyho jsem ani necekal.

              Pointou myho rejpani hlavne neni samotna anglictina, kterou mas ocividne celkem dobrou.
              Spis me udivuje, jestli si myslis, ze tady nekoho posadi na zadek pokrocilej anglictinar. Proto ta otazka "Proc?"

              Ze by uz tobe samotnymu doslo, ze uz ty kecy vazne dosahujou novy urovne trapnosti? V jinym jazyce by to nemuselo byt tak poznat, co? *1*

              No mluvim za sebe, ale zbytecny predvadeni jazykovejch kotrmelcu je taky trapny az na strechu... *7*
            • Trol.diskuzni
              Píšu tak dobře, jak dokážu... *4* Myslím, že na tvora člověku podřadného se to docela dá, ale pokud nejsi spokojen, máš samozřejmě možnost mé příspěvky ignorovat, případně mé chyby poopravovat, abych se z nich mohl propříště poučit. *3*
            • Samozrejme smerovano na mistni superstar
            • Kdyz uz takhle hloupe predvadis svuj obdivuhodnej skill, tak prosim priste bez chyb *2*

              Mimochodem, proc to vubec anglicky pises? Ty dablove hre to nijak vic neskodi, ne?
            • They suppose to grow from the ground, don't they? But it looks like a great feature, awesome! Like an augmented reality or being occupied by aliens... niiice one! *14*
          • Pokud jsem dával ve škole dobrý pozor tak nekonečno se blíží k nule. Znamená to, že Skyrim je na 0 z 10?
            • posila
              Sice neni nekonecno jako nekonecno, ale zadne nekonecno se neblizi nule. Aspon ne vic nebo min nez treba desitce.
            • Oh, bro, I don't fully understand your language but looks like you are talking about 0 out of 10 or so as a rating? Not really... This game offers you such a great experience... It's like... like living in a better world, you know... I don't understand why so many people keep saying bullshit about that game, seriously... *6*
  • Pls udelejte výc potkastů Skiiirimu,
    Skiirim je nejlepší,,,, pld skirimi.
    • Říkáš to špatně, je to Skhajrhyme - a nééé Skíííírim... Hermiona by tě za to neměla ráda! *5*
    • Kdyby sis alespoň změnil ikonu, blbečku. *15*
      • Trol.diskuzni
        Absolutně nechápu, proč se tady někdo diví, že se pořád mluví o Skyrimu ( = lidé mluví o Skyrimu = někteří uživatelé zdejšího webu mluví o Skyrimu)...

        První fáze: Bethesda vydala hru, hrdinové lítají na měsíc...
        Druhá fáze: Bethesda vydala patch, draci lítají pozpátku...

        A proč? Prostě novodobá sugestivní reklama, to je zřejmé... Na youtube se to teď hemží názory, že jsou tyhlety fíčury best a určitě by se neměly opravovat, ostatní uživatelé se tomu zasmějí a Skyrim se tím dostává do povědomí, čímž se zvyšuje šance, že si hru pořídí více lidí a zároveň to pomáhá Bethesdě připravit si půdu pro budoucí DLCčka (o jejich obsahu se raději neodvažuji spekulovat).

        Takhle hluboko nekleslo ani CODko... *6*
        • Já bych vydal první jako DLC prostě to, že draci začnou lítat normálně.

          Pak si lidi uvědomí, že to není vtipný a začnou jim chybět draci létající pozpátku. A tak je Bethesda vydá jako druhé DLC.

          A penízky se jen pohrnou. Pak dále nějaká ta výstroj pro koně a nějaký vázy a závěsy do domů a je to.
          • Trol.diskuzni
            A pan Grygar po diskuzi s odbory Dračí aliance na téma správné trajektorie letu opět přehodnotí svůj verdikt ze 4/10 na opětovných 10/10 pro ve všech ohledech dokonalou hru bez chyb (viz podcast), načež jej intelektuálně odrovnají zmiňované vázy antického původu, z čehož si odvodí nějaké spektakulární spiknutí, při kterém půjde o osud této planety, a bude to tedy za 12/10 (odvozuji z recenze na Deus Ex)... To vždycky zabere. *5*
        • smejki
          taky čuju, že to není náhoda
      • Pokaždé když jsem psal jako falešný fanoušek Skyrimu, tak jsem si ikonu nechal.

        Pochop, že chci aby lidi věděli, že jsem to já.

        Tak prosím nedělej chytrýho ty Jindro bez ikony.
  • Trol.diskuzni
    Až tady tu přestřelku o nesmrtelnosti brouka dokončíte, napiště mi prosím, kolik to skončilo a kdo se zapsal mezi střelce. *5* Děkuji! *3*
  • Cahir
    SagvanToffife: Etika či "správné a špatné" není a nikdy podle mě nebude vědou. A to je ten problém, je neověřitelná. Pravda neleží nikde. Existují směry, které se o to pokouší (Kantovci), ale to je trochu něco jiného. Možné je jedině vypracovat systém, který přijmeme za platný. Proto smejki píše o rozhodování ze strany majitele prostoru a soudních znalců. Co jiného mu taky zbývá? Máš pravdu, je potřeba nazývat špatnost špatností, přestože to může být politicky nekorektní, může to urážet příslušníky rasy, kultury atd. Je tu hrozně tenká hranice a záleží na vyznění. Když jsem napsal: "Cokoliv, co uráží rasu, národ, kulturu...", myslel jsem tím generalizování, házení do jednoho pytle, černo-bílost. Když napíšeš: "Nesnáším ty jednotlivé muslimy, co se vyhazují do vzduchu a týrají své ženy", nemám s tím problém. Když napíšeš: "Nesnáším muslimy, protože se vyhazují do vzduchu a mlátí svoje ženy", pak s tím mám problém. Nic víc ta moje původní věta neříká.

    Mám pocit, že se nám tu zbíhá více témat najednou a diskuze se rozmělňuje. Já tvrdím od začátku jen to, že je špatné zavrhovat celek, když neznám všechny části. V některých jiných aspektech s tebou i souhlasím.

    Co jiného jsem z hlediska morálky já než soubor "zásad", které považuju za platné? Mluvíš o střetu zájmů. To, co nazývám rozumností není "selský rozum", ale zkušenost, charakter a z nich plynoucí správný odhad. Pevně věřím, že kdo tímhle oplývá, vždy najde nejlepší možnou cestu. "Zdravím nový sousede, žij si jak chceš, dokud budeš respektovat zákony našeho společenství."
    • Black_Hand
      dobre, mozna nebudes mit objektivni moralku v tom smyslu, ze je proste pro tento svet do puntiku dana (k tomu ani bug nestaci), ale muzes treba pouzit podobny postup co sam harris. predstav si nejhorsi predstavitelny stav veci. naplnen je napr. utrpenim, takze minimalizovat utrpeni vede k lepsimu stavu veci a tam uz muzes byt objektivni. je komicky, ze vsichni se ohaneji slovem objektivni a pritom jsem jen malokdy slysel definovanou domenu ty objektivnosti :).
      • Cahir
        Není to jen převrácený utilitarismus? Co nejvíc dobra pro co největší počet lidí = Co nejméně utrpení pro co největší počet lidí... Nechci ti brát iluze, ale tahle hesla nejsou po chuti všem.

        Např. Máme velmi trpící společenství dejme tomu o sto lidech. A na všechny ty chudáky připadá jeden doktor, který je léčí. Pan doktor a malá holčička spadnou do jezera a topí se. Můžeš zachránit buď jeho, nebo ji. Co je "objektivně" lepší? *4*
        • Objektivne lepsi je neudelat nic (pokud definujes objektivnost jako absolutni nestrannost). Pokud ale objektivnost vztahujes na nestrannost k topicim se, pak je objektivne lepsi zachranit doktora (vzhledem k tomu, ze holcicka je neznama promenna), pripadne musis diky nekvantifikovatelnemu prinosu holcicky na skupinu uznat, ze je problem objektivne neresitelny.
          • Cahir
            Nejvýhodnějším, nejpřínosnějším a nejlogičtějším řešením pro skupinu je zachránit doktora - Gratulujeme, právě jste se stal robotem! Většina by se však pravděpodobně nejprve vrhla pro malé dítě. Neexistuje tu objektivita, jsou tu jen úhly pohledu, priority, diskurzivní myšlení, emoce... Zachránit doktora je nejužitečnější, ale rozhodně to není objektivní, jde jen o úhel pohledu.
            • Dokonale nestranny muzes byt pouze pokud se oprostis o city a podobne subjektivnosti (jak jsem psal) => zbyvaji pouze studena fakta. Je to jen o definici objektivnosti a k cemu/komu/na jaky problem tu objektivnost vztahujes (coz jsem se snazil naznacit tim prispevkem).
              Ta vetsina, co by se vrhla pro male dite by jednala subjektivne.
        • Black_Hand
          pockej, pockej. snazit se shrnout celou myslenku do jedny vety se jak vidno nepovedlo. moje chyba. tak jak to rikas to tak uplne neni. a nemam chut tu psat elaboraty...
      • taky žádnej svéprávnej filosof by ti nikdy nic o "objektivnosti" nekec:)
  • Cahir
    Black_Hand: Na vlákno už nelze reagovat. Řekl jsem to tak schválně. Předem jsem totiž tvrdil, že na to budu koukat pouze z hlediska morálky. Nepředpokládám žádnou znalost z medicínského hlediska atd. Pouze "right and wrong" Sex s dítětem, které je nesvéprávné, patří k té špatnosti. Díky za příklad, ale nemyslím, že to na přístupu něco mění.
    • Black_Hand
      jo, to jen abys nebyl hned chytany za slovo.
  • Paulcz

    10/10

    Zamrzí, co jsem slyšel v podcastu od učinkujících: "neviděl jsem, nevšiml jsem si, huh.. ona je voda mokrá?!, bugy jsou ok v minulé hře jich měli víc, na věci xy nesejde protože nevím jak funguje..". HRŮZA :) Porovnávat můžu přeci jen pokud si vezmu nějaký vzor a v kontextu srovnávám prvky, hodnoty, cokoliv.. A k tomu musím mít určité znalosti a zkušenosti. Nemůžu kruciprdel vzít nějakou debilní věc a pak diskutovat o tom, že je debilní jen trošku a že to je vlastně v pořádku. Není v pořádku a nikdy nebude! :) A to ani v případě kdy si většina myslí, že to je ok. Většina nikdy nebyla kvalita. Taková diskuze je o ničem. Fakt mi tu schází logická kritika a přehled..
    • Mluvíte mi z duše pane.
      • LOL. *5*
        • Sleeeez z něj!
    • Cahir
      Záleží na tom, jakou důležitost těm hnusným stromkům přisuzuješ. *3*
      • Paulcz
        stromkovitou :)
    • "Většina nikdy nebyla kvalita" - kvalitu ale nevyhnutelně určuje většina..
      • smejki
        kvalita je absolutní veličina
        většina určuje úspěch... a standard
        • standard kvality, jo. Bohužel to funguje spolehlivě..
          • Cahir
            Standart kvality? *1* Nechtěl bys jít do politiky?? Tam taky vymejšlej takovýhle prázdný fráze, který vůbec nic neznamenaj.
            • :)).. Njn, bohužel je to tak, naštěstí máme indie scénu a nemusíme se na ten "standard" ohlížet:)
  • Petře, s tou definicií internetový pravdy jsi to vystihl dokonale..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit