Přejít na výpis diskuzí

Aleš Cibulka

OSOBNOST 23.7.2007 
118 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tobogán

    Aleši dnes byl velmi krásný tobogán,ale při povídání se šýcarem/jméno nevím/ jsem ski vzpoměla na jeden pátek v tom samém radiu s Yvonne Přenosilovou,přesto to bylo moc krásné a ten cizinec vyjádřil to co téměř vsíchni slušní češi myslí.Moc Vás zdravím lafi *15*
  • O češtině

    Pane Cibulko,jste jeden z mála veřejně vystupujících lidí,mluvících krásně a čistě česky (M.Eben,býv.řed.TV Nova Železný).Prosím Vás nemáte možnost ve Vašich pořadech učit česky mluvit a poukazovat na nešvary všechny ostatní komentátory, reportéry, hlasatele, moderátory,politiky objevující se na obrazovkách TV? Kdo má poslouchat každodenní "kdybysme", "abysme" a germanismy typu...."já se budu soustředit..." ...oni se budou soustředit na halové mistrovství..." Pochopím, když takto mluví nevzdělaný sportovec, ale člověk studovaný by tak mluvit neměl. Nebo snad jsou tito lidé nevzdělaní, či pouze prznitelé krásného, bohatého českého jazyka? Nevím jestli mi odpovíte, ale potěšilo by mne, kdybych mou poznámku zaznamenal třeba ve Vašem pořadu "O češtině". Líbí se mi. Přeji Vám mnoho úspěchů v životě. Vladimír Stezka
    • Re: O češtině

      Dr. Železného považuji za vzdělaného člověka. Když byl v televizi,vždy v pořadu Volejte řediteli, něco poučného národu sdělil.Byl upravený, řádně oholený (jako správný manager).Co se dal do politiky, neholí se, připadá mi jako když jej vypustí ze ZOO. Co ta politika nadělá z chytrých lidí, běda.
    • Re: O češtině

      Pane Cibulko, sem tam sleduji váš pořad o češtině a napadá mi následující.V televizních a politických debatách sleduji slovvní spojení "nic méně a nic více". Stále nemohu pochopit, co tím řečník myslí a nebo je to takový slovní obrat češtinových chudáků.Rád bych, kdyby mi někdo odpověděl na tuto adresu:antonin.zatopek@seznam.cz.
      S pozdravem Antonín Zátopek.
  • Diana

    Ahoj Alešku, konečně jsem se dostala k tomu tě po tolika letech oslovit. Budu moc ráda, když se mi ozveš na email a snad se i sejdem. Lidičky s tímto úžasným človíčkem jsem pracovala v K. Varech v rádiu a musím uznat, že to byl miláček všech již v adolescentním věku. Jo a dlouho jsem se s nikým tak nenasmála. Alešku, už si vzpomínáš? Andrea z Diany. Prosíím ozvi se, mohlo by to být vážně příjemné setkání. Andy *3* *3*
  • poděkování

    PODĚKOVÁNÍ VÁM A TVŮRCUM POŘADU , KDYŽ ČLOVĚK PŘICHÁZÍ DO LET . BYLA TO OPRAVDU ODPOČINKOVÉ A O ŽIVOTĚ .JEN VÍCE TAKOVÝCH SLUŠNÝCH POŘADŮ V ČT 1,DRŽÍME PALCE. *13*
  • Když člověk přichází do let.....

    Pane Aleši.Po pořadu na Čt1 "Když člověk přichází...."jsme měli pocit, jakoby nás někdo pohladil po dušičce. Chceme Vám i všem tvůrcům tohoto pořadu touto cestou poděkovat za to,že v této přetechnizované a v mnohém i bezohledné době jste jedni z mála, kteří myslí i na ty jež přicházejí do let....!Přejeme hodně úspěchů a dobrých nápadů-držíme palečky.
    2 geronti z HK *13*
  • ahoj Aleši

    ahoj Aleši,promin mi prosím toto až důvěrné oslovení.Ale již delší dobu jsi vlastně dalším členem naši domácnosti,a to díky pořadům které uvádíš.
    POKR,ruzné pořady typu TYTY až po dnešní pořady Experiment a Když člověk.....
    Tvoje kultivovaná čeština a přijemný vzhled Tě, Aleši řadí mezi mé oblíbence.
    Aleši buď stále svůj i se všemi chybami i svými klady *14* . aleši zároveň dovol abych Ti do roku 2009 popřál jen to nej
    a hodně dobrých nápadů. A samozřejmě lásku. Milda
  • Dík

    Dobrý den,Aleši,právě jsem "dosledovala"
    pořad ČT1 Experiment a chci Vám poděkovat-
    -a Vaším prostřednictvím prosím i všem
    ostatním "účinkujícím"-za skvělý nápad a
    realizaci.Bylo to varovné a přitom nikoli
    depresivní.
    Sama žiji nedaleko RÚ Kladruby, a mám tedy
    možnost kdykoli si "srovnat" priority,
    jakmile mám pocit,že můj život je těžký... Zdravím!
  • Prezentace knihy

    Pane Cibulko,
    nedávno jsem se zúčastnil v Paláci knih na Václavském náměstí prezentace knihy O češtině 2. Bylo to zajímavé, přesto jsem měl dojem, že si někteří účinkující dělají z diváků srandu. Jak je možné, že takoví mistři jazyka (jak to tam bylo řečeno) jako pánové Suchý a Přeučil mluví při prezentaci právě této knihy tak nespisovně. Přídavná jména pana Suchého jsou tragická, pořád koncovka -ej místo -ý. Pan Přeučil zase řekl, že bysme se měli učit od pana Lukavského. Při prezentaci této knihy říkat bysme, abysme, kdybysme je tragédie. Pan Křesťan zřejmě neví, že jeho kolega se nejmenuje Suchej, ale jmenuje se Suchý. Vám a paní Andrlové také "uteklo" jedno přídavné jméno. Vím, že jsem šťoura, ale při prezentaci této knihy měli všichni mluvit spisovně. Příště byste se s nimi měl včas domluvit. Češtině zdar!
    • Re: Prezentace knihy

      Vážený pane, mluvíte mi z duše, dnes jsem poslal panu Cibulkovi příspěvek. Velice mne bolí, slyším-li v TV už pouze bysme abysme,... on se bude soustředit na MS v Liberci. Skutečně čistý jazyk český už nepoužívá ani pan Suchý a bohužel už ani pan Přeučil. Ti samozřejmě dobře vyslovují, ale česky nemluví, nevím proč. To umí pan Cibulka, pan Eben, pan Železný starší, uměl to pan Pecháček,možná ještě někdo, ale momentálně mě nikdo nenapadá. S pozdravem Vladimír Stezka.
    • Re: Prezentace knihy

      Dobrý večer pane Cibulko, Každý pátek jsem se na vás těšila ve vysíláni na ČRo2 i na vaše hosty.A už tehdy jsem si přála vás také vidět na obrazovce. Sleduji všechny vaše pořady. Sedí vám a jen tak dál. Je mi 60 let,pravopis už není co bývalo a navíc mám Slovenské školy. Babrc Kavalkova. *13* *4* *4*
      • Re: Re: Prezentace knihy

        Ještě dodatek,nemám vaši knihu ani jednu ( pro důchodce jsou knihy velmi drahé ) ale shodou okolností jsem dnes dostala velkou obálku a v ní byl kalendář na rok 2009. Je nádherně ilustrován, s mnoha herci a herečkami, o kterých píšete knihy, a děláte rozhovory. Jsou v něm krátké ale výstižné komentáře. Oznamují vaším faninkám, že kalendář je velmi pěkný.Jen ještě nevím kdo mi jej poslal a zaplatil. Poštovné taky nebylo levné. Kalendář vydal Aleš Cibulka.Babrc Kavalkova *13* *15*
        • Re: Re: Re: Prezentace knihy

          Vážená paní Kaválková!

          Prosím Vás, je-li to možné , o poskytnutí e-mailové adresy Leoše Cibulky, ktedrýý byl v době STUDIA GYMANÁZIA Sokolov, žákem tanečních kurzů v moji tananeční škole v Sokolově. Rád bych s ním projednal určitou spolupráci v rámci akce, kterou chceme organizovat. Děkuji Vám za cventuální spolupráci. Josef Kábrt Sokolov - tel. 728 051 386. E-mail" kabrt.ts.sokolov@seznam.cz
  • Utajená hvězda

    Dobrý den Aleši,
    právě jsem se začetla do Vaší knihy o Zdence Sulanové...je krásná, lidská, upřímná, plná citů a fajn zážitků, které by bez Vás nikdy nikdo nemohl číst. Moc moc děkuji za tak pěknou věcičku, byla to určitě báječná žena.
    S pozdravem Eva
  • Jen pochvala

    Chtěla jsem jen moc poděkovat Aleši,za krásná dopoledne v sobotu.Moc se vždy těsím co zase nového se dozvím.Čeština byla bezvadná.Jsem ostrovská a nepojízdná a tak bych ráda věděla kde bych se eteru ještě s Vámi setkala a nebo kam bych eventu.klikla.Moc děkuji jste bezva!Je vidě,že jste beran./já taky/.pa *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit