Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Black_Hand
    njn, misto Serious Sama by to chtelo Serious Samanthu.
  • Vynikající fight club,Dan Vávra povznesl úroven podcastu na vyžší LEVEL...
  • Jozef123
    Podcast č.12 tam je 2x
  • Jako

    Slovo jakoby bude od dnešního podcastu nahrazeno slovem jako? *4*
    • janchor
      Jak jsem se tak poslouchal, čeká mě spíš konverze k Nicméněismu.
  • Robotron3

    hodnoceni her

    Zaujala me debata o hodnoceni her. Necetl jsem tu diskusi predtim, ale podle me je to uplne jasne. Vylucovat indie hry do nejake vlastni hodnotici skaly je blbost, protoze hodnoceni preci neni o tom, kolik se do her nacpalo penez a jak dlouho a v jak velkem studiu se na hre pracovalo. Herni magaziny a jejich recenze tu jsou od toho, aby nam rekli, jestli ta a ta hra je dobra a jestli stoji za zahrani, a proc. To je to hlavni. Ze velka AAA hra je trochu neco jineho nez indie vec, kterou vytvoril treba jediny clovek, musi byt jasne kazdemu. Hodnoceni neni nejaka univerzalni pravda, ktera je vsude stejna, neni to zebricek hodnot, ktere se daji uplatnit vsude a na vsem stejne. To mate jako s hrou pro detske publikum, ktera by mela deti i neco naucit. A vedle ni byste postavili AAA akcni strilecku. No kazda hra je o necem jinem, s jinym publikem, zamerenim, cilem, rozpoctem, atd. atd. A na vas jen je, abyste zkusene zhodnotili, jestli v te sve kategorii uspela.

    Tim chci rict, ze hodnoceni je relativni, ale to nejdulezitejsi je vzdy stejne. Zajima nas, jestli hra je dobra, nebo spatna. To je cele. Tak snad nejsme jako hraci uplne blbi a vime, jaky je rozdil mezi AAA hrou a indie, i kdyz maji obe hodnotici stupnici 0..10/10.

    Jinak Dan Vavra se dneska pekne rozjel. Vyborny! *3*
  • Risefromfallen
    Kdy bude podcast na iTunes???
    • blixak
      Fight Club na Itunes je od zacatku - viz http://itunes.apple.com/bw/podcast/fight-club/id403581542
      • Risefromfallen
        No na iPad iTunes mám zatim poslední Fight Club 11.
  • Zajímalo by mě, jak chce Dan Vávra vysvětlit, že nemůže používat kinect kvůli dřevěným podlahám, aby nepadala sousedům omítka do polívky. A pak za pár minut řekne, že si rád pouští hudbu na hifi soupravě se zesilovačem, aby to mohl pořádně osolit.
    • blixak
      Třeba tím, že sousedi mají rádi black metal? :)
      • To se mi moc nezdá, kdyby sousedi měli rádi black metal, tak už jim ani žádná omítka padat nemůže. Navíc já osobně bych Dana tipoval na Queeny *1*
        • Staré domy se vyznačují tím, že mají stropy jako dvě vrstvy prken, mezi kterými je nasypaná půl metrová vrstva nějákého bordelu. Jako zvuková izolace to funguje skvěle. Jako trampolína bohužel taky. Queeny jsem poslouchal, když mě bylo deset :) Teď mi tady duní nový Falkenbach.
          • Black_Hand
            hmm bydlim v byte v dome ze 30. let, taky tu mame prkna strop/podlaha. a taky tu duni metal. ted jsou to stary atheist s jejich unquestionable presence :P. takze problem to neni :).
          • Omlouvám se, že jsem stále v opozici. Ale musím napadnout věrohodnost tvojí identity, protože mám důvodné podezření, že se za Dana pouze vydáváš. Dan Vávra jako redaktor games.cz by si jistě nedával tu práci, aby se odhlásil a poté psal jako anonym. Z podcastů je jasně patrno, že Dan je člověk praktický a za svými názory si stojí. Tudíž silně pochybuji, že by neměl na games zřízený uživatelský účet. *1*
            • To jsi mě teda zklamal, já do tebe vkládal tolik důvěry *1* Teď si budu muset najít novej idol *1*
            • Akorát je línej udělat si účet :)
            • janchor
              V opozici klidně buď, ale věz, že tenhle Dan je pravej *5*
            • Robotron3
              Chudak Dan, kdyz se mu ani neveri, ze je... *3*
  • Drom
    Ty perly o MMO me dost rozesmaly. Panove asi nikdy nehrali P2P MMO a nevi, jak realne penize ve hre nemaji co delat a NICI to vsem hracum zazitek. Ono to totiz naprosto nici, jak ekonomiku hry, tak loot system, popripade i komunitu, ktera je tim nekonzistentni. Proto F2P hry budou vzdy tak omezene, kde realna ekonomika ovlivnuje tu herni. A pan Vavra tohle přesně míchá dohromady.
    • Jaký je rozdíl, když v PVP narazím na ultramega hráče A, který se stal ultramega půl ročním sezením u počítače a na ultramega hráče, který si postavu koupil? Podle mě žádný, oba je budu muset porazit. U zbohatlíka to bude snažší, protože neumí hrát. Jak vlastně poznám, že si někdo něco koupil na ebay a nezískal to "poctivě" pokud toho člověka vidím poprvé? Podle mě dost těžko.
      • Drom
        pokud si nekdo koupi postavu, tak to nijak hre neuskodi, pouze se zmeni majitel. Problem je, pokud se do hry dostane obrovske mnozstvi herni meny od farmeru. U nekterych her je to fuk, ale u her s propracovanym modelem ekonomiky, ktera stoji ciste na hracskem majetku a hracske vyrobe je to velky problem a hrace, kteri nezasahuji realnymi penezi do ekonomiky hry to demotivuje. Prece jen ,kdyz si poctivy hrac buduje roky majetek a postavení a pak prijde nejaky jouda s cerstve nakoupenymi goldy za realne penize a muzu zkoupit veskery majetek poctiveho hrace, tak je neco spatne. Kdyby realne penize aspon odpovidali tem hernim, ale ono staci par stovek korun a v herni mene to muze udelat neskutecnou castku, s kterou muze dotycny disponovat. Tot k prodeji hernich penez za realne. At uz je to legalni cestou nebo nelegalni. U F2P modelu jsou moznosti hrani natolik osekane, ze nikomu nevadi, ze cokoli, co se primarne netyka boje vlastne nema zadnou herni hodnotu a ze se to prodava jako nepotrebny nadstandart.
  • oin.odin
    ako čakám kto vám tu prvý vynadá do sexistou ....
    • Ano hry podporují násilí *1* Taky mi dneska skončilo zkouškový
  • Hodnocení nezávislých titulů v kontextu herního mainstreamu

    další z anomálií herního scény, zvláštní, že filmový nebo hudební průmysl podobné žabomyší války vůbec nereší. Naopak v historii je spousta děl, která byla vyrobena za pár šupů, za pár dnů a dodnes mají kultovní status a nikdo poměry, za kterých vznikly, neřeší.

    Takže o co jde? O to, aby byly hry vyrobené v malém počtu lidí, za málo peněz a za málo času odsunuty na okraj? A to jenom proto, aby se v plné nahotě při přímé konfrontaci neukázalo, že AAA tituly za miliony dolarů vlastně stojí za h *8* vno?!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit