Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • koupel

    Jsme přesvědčen ,že Alžběta byla čestná žena která se umě chovat na své poměry a nekoupala se v krvy panen to je jen smilná představa ....

    Uherský palatin chtěl okrást hraběnku tak ji taky nazval vražedkyní a jeho kněžský přisluhovač mi v tom pomáhal...

    Jak se udávalo tak sám uherský palatin ji dával do pití příměsi ty které ji měnili za něco co nebyla....

    ale jak jsem jednou tady psal já být její poddaný tak bych byl rád byl.... *5* *5* *5*
  • Re: Re: Re: Re: Krev ji nepomohla

    markéto ty seš ale hermafrodit *13*
  • Re: Re: Re: Re: Re: Jeji narozeniny

    U nás na vesnici se říká, že Lenka je čúza a Markéta vagína, tak držte zobáčky obě jo? *5*
  • Hero..?

    Ehm.. koukám že z krvežíznivé hraběnky
    Bathory, vraždící nevinné služebnictvo těmi nejkrutějšími zbůsoby se stala hrdinka..
  • Re: Re: Skočdopolová je...

    a ty seš třetí mařena, ty mařeno *5*
  • Alžběta Bathory

    Kdo v té době něco takového nedělal jak sami víte tak sami uherští šlechtici zabíjeli své poddané jen aby nevyzradili jejich tajemství ....

    Pravda není dokázaná nikdy hledat se musí v církvi tam je pravda.....pořád....

    Alžbětu bych rád měl i když by byla krutá:) *14* *14* *14*
  • Re: Bola zruda

    Zjavne si ju poznal osobne :)
  • Báthory

    Alžběta Bátho byla ta svoji dobu ZŘEJMĚ považovanná za vražedkyni ale celí život byl priti její vůli tak se nemůžememe divit.Nikdo neví jesli se koupala v krvy nebo ředěná a jesli se vůbec něco jako krvavá lázeň odehrálo.Pro mně je Alžběta


    Četla jsem tady že někdo se zajímál o krvavou lázeň ale představ si že žijež v 17.století a chceš být pořád mladá a krásná....?Co by si uděl/a???
  • alžběta

    musel jsem se připojit a něco napsat.tak snad nebudu zloduch.
    když si promítnu století ve kterém žila, kdy jednotlivci ve jmenu kříže páchaly ještě větší zvěrstva na lidech než zminovana osoba. tak to byla- jen maličky břídil.mučednické nástroje vymyslely a taky je důmyslně zdokonalovaly právě ti co věřily v boha.čarodějnictví jak se říkalo prošlo celou evropou, kdy jistý p.Luther byl jedním z prvních.i jan žižka s té doby popisuje čarodějnictví jako nemoc. co bychom našly v knihach z daného období, které jsou uloženy ve vatikánu.asi bychom se divyli.omluva od vedení křestanské obce si myslím ,že je dost mala záplata na to co se událo.další příklad podobný čachtické paní je kníže vlad , který žil ve stejné době.choval se podobně a tvrdě vladl na svých panstvích.když vyhrál válku všechny vojáky nechal popravit a hlavy vystavyl kolem svého hradu.ženy nechal znásilnit a děti nechal vychovat.film který p. jakubisko bude předkladát pro kina ke zhlednutí. je dobré téma a držím nu palce , aby návštěvností předčil ty horory z ameriky.jeho filmy jsou ucelené a dá se na ně koukat.a neomrzí se. myslím si , že mi dáte za pravdu. děkuji že jste si muj názor přečetly.
  • alzbeta

    pocul som ze s oblubu mucenia mladych dievcat bol sposob mucenia ze ju dala prikovat nahu k tramu a polozili jej tazku zeleznu tyc na prsty na nohach aj 100kil tazku a mucena tak bola niekolko hodin darmo ludia maju silene moznosti a plno sposobou ako jeden druheho kruto mucit
  • Re: Re: Nebola to zruda,ale

    Tomu zrudnemu staremu chlapovi bylo v dobe snatku 20 let a v korespondenci kterou po sobe zanechal se o Alzbete vyjadruje vzdy s laskou. Doporucovala bych vice historie a mene romanticke stredoveke literatury
  • neni to oyruta

    *13*
  • Re: Re: Nebola to zruda,ale

    mimochodem neprovdali ji za starého zrůdného chlapa ale jen o 5 let staršího Ference Nádasdyho...v době kdy si jí bral mu bylo 20 let.... jestli je to pro tebe stáří tak sry!
  • Re: Nebola to zruda,ale

    jen extrémě těžce PSYCHICKY nemocný a narušený člověk - děctví si neužila žádné, proti její vůli v 15cti provdali za starého zrůdného chlapa - válečníka,který neznal nic než válčení a svojí ženu považoval za svůj majtek za věc se kterou si může dělat co chce a taky hraběnce Báthoryové těžce ubližoval jak fyzicky tak psychicky z čehož by se zbláznil každý - zbavila se ho až když padl v nějaké bitvě s turky jenže pak Erzsébet přišla o dítě a její psychika vypověděla službu úplně holt v 17ctém století lidé neměli o psychických nemocech ani ponětí proto její šílenství zašlo tak extrémě daleko. *9*
  • Bola zruda

    Alžbeta bola swina za ziwot a je aj po smrti..aj teraz ma nutkanie po krwi mladych diewcat a nemusia byt panny
  • I Love Elizabeth Bathory

    Lady Bathory byla prostě úžasná!! Zajímám se o ní je to můj životní vzor!!Byla neskutečně krásná a byla to prostě osobnost.Nemyslim si že byla psichicky narušená byla to prostě jen sadistka. To že se koupala v krvi svých obětí ai myslím že je pravda ale kdo ví?? (ona to ví)Každopádně byla zajímavá fascinující a jedním slovem úžasná!! I Love Lady Bathory!!
  • Úplňkem to není ...

    Urozenou hraběnku Alžbětu Bathory považuji za skvost ve své době.( Podobně s tím byla i Kateřina Bechyňová z Komárova purkraběnka na hradu Karlštejn). Strašně bych chtěla vidět na vlastní oči jak opravdu vypadala a jak to všechno ve skutečnosti bylo! Obzvlášť z její smrtí a co se dělo bezprostředně po ní! Ne, že bych se chtěla zúčastnit jejích obscénostem, ale .... určité věci mi nedají spát. *7*
  • Re: Re: Re: Re: Re: Krev ji nepomohla

    Mě taky přijdeš nějaká divná Markéto...už podle těch tvých příspěvků.... no nic jdu na jiný fórum kde to má úroveň....
  • bathory

    ta bathory si myslela se bude krajsia ked sa bude kupat v krvi panien blbost jej by us nepomohla ani cierna magia *13*
  • Re: Re: Re: Re: Re: Krev ji nepomohla

    To by mě teda zajímalo,jak se to profláklo? *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit