Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bathory

    Film Bathory byl víc než zvláštní....celou dobu jsem tak nějak čekala,až se pořádně rozjede,ale najednou byl konec a ono nic...neříkám,že se mi nelíbil...jen jsem z něho trochu rozpačitá...některé prvky jako například mniši Polívka s Mádlem jsou v takovém to tématu jako pěst na oko. *9* Něco mi v tom filmu prostě chybělo.Rozhodně jsem viděla dost lepších filmů.
  • bathory

    Tento film se neda srovnat s tema americkejma velkofilmama.
    Americke filmy sou trapne .Film Bathory byl nejlepsi co jsem za posledni 2 roky videl.
  • film Bathory

    Film Bathory byl po všech stránkách super. Pan Jakubisko je vynikající a taky mne potěšilo zpracování v tom smyslu, že hraběnka Báthory nebyla vražedkyně. Taky mám stejný názor. Moc panu Jakubiskovi děkuji za krásný kulturní zážitek. Budu mít radost až film vyjde na DVD. Určitě si ho koupím. Na filmu v kině jsem byla už dvakrát.
  • Re: To nemyslite vazne

    Vys kde je tech 300mega....napriklad v materialu, toceni na hradech a zamcich taky neni nejlevnejsi zalezitost, zvuk taky ne a cestovani takovy hromady lidi taky neni z nejlevnejsi......film byl podle meho nazoru skvelej aspon nekdo se ji snazil obhajit, je fakt ze kdyby jakubisko z alzbety udelal vrazedkyni tak se to bude libit vsem protoze vrazedkyne je prece jen pritazlivejsi pro lidi nez naka svetice a ubozatko.....a hlavne si to jakubisko moh udelat jak chtel protoze se o ni moc nevy a zadny primi dukazi o tom ze vrazdila nejsou
  • Re: To nemyslite vazne

    Uplne souhlasim...film byl-je- pouhou fantasii o nevine kterou si Jakubisko natocil sam pro sebe.Podle neho byla hrabenka ubozatkem,svetici,a vsichni na ni byli jen zli. Za tech 95kc to teda dejove neobstalo. Kamera super,kostymy super,oba potrhli mnisi pokazili i to malo z historickeho deni.Historicka fraska. *5*
  • Re: HANS MATHESON:)))

    Hans je v pohode a velkej profesional. *5* Parkrat jsem se s nim potkal behem nataceni Bathory.
  • To nemyslite vazne

    Lidi, to nemyslíte vážně, že film je úžasnej? Střihač se rozhodně nepochlapil a film zazdilo dost výrazný zkrácení. Skvělej výkon předvedl Karel Roden. A kde je těch 300 mega? Ty válečný scény tedy neodpovídají ani omylem. Knížka byla skvělá. Z filmu jsem ovšem víc než rozpačitá... *9*
  • Alzbeta Bathory

    Film je velmi pekny ale mna zaujima aj cela Alzbeta Bathoriova!
  • Novinky

    Dívka zkoušela natočit v kině film Bathory, diváci ji udali

    Pokus natočit si v kině nelegálně nový český film Juraje Jakubiska Bathory se v sobotu nevydařil mladé dívce. Diváci v sále kina Palace Cinemas ve Slovanském domě v Praze při odpoledním představení upozornili zaměstnance kina na to, že film natáčí. Než ale pracovníci kina dorazili, dívka byla pryč.

    15. 7. 2008 14:23 - PRAHA
    Informaci potvrdila Lenka Hečková z České protipirátské unie. V poslední době je to už druhý případ, kdy byla osoba pořizující pirátský záznam odhalena ještě v kině. "Je to známkou toho, že provozovatelé kin začínají pirátství vnímat jako svůj velký problém," řekla ředitelka Unie Markéta Prchalová a ocenila pozornost diváků.

    "V této souvislosti jsme ve všech našich kinech zpřísnili bezpečnostní opatření a kontrolu sálů v průběhu projekcí," řekl k tomu ředitel sítě multikin Palace Cinemas David Horáček.

    "Je příjemné vědět, že přes všudypřítomnou lhostejnost se najdou lidé, kteří vnímají film, a především český film, jako hodnotu a jsou ochotni zasáhnout na jeho ochranu," dodala Prchalová
    Nejdražší film v historii české kinematografie s rozpočtem zhruba 320 miliónů korun měl světovou premiéru v rámci MFF Karlovy Vary a do běžné distribuční sítě byl nasazen ve čtvrtek 10. července. Během prvního víkendu ho v českých a slovenských kinech zhlédlo celkem 112 593 diváků.
  • Re: Bathory je krásný film

    Anně a Hansovi to fakty slušelo moc s ek osbě hodili *3* *14* *14* *4* *4*
  • Re: HANS MATHESON:)))

    Já taky *14* ÚPE NEJVÍC *14* *14* *14* *14*
  • Re: Re: HANS MATHESON:)))

    Jé holky, já jsem se na Hansíka tak těšila že přijede do KV na fest a on nikde... *9* *9* *9* ale je to mocky krásnej mužskej a ty jeho očiska to je prostě náádhera *14* *14* *14* *14* *3* *3* *14* *14* *14*
  • Re: autor

    knizka je velmi dobra(aj Stiavnicky ma trojdielnu knihu),ale odporucam knizku od Pavla Dvoraka "Krvava grofka",Karol Kallay spravil aj nejake fotky a je to najlepsia kniha co o nej vysla a zaoberaju sa tam faktami a nezmyslami co bolo na jej osobu napisane...len problem,ze som kukal vsetky internetove obchody a vsade je vypredana a nevedia kedy bude nejaka reedicia,ak nieco zistis tak napis...
  • Re: Re: Hero..?

    stelesnena demencia,ze ovplyvneni dav,o batoricke som toho velmi vela nacital a s odstupom casu,by som mozno aj ruku do ohna dal za to,ze to za co ju obvinili bolo absolutne nepravom,nehovorim,ze nema nieco z toho na svedomi,ale rozumny clovek si nemoze predsa mysliet,ze zabila 650 zien a ze sa kupala v krvi,s tymto nametom mozes ist za Spilbergom nech ti natoci film z nazvom "ako som sprosta od narodenia"
  • Re: Re: Markéta je schizofrenní kráva nic víc

    No promiˇm, ale Tebe už rozebírat tady vůbec nebudu.. *13* *5*
  • Re: Re: TO: SKOCDOPOLOVA JAROMIRA

    .. a o tobě už ani nemluvim... *16*
  • Re: Re: TO: SKOCDOPOLOVA JAROMIRA

    Styď se *8*
  • autor

    Ahojky, kdysi jsem četla knihu od Nižňaského a velmi mě zaujala. Včera jsem viděla film Bathory a taky to nebylo špatné, ale staletí je Bathory vražedkyně a teď po jednom filmu, by měla být obět? No každopádně pravdu se asi nikdy nedozvíme, takže se můžeme jen dohadovat.
    Nevíte náhodou kdo to napsal v originále? Nižňanský to asi nebyl co?
  • Re: Bathory je krásný film

    Ne, tento vztah se ani z procenta nezakládá na pravdě *13* Sám Jakubisko řekl, že ti dva se sice mohli setkat, jelikož žili ve stejné době, ale nesetkali, pouze si to všechno o vztahu jich dvou vymyslel *5* Tenhle italský malíř co ho hraje Matheson byl totiž ve stutečnosti pěknej bouřlivák, rváč, vrah a ochlasta a byl na chlapy, velmi problematická povaha a měl proto dost bouřlivej a složitej život *3* Umřel dost mladej..
  • Re: nevíte kde stáhnout Bathory

    To asi těžko *3* Počkej si a DOČKÁŠ SE *5* Trpělivost růže přináší...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit