Přejít na výpis diskuzí

Eragon

FILM 4.3.2007 
85 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • avril007

    Moje kámoška

    Moje kamarádka čte jako divá a přečetla samozdřejmě Eragona.Ona i uča říkají že ta kniha je lepší než film.To možná ale...no maj asi pravdu.Říkali,že to nejlepší tam není.
  • ....

    Upřímně....ten film je naprostá KATASTROFA, mezi oblíbené přidávám pouze kvůli své nehynoucí (a dle kvality filmu slepé) lásce ke knize. Vzato z celkového pohledu se jí podobá asi tak z 25%, a to pouze jmény a jen tou nejzákladnější kostrou děje: chlapec (ani to ne, ve skutečnosti má být Eragonovi 15, ne 17, ale dobře), zrůdný král, vejce -> nová naděje, dračí jezdec, boj za svobodu. Pokud se ale podíváte pozorněji, zjistíte obrovskou škálu nesrovnalostí. Jen na začátek: když Durza uvězní Aryu, mučí ji měsíce aniž z ní cokoli dostane, Safira nevyroste během jednoho letu ale trvá to týdny, způsob jakým Brom zjistí že je Eragon Dragčí jezdec je taky úplně jiný (a velice poutavý - škoda ho), Angelu Eragon potká v jiném městě a za jiných okolností, nehledě na vynechanou velice důležitou postavu, ve filmu je asi jedna scéna kdy Brom učí Eragona bojovat - oproti desítkám které jsou v knize (a to radši nepočítám hodiny magie a starověkého jazyka), okolnosti vztahu Arya - Eragon jsou úplně překopané: Eragon je do ní zamilovaný, pravda, ale Arya ho z velice pádných důvodů odmítá (nikoli podporuje jeho city jak vyplívá ze závěrečné scény) a co se týče závěrečné bitvy...nezažila jsem větší zklamání. Eragon má s Durzou bojovat na zemi, NE ve vzduchu a obecně vzato až na dobrý konec (mám na mysli že to přežil - i závěr s knihou vůbec neladí) "ne všichni to přežili ale Dračí jezdec žije - hurá jde se dál" to nemá s knižní předlohou pranic společného. Nejsem zaujatá, ale upřímně, jediné na co se v tomhle filmu dá dívat (pokud jste četli knihu), jsou předsatvitelé Eragona a Rorana, samozřejmě také skvělý Jeremy Irons. Celkově film vyznívá úplně jinak (a nesrovnatelně hůře) než kniha, a pokud ho shlédnete neznaje ji, prakticky řečeno uvidíte úplně jiný příběh, čas a prostor. Tohle mi asi potvrdí všichni milovníci téhle fantasy edice Odkaz dračích jezdců.
  • Knížka je skvělá, okouzlující, zajímavá, poutavá atd. Herec Edward Speleers hraje skvěle jen scénář trochu moc pokulhává za knihou... Nechci nikoho urážet ale ten film je úděsný, vždyť to má s knihou společný jen název!!! Třeba Arya má v knížce černé vlasy a tam zrzavé ale to by zase tolik nevadilo narozdíl od ostatních věcí, a že bych toho mohla napsat HODNĚ!!! Ten film je pro mě propadák ale nevím jak pro ostatní, zkrátka se jim to vůbec nepovedlo!!! *10* *10*
  • murtagh

    film je krásnej viděla jsem ho v kině a ted ho běžim půjčit do videopůjčky ale nejhezčí je murtagh každá máme jiný still *14* *14* *14* *14* *14*
    • Re: murtagh

      Jo každá máme jiný styl. Takže holky, mě se zase líbí Jeremy(Brom) heč *5* *3* i když jako Murtagh taky není špatnej mno.... *15* ale pro mě je best Jeremy *3*
      • Re: Re: murtagh

        mě se zase nejvic libi Roran
  • erago

    je to suprovej film a nejhezčí je ed speleers. *14*
  • Kniha o filmu ERAGON

    K vánocům jsem dostala knihu Kniha o filmu ERAGON. V knize se píše, že autor Eagona Christopher Paoliny je krajinou kde žije Eragon inspirován podle míst kde prožil dětstvi. V knize jsou i další zajímavosti na které se můžete těšit na stránkách www.SKANDAL007.blog.cz *3*
  • stručné hodnocení filmu

    Stačilo by vyměnit režiséra a scénáristu (debutanty), půlku hereckého obsazení v čele s představitelem Durzy a mohlo by z toho něco bejt. Tady jenom Irons udržuje potápějící se lod nad vodou. A kde nechala Arya černý vlasy???? *1*
  • kjaneckova

    Eldest

    Prosím, neví někdo jestli se bude natáčet Eldest (druhý díl Eragona). Jinak děkuji za odpověď.
  • Musím říct, že tohle se tedy rozhodně nepovedlo, kniha je úžasný, smysluplný, fantasy příběh, ale film vůbec nedává smysl!!! Jestli jste četli knihu vůbec se na to nekoukejte - nema to cenu. Jinak kniha užasna a doufam že Paoliny se k příběhu Eragona ještě vrátí... *10* *12*
  • Je sprostý, že pokračování se asi nedočkáme!!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit