Přejít na výpis diskuzí

Zkrocená hora

FILM 4.3.2007 
218 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sasame

    miluju ten film

    prostě ho zbožňuju, je můj nejoblíbenější
    miluju tu scénu, kdy Jack vzpomíná na starý časy, kdy hlídal s Ennisem ovce, jak k němu Ennis přijde, řeknemu ať nespí ve stoje jako nějakej kůň, obejmeho a začne mu zpívat hmmmmmmmmmmmm....... *14* *14* *9*
    • l.enik

      Re: miluju ten film

      Jo přesně,tohle se mi taky hrozně moc líbilo,a taky jsem se u toho nejvíc rozbrečela.Nevím proč právě tady,ale nemůžu si pomoct.
  • natali.rose

    zkrocená hora

    zkrocená hora je nádhernej film..v žádném filmu jsem neviděla tolik emocí jako ve zkrocené hoře a heath s jackem jsou opravdu moc krásní *14* hned bych jela rybařit *3* ...a homosexuálové jsou moooooc fajn, přátelští a za své city by se neměli stydět a ti co je za to odsuzují jsou pouze tupí, neinteligentní a neumí se vžít do cizých pocitů *10* a když tak čtu některé tyto příspěvky zvedá se mi žaludek *16* *9* ...I LOVE BROKEBACK MOUNTAIN *14*
  • Heath

    Nádhera! Je to krásnej film. Ale na tom konci sem brečela... *3* *9*
  • heatcliff

    SRDEČNÍ FILM!

    JSE URČITĚ PRO TO, ŽE ZKROCENÁ HORA JE NÁDHERNÝ FILM, A HOMOSEXUALITA JE NAPROSTO NORMÁLNÍ! PŘECE NEŘEŠÍTE DO KOHO SE ZAMILUJETE, ALE JESTLI TA LÁSKA BUDE TŘEBA OPĚTOVÁNA, NEBO JESTLI TO NĚKAM POVEDE, TO MÁTE JAKO U NEZDRAVÉHO JÍDLA, JÍTE HO, JÍTE, I KDYŽ BYSTE MĚLI RADŠI JÍST TO ZDRAVÉ....TAKŽE PRO TY CO ŘÍKAJÍ ŽE GAYOVÉ JSOU ZMETCI- JE TO HROZNÉ TOHLE ŘÍKAT, TAK ANO, POTOMKY MÍT TŘEBA NEBUDOU, ALE TO SE MAJÍ KVŮLI POTOMKA OMEZOVAT VE SVÉ LÁSCE, CITECH A HLAVNĚ ZAMĚŘENÍ?- TO ROZHODNĚ NE!A ZKROCENÁ HORA TO VYSTIHUJE, BOHUŽEL KDYSI TOMU BYLO TROCHU JINAK, V DOBÁCH 60. LET, A NAVÍC VE WYOMINGU, LIDÉ HOMOSEXUALITU NAPROSTO ODSUZOVALI, A NĚKTEŘÍ DOKONCE NEVĚDĚLI, ŽE TO EXISTUJE, TAKŽE TAM TO PROSTĚ JACK A ENIS DLOUHO TAJILI, PROTOŽE VĚDĚLI, JAKÉ BY TO MĚLO DŮSLEDKY, A TAKÉ ŽE NAKONCE JACKA ZABILI, ŽE?! ŠKODA ŽE NEŽILI TEHDY V NEW YORKU- TAM BY PROŽILI PLNOHODNOTNÝ, A LÁSKYPLNÝ VZTAH BEZ JAKÝCHKOLI STRACHŮ, A SKRÝVÁNÍ. *9* *4*
    • Homosexualita není "naprosto normální", je to z faktickýho hlediska jistá chyba v matrixu, ale stejně jako plochý nohy, krátkozrakost a diabetes do společnosti patří a doufám, že v budoucnu se k ní lidi budou stavět tolerantně (ale myslim, že sme na dobrý cestě...možná zas až moc - adopce atd., to teda nevim a nechtěla bych o tom rozhodovat). Co vůbec nechápu, jsou křesťani, podle kterých to bývali "radši-ani-nevím-co", když každýho takovýho klučinu/holčinu stvořil přece ten jejich slavnej neomylnej Bůh. Hezky to vystihla Alyssa v Chasing Amy - je tak vzácný najít člověka, do kterýho se zamiluju, nebudu svoje šance snižovat na polovinu tím, že vyřadím jedno pohlaví....This Mountain truely broke my back.
    • alen

      Re: SRDEČNÍ FILM!

      Je to vážně moc krásnej film,viděla jsem ho asi 4krát a vždycky mě dojal.je to bomba.
    • Re: SRDEČNÍ FILM!

      S většinou tvých názorů souhlasím, ale to, že by v New Yorku mohli v té době oba žít v pohodě a bez obav, to nevím. Scénář k tomuto filmu byl napsán už v roce 1997, ale do roku 2005 si nikdo netroufl film natočit, právě kvůli homosexuální tématice. Z téhož důvodu neobdržel v USA ani cenu za nejlepší film roku 2005, i když si ho po právu zasloužil. Jinak je to nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděla, a myslím si, že mnohým lidem změnil pohled na homosexuály.
  • zdenule119

    Nemám slow!!!...

    ...tenhle film teda Oscara rozhodně měl dostat...a Heath a Jake taky...u konce,jak tam Heath brečí,po každý brečím s ním...bylo to tak bezwadně zahraný a tak přeswědčiwý...(no ono je wšechno přeswědčiwý...)...no prostě nádhera...tenhle film podle mýho názoru patří mezi nejpowedenější filmy Hollywoodu...mohla bych se na něj díwat pořád dokola...a musím souhlasit s tím,že homosexualita je naprosto normální wěc...a je pěkně blbý,že kwůli názoru mnoha lidí na homosexualitu,tenhle film Oscara newyhrál...(teda jestli to wůbec kwuli tomu je...)...no ale jinak prostě patří mezi nelepší filmy,který sem widěla a bude patřit mezi ně napořád...a Heath a Jake wydali ze sebe uplně wšechno a zahráli to absolutně perfektně...BROKEBACK MOUNTAIN--->THE BEST!!!... *14* *14* *14* ...děkuju Heathy,že si nám tady zanechal swoje filmy,we kterých si tě stále připomínáme a díky kterým na tebe už nikdy nepřestaneme myslet... *14* *14* *14*
  • tetka.betka

    :D

    a ještě se chci omluvit jednomu člověku(on ví že mluvím o něm) protože jsem se dívala na Homosexuály skrz prsty, ale po té co jsem shlédla tento film, bych nejradši byla homosexuál taky, ale v klučičí verzi, né jako holka..chápete jo XD přestě tenhle film ukazuje krásnou lásku, která není překonána PS: Mám ho mooc ráda. :-*
  • brad
    Nádhernej film, na konci sem málem i brečel prostě nádhera. Dobrý herecký výkony, hezké prostředí i čas.
    • Přesně tak..naprosto souhlasím
  • :)

    Ahojda. No takže, nemám k tomuhle filmu co dodat, nejen, že v něm hraje nejoblíbenější herec mého srdce Heath Ledger, ale ještě je to ten nejlepší film, kterej sem kdy viděla. Nemůžu si pomoct, ale strašně se mi líbí síla té lásky, kterou k sobě chovají. Je pravda, že podle mě do toho namočil Jack Ennise, kterej se zezačátku hodně bránil, ale potom už to jelo samo. Ani po 4 letech na sebe nezapomněli. Líbí se mi, jak se za to zezačátku ( spíš Ennis) stydí, ale potom, jak spolu jezdí "na ryby" *14* a prožívají spolu spoustu nádherných chvil. Také se mi na tomto filmu líbí to, že končí smutně. Možná to zní divně, ale vezměte si většinu těhlectěch přiblblejch americkejch filmů, ktery jsou jako z pohádky a končí tak, že se vezmou a žijou spolu štastně až do smrti. Tenhle film končí pro Ennise smutně, nejen, že ztratí svoji rodinu, ale ještě ztratí svoji lásku, a jak ještě na končí brečel, to mě dostalo *9* *9* musím se přiznat, že málo kterej takovejhle film mě dojme, ale tady u toho jsem řvala jako želva, je to smutnej ale nádhernej film, na kterej koukam pořád dokola. Dalo mi strašnou práci tenhle film sehnat a ted na něj koukám tak 2 krat denně. mám pocit, že už mi z toho haraší. Každopádně krásnej, ale mooooc smutnej film, kterej miluju stejně jako Ennise del Mara alias Heatha Ledgera *9*
    • Re: :)

      Naprosto s tebou souhlasim...tenhle film jsem po prvý viděla včera...dost jsem o něm slyšela-spíš to negativní(ve smyslu,že je to akorát film o dvou buzerantech) ...no a prostě všichni v mém okolí kdo tenhle film viděly ho hanily...včera,když jsem ten film dokoukala,tak jsem si připadala strašně zvláštně...na nic jsem neviděla,protože sem od breku měla v očích řasenku a ta mě pálela jako čert *16* ...celej ten film byl strašně dojemnej a zanechal ve mě hlubokou emocionální stopu...co se týče hereckého obsazení,tak musím říct,že měl režisér šťastnou ruku...Nejvíc musím vyzdvihnout Jacka v podání Jaka Gyllanhaala,který byl naprosto úžasný *14* Ty jeho pohledy mě prostě vždycky dostanou na kolena *14* Zkrátka tak citlivej a dojemnej film jsem už dlooouho neviděla
    • Re: :)

      mam na ten film upa stejnej názor jako ty...poprvý jsem z toho byla taky tak hotová že sem si to druhej den musela pustit znova...viděla jsem to asi před tejdnem a pořád cejtim pokušení vzít si to a kouknut ještě jednou...film mi dal obrovskej zážitek..film na kterej se nezapomíná...herci podali neskutečnej výkon.Fakt bomba
      • Re: Re: :)

        Nejhorší je, že tento příběh nemohl v té době za žádných okolností skončit št´astně-nebo snad ano? Snad jen v případě, že by Jack nebyl tak odvážný a nepoodkryl to, co se Enis v sobě snažil udusit. Eniss mohl žít poklidný spořádaný život, ale celý život by si jen na něco hrál a nikdy by nezažil..Možná by se nerozvedl, možná ano..Jack byl předurčen k záhubě už od začátku-on se nechtěl skrývat, láska k Enissovi (uskutečńovaná společně několikrát do roka v izolaci hor)ho chránila-dokud ho Eniss neodsunul na vedlejší kolej před prací. Už když ho jednou poslal pryč, jel se zlomený Jack uspokojit do Mexika-vybral týpka podobného Enissovi... Po druhém "odmítnutí" šel do jiného vztahu, pravděpodobně ne už tak utajeného a v místě bydliště a to ho stálo život. Po celou dobu měl doma, ve svém pokoji u rodičů Enissovu košili-s jeho krví z pranice-, o které si Eniss myslel, že ji zapomněl v horách. Přes ní měl svou košili, taktéž z oněch vzácných chvil, kdy byli spolu. Choval ho v srdci celou tu dobu, od onoho roku 1963 a co ho Eniss odkazoval jen na občasné realizování vztahu v horách. Eniss po jeho smrti obě košile vzal a dal Jackovu košili pod tu svou, nyní ho choval v srdci on a věděl, že se přinejmenším na jaře, kdy Jacka viděl naposled, měl rozhodnout jinak. Proto opustil dobrou práci a rozhodl se jít na svatbu své dcery....
        Neštěstí je ale v tom, že i kdyby se rozhodl jinak, vše si přiznal, tak jeho vztah s Jackem by ani těch 20let netrval, možná by byl intenzivnější,otevřenější, ale o dost kratší, společnost by se postarala o to, aby jejich lásku drasticky zahubila.

        Naštěstí dnes už mají takoví lidé šanci na slušný život a společenské mínění se trošku posunulo. Snad!

        Nojo, prostě dojatá heterosexuálka-romantička-podán
        • Re: Re: Re: :)

          podání neberu do důsledků-raději čtu knížky, kde si vše utvořím podle svých představ, ale film byl nádherný. Zjistila jsem, že stejný režisér natočil i jiný můj oblíbený film Rozum a cit. Takže pořád téma s velkým t-pro mě *14*
  • :)

    Máte pravdu, tenhle film je nekrásnější ze všech Heathových filmů. Už jsem si ho dlouho nepustila, ale brzy to napravým. *3* Hned jak budu doma sama, aby mě děti nerušily. Už teď se na něj zase těším. *3*
  • Nejlepší film, co jsem viděl!

    Zdarec ;-)
    Tak abych vám řekl pravdu, tak tenhle film mě dostal, jak nevíc mohl. Neskutečně silnej zážitek, jako bych se vžil do role hrců někoho z filmu.
    Myslel jsem si, že to bude totální blbost podle toho, co mi říkali lidé, co to už viděli. Asi jsem zatím narazil na tupce. Po shleédnutí filmu jsem byl plnej uvědomnění a otázek. Dokonale zpracovanej film, podle nejhezčího příběhu, co jsem slyšel.
    • ferrerrka

      Re: Nejlepší film, co jsem viděl!

      tak přesne takhle jsem to chtela rict,ale neslo to:)tak diky zes to rekl za me:)naprosto souhlasim:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší