Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pirátění

    Pročítal jsem si tu pár stránek a musím se smát. Jeden moralista za druhým. Mluvím o pirátství a krádeži her. Shrnu to: 90% zde diskutujících lidí tvrdí, že hry zásadně jen kupuje a vidět, už třeba jen link na stažení hry by jim způsobilo závrať. Těch 10% si to ospravedlňuje tím, že na to nemají peníze což je ještě vtipnější. Hry se stahují (vy říkáte kradou) protože je to tak jednoduché. Proč dávat 1 000 kč za jednu hru když stačí zaplatit 99 kč smskou a moci si jich stáhnout třeba 10. Taková je pravda, lidé nestahují protože na to nemají ale protože je to jednoduché a nepostižitelné. Ano pravda, mnoho "pirátů" jsou chlapci mezi dvanáctým až dvacátým rokem života, kteří si své peníze z brigády utratí raději za alkohol či cokoli jiného. Já netvrdím, že všichni kradou ale polovina z těch co říkají, že nekradou, lže.

    Dále tu máme filmy. Ano stažení audiovizuálního díla je díky naší skvělé legislativě legální a tak z toho špatné svědomí nemá nikdo. Teď uvedu zkrácený příklad diskuze a pak ho okomentuji A:"Hry stahuji, protože na ně nemám" B:"Tak je nestahuj, hry nejsou životní potřeba, nezahraješ si". Člověk B je očividně plný své morální síly a tak sleduje jen seriály běžící na TV NOVA/PRIMA atd. Filmy vidí jen v kinech a kupuje si předražené DVD/BR/AUDIO disky.
    Neargumentujte legislativou, protože zde se lidé tváří, že jsou plní morálky a tak pohlížím na stahování software či audiovizuálního díla stejně.
    Pokud by někdo chtěl argumentovat slovy "Jenže filmy nejsou nelegální" tak je to pokrytec, který absolutně popírá předcházející diskuzi.
    Omlouvám se za rozsáhlý komentář ale nemám blog, kde bych publikoval a zajímá mě reakce/názor na to co jsem zrovna napsal.
    • Robotron3
      Lidi hry nekradou protoze je to jednoduche z technickeho hlediska, ale protoze se jim nic nestane, kdyz mohou mit neco zadarmo, i kdyz nelegalne. Kdyby slo o jednoduchost porizeni hry, tak napr. kdyz uz je clovek zaregistrovany na Steamu, tak zaplaceni a stahnuti hry je mnohonasobne jednodussi, nez si ji slozite stahovat z nejakych rapidsharu, torrentu a pak vyhledavat cracky.

      U nas podle me kupuji hry dva druhy lidi. Jedni proto, ze se jim nechce chodit po pochybnych warez zdrojich, jednak se boji viru, ruznych problemu a nebo se jen nechteji ucit, jak si takovou hru najit. Druha skupina lidi hry kupuje z moralniho presvedceni (a to bych jim fakt nemel za zly ;), ze kdyz si s tim uz dal nekdo takovou praci, bylo by hloupe jim za to nezaplatit, protoze i vyvojari musi z neceho zit a kdyby vsichni jen warezili, zadne komercni hry by neexistovaly.

      A pak uz je tu jen ta valna vetsina, ktera si mysli, ze prece nebudou tak blbi, aby zaplatili za neco, co mohou mit zadarmo.

      Toto se muze zlepsit jen dvema zpusoby. Zaprve zvysenim zivotni urovne, informovanosti a za druhe ze se zacne vice uplatnovat pravo a budou se poradne postihovat lide, kteri umoznuji upload warezu na net a P2P site a i lide, kteri nelegalni software siri dal.
      • reakce

        Máš pravdu. Vždyť jsem to samé napsal,že kradou protože je to nepostižitelné (respektive nikdo to neřeší). A morálku lidem nemám za zlé :-) Mám za zlé předstírání morálky. Svým komentářem jsem poukazoval na to, že z těch 90% morálních lidí jich je polovina falešná, nic víc jsem nechtěl říct :-)
        • zdeeneek
          a na to jsi prisel jak, ze z tech 90 % moralnich lidi je polovina falesna? to ze nekdo do diskuze napise, ze stahuje nelegalne hry/filmy je fakt ( clovek se k nemu verejne priznal, neni o cem diskutovat ) kdyz tady lidi napisou, ze si hry jen kupuji tak tomu verit nemusis, ale neprijde mne vhodny nekoho obvinovat z moralniho pokrytectvi, zvlast kdyz toho cloveka neznas osobne a nic o nem nevis
        • Robotron3
          Abych jeste zareagoval na tu souvislost s filmy, coz je mozna to nejpodstatnejsi, co jsi chtel asi rict. Nevidel bych to tak striktne, ze kdo rika druhemu, ty si hry stahujes, mel by sis je kupovat, je to moralni pokrytec, kdyz na druhe strane sam si treba stahne film? Za prve, z hlediska moralky je dulezite, k cemu moralku vlastne vztahujeme. K dodrazovani zakona a pravidel, nebo k osobnim sympatiim vyvojarum? Ze by meli dostat zaplaceno za to, co druhemu poskytuje zabavu? Pokud k zakonu, pak je to jasne, stahovat si filmy a hudbu u nas nelegalni neni. Pokud to druhe, pak ano, ale znamena to snad, ze takovy clovek nemuze druhe upozornovat, aby se chovali spravne? Je to pokrytec? Ne, je to jen clovek, kteremu zalezi na urcite veci a podle toho jedna.

          Trochu mi to pripomina debatu, kterou jsem kdysi vedl na stejne tema, a stal jsem samozrejme na strane zastancu legalnich her. Debata nakonec vyustila v to, ze se me nekdo zeptal, jestli jsem jel nekdy v MHD na cerno. Ja jsem priznal, ze jednou, snad dvakrat, kdyz jsem byl jeste malej. A bylo vymalovano. Uz jsem nemel zadne pravo nekoho karat za to, ze si nekupuje hry, protoze sam jsem prece ten velky kriminalni zivel, ktery ve dvanacti letech jel meterem a nekoupil si jizdenku.

          Co je to moralka a moralizovani? Smi snad kazdy rikat co se ma a nema, jen pokud je svaty? A jeste svatejsi nez vsichni svati? Urcite ne. Kdyz nekomu zalezi na hrach, je preci spravne, ze haji hry v jejich zajmu a apeluje moralkou na ostatni.
          • Tahle debata spěje někam kam vůbec nepatří :-) Abys mě pochopil. Polovina mého původního příspěvku byla v sarkastickém duchu. Poukazoval jsem na to že ačkoli se tu nadává pirátům mnoho z nich je i mezi těmi, kteří nadávají :-) Rozhodně jsem neobhajoval piráty, to jsi asi špatně pochopil. Myslím, že bychom to měli utnout protože každý si můj příspěvek vykládáme jinak a budeme v tom mít akorát zmatek :-) A diskutovat o fylosofii morálky nemá význam :-)
        • Robotron3
          Mozna jsem naivni, ale ja bych to obratil. Klidne bych rekl, ze takovych 90% lidi, co pise, ze si hry kupuje, si je opravdu koupi. Ale to jsou jen spekulace :)
  • MoravaGeorge

    jedno velé PLS

    PLS uploudněte někdo někam 14. díl a hoďte link... bez nároku na honorář, za to s mou nezkonalou vděčností a to se vyplatí.
    Díky
    • Drom
      tady to mas
      (Fightclub 14)
      http://rapidshare.com/files/449528536/4d5d2054e3dc3.mp3
  • militantni.switcher

    Vávra aka FUNtastic

    Víte někdo, ve kterém podcastu mluvil o bardovi s harfičkou? Jaksi se mně nedaří to dohledat.
    • janchor
      Ve trojce, někde ke konci dotazů.
      • militantni.switcher
        Děkuju, švarný jinochu, pánbů Ti to oplatí na dětech, případně jiném drobném zvířectvu...
        • Black_Hand
          kazdy dobry cin musi byt po zasluze potrestan :).
  • Dost bylo frikulínských avatarů!

    Zrovna jsem doposlouchal Fight Club #12 a nejvíce mě pobavilo a zároveň zaujalo téma „Dost bylo frikulínských avatarů!“.

    Za prvé to byla prdel a za druhé se stim můžu naprosto ztotožnit, například teď jsem defakto vyhodil litr za Two Worlds 2, kterej mi vydržel asi pět hodin a pak už se na avatara prostě nedalo koukat (doufal jsem v brzké získání helmy, ale už dost dlouho mám čepku alá Robin Hood a je to snad ještě horší než s přiteplenym namelirovanym účesem).

    Shepard se dal udělat (v jedničce) celkem solidně, ve dvojce už to bylo horší.

    To i dnešní hry tolik postihuje to pofiderné móda? (tuším že v TDU2 diskuzi si taky někdo stěžoval, jak by si radši udělal upocenýho chlápka z maringotky než buznu s barákem kterej má v druhym patře bazén).
    • sice už mám něco upito a captcha mi dělá problémy, ale nemůžu najít Fight Club #14 ze 17.2. Jsem slepej nebo opravdu někam zmizel?
      • ne

        Tím to nebude a to je stav mého alkohometru zatím nula. *9*
  • Neviete niekto, prečo tento týždeň nevyšiel podcast?
    • posila
      Vysel ... ale kvuli nejakym problemu s presunem na nove servery je tady docasne nedostupny. Nize v diskuzi najdes mirror na rapidshare.
      • xixixao
        A až si ho pustíš, zjištíš, že celej problém způsobil fakt, že si ho někdo stáhnul F6kou :D
  • :D

    Kubajz: Však si nemusíš kupovat hru každej týden,to bych žádnou hru nedohrál .Ale slušnej člověk snad zaplatí za povedenou hru (která se cenově vyplatí).A nikdy jsem nekoupil hru za 1500 to nestojej ani hry na xbox.Stačí když jsi uděláš profil na steamu a hodně často jsou slevy okolo 75%.
    PS: viz tedka předobjednávka Portal 2 stojí asi 736 kč
  • Všichni tu říkáte jak si si kupujete hry :D a že byste stáhlou hru nikdy nehráli :D měli byste si uvědomit že všichni bud nemají tolik pěnez nebo nebydlí u maminky a musejí se o sebe postrat sami :D proto nemají 1500,- týdně navíc za hru kterou třeba dohrajou do 2 dnů. Tak proč si hru jednoduše nestáhnout z internetu? Musíte to brát z pohledu obyčejných lidí kteří nejsou do her až takoví blázni a chtějí si zahrát jenom občas.
    • Problém je že hry jsou z dle mého názoru poměrně drahé legrace,pirátění si můžu snadno omluvit konstatováním že Hru bych si za normálních okolností(tj.bez možnosti si je zkopírovat)stejně nekoupil a tím že si stáhnu její kopii přece nikoho o nic neokradu,pravdou však je že kdyby pirátění nebylo asi bych si her patrně koupil více než nyní když onu možnost nemám.Každopádně hry které se mi opravdu líbí si většinou koupím později když jsou již levnější(alpha protocol),a několik málo her si koupím i za cenu plnou(naposledy zaklínač).Jinak ideální cena za novou hru by pro mě byla tak cca 300kč...
    • zdeeneek
      Hry ale nejsou neco co bys nutne potreboval k zivotu. Da se zit i bez nich a kdyz na ne nemas penize tak je holt nehrej ... Krome toho argument, ze nekdo pirati hry protoze jsou drahy je ta nejvetsi hovadina jakou nekdo muze napsat - pokud nekupujes hry hned po vydani, ale treba si pul roku nebo i rok pockas, tak za hru nedas 1500,- ale jenom par stovek. Za tech 1500,- si takhle muzes klidne koupit 3-5 her. Navic samotny PC nebo konzole s televizi taky nejsou zrovna levna zalezitost, ale pochybuju, ze je pujdes ukrast do obchodu ... Takze proc piratis hry ? Ne proto, ze jsou drahy, ale proto, ze pripojit se k netu a stahnout hru je jednoduchy a nikdo te za to navic ani nepotresta ... Mne je celkem jedno jestli nekdo pirati nebo ne ( s tim, ze nekdo krade se musi kazdej vyrovnat sam ), ale to argumentovani tim, ze jsou hry drahy me docela vadi ... neni to totiz pravda, jedna se jen o vymluvu. Ja sam nemam zadnej vysokej plat a hry si jenom kupuju ...
    • DSemik
      1. Pokud nemám peníze na hru, tak si jí nekoupím, stejně jako se vším ostatním.
      2. Hru si je možno koupit pár měsíců po vydání, kdy je levnější o několik řádů. Nebo vychází časopisy, ke kterým je hra přibalena. Předplatné na rok vyjde na 1500 - 2000 kč. Sice nejsou hry nové a ne vždy to, co si hráč přeje, ale to se dá chápat i jako výhoda - je mnoho her, které nyní patří mezi mé nejoblíbenější, ale nebýt časopisu, k němuž byly přibaleny, nikdy bych si je nechtěl zahrát.
      3. Současně mne také udivuje, že ten, kdo není s to si na hru ušetřit a pirátí "protože musí" má dostatečný hardware pro jejich rozběhnutí.
    • Mopped
      A proto jenom občas nějakou tu hru ukradnou.
  • Udiven

    No nikdy mě nenapadlo ,že by mě mohlo bavit poslouchat kecy o hrách bez videa.Ale vám se to podařilo a občas jste docela i k smíchu .Takže doufám že budete pokračovat dál a občas si přizvete i nějaký specialní hosty :-)
    DnBskill *5*
    • mirekdusinojc
      Njn, někteří z nás už tuhle pravdu ví několik let *1*
  • MoravaGeorge
    Díky, už to funguje, nevěřil jsem, že to bude dokonce víkendu. Jste nejlepší. Tiscali rulez, sem nevměřil, že to někdy napíšu *1*
  • mirekdusinojc
    Tak sem vás konečně našel kluci moji zlatí. Já už se bál, že jste všichni umřeli při nějaké hromadné havárií a oni zatím přešli jinam :P

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit