Přejít na výpis diskuzí

Nightwish

HUDEBNÍ SKUPINA 18.2.2007 
1003 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Re: Re: Re: NW

    Milá zlatá, já jsem na Masters 2009 byl a byl jsem i rok předtím v Praze. Navíc zkus si najít HD videa z Masters a JASNĚ USLYŠÍŠ, že Anette nezpívala do mikrofonu zdaleka tak strašně, jak se to neseno v tom olbřímým areálu větrem a poděělávano zvukařem mohlo někde zdát. Všichni pořád budou tlachat o Sydney, i kdyby se povedlo dalších pět tisíc koncertů. Viděl jsem videa z asi tak 30 koncertů a tenhle byl jeden z těch nejslabších. Zkus si těch věcí na YouTube poslechnout víc, než jen dokola přehrávat Sydney, abys se ujistila o božzkosti a nenahraditelnosti první zpěvačky. Turné k novému albu bylo nejúspěšnějším v historii skupiny, alba se prodalo zhruba stejně jako předchozího Once, tak jakýpa vezení se dolů. V Severní Americe je před pěti lety nikdo neznal, dnes tam mají silný postavení na klubový scéně. Od Tarji jistě nikdo nečeká Slipknot (od Slipknot nikdo jistě nešeká Tarju), ale mnoho jejích obdiviovatelů mi potvrdilo, že tohle bylo ukrutně unylý i na ně. A Aneta Tarji songy uzpívá! Zpívá je ale samozřejmě svým vlastním hlasem, takže to nikdy nevyjde stejně, už jen proto, že prostě neexistují dvě totožné lidské hlasivky. Jsme jako lidé různí a to je jen dobře. Největším trapasem by bylo snažit se kopírovat původní zpěvačku, nic trapnějšího není. Proto je dobře, že když k výměně na postu frontwomen došlo, hoši zachovali zdravý rozum a zvolili zpěvačku, která má svůj vlastní výraz. Dát tam kopii Tarji by byla ukrutná ubohost. Je pravděpodobné, že já bych z toho tisíce taky třeba možná vybral kandidátku jinou, ty taky třeba jinou a Pepa z depa zase úplně jinou, ale tak už to prostě je, že se kapela rozhodne kdo jim připadá pro ně osobně nejlepší. Taky pro kapelu určitě byly důležité i lidské stránky její osobnosti. Po těch zkušenostech už znovu nehodlali mít třebas perfektní zpěvačku, která by byla pod vlivem manžela, který se chová jako naprostý kretén a skupinu rozkládá zevnitř.
  • Re: Re: NW

    No zřejmě si toho od Anette slyšela hodně málo. Doporučuju například Sydney 2007-8, anebo právě MoR.Nevyčítám jí, že neuzpívá Tarjiny songy, které si upravuje pdle sebe, ale písně z DPP by fakt udejchat mohla. Já zpěvačka určitě nejsem a taky mám dost soudnosti na to, abych se do nějaký skupiny hlásila. Škoda, že Anette na tom není podobně, mohla si ušetřit hodně trapasů, a nám pohled na to, jak se ta úžasná skupina veze dolů a dolů. Jinak Tarjin výstup na MoR byl z profesionálního hlediska bezchybný, a pokud někdo jde na Tarju v doprovodu filharmonie a čeká od toho nářez jak od Slipknot, tak je debil. Co na to říct?!
  • Re: NW

    Kecy, kecy a ještě jednou kecy.Proč ses Máňo nepřihlásila do konkurzu ty, když jsi zcela jistě tak skvělá zpěvačka. Proč by Aneta asi neuzpívala písně na novym albu. Jo já zapoměnl, on ti Holopainen poslal jejich notový zápisy nebo rovnou demáče. Takže víš, že napsal něco, co ona nikdy nedokáže uzpívat.
    Tarja nikdy nezklame - no slyšel jsem jiný zvěsti o jejím koncertu na MORu. A jestli první album nebylo zklamáním, tak nevím, co bylo. To druhý z letoška je dobrý, moc mi překvapilo.
  • NW

    Jsem zvědavá na nový album NW, ale žádný velký naděje si nedělám. I když ty songy určitě budou skladatelsky bez chyby, tak co pak s nima, když je Anette stejně neuzpívá, jako třeba na MoRu nebo jiných a jiných koncertech. NW byli opravdu na úrovni do toho roku 05, teď už jsou spíš parodií sami sebe. Ještě, že je tu ta Tarjuška, která nikdy nezklame *14*
  • Re: Re: Re: Re: Re: ....

    Zpívala například v ABBA remember kapele, což myslím jako ukázka popu celkem stačí!
  • Re: natasa

    Tady ale nejde o Tarju, tady de o Nightwish......víš jakej měli pokles fanoušků? Dyť kvičí jako prase. Tarje se vede dobře, ale Nightwish ztratili tisíce fandů *16*
  • Vzpomněla jsem si

    To víte, že jsem si minulý týden vzpomněla. A ke všemu tento týden jsem zažila bolestný vyhazov i já.
  • Re: Re: tarja

    Já jsem byl Nightwish a Nightwish byli mnou, od tý doby, co mě vyhodili už to nejsou žádný Nightwish.
  • Re: Re: Re: tarja

    Bylo to pět let a ani jsem na to nevzpoměl, snažím se u muziky dívat spíše do budoucnosti, nikdo si třeba nevšim, že bicí na nový album jsou už natřískaný.
  • Re: Re: tarja

    Snad 6 ne? Jasně, že vzpomněl
  • Re: tarja

    posloucham nw 10 let,jejich hudbu miluji,posloucham i nekolik hodin denne,minuly rok jsem byl na jejich koncertu v Londyne.lidi,bohuzel,proste Tarja byl Nightwish a Nightwish byla Tarja.nemam nic proti Anete ale bohuzel.snazila se zpivat pisnicky od Tarji tak to byla opravdu hruza.az mi jich bylo lito.mam jen jedno prani,at se Tarja vrati.a nove CD co ma ted vyjit si samozrejme koupim,uz netrpelive 3 roky cekam.mejte se
  • Re: tarja

    21.10 to bylo právě 5 let, ani si nikdo nevzpomněl? *7*
  • Re: tarja

    Neshodneme, už se mužská část kapely a Tarja nemohli vystát a tak někdo musel odejít a protože lídrem kapely je T. Holopainen, tak to musela být Tarja. Jasný jako facka.
  • tarja

    hele lidicky vseci se shodnem že tarja je byla super a vždycky bude skoda že ji vykoply a vzali anette :( chci tarji spatky achjo *9* *9* *9* *9* *9* *9*
  • Re: Re: Re: Re: Re: \,,/(-,-)\,,/

    Pokud vím, tak Anette žádné Tarji písničky na koncertech nezpívá. Nightwish mají dost obsáhlý repertoár a tak nemusí hrát My Winter Storm, Die Alivwe nebo třeba I Feel Immortal *1*
  • Re: Re: Re: Re: \,,/(-,-)\,,/

    Já jenom nechápu, že všichni říkají, že má Tarja špatný přístup k fanouškům ... na Masters of Rock se se mnou vyfotila, dala mi autogram a chvíli se mnou i mluvila a zkoušela to i česky a to sem ji hodně otravoval .... *4* Myslím, že kdyby nebyla ke svým fanouškům milá, tak by asi těžko měla tak nesmírně dobře rozjetou solo karieru a tolik fanoušků a především ikdyž nejsem moc nadšen z toho, že už s Nightwish není si myslím, že ona udělala velký krok v před protože může psát vlastní hudbu, texty skrátka všechno, tak jak to vyhovuje jí a jenom jí *4* A pro ty co stále nadávají na Anette : já ji nemám rád, ale zároveň to neí její chyba, že je zpěvačkou Nightwis tak tedy pokud chcete někomu nadávat, tak by ste měli nadávat Tuomasovi a ostatním, jinak existuje pro vás i další možnost ne si jenom stěžovat můžete poslouchat jen starší písničky kdy je skupina ještě s Tarjou .. sice je asi spolu neuvidíme naživo, ale jejich písničky žijou dál ... Jinak Anette není popová zpěvačka, nedosahuje takových kvalit jako Tarja, ale její hlas je podobný třeba zpěvačce z Lacuna Coil ... Tak s tou popovou zzpěvačkou přestaňte *13*
  • Prde

    Twl vyserte se na to .. prostě nejlepší je Marco .. !!! neni co řešít né ? :D A neejhezčí empu ale to je mimo .. :D Takže Marco forever ( všichni víme že tarja byla lepší ) .. :D
  • Hm

    To si nevyberete. Tarjina angličtina by se dala srovnávat s mojí japonštinou, jenže až na pár úletů se její zpěv dal dobře poslouchat (mimo studio pochopitelně). Anette slyšet naživo, uši krvácí. Neznám, opakuju neznám, vokál, kterej by si píseň libovolně přehazoval o oktávu níž a zpět vejš podle toho, jak se mu to hodí. Respektive proto, že to nemůže absolutně udejchat *7* Nezazpívat naživo to, co vyloudím ve studiu, to je dost ostuda. A jí se to bohužel stává často. A to se mi nový album stylem celkem líbí (až asi na 2 písničky). Není to dobrý Time, není *3*
  • Re: Re: ....

    Hehe, zas o kus dál! No to se jim tedy povedlo *1*
  • Re: anette

    ccože ? ... ty ses asi posrala .. anette je kráva ..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit