Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdy to dneska vypukne ??
  • Dnes online na TV Games? *1*
  • montatatana
    Tož, co to tam máte za hipstera? :)
  • risa2000

    Bethesda a právní spory

    Měl bych pár poznámek k tomu, co zaznělo v podcastu od Martina a Lukáše ohledně Bethesdy a jejich posledních právních sporů.

    Martinovi: V korporaci to bohužel není tak, že by různé části fungovali nějak "za sebe" a nezávisle, ale většinou to řídí správní rada nebo CEO, nebo nějaký tým jim radící. A řídí to tak, jak chtějí akcionáři. Proto se dá těžko říci, že to "zlo" páchá právní oddělení, které nemá s vývojáři nic společného. Má. Lidi co je řídí a potažmo platí. Je to daň za korporaci, ale pokud se velká firma (např. Apple vs. Samsung, Oracle vs. Google, atd.) rozhodne někoho napadnout, je to vždy jménem celé firmy, nikoliv jejího právního oddělení. Je jasné, že vývojáři her (telefonů. softwaru) v takových soudních sporech nemají žádný vliv, ale to ani nikdo nepředpokládá ani nečeká. Nicméně tím, že pracují pro danou korporaci, tyhle excesy potichu schvalují, a tím pádem je možné je i zahrnout pod společné jméno a klidně je jako celou firmu "odsoudit" (pokud o tohle někomu jde).

    Lukášovi: To, že vývojář veřejně nevystoupí proti vlastní firmě, není známkou jeho "přizdisráčství", ale jeho loajality (a profesionálnosti). I kdyby s tím nakrásně nesouhlasil, jediné, co může udělat je, postavit se proti tomu uvnitř firmy a snažit se změnit postoj zevnitř. V extrémním případě může dát výpověď. Tohle není jen vlastnost korporací, ale v podstatě každé trochu větší firmy. Každý zaměstnanec má právo s něčím nesouhlasit, ale málo jich je oprávněných o tom mluvit na veřejnosti. A řešit to prostřednictvím veřejnosti je už naprostý úlet (asi jako vyčítat něco partnerovi, prostřednictvím společného kamaráda). A na druhou stranu, pokud se dotyčný skutečně proti tomu postaví použitím interních mechanismů a udělá to dobře, tak jeden z důsledků bude, že se to veřejnost nikdy nedozví.
    • No ... v Brně měl sice Dan velké Slovo (Taky je to urostlý mužik ) , ale pozici boha už okupoval jiný . A proti majitelovi se zrovna dvakrát pomocí interních mechanizmů brojit nedá ;) .
  • posila
    Chtel jsem vas podporit a predobjednat si ve vasem shopu Batmana Arkham City, ale nenachazim ho ... tak sup sup, at uz tam je ;). Mate jeste necele 3 tydny, pak podporim nekoho jineho :D (Mam zajem o verzi pro Xbox)

    PS: Jeste jsem tam nenasel Saint's Row 3, ale to mam predobjednane z UK; v Cesku to stoji uz prilis :(
    • blixa
      Pokud je mi známo, hry od Cenegy na shopu pribudou behem pristiho tydne. Takze i na toho Batmana dojde :)
      • melny
        Tak to je fajn. Já zase hledal Skyrim a nic, tak mi to přišlo divný.
        • ja zase nenasel deus ex-e.

          je videt, ze poptavka by byla, jen nabidka je zatim skromna .)
  • Chlapci,viděl sem vás na živo* a nechtěl sem si pouštět sestřih.Ale,udělal sem opak.Musím říct,že sem se bavil a pustil si ho 3krát.Asi mne vzal za srdce Max payne.. *13* zkuste někdy zařadit retro rubriku. *13* děkuji.
    • Ještě dotaz.Pozvěte zase toho z tou brokovnicí.. *1*
      • Kdybych tu mel brokovnici
        ustrelim ti makovici *1*
        • By mě zajímalo jestli si tu hlášku vymyslel nebo ji někde slyšel...
          • 13_11
            To má být vtip? :-)
  • prudislav

    Postal 3

    tak přece jenom nakonec vyjde 3. listopadu
  • uzivatel1982

    Todd Howard

    Je to Přizdisráč:)...už jen proto, že nedal rozhovor na e3. Pěkně do něj, i když hry dělá skvělý.).
    • Black_Hand
      jasne, nanamestisraci jsou lepsi.
      • uzivatel1982

        super vaclav

        S nanamestisracema si poradí novej superhrdina v našich ulicích:D
  • posledni tri podcasty skvely
  • smejki
    chyba...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit