Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pocuvam podacst pri hrani UTcka a musel som ho prerusit lebo... ako moze niekto povedat ze sa mu nepacil max payne lebo bol moc akcny, s umelou temnou atmosferou a prehnanym vtipom ? ved on bol prave o tom. severska temna atmosfera, ten humor bol taky aky sa snazili pouzit vyvojari v novom duke ale sa mi to nepodarilo, akcne sceny a bullet time boli revolucne v tej dobe. ja som tu hru tiez vyhral asi 10x, rovnako som bol vtedy v takom veku ;) a s odstupom casu je jasne ze to je kultova hra. dvojka bola rovnako dobra, bola ina ako jednatka ale nie zla.
    tato nova trojka vyzera hrozne a bojim sa jej, iny dabing, z maxa spravili uplneho tlsteho dementa, zasadili to do strasneho prostredia a grafika je rovnako stylom otrasna. nejak este dufam ze to bude chytene za spravny koniec, ale ked som videl ako to ponali nemam velke nadeje.
    • ales.smutny
      Mně tedy Max nepřijde jako tlustý "dement". Hovoří celkem souvisle, neslyším poruchy syntaxe, samomluvou trpěl už v jedničce a diagnostikovali mu jí jako žánr a co se týče postavy, až budu na prahu padesátky mít jen bříško a jinak budu vesele poskakovat za zločinci, nebudu si stěžovat...;)
    • janchor
      Jednak nemám pocit, že by někdo Maxovi vyčítal "akčnost", jednak jsem nenadávali na jedničku, ale na dvojku, no a pak nám holt v tý době nebylo zrovna deset :)
      • no ja som tiez nemal desat, staci argument netreba urazat. hovorili ste aj o jednotke, mozno som bol nepozorny. inak ty si kto z redakcie pls ? neviem to nikde najist kto ma aky nick.
        • janchor
          Popel na hlavu - špatně jsem si přečetl tu tvou narážku ohledně 10ti dohrání a nějak si to spojil s věkem. To se omlouvám.

          Na jedničku každopádně vzpomínám v dobrým, možná to v diskuzi nezaznělo dostatečně jasně.
          • v pohode nic sa nedeje. tesim sa na dalsie podcasty.
        • Black_Hand
          tiscali podporuje profily. staci si kliknout na nick :).
  • Black_Hand
    ad wadjet: http://www.wadjeteyegames.com/blackwell-deception.html

    tedy BUDOU mit novou hru :).
    • janchor
      To ale není přímo ten kluk, to je jejich vlastní série. Gemini Rue "jen" zafinancovali a vydali.
      • Black_Hand
        ok, dik za info. ale kdyz se na to clovek koukne tak hned vidi podobnost.
        • 13_11
          Proto Lukáš píše ‚jen‘ – Joshua byl s Wadjet Eye Games v kontaktu, když společně ladili finální podobu hry. Joshuovi do ní nicméně zasahovali minimálně, poněvadž přesně odpovídala tomu, co si představovali, že by chtěli vydat. Právě proto Gemini Rue vyšla tam, kde vyšla; vrána k vránám prostě sedá.
  • Analýza Max Payna potěšila - psychoanalytické sny vysvětlené jako parodizace, pulpový základ jedničky odehrávající v undergroundových kulisách vyznívající jako laciná omáčka kolem, interpretační bohatost - které nesahají současná RPG ani po kotníky - upozaděná pod explicitní efektivností. Ale OK, každý máme svůj názor, i když možná by nebylo od věci si zrovna Max Payna 2 osvěžit *7*.
    • smejki
      co je to explicitní efektivnost? to je něco jako implicitní cirkularita?
    • janchor
      Možná se to v tom ryku nějak spojilo, ale s parodizací bylo odkazováno spíš na ty hodně dřeněný klišé z detektivek drsný školy, který pokud by člověk bral stoprocentně vážně, zbývalo by mu se celý dramatický lince od základu vysmát. Ale jestli říkáš scénáristickýmu bordelu dvojky "interpretační bohatost", pak jsme asi hráli jinou hru.

      A undergroundový kulisy jako že tam občas běhal v tunelech metra?
      • Undergroundovýma kulisama nemám na mysli "pouze" metro, ale zejména hampejzy, nevěstince, bary, satanistické doupě, tuším že i squat obývaný bezdomovci atd. To navíc celý ochucený o zkaženost, "nechuťárny", drogy a feťáky - to všechno neustále cynicky komentované Paynem z pozice člověka, kterému už mnoho důvodů k životu nezbylo.

        Druhý díl nebyl vyprávěn chronologicky, ostatně i já jsem od něj při prvním hraní odcházel spíše s zmatením, ale když jsem ho před cca rokem dohrál podruhé, připadl mi naopak mimořádně propracovaný. Za interpretační bohatost považuji, zcela překvapivě, dobrou interpretaci (*1*), respektive dobře napsaný scénář, který troufne naprostou většinu filmů (zrovna Maxe Payna mám já zafixovaného pro jeho téměř až poetické monology, které se u žádné jiné hry nevybavuji).

        Smejki: Mělo to znamenat naprosto očividnou snahu o působivost, přitom ačkoliv byl Max Payne dost stylizovaný, rozhodně to není hra postavená jen na těch proklamovaných věcech (bullet time, "cool" přestřelky), ačkoliv se přes ně k ní asi dostalo největší množství herních konzumentů.
        • janchor
          OK, potom jsi zjevně člověk, kterej tu hru bere se vším všudy vážně. Což třeba mně přijde absurdní a její povrchní plácání se v "nechuťárnách" bych samo o sobě srovnával tak možná s béčkama od Seagala (třeba vypravěčskejch kvalit toho nejlepšího od Johna Woo, kterým se jinak v akčních částech přímo inspiruje, nedosahuje v mejch očích ani omylem).

          Payneův cynismus pro mě funguje jako cynismus naoko - záměrně přehnanej do roviny, kdy už je to napůl sebeshazující. Čímž neříkám, že jeho příběh je nějaká komedie, ale rozhodně bych ho nestavěl nijak zvlášť vysoko, ani v jinak chatrným herním kontextu.

          Ale dovedu si představit, že kdybych se ke dvojce vrátil, třeba bych jí ten zmatek prominul (nebo ho nedejbože pochopil). Jen mě holt tehdy šíleně zklamala.
  • Kdy?

    Záznam 46 podcastu vyjde patrně až v pátek,že?
    • janchor
      Jo, točilo se dneska, střiženo bude zítra.
  • Ach jo, blbej Origin nejak nejede...zazracna sluzba EA je pekne na prd :p
  • Salut,koukám na vysílání a nejde zvuk *1* *1*
    • janchor
      Obraz pouštíme vždycky v předstihu před startem samotnýho natáčení, jako signál, že za chvíli začneme vysílat.
      • Black_Hand
        uz by to pomalu chtelo, aby sis pripravil ceduli "ZVUK AZ ZACNEME" a dal ji vzdycky pred webku. lidi se jinak budou ptat porad :).
  • janchor

    výluka?

    Žádná taková! Točíme ale výjimečně až ve ČTVRTEK, nejspíš mezi druhou a třetí odpoledne.
    • Black_Hand
      no to je super, to o to prijdu :\.
  • leckie

    Svátek

    Rváči přeci nemají svátek nikdy! *1*
  • kde se da najit ten rozhovor s A. Anastasovem? nejak to porad nenachazim, dik
    • janchor
      Měl by se objevit v rámci pořadu Frag Live, ale speciál s Deus Ex zatím ještě nevyšel.
  • Streda 28.9.

    Hele kuci, bude fight club i tuto stredu? *4*
    • Záleží na tom, na jaké světové straně vyjde Slunce v tu středu.
      • Sever/Juh-nie
        Zapad-mozno
        Vychod-urcite ano

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit